-
Posts
7399 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Lulka
-
takie same cioteczko jak do małego:) sunia też ma allegro, gumtree i szerloka - maly tez ma szerloka ;-) [url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1376579347[/url]
-
[quote name='Sylwia K']podaj dane kontaktowe to go poogłaszam[/QUOTE] dzięki serdeczne! zrobiłam allegro i gumtree [url]http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-szczeniak-laciaty-szorstki-chlopak-szuka-domu-W0QQAdIdZ249205157[/url] dane kontaktowe: [email][email protected][/email] 506 403 514
-
Znaleziono dużego psa w typie Rhodesia Ridgeback - wrócił do domu
Lulka replied to Ola&Sasza's topic in Już w nowym domu
Leni wypatrzyła go na facebooku i znalazła ogłoszenie tych ludzi. bardzo sie ciesze!:) Super, że się nim zaopiekowałaś!!! p.s. zaraz lukne co to za rasa, bo pierwszy raz słysze:) -
znaleziono prawie zamarzniętego mixa wyżła/sznupka w Legionowie
Lulka replied to Lulka's topic in Już w nowym domu
tak mi odrobinkę Tulę z mordki przypomina:) tanitko a wrzucisz na Wasze forum? -
znaleziono prawie zamarzniętego mixa wyżła/sznupka w Legionowie
Lulka replied to Lulka's topic in Już w nowym domu
zapraszam do naszego Gapcia -
Znaleziono dużego psa w typie Rhodesia Ridgeback - wrócił do domu
Lulka replied to Ola&Sasza's topic in Już w nowym domu
wrzucilam go tez na forum molosów jak luknęłam na fotki to najbardziej file przypomina, może ciotki na forum molosowym coś podpowiedzą ;-) -
Znaleziono dużego psa w typie Rhodesia Ridgeback - wrócił do domu
Lulka replied to Ola&Sasza's topic in Już w nowym domu
albo do Tosy lub fili brasileiro podobny chudzina, pewnie dlugo sie blakal:( sprawdzcie czy nie ma tatuazu lub czipa rozesle info na facebooku -
znaleziono prawie zamarzniętego mixa wyżła/sznupka w Legionowie
Lulka replied to Lulka's topic in Już w nowym domu
trzeba go ogłosić porządnie, niech idzie chłopak do domu! oglaszac go jako mixa jakies rasy czy nie? -
Dwa krasnale marzną na opuszczonej budowie....
Lulka replied to Izabella Hossa's topic in Już w nowym domu
juz:) [url]http://www.dogomania.pl/threads/198636-znaleziono-prawie-zamarzni%C4%99tego-mixa-wy%C5%BC%C5%82a-sznupka-w-Legionowie?p=15962491#post15962491[/url] -
znaleziono prawie zamarzniętego mixa wyżła/sznupka w Legionowie
Lulka replied to Lulka's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120935.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120934.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120933.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120951.jpg[/IMG] -
Gapciu został znaleziony wczoraj na targu w Legionowie, leżał bez ruchu, psisko musiało długo się błąkać. Jest chudziutki, choć tego nie widać, pod sierścią same kostki. Miał odmrożone łapki, jajka, jest przeziębiony, sikał ropą. Ponieważ nie chciał jeść dostał kroplówkę, antybiotyk, została pobrana krew. Dziś jest już o niebo lepiej, chłopak odmarzł, odespał, apetyt wrócił:) Nie wiadomo jeszcze jak z nerkami, badania będą dopiero jutro, a dziś chłopak nie chciał siusiać :shake: Jest bardzo młody, około roczny, przyjazny i kochany. Kochane cioteczki czy on to jakiś mix wyżełka czy może sznupka? szukamy domu! [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120949.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120948.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120941.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120938.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120936.jpg[/IMG]
-
[LEFT][IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120920.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120916.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120959.jpg[/IMG] [/LEFT]
-
[IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120926.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120958.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120925.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120923.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120917.jpg[/IMG]
-
Dwa krasnale marzną na opuszczonej budowie....
