Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. V1-vorzuglich 1-doskonaly 1[tuz po stawce VA] cacib-to wniosek na interchamiona wystawowego[wystawy fci] schh1-schutzhund 1-obowiazkowe minimum dla ona kkl1-koerung 1-licencja niemiecka klasy 1 a-to pewnie oznaczenie hd-a-normal-brak dysplazji stawow biodrowych zycze duzo radochy z malucha.
  2. zerknelam ;).niestety musi naklaniac suke do kontaktow-inaczej nie przestanie niszczyc-to trzeba przekierowac.musi suke ktos zobaczyc i prowadzic.samemu jest ciezko.wiem cos o tym.jesli suka nie bedize wzbudzanado kontaktow-bedzie zle.jjak wzbudzana-taka decyzje mozna podjac po obejrzeniu zachowan psa i jak wygladaja obecne relacje z nia i opiekunka. ps.prosze ale obawiam sie ze niewiele jestem przydatna.:oops:.nie moge pomoc na macanego:shake:.
  3. niszczenie przejdzie jak sunia odzyska rownowage w kontaktach z clzowiekiem.powinien ja ktos zobaczyc zeby na bierzaco nadzorowac postepy.niestety trzeba inicjowac nawiazywanie kontaktow z clzowiekiem zeby nad ich jakoscia i forma miec nadzor. i absolutnie nie chodzi tutaj o uczneie psa jakichs komend dla samego ich wykonania.jednak ktos to musi nadozrowac z zewnatrz.
  4. ale jak pieknie:p dzieki.
  5. :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: no tak w sumie po co sa skoro mozna wygooglowac wszytko a reszte przeczytac w ksiazkach:diabloti:
  6. ruda-zastanow sie.:cool1:
  7. zauwaz ze napisalam "malo dobre przykladowo"idalsza czesc....;) przyklady odstrzelen podawalam kiedys w historii rasy on.:cool3::lol:.
  8. linki sa w linkowni.hodowli jest cala masa-wystarczy wygooglowac hodowle ona i wyskoczy ci ogladanei na dluuugie wieczory:p. te psy ktore dalasza przyklad sa po prostu ...malo dobre przykladowo bo chyba nikt sien ie przyzna ze cos takeigo rodzi sie u niego w hodowli:p. nenemuscha-ogromne gratulacje :multi:.fajnie.zawsze to kamien z serca mimo staran zeby bylo ok to taki moment na powiedizenie"uff".:p ps.nenemuschama w hoodwli uzytki np,[hodowla haus tchorz],uzytki sa w hodowli vigor,miot uzytkow jest teraz u wlodka gossy...hodowli uzytkow jestod groma.ja polecam niemeicka conneforde ale to sa psy z najwyzszej polki-nie dla kazdego. sa tu tez tematy o uzytkach itd.
  9. bedize dobrze. ewusek-zapraszamy do naszych galerii a psiaki nenemuschy sa tez na jej stornei hodowli v.haus tchorz:p
  10. no problemos.planuje na razie islandie.:multi: teraz czas na nabranie pewnosci siebie i polapanie sie w bajerach w czesce. dziekuje dziewczyny za trzymanie kciukow.przydaly sie bo nerwy mialam mocno nadwyrezone:D a ja zestresem srednio fajnie sobie radze:).
