-
Posts
1202 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Sylvia_76
-
Dziekujemy za miłe słowa. Nasze wakacje póki co są pracowite - co z kolei powoduje, ze wakacje Korka są leniwe. Wkrótce jedziemy nad morze. Potem słuzbowo w góry. A potem Korek "organizuje wycieczkę" po Europie.
-
[quote name='clockwork']EDIT do NASZEGO DOZIA: [FONT=Arial][COLOR=blue][B]gdyby pani wet nie nalegała[/B] [B][U]zostawiliby go tu jeszcze 5 za kare :angryy::angryy:[/U][/B][/COLOR][/FONT] [B][FONT=Arial][COLOR=blue]spytałam czy nie chca go oddać- że dogi adopcje bardzo chętnie wezmą go pod swoje skrzydła i poszukają domku odpowiedzialnego.[/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Arial][COLOR=blue]NIE NIE CHCĄ GO ODDAĆ BO DOSTALI GO 2 MIES TEMU OD KOGOŚ .... i[U] że zawsze im psy uciekały i to nie pierwszy którego odbierają ze schronu ...:angryy::angryy:[/U][/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Arial][COLOR=blue] ....[/COLOR][/FONT][/B][/quote] Matko! Co za koszmarni ludzie... Nie mam pojęcia, co można zrobić... Kurczę, pies nie wygląda na psa w typie tylko na doga. Może ma tatuaż (ucho, pachwina)... Jeśli tak - to można by próbować coś zdziałać przez hodowcę, jeśli nie - nie mam pomysłu...
-
Ewelina - pomyślałam to samo... Szlag mnie trafia. Tym bardziej, ze nie mogę pomóc. Ewelina, powiadom proszę Adopcje, niech wrzucą go na stronę. Może to coś da... Biedny pies...
-
[quote name='mrowa23']oj Sylwia dla mnei szypiora wielkiego to cos niesamowitego czego dokonujecie wraz z Korkiem.[/quote] dziękuję :loveu:
-
[quote name='kwiatek82']Aha to za osobe ktora wystawia tez trzeba zaplacic? np ja bylm chciala sama wystwiac Unke to place za Unke i za siebie ? czy jak to wyglada i co to jest ze czasem pisze ze cena z katalogiem :)[/quote] Osoba zglaszająca i przyjeżdżająca na wystawę z psem nie płaci za wejście na teren wystawy, osoba towarzysząca na ogoł tak. Cena z katalogiem - oznacza, że katalog wystawowy (rzecz bardzo ważna, każdy szanujący się wystawca rzuca się na katalog tuż po przekroczeniu terenu wystawy i sprawdza stawkę w swojej klasie :) ) jest gratis.
-
Gdzie są nowe fotki, hmmm??? :mad::mad::mad: P.S. Wszystkiego naj... :)
-
[quote name='mrowa23']dlatego moge smialo powiedziec ze podziwiam i Was za poswiecenie odwage i determinacje a Korka bo jest Korkiem ;) gratulacje dokonaliscie nie lada wyczynu:)[/quote] Poświęcenia nie ma w tym za grosz :) odwagi - również (tzn. mojej, bo i mój TZ i KLaudia Jojkowa wierzą w tego stwora bardzo), determinacja - hmmmm... mamy pewien cel, do kórego dążymy :) Dziękuję bardzo za gratulacje :)
-
O, odblokowano nasz wątek!
-
[quote name='PIKA']jest jeszcze cos takiego jak "[B]wyciąg z czarciego pazura[/B]" wiem nazwa jak za krola Ćwieczka:evil_lol: też p/zapalny i chyba go teraz nawet do Canivitonu dodają :) [/quote] jaka dźwięczna nazwa! :) Sylwia przyjmij i gratulacje od nas :) I za determinacje w pewnym temacie też :lol:[/quote] Dziękuję i za jedno i za drugie :evil_lol: Co do tego ostatniego- jako, że nie lubię ani bicia piany ani wycieczek personalnych - wrócę do dyskusji, gdy powrócą argumenty (a co poniektórzy doczytają, co to dyrektywy, czym różnią się od rozporządzeń i jak mają się do polskiego prawa :evil_lol:)
-
[quote name='simbik'][URL]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008HarlequinBlack/chelcorazonmodryefekt41784.jpg[/URL] Ekstra się razem prezentowaliście :cool2:. Od razu widać gdzie rodzinka Korka mieszka :lol:...[B]fajny akcent hiszpański[/B].[/quote] Takie były zamierzenia :evil_lol: Cieszę się, że to widać. Dzieki :)
-
Bo starałam sie być obiektywna i wstawić po pięknym przykladzie każdego z tych typów :lol: (O.K. w przypadku psa szwedzkiego - po jak to ładie ujęłyście, znośnym przykładzie :evil_lol:)
-
To co napisałam odnosiło się do konkretnego ringu i konkretnego sędziego (nota bene od wielu lat zapraszanego na prestiżowe i wielkie wystawy w Europie). To zaś o czym Ty piszesz to już taki wymiar sędziowania który powoduje ze nie umiem znależć właściwego komentarza. Ciesze się, że jeździmy na bardzo dużo wystaw bo jestem w stanie na bazie średniej ocen dowiedzieć sie jak widziany jest przez sedziów mój pies. Tylko musze pamietać by sprawdzać też odchylenie standardowe ;).