Lulka replied to Izabella Hossa's topic in Już w nowym domu
tanitka, mam tu coś dla Ciebie ;-) [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120936.jpg[/IMG] -
niestety nie, musisz zrobić testy na przeciwciała [CENTER][CENTER][B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Zwierzęta towarzyszące (psy, koty i fretki) przewożone w celach niekomercyjnych (niehandlowych) z Polski do [U][COLOR=red]Norwegii[/COLOR][/U] muszą spełniać następujące wymagania:[/FONT][/SIZE][/B][/CENTER] [/CENTER] [FONT=Arial]1. [/FONT][U][FONT=Times New Roman][SIZE=3]W pierwszej kolejności[/SIZE][/FONT][/U][FONT=Times New Roman][SIZE=3]zwierzęta[/SIZE][/FONT][FONT=Arial] m[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]uszą zostać zidentyfikowane za pomocą czytelnego tatuażu lub mikroczipu. W przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymogów normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785, wówczas właściciel zwierzęcia lub osoba odpowiedzialna za zwierzę w czasie transportu musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli (musi dysponować czytnikiem).[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]2. Następnie muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie, przy użyciu inaktywowanej szczepionki, zawierającej jedną jednostkę antygenową/dawkę (zgodnie ze standardami WHO). Szczepienie musi zostać przeprowadzone zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki. [B][U]Ważne[/U][/B] jest aby zwierzęta zostały zidentyfikowane (tak jak zostało to opisane w pkt. 1), zanim zostaną poddane szczepieniu przeciwko wściekliźnie.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]3.[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Muszą zostać poddane badaniu w kierunku określenia efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie (za pozytywny wynik badania uznaje się uzyskanie miana przeciwciał neutralizujących wynoszącego co najmniej 0,5 IU/ml). Badanie musi zostać przeprowadzone w laboratorium zatwierdzonym przez Unię Europejską (lista zatwierdzonych laboratoriów jest zamieszczona w Decyzji Komisji 2004/693/WE) [B]na próbce krwi [U]pobranej na 120 do 365 dni po ostatnim szczepieniu[/U][/B] przeciwko wściekliźnie (próbki pobrane przed upływem 120 dni od ostatniego szczepienia nie są ważne). Badanie nie musi być powtarzane w przypadku zwierzęcia, które było następnie regularnie szczepione przeciwko wściekliźnie (bez żadnych przerw w kalendarzu szczepień wymaganym przez laboratorium producenta szczepionki). [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Rejestry [B]lekarzy upoważnionych do pobierania próbek krwi[/B] od psów, kotów i fretek w celu przeprowadzenia powyższego badania prowadzą właściwe terytorialnie okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy ww. lekarzy są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem [/SIZE][/FONT][URL="http://www.vetpol.org.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff]www.vetpol.org.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][FONT=Times New Roman][SIZE=3]) [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]4. Po uzyskaniu wyniku badania, lekarz weterynarii upoważniony do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących (lista lekarzy wyznaczonych znajduje się na stronie internetowej: [/SIZE][/FONT][URL="http://www.vetpol.org.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff]www.vetpol.org.