  11. nie bardzo piszesz konkretnie ale ok.. 1.linie uzytkowe nei sa pozbawione genu dlugiego wlosa wiec rodza sie w nich szczenieta dlugowlose.;) 2.te psy ktore dalas za przyklad sa fatalne nawet jak na mieszance lub psy w typie rasy.;) 3.wchodizsz na strone hodowli onow uzytkowych i klepiesz klaczaka po kryciu ktore cie interesuje. 4.masz jakies wymagania co do uzytka poza umiarkowanym katowaniem czyli prawidlowym[bo slabe katowanie to wada podobnie jak przekatowanie.]. 5.szukasz rodizcow ktorzy odpowiadaja ci wygladem i klepiesz szczneiaka. linki do stron polecanych sa w linkowni.na dobry miot uzytkow trzeba w polsce poczekac bo miotow jest malo. proponuje zainteresowac sie czeskimi i slowackimi hodowlami-tam mnogo uzytkow.;)
  12. dzieki lupi.twoj tez fajny.zagladam czesto. wieeec..... jestem pilotem turystycznym:multi:.jeszcze chce rozszerzyc sie troche o loty IFR bo zdawalam tylko VOR.mam do srody czas.egzamin byl srednio lajtowy,mialam imitowana awarie czesci awioniki,troche wialo na 1500stop no i oczywiscie ladowalam bezzatrzymania na tym piernicoznym okeciu ktorego nieznosze:roll:. teraz pozostajemi zapoznanie sie z elektronika ktora wsadzil uwe do mojej pierdzifurki-juz czuje ze mi sie obwody zagrzeja bo ja koszmarny tepak jestem w takie klocki.chociaz nie powiem,GPS to po prostu dar z niebios:evil_lol:.
  13. mozemy jechac na hgh:lol:.w listopadzie mamy egzamin na ktory dzielnie pryzgotowujemy sie z osiem od ponad 3 miesiecy.przy czynnej i chetnej pomocy maniaka pasienia czyli surykata.:evil_lol:.jutro porobie fotki idiotenkamera to beda nowe.no i fotki z rekawa.:roll::evil_lol:. surykat zas prosi o listopadowe trzymanie kciukow z powodu startu w VPG3.:roll:. ps.moja czesia juz w polsce po remoncie-ciesze sie ze wrocila ale dzis mam godzine 0-egzamin wiec zobaczymy czy bede godna latac nia sama:oops:.uwazajcie na glowy w warszawie:evil_lol:
  14. karme widizalam w szwabowie-nie dawalam.:cool1:.ale zakwalifikowalabym ja do sredniej polki jesli chodiz o zywienie ona.
  15. co to znaczy ze szkolenie psortowe to nie jest prawdziwa obrona? poza sluzbami mundurowymi NIE WOLNO uczyc obrony cywilnej-to powinno byc prawnie zakazane.:mad:. Misio-a jaka ty bys chcial "obrone"dla swojego psa?nie sportowa?:cool3:.chcesz nauczyc swojego psa ataku na czlowieka?jesli tak to jestes niebezpieczny dla otoczenia.:angryy:. nie znam tego szkolenia o ktorym pisze misio .natomiast przerazaja mnei takie osoby jak misio. nie ucza prawdziwej obrony tylko ipo...boszszsz...no jasne ...:angryy:.i pomyslec ze tacy ludzie maja psa.....:shake:
  16. ewula witamy:multi:.acros-spoznione ale tez witam koljenego zaonkowanego:lol:. ewula-bedzie dobrze.napisz jak bedize cos wiadomo no i wiecej o swoim psiaku.;)
  17. ja mam w dooopie polityke bo mnie ona nie dotyczy:diabloti: zamp to po prostu giga plastik.widocznie mialas szczescie i poszlo nie po nim.ja tez mam super twardziocha po ursusie:evil_lol:.czasem po prostu ma sie farta.;). po prostu zamp jest [dla mnie:diabloti:] psem bez drive'a-to typowy pies na ring. ps.90%onkow jest fajna na obronie.;)wszystko rozbija ise o ten..."jezyczek u wagi".:cool3::evil_lol:.
