Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. pokazywanie uzebienia:diabloti: kooofffaj ooosia:evil_lol: i pchelki-blogosc bachora osiagnela szczyty:evil_lol:
  2. chita zawsze probuje byc tffarda ale osiek ja zawsze zmobilizuje do zabawy swoja upierdliwoscia
  3. osiowy raj.ktos ja miedli:lol: nie przestaaawaj:cool3: boszsz co za upierdliwy guffniarz:roll:.po prostu zagryzc i juz.:cool1: niestety najbardizej smutne jest to ze predzej czy pozniej do zabawy sa dolaczane rowniez ludzkie odnoza.nalezy byc czujnym.:razz:
  4. przepraszam z jakosc zdjec ale orlem to ja nie jestem:oops:. dziewczyny i nierkonczaca sie impra domowa.:cool1: zamorduje gnoja normalnie morduj !gdzie idziesz?:placz: gryyyzie mnie....:multi:..miedliii:multi:... miedl mnie i taaarmos:loveu:
  5. shado-pol roku bez ciebie minelo a mi sie wciaz wydaje ze odszedles wczoraj.ciagle jest to samo puste miejsce.i tak juz pozostanie.
  6. mimoza-jurek wylacznie skupil sie na przezyciu.:roll::diabloti:.
  7. ayshe

    Odchudzanie

    dopoki onek nie wyglada jak maratonczyk to mozna przyjac ze jest za gruby.:evil_lol:
  8. iwonka zaczynamy od marca,od hgh.potem juz trojki.:eviltong:.nieduzo.3-4 razy.nie martw sie.:p
  9. dzisiaj na sladzie gemma zostala otoczona przez przebiegajace dziki[biedny jurek:cool1:]na ktore polowali mysliwi.:diabloti:.baaardzo fajoskie normalnie przezycie:angryy:. gemma nie byla laskawa oderwac sie od sladu.:loveu:
  10. fajnie:roll:. no kaczuszka z zawodow to pikus rzeczywiscie:evil_lol:.dzisiaj bylabys sopelkiem:lol:.
  11. mysle ze do syberyjskiej;). to zalezy od tego jak ocieplana jest buda/kojec i jaki przewiew. my kojce mamy w pawilonie otwartym z jednej strony.pawilony stoja szeregowo.w sumie jest ich 4 po 10 kojcow.kojce sa dlugie i waskie bo takie mi sie sprawdizly. nad morzem polnocnym jest nieco:diabloti: chlodniej.nie ma problemu z termperatura.kojce maja ogrzewanie podlogowe zalozone pod tartanem.bud nie ma tylko miejsca legowiskowe. najbardizej psa wychladza wiatr[przeciag oczywiscie jest niedopuszczalny tu pisze o operowaniu wiatru w kojcach]i wilgoc.
  12. :razz::diabloti: no zycie to nie jst bajka. zaklinaj prosze jakas lepsza pogode bo po prostu mogila normalnie...:shake: tj dla beniutka odpada. zgadnij jak wygladalismy czekajac az slady sie odleza:roll:. ale w rudnie zero wiatru .przyjechalam do stolycy a tu masakra.rrany jak pizdzi:angryy:. jedno jest pewne:na obronie bylo nam cieplo.:evil_lol:. natomiast podporzadkowanie z beniem odpada w taka pogode.:shake:.
  13. nooo ja tam nie wiem;).ja nie mam problemu bo moje wiedza ze zlamanie komendy wroc boli:diabloti:.to jej nie lamia.oczywiscie jak mowie w strefie 50m.:razz:. tak sie zastanowilam ze rzeczywiscie juz daawno niemialam tego problemu.pewnie dlatego ze nie zdarza mi sie juz daaawno spacerowanei z psami ot tak po prostu.jak leze polazic to tylko chita ma takei zapedy ale ja jaznam i jak widze ze cos za szybko i chetnie grzeje z nosem to przerywam jej ta boska czynnosc np mowiac jej imie co powoduje znaczne zmienjszenie odleglosci miedzy nam. osiek nie wie co to wiec nic nie robi.ale osiek to matol:loveu:.i dobrze bo wolanie oska moze spowodowac ubytek na zdrowiu.z racji kompletnego braku abs:evil_lol:
  14. [LEFT]a no chyba saJo ze to pisanie o tym co nam sie wydaje:evil_lol:.no to co innego.:cool3:. obiektywne badania populacji zrobilo sv. a wg moich obserwacji arbeity maja wieksze problemy z kregoslupem oraz kontuzjami przodu:diabloti:. jest