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][FONT=Times New Roman][SIZE=3]) powinien wydać zwierzęciu paszport, w którym zostanie potwierdzone spełnienie wszystkich powyższych warunków (identyfikacja zwierzęcia, szczepienie przeciwko wściekliźnie, wynik badania efektywności tego szczepienia). [/SIZE][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]5. Ponadto, zwierzęta muszą zostać poddane odrobaczaniu przeciwko [I]Echinococcus spp., [/I] przeprowadzonemu przez lekarza weterynarii w ciągu 10 dni przed planowanym przemieszczeniem zwierzęcia na terytorium Norwegii, przy użyciu preparatu zawierającego praziquantel. Ponadto, odrobaczanie musi zostać powtórzone w ciągu 7 dni po przyjeździe na teren Norwegii. Obydwa zabiegi odrobaczania, wraz z podaniem nazwy i dawki preparatu muszą zostać odnotowane w paszporcie zwierzęcia.[/FONT][/SIZE] [B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]UWAGA!!![/FONT][/SIZE][/B] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nieszczepione młode zwierzęta nie mogą być wprowadzane na terytorium Norwegii, chyba, że zostanie wydana na takie przemieszczenie zgoda władz Norwegii (Norwegian Food Safety Authority). Ponadto, wszystkie zwierzęta towarzyszące (psy, koty i fretki) muszą zostać poddane przy wjeździe na teren Norwegii kontroli służb granicznych.[/SIZE][/FONT]
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Lulka replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
wątek jest tu [url]http://www.dogomania.pl/threads/184498-Akcja-STERYLIZACJA-%28by-bezdomniak%C3%B3w-by%C5%82o-mniej%29-NOWE-Konto-!!!?p=15956880#post15956880[/url] ale rzeczywiście problem co z suką po zabiegu :( -
Nazwałam ją roboczo Bajka ;-) Kilka dni temu, późnym wieczorem dobry człowiek znalazł tę małą sunię niedaleko poczty w Jabłonnie. Sunia leżała już trochę wycięczona, zmarznięta. Okazało się, że jest potrącona. Weterynarz na szczęscie wykluczył złamanie, na nodze był ogromny krawiak, został ściągnięty, sunia dostała leki, nie staje jeszcze na tej nóżce, ale będzie dobrze! Bajka jest malutka, waży jakies 5-6kg, jest mega słodka, przylepa ogromna, pełna miłości, jest młodziutka. Mała ma cieczkę, pewnie wyszła sobie na randkę :shake: Bajka jest w DT w Jabłonnie. Szukamy domku i prosimy o ogłoszenia. [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120833.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120828.jpg[/IMG] [IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/P1120838.jpg[/IMG]
-
Tego słodkiego malucha, ktoś wrzucił na posesję w Legionowie przez plot. Terry miał chyba dom, bo na szyi miał założoną czerwoną obrożę - możliwe, że ktoś się go pozbył, bo był zbytnio absorbujący, sikał etc.. Maluch ma 2 miesiące, będzie raczej średni, nie ma ogonka:roll:, sierść szorstka. Jest bardzo żywiołowy, uwielbia się bawić, lubi wszystko sprawdzić zębami ;-) Jak to szczeniak wymaga pełnej socjalizacji i nauki wszystkiego. prosimy o pmoc w ogloszeniach! :modla: [URL="http://warszawa.gumtree.pl/c-ViewAdLargeImage?AdId=249205157&back=-1&ImageIndex=1"][IMG]http://img1.classistatic.com/cps/kj/101218/077r7/538027a_20.jpeg[/IMG][/URL] [B][FONT="] [/FONT][/B] [URL="http://warszawa.gumtree.pl/c-ViewAdLargeImage?AdId=249205157&back=-1&ImageIndex=1"][IMG]http://img1.classistatic.com/cps/kj/101218/077r6/6099nh2_20.jpeg[/IMG][/URL] [URL="http://warszawa.gumtree.pl/c-ViewAdLargeImage?AdId=249205157&back=-1&ImageIndex=1"][IMG]http://img1.classistatic.com/cps/kj/101218/077r6/5535d5k_20.jpeg[/IMG][/URL] [B][FONT="] [COLOR=#FF1616] [/COLOR][/FONT][/B][FONT="][SIZE=4][B][COLOR=#FF1616][/COLOR][/B][/SIZE][/FONT] [LEFT][SIZE=4] [/SIZE] [/LEFT] [SIZE=4] [URL="http://warszawa.gumtree.pl/c-ViewAdLargeImage?AdId=249205157&back=-1&ImageIndex=1"][IMG]http://img1.classistatic.com/cps/kj/101218/077r9/934231e_20.jpeg[/IMG][/URL] [/SIZE]
-
[quote name='andzia69']moze ktoś? coś?:(:( szkielet amstaffa :cry: [IMG]http://img574.imageshack.us/img574/1520/026b.jpg[/IMG] [url]http://www.dogomania.pl/threads/173686-Przytulisko-p.Joli-w-potrzebie-czyli-PILNA-ZBI%C3%93RKA-NA-KOJEC-dla-3-ONk%C3%B3w!-SOS!/page91[/url][/QUOTE] czy ktoś coś wie co z tym szkielecikiem? żyje, zamarzł?