  18. Berek-ale jazda:lol::lol::lol: ktos kupuje szczneiaka a hodowca mu gwarantuje ze piesek nie bedzie mial dysplazji:vamp: bo...bo rodizce nie maja:megagrin: czlek sie cieszy a tu gruch i okazuje sie ze pieseczek jednak mial pecha i posiada wade budowy stawu biodrowego czyt.dysplazje:cooldevi:.no ido hodowcy....przeciez gwarantowal zdrowiutkie pieseczki beda....:hmmmm: a hodowca buch:szczenie zdrowe tylko zle pan/pani karmil,przesilal,kazal biegac po sliskich powierzchniach:PROXY5:. proponuje zadbac o zw przede wsyzstkim[rtg jest kwestia poza dyskusyjna] i rowneiz ow dar naszych braci zza odry :drinking:brac pod uwage szukajac chlopczyka dla naszej przepieknej i najbardziej zarabistej suni:smokin:.a nie tylko jaki on sliczny i jakie sliczne wystawowe psiutki daje.:cool:. do tego wartaloby poinformowac nabywce o tym ze dysplazja jest poligeniczna oraz co robic zeby onek nie rosl jak blyskawica i nie byl taki duuuuzy i nei wazyl 30 kg w wieku 4 miesiecy:niedowia: oraz zeby nie bylo widac przypasionych oneczkow bez szans na cwiczak bo te psy musza sie ruszac i byc chuuude:ylsuper:.
  19. 14 ruda-bo kiedys trzeba przestac pracowac na pilce schowanej w garderobie;).na smakach pies wie czego wymagasz-smaki sa po prostu precyzyjne.dlatego ze szczeniakami zacyzna sie na smakach.no chyba ze pies jest taki ze nie da rady i wogole musi ruszyc siena czyms mocniejszym. lup jest prosty alejesli neizacnziesz ywmagac od psa-warunkowac zachowania za ktore jest zabawa kiedys tam to niestety pies bedize zwalniac.albo wpadac w chaos jak jest za bardzonagrzany.albo ...itd.proponuje dopracowac komendy na smakach-zaczac od poczatku.i zawsze przypominac sobie ze nie uczysz czlowieka.warunkujesz zachowanie przynoszace korzysc[hmmm noz tym clzowiekiem ot nie iwem czy taka duza roznica w sumie:lol:;)].pies musi wiedizec za jaka komende np fuss odstanei nagrode.ze fuss to kompleks:dynamika,kontakt,postawa w pionie i poizomie przy nodze przewodnika.po pracy na smakach przychodzi czas na drive'a i na wymaganie. jesli pies potrzebuje dynamicznego przeowdnika-taka badz.jesli potrzebuje spokojnych ruchow-taka badz. zawsze przypomina mi sie przewodnik Merlina tatka surykata.i spokojne zachowanie na probie z pozorantem.kazdy krok daje merlinowi pewnosc ze jest spokoj.to daje stabilnosc pracy temu zywiolowemu psu. i drReiser'a z jego dynamiczna praca na ktorystam;) mswusv. nie mozesz zakladac nic z gory bo tak naprawde wsyzstko zweryfikuje ci pies i jego wymagania timingu wobec ciebie.czysc sobie komendy najpierw.zatrzymaj siei popracuje nad wycyzszczeniem uwarunkowan zesmieci ktore sami psu wbijamy do glowy walac ciagle schematami a pies robi caly schemat i juz neilsucha co mowimy w miedzyczasie.;).komenda-wykonanie.apotem szlifuj drobiazgi-te kurcze zawsze sa pochodna naszych manieryzmow i najtrudniejsze sa do wywalenia,zwlaszcza z naszej glowy.:evil_lol:
  20. dzieki axusia.:p
  21. mch-no coz..zazdroszcze ci dystansu.ja nie potrafie..zawsze mnie jezyk swierzbi a potem pluje sobie w brode:evil_lol:.zwlaszcza jak kogos znam/znalam osobiscie to strasznie trudno mi zachowac dystans chociaz"zawal"byl oczywiscie przenosnia i wbrew pozorom nei ekscytuje sie zbytni netowa rzeczywistoscia:evil_lol:.dla mnie ignor jest wlasna ochrona przed wlasnym goopim jezorem:evil_lol:.tak wiec jest to funkcja prewencyjna w moim wypadku-sama siebie przed soba chronie:lol:. ps.ano do mlodych gniewnych swiat nalezy:lol:
  22. a ja mysle ze ten temat w jakis pokretny sposob dotyczy hodowli i ich wyboru.pokazuje tez jakie sa wersje podejscia do tematu. axusia-ja tez bylam na tapecie:evil_lol:,i tez pamietam czepianie sie kazdego pogladu i zmuszanie mnei do udowadniania ze nei jestem wielbladem.:evil_lol::evil_lol::evil_lol:. dobra.czyli stoimy na tym ze hodowca nei zamiescil info o DNA. czyli ma koerung? nie trzeba pisac DNA,AD...wystarczy info ze ma koerung bo to przy licencji jest wymagane.;) moze sa jakies filmiki z pracy mamusi ?zawsze to duzy plus dla hodowcy-pokazuje ze nie ma sie czego wstydzic.nie jakies wydumane[bo krytykanci czekaja:diabloti:]ale wystarczy czolowka i aus.wszystko widac. mamusia ma ocene dobra z ipo1? dlaczego? [to nei sa zarzuty-to ciekawosc,nadal ta sama,spowodowana innoscia wyboru]. tatus juz jest nieco bardziej sensowny.;)
  23. dla mnie o wiele bardziej nie do przyjecia jest gloszenie o zniesieniu wymogu ipo dla onow[moga przeicez zdawac hgh-zaden problem:diabloti:],traktowanie onow jak pieskow ozdobnych,mowienei ze dysplazja jest wylacznie srodowiskowa[baaardzo wygodne dla chodoffcy;)],hodowanie donow..... rozumiem ze axusia moze byc denerwujaca.;):lol: ja mam problem bo mnie nie denerwuje.:evil_lol:.za to doprowadza mnei do szalu;)kilka innych osob-no to ich nei czytam.:diabloti:. forum jest forum a ja moge nie chcec czytac czegosco mnie doprowadzi do bezsennosci i czerwonych plam przed oczami:evil_lol:. ja napisalam juzze JA kupujac ona kieruje sie innymi kryteriami niz axusia.dlatego ciekawi mnie jej decyzja. bo wymogi sv to naprawde podstawa.i juz napisalam jak bym kupowala.albo wyglad do hodowli-i wtedy znalezc naprawde dobry miot eksterierow[mozna tez znalezc z wlewem uzytkow albo dobre eksteriery zlinii mutz'a].na pewno wystrzegalabym sie potomstwa zampa thermodos,quantuma,larusa....no jest takich psow troszke;).ja osobiscie preferowalam inbred na jackanoricuminaurana.o jacku pisalam wielokrotnie.to moj ulubiony pies.i kto go pamieta to wie jaki mial charakter.szukalabym psa w okreslonych hodowlach ktore pracuja z psami i ktorych psy saobciazalne bo to chyba najwiekszy problem eksterierow.nad czym mocno ubolewam bo neizwraca sie wdoborze psa na krycie nalezytej uwagi wykorzystaniu samcow repow ktore obciazalne jeszcze sa. lub poszlabym inna droga i kupila uzytka.ja mam uzytkaktory wyglada jak eksterier[ma1/4 krwi ekstriera i np jest prawnuczka yago wl.na talentsichtung ktory mialam przyjemnosc z nia zdawac patrzono nanas podejrzliwie:lol:.tyle ze ja mam psy nei z wyboru obecnie tylko adopcyjne.bo splacam dlug dla rasy ktora tyle mi frajdy w zyciu przyniosla i nadal przynosi. ps.DNA to jedna z podstawowych rzeczydo koerungu sv.a koerung rodzicow jest podstawa do rozpatrywania danych psow jako rodizcow szczeniaka.takie jest moje zdanie.moje suki maja dna gepr.mimo ze chita nigdy hodowlana nie bedzie [klapouch].oska tez bym nei kryla ale mam prosbe hodowcy uzytkow zniemeic zeby miot byl na niego.jesli osiek bedize tego wart urodzi jeden miot.