-
W dogach niemieckich werdykty wzbudziły wielkie kontrowersje wsród naszych sąsiadów z róznych stron, którzy nie ukrywali, że przyjechali do Sztokholmu wygrać. Generalnie mieli prawo tak myśleć bo ich psy sa zaliczane do czołówki europejskiej. Wybory sędziowskie były jednak inne - co np. w dogach czarnych/arlekinach zaskutkowało tym ze po ocenie międzynarodowa grupa poczekała na sedziego by zapytać :roll: czym uzasadnia werdykt. Proporcje, ruch i anatomia plus największa zgodność z wzorcem - rzekł sędzia A głowa :shake: - zapytała grupa Linie głowy sa ok. - odpowiedział sedzia, a że jest mała? Mnie interesuje zgodność z wzorcem.Taki był mój wybór. Czy w czyms jeszcze mogę Państwu pomóc? Tak się dyskusja zakończyła. Na forach internetowych naszych sąsiadów z róznych stron owego sędziego odsadzono od czci i wiary :mad: - pisząc o skandynawskim spisku promujacym male glowy. Tyle że ten sam sedzia dał v-ce Zwyc. i CAC naszemu Korkowi :multi:, który co jak co, ale skandynawski w typie głowy nie jest :) Na tychże forach internetowych naszych sąsiadów z róznych stron [B]NIE NAPISANO NIC[/B] o drugim miejscu Korka bo popsuło by tezę o skandynawskim spisku promującym male glowy. Cóż punkt siedzenia (czyli na przykład miejsce 7 w klasie) warunkuje punkt widzenia :diabloti:. Nam się sędzia od czarnych/arlekinów dogów niemieckich [B]podobał się w 95% :cool1:, jako że nasz punkt siedzenia wygląda tak:[/B] El Corazon Modry Efekt V-ce Zwyc.Swiata, Res. CACIB, CAC, EXC.1 :multi:
-
[quote name='Nugatika']super fotorelacja! :-) Ale ten WorldWinner smukły :| Czy tak ma wyglądać dog? Mi się zawsze wydawało, że troszke bardziej mocne mają być. Albo, to moze mam takie zboczenie zawodowe po bernenczykach... :D[/quote] Skandynawski (i amerykański) typ tak ma. Połaź sobie po dozich stronach hodowli skandynawskich - będą zdecydowanie "smuklejsze" (ten, to import z Kanady). Wzorzec dozi jest tak szeroki, że obejmuje i dogi "benjaminowe" [IMG]http://labenjamine.com/images/males/dsc_0051_0001.jpg[/IMG] i hiszpańskie [IMG]http://www.garaba.com/site/foto/000001784200.jpg[/IMG] i skandynawskie [IMG]http://www.bigroyal.be/images/Juni-2007/olle-standing-side.jpg[/IMG] (zaznaczam, wszystko to samce) Fajnie, jak sędzia (który jest zwolennikiem jakiegoś konkretnego typu) potrafi "wznieść się ponad to" - że tak się górnolotnie wyrażę i oceniać psa pod kątem wzorca, jego wad i zalet, takich sędziów nie jest zbyt wielu, ale są :) Mnie najbliżej do typu hiszpańskiego - może z racji przyzwyczajenia i opatrzenia :evil_lol: , ale Francja i Włochy też mogą być :)
-
Pańcia walczyła z lokami (żeby je uczynić) - a potem wilgoć w powietrzu (wściekle rano wyjeżdżaliśmy na wystawę) wszystko rozwaliła... :angryy: Korek znudzony, czeka na ocenę [URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i077.radikal.ru/0807/3f/8467ab1116a7.jpg[/IMG][/URL] Korek i Zwycięzca (drugi plan) [URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i078.radikal.ru/0807/5e/cfcd888db182.jpg[/IMG][/URL] Korek i Pańcia [URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i043.radikal.ru/0807/f5/01c9b375d584.jpg[/IMG][/URL] i fotka z wystawy we Włoszech (uwielbiam jego pyszczek na tym zdjęciu): [URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i060.radikal.ru/0807/6b/ec176c33dd2b.jpg[/IMG][/URL]
-
