Jump to content
Dogomania

Sylvia_76

Members
  • Posts

    1202
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Sylvia_76

  1. Dziekujemy za miłe słowa. Nasze wakacje póki co są pracowite - co z kolei powoduje, ze wakacje Korka są leniwe. Wkrótce jedziemy nad morze. Potem słuzbowo w góry. A potem Korek "organizuje wycieczkę" po Europie.
  2. [quote name='clockwork']EDIT do NASZEGO DOZIA: [FONT=Arial][COLOR=blue][B]gdyby pani wet nie nalegała[/B] [B][U]zostawiliby go tu jeszcze 5 za kare :angryy::angryy:[/U][/B][/COLOR][/FONT] [B][FONT=Arial][COLOR=blue]spytałam czy nie chca go oddać- że dogi adopcje bardzo chętnie wezmą go pod swoje skrzydła i poszukają domku odpowiedzialnego.[/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Arial][COLOR=blue]NIE NIE CHCĄ GO ODDAĆ BO DOSTALI GO 2 MIES TEMU OD KOGOŚ .... i[U] że zawsze im psy uciekały i to nie pierwszy którego odbierają ze schronu ...:angryy::angryy:[/U][/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Arial][COLOR=blue] ....[/COLOR][/FONT][/B][/quote] Matko! Co za koszmarni ludzie... Nie mam pojęcia, co można zrobić... Kurczę, pies nie wygląda na psa w typie tylko na doga. Może ma tatuaż (ucho, pachwina)... Jeśli tak - to można by próbować coś zdziałać przez hodowcę, jeśli nie - nie mam pomysłu...
  3. Ewelina - pomyślałam to samo... Szlag mnie trafia. Tym bardziej, ze nie mogę pomóc. Ewelina, powiadom proszę Adopcje, niech wrzucą go na stronę. Może to coś da... Biedny pies...
  4. [quote name='mrowa23']oj Sylwia dla mnei szypiora wielkiego to cos niesamowitego czego dokonujecie wraz z Korkiem.[/quote] dziękuję :loveu:
  5. [quote name='kwiatek82']Aha to za osobe ktora wystawia tez trzeba zaplacic? np ja bylm chciala sama wystwiac Unke to place za Unke i za siebie ? czy jak to wyglada i co to jest ze czasem pisze ze cena z katalogiem :)[/quote] Osoba zglaszająca i przyjeżdżająca na wystawę z psem nie płaci za wejście na teren wystawy, osoba towarzysząca na ogoł tak. Cena z katalogiem - oznacza, że katalog wystawowy (rzecz bardzo ważna, każdy szanujący się wystawca rzuca się na katalog tuż po przekroczeniu terenu wystawy i sprawdza stawkę w swojej klasie :) ) jest gratis.
  6. Gdzie są nowe fotki, hmmm??? :mad::mad::mad: P.S. Wszystkiego naj... :)
  7. [quote name='mrowa23']dlatego moge smialo powiedziec ze podziwiam i Was za poswiecenie odwage i determinacje a Korka bo jest Korkiem ;) gratulacje dokonaliscie nie lada wyczynu:)[/quote] Poświęcenia nie ma w tym za grosz :) odwagi - również (tzn. mojej, bo i mój TZ i KLaudia Jojkowa wierzą w tego stwora bardzo), determinacja - hmmmm... mamy pewien cel, do kórego dążymy :) Dziękuję bardzo za gratulacje :)
  8. O, odblokowano nasz wątek!
  9. [quote name='PIKA']jest jeszcze cos takiego jak "[B]wyciąg z czarciego pazura[/B]" wiem nazwa jak za krola Ćwieczka:evil_lol: też p/zapalny i chyba go teraz nawet do Canivitonu dodają :) [/quote] jaka dźwięczna nazwa! :) Sylwia przyjmij i gratulacje od nas :) I za determinacje w pewnym temacie też :lol:[/quote] Dziękuję i za jedno i za drugie :evil_lol: Co do tego ostatniego- jako, że nie lubię ani bicia piany ani wycieczek personalnych - wrócę do dyskusji, gdy powrócą argumenty (a co poniektórzy doczytają, co to dyrektywy, czym różnią się od rozporządzeń i jak mają się do polskiego prawa :evil_lol:)
  10. [quote name='simbik'][URL]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008HarlequinBlack/chelcorazonmodryefekt41784.jpg[/URL] Ekstra się razem prezentowaliście :cool2:. Od razu widać gdzie rodzinka Korka mieszka :lol:...[B]fajny akcent hiszpański[/B].[/quote] Takie były zamierzenia :evil_lol: Cieszę się, że to widać. Dzieki :)
  11. Bo starałam sie być obiektywna i wstawić po pięknym przykladzie każdego z tych typów :lol: (O.K. w przypadku psa szwedzkiego - po jak to ładie ujęłyście, znośnym przykładzie :evil_lol:)
  12. To co napisałam odnosiło się do konkretnego ringu i konkretnego sędziego (nota bene od wielu lat zapraszanego na prestiżowe i wielkie wystawy w Europie). To zaś o czym Ty piszesz to już taki wymiar sędziowania który powoduje ze nie umiem znależć właściwego komentarza. Ciesze się, że jeździmy na bardzo dużo wystaw bo jestem w stanie na bazie średniej ocen dowiedzieć sie jak widziany jest przez sedziów mój pies. Tylko musze pamietać by sprawdzać też odchylenie standardowe ;).
  13. W dogach niemieckich werdykty wzbudziły wielkie kontrowersje wsród naszych sąsiadów z róznych stron, którzy nie ukrywali, że przyjechali do Sztokholmu wygrać. Generalnie mieli prawo tak myśleć bo ich psy sa zaliczane do czołówki europejskiej. Wybory sędziowskie były jednak inne - co np. w dogach czarnych/arlekinach zaskutkowało tym ze po ocenie międzynarodowa grupa poczekała na sedziego by zapytać :roll: czym uzasadnia werdykt. Proporcje, ruch i anatomia plus największa zgodność z wzorcem - rzekł sędzia A głowa :shake: - zapytała grupa Linie głowy sa ok. - odpowiedział sedzia, a że jest mała? Mnie interesuje zgodność z wzorcem.Taki był mój wybór. Czy w czyms jeszcze mogę Państwu pomóc? Tak się dyskusja zakończyła. Na forach internetowych naszych sąsiadów z róznych stron owego sędziego odsadzono od czci i wiary :mad: - pisząc o skandynawskim spisku promujacym male glowy. Tyle że ten sam sedzia dał v-ce Zwyc. i CAC naszemu Korkowi :multi:, który co jak co, ale skandynawski w typie głowy nie jest :) Na tychże forach internetowych naszych sąsiadów z róznych stron [B]NIE NAPISANO NIC[/B] o drugim miejscu Korka bo popsuło by tezę o skandynawskim spisku promującym male glowy. Cóż punkt siedzenia (czyli na przykład miejsce 7 w klasie) warunkuje punkt widzenia :diabloti:. Nam się sędzia od czarnych/arlekinów dogów niemieckich [B]podobał się w 95% :cool1:, jako że nasz punkt siedzenia wygląda tak:[/B] El Corazon Modry Efekt V-ce Zwyc.Swiata, Res. CACIB, CAC, EXC.1 :multi:
  14. [quote name='Nugatika']super fotorelacja! :-) Ale ten WorldWinner smukły :| Czy tak ma wyglądać dog? Mi się zawsze wydawało, że troszke bardziej mocne mają być. Albo, to moze mam takie zboczenie zawodowe po bernenczykach... :D[/quote] Skandynawski (i amerykański) typ tak ma. Połaź sobie po dozich stronach hodowli skandynawskich - będą zdecydowanie "smuklejsze" (ten, to import z Kanady). Wzorzec dozi jest tak szeroki, że obejmuje i dogi "benjaminowe" [IMG]http://labenjamine.com/images/males/dsc_0051_0001.jpg[/IMG] i hiszpańskie [IMG]http://www.garaba.com/site/foto/000001784200.jpg[/IMG] i skandynawskie [IMG]http://www.bigroyal.be/images/Juni-2007/olle-standing-side.jpg[/IMG] (zaznaczam, wszystko to samce) Fajnie, jak sędzia (który jest zwolennikiem jakiegoś konkretnego typu) potrafi "wznieść się ponad to" - że tak się górnolotnie wyrażę i oceniać psa pod kątem wzorca, jego wad i zalet, takich sędziów nie jest zbyt wielu, ale są :) Mnie najbliżej do typu hiszpańskiego - może z racji przyzwyczajenia i opatrzenia :evil_lol: , ale Francja i Włochy też mogą być :)
  15. Pańcia walczyła z lokami (żeby je uczynić) - a potem wilgoć w powietrzu (wściekle rano wyjeżdżaliśmy na wystawę) wszystko rozwaliła... :angryy: Korek znudzony, czeka na ocenę [URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i077.radikal.ru/0807/3f/8467ab1116a7.jpg[/IMG][/URL] Korek i Zwycięzca (drugi plan) [URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i078.radikal.ru/0807/5e/cfcd888db182.jpg[/IMG][/URL] Korek i Pańcia [URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i043.radikal.ru/0807/f5/01c9b375d584.jpg[/IMG][/URL] i fotka z wystawy we Włoszech (uwielbiam jego pyszczek na tym zdjęciu): [URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i060.radikal.ru/0807/6b/ec176c33dd2b.jpg[/IMG][/URL]
  16. Ewelina - fajnie, ze tu zajrzałaś :) Dzięki za Twój post :) czarna _Hańcza - :evil_lol::evil_lol::evil_lol: nawet gdyby Sisol miał uprawnienia - ŻADNYCH prób krycia tej dwójki!!! Wiesz, jakie charrrakterki miałyby szczeniory? :evil_lol::evil_lol: Nie wolno robić takich rzeczy ludziom, którzy kupując szczenię doga, naczytali się o tym, że to spokojne, opanowane olbrzymy :evil_lol: Szarik - bardzo dziękuję :) Oto, moi drodzy Trójka Uśmiechniętych: Korek - bo zobaczył za ringiem Dużego, ja - bo robię dobrą minę do złej gry i sędzia - bo... właściwie nei wiadomo, dlaczego :) [img]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008HarlequinBlack/chelcorazonmodryefekt41784.jpg[/img] i inne: [img]http://photofile.name/photo/artemieva_photo/135110370/large/136810558.jpg[/img] [img]http://photofile.name/photo/artemieva_photo/135110370/large/136810615.jpg[/img] [img]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008HarlequinBlack/chelcorazonmodryefekt41783.jpg[/img] World Winner'08 Ladoguerie Canadese Agalenthus [img]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008HarlequinBlack/ww08chladogueriecanadeseagalenthus41992.jpg[/img] .. i inne fotki z tej wystawy: [URL]http://photofile.name/users/artemieva_photo/135110370/?page=1[/URL] [URL]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008HarlequinBlack/[/URL] [URL]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008FawnBrindle/[/URL]
  17. Co jakiś czas po prostu bedę wklejać to pismo by mogli je przeczytać Ci z Państwa, którzy zadają sobie pytanie czy w RP mozna kopiować uszy i ogony u psów. [URL]http://images33.fotosik.pl/311/bc098435c6bf6b8am.jpg[/URL] Proszę o dokładne przeczytanie pisma a szczególnie o zwrócenie uwagi na słowo "lub" w wersie 8, zdanie w wersie 11 zaczynające się od słów "Należy przy tym zaznaczyć (...)" oraz przedostatni akapit zaczynajacy się od słów: "W przepisach ustawy o (...)"
  18. Jeszcze tylko sprostuje specyficzna formę cytowania moich postów przez Użytkownika LALUNA: Napisałam: "Proszę przedstawić mi pisemne stanowisko Rządu RP w przedmiotowej sprawie potwierdząjace że w RP jest zakaz kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów wydane po dniu 05 lutego 2008. Dalsza dyskusję podejmę z Państwem po przedstawieniu na Forum Dogomania niniejszego dokumentu." [B]Czyli to ja oczekuje na przedstawienie przez Państwa dokumentu.[/B]
  19. Proszę przeczytac załączone przeze mnie pismo jeszcze raz i proszę przedstawić mi pisemne stanowisko Rządu RP w przedmiotowej sprawie potwierdząjace że w RP jest zakaz kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów wydane po dniu 05 lutego 2008. Dalsza dyskusję podejmę z Państwem po przedstawieniu na Forum Dogomania niniejszego dokumentu.
  20. W zasadzie bym się zgodziła z powyższa opinią, ale majac na uwagę, że byli MOI PRZYJACIELE Włosi i Rosjanie - dobrze że był zakaz :lol:.
  21. Wielkie brawa dla Wszystkich. Jeszcze a propos organizacji... Bardzo nam się podobało, że był całkowity zakaz podwójnego handlingu. Cisza wokół ringu pozwalała relaksować się psom w oczekiwaniu na ocenę. [URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i003.radikal.ru/0807/5e/dffc405294c9.jpg[/IMG][/URL]
  22. Państwo mówicie, że jest zakaz? Proszę przedstawić mi pisemne stanowisko Rządu RP w przedmiotowej sprawie potwierdząjace postawiona przez Państwa tezę wydane po dniu 05 lutego 2008. Inaczej uznam, że Państwo rozmywacie dyskusje celowo.
  23. Jeśli ktoś uwaza że jest zakaz, proszę mi przedstawić pisemne oficjalne stanowisko Rządu RP wydane po dniu 05 lutego 2008 roku
  24. [quote name='Aldona z Sosnowca'][B]Sylwio[/B], przyjmij i ode mnie szczere gratulacje! Na molosy nie zagladasz(przynajmniej nic nie piszesz),to jak Cię tu znalazlam, to korzystam z okazji... Raz w Katowicach widzialam Korka na żywo-cudo...[/quote] Dziękuję pięknie :) Od Katowic zeszłorocznych Korosmok zmienił się dość znacznie - zapraszam do Galerii Potwora (link w moim podpisie).
  25. [quote name='zigi']Sluze:cool3:przeczytaj pismo MR o "technologii produkcji":cool3::razz: Tu prosze "technologia produkcji" [URL]http://www.klubdoga.prv.pl/[/URL] :cool3:;) Masz "ten" dokument przed nosem, wystarczy przeczytac wlasna strone www;) Sylwio Sin Corazon:angryy:[/quote] [I][B][B][COLOR=red]Bardzo proszę o nie rozmywanie tematu.[/COLOR][/B][/B][/I] [I][B][B][/B][/B] [/I] [I][B][B][COLOR=red]Proszę o dokument w którym zakazuje się jednoznacznie kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów w RP.[/COLOR][/B][/B][/I]
×
×
  • Create New...