  24. no osiek tez je zastraszajace ilosci a surykat minimalne.wszystko zalezyod cech indywidualnych psa.np.surykat to dosc mala suka.teraz miesiac przed zawodami vpg3 ma treningi wysilkowe wiec dostaje do 150g karmy dizennie-glownei na treningach w formie nagrod.zalezy to od tego czy ma faze treningowa techniczna czy wysilkowa czy tylko robimy drive.natomiast w momencie adopcji[miala15 meisiecy]dotawala i 400 g dizennie.przewaznie dostaje karme wysokoenergetyczna choc ostatnio jest na grau ale przedtem jadla orjien ;). osiek ma 16 miesiecy - to krancowe adhd i jest chuda koszmarnie mimo ze potrafi w dizen mocniej treningowy dostawac i 1,5 kg karmy:cool1:.jak dostaje mniej to i tak lata non stop tyleze po kilku godiznach zatacza sie:roll::evil_lol:.wiec daje jej ile zje.jest na grau poprzednio rowniez na orjien. po grau beda na energie hochleistung koebers'a a potem znowu na grau. szczeniaki jedza wiecej i dorastajace psy tez-nie mozna tu uogolniac.trzeba obserwowac swojego psa.po wieku 20 miesiecy onki[nie donki -te pozniej]nalezy zaczac zasuszac;).generalnie zasadanacale zycie owczarka neimeickiego jest ze im chudszy tym zdrowszy co bynajmniej nei oznacza niedoborow.:cool1:
  25. jesli suka zcieczka ma problemy ze skupieniem uwagi itd po prostu robi inne cwiczenia.;).z psami nie ma problemu bo i tak niewiele widza poza przewodnikiem a praca przy sukach cieczkujacych jest dla przewodnikow psow doskonala "szkola"i "odmitologizowanie"tego ze pies musi;).wyjatek stanowia suki podczas dni plodnych.tutaj decyzjao uczestnictwiejest jeszcze bardizej indywidualna.ioczywistym jest ze nie bierze sie pod uwage tylko psy ale przede wszystkim suke bo niby jak prowadzic zajecia psu ktory nie pracuje?:cool1: jesli ktos chce do nas dolaczyc przede wszystkim ostrzegam ze czeka go praca nad soba.iwymagam zaangazowania.kazdapraraprzewodnik piesmusi byc prowadzona indywidualnie bo kazdajest inna a zadaniem instruktora jest prowadzenie takei przewodnika zeby ksztaltowal psa i siebie w sposob optymalny dla tworzonej razem pary.wiekszosc osob konczy na telefonie.:diabloti:.jakas mala czesc przyjezdza zeby zobaczyc jak pracujemy[zapraszam najpierw].z tego znowu czesc stwierdza ze to nei dla niego[za duzo trzeba sie "spocic"].ci ktorzy zostaja ,po okresie wprowadzenia[zaleznego od danego czleka;),indywidualnie sa zajecia]przewaznie maja slomiany zapal i okazuje sie ze im dalejw las tym wiecej drzew:lol:.natomiast osoby ktore lapia bakcyla sa warte tego wsyzstkiego.:loveu:. co do labow i goldenow....po ich calych gromadach przewijajacych sie zostala tylko jedna labka i ta sama osoba ma czisapiczke.ja juz stracilam nadzieje na to zeby ludzie zrozumieli ze retrievery[a zwlaszcza laby]to psy pracujace. prowadzilam nawet taka grupke pod katem retrieverow.bylo piec par[wiecej i tak bym na grupe nei wpuscila:evil_lol: bo nie mam tak podizelnej uwagi]ale ostala sie tylko jedna.:roll:.mimo roznorodnosci pracy[obi,slady,zabawowe ratownictwo,rozwijanie lupu na pozorancie itd].a moze wlasnie dlatego ze proponowalam zaangazowanie i radoche z czasu spedzanego z psem a ludzie chcieli po prostu miec spotkanka towarzysko-szkoleniowe:diabloti:.
×
×
  • Create New...