Ewelina - fajnie, ze tu zajrzałaś :) Dzięki za Twój post :) czarna _Hańcza - :evil_lol::evil_lol::evil_lol: nawet gdyby Sisol miał uprawnienia - ŻADNYCH prób krycia tej dwójki!!! Wiesz, jakie charrrakterki miałyby szczeniory? :evil_lol::evil_lol: Nie wolno robić takich rzeczy ludziom, którzy kupując szczenię doga, naczytali się o tym, że to spokojne, opanowane olbrzymy :evil_lol: Szarik - bardzo dziękuję :) Oto, moi drodzy Trójka Uśmiechniętych: Korek - bo zobaczył za ringiem Dużego, ja - bo robię dobrą minę do złej gry i sędzia - bo... właściwie nei wiadomo, dlaczego :) [img]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008HarlequinBlack/chelcorazonmodryefekt41784.jpg[/img] i inne: [img]http://photofile.name/photo/artemieva_photo/135110370/large/136810558.jpg[/img] [img]http://photofile.name/photo/artemieva_photo/135110370/large/136810615.jpg[/img] [img]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008HarlequinBlack/chelcorazonmodryefekt41783.jpg[/img] World Winner'08 Ladoguerie Canadese Agalenthus [img]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008HarlequinBlack/ww08chladogueriecanadeseagalenthus41992.jpg[/img] .. i inne fotki z tej wystawy: [URL]http://photofile.name/users/artemieva_photo/135110370/?page=1[/URL] [URL]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008HarlequinBlack/[/URL] [URL]http://www.showpics.se/WorldDogShow2008FawnBrindle/[/URL]
-
Co jakiś czas po prostu bedę wklejać to pismo by mogli je przeczytać Ci z Państwa, którzy zadają sobie pytanie czy w RP mozna kopiować uszy i ogony u psów. [URL]http://images33.fotosik.pl/311/bc098435c6bf6b8am.jpg[/URL] Proszę o dokładne przeczytanie pisma a szczególnie o zwrócenie uwagi na słowo "lub" w wersie 8, zdanie w wersie 11 zaczynające się od słów "Należy przy tym zaznaczyć (...)" oraz przedostatni akapit zaczynajacy się od słów: "W przepisach ustawy o (...)"
-
Jeszcze tylko sprostuje specyficzna formę cytowania moich postów przez Użytkownika LALUNA: Napisałam: "Proszę przedstawić mi pisemne stanowisko Rządu RP w przedmiotowej sprawie potwierdząjace że w RP jest zakaz kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów wydane po dniu 05 lutego 2008. Dalsza dyskusję podejmę z Państwem po przedstawieniu na Forum Dogomania niniejszego dokumentu." [B]Czyli to ja oczekuje na przedstawienie przez Państwa dokumentu.[/B]
-
Proszę przeczytac załączone przeze mnie pismo jeszcze raz i proszę przedstawić mi pisemne stanowisko Rządu RP w przedmiotowej sprawie potwierdząjace że w RP jest zakaz kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów wydane po dniu 05 lutego 2008. Dalsza dyskusję podejmę z Państwem po przedstawieniu na Forum Dogomania niniejszego dokumentu.
-
W zasadzie bym się zgodziła z powyższa opinią, ale majac na uwagę, że byli MOI PRZYJACIELE Włosi i Rosjanie - dobrze że był zakaz :lol:.
-
Wielkie brawa dla Wszystkich. Jeszcze a propos organizacji... Bardzo nam się podobało, że był całkowity zakaz podwójnego handlingu. Cisza wokół ringu pozwalała relaksować się psom w oczekiwaniu na ocenę. [URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i003.radikal.ru/0807/5e/dffc405294c9.jpg[/IMG][/URL]
-
Państwo mówicie, że jest zakaz? Proszę przedstawić mi pisemne stanowisko Rządu RP w przedmiotowej sprawie potwierdząjace postawiona przez Państwa tezę wydane po dniu 05 lutego 2008. Inaczej uznam, że Państwo rozmywacie dyskusje celowo.
-
Jeśli ktoś uwaza że jest zakaz, proszę mi przedstawić pisemne oficjalne stanowisko Rządu RP wydane po dniu 05 lutego 2008 roku
-
[quote name='Aldona z Sosnowca'][B]Sylwio[/B], przyjmij i ode mnie szczere gratulacje! Na molosy nie zagladasz(przynajmniej nic nie piszesz),to jak Cię tu znalazlam, to korzystam z okazji... Raz w Katowicach widzialam Korka na żywo-cudo...[/quote] Dziękuję pięknie :) Od Katowic zeszłorocznych Korosmok zmienił się dość znacznie - zapraszam do Galerii Potwora (link w moim podpisie).
-
[quote name='zigi']Sluze:cool3:przeczytaj pismo MR o "technologii produkcji":cool3::razz: Tu prosze "technologia produkcji" [URL]http://www.klubdoga.prv.pl/[/URL] :cool3:;) Masz "ten" dokument przed nosem, wystarczy przeczytac wlasna strone www;) Sylwio Sin Corazon:angryy:[/quote] [I][B][B][COLOR=red]Bardzo proszę o nie rozmywanie tematu.[/COLOR][/B][/B][/I] [I][B][B][/B][/B] [/I] [I][B][B][COLOR=red]Proszę o dokument w którym zakazuje się jednoznacznie kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów w RP.[/COLOR][/B][/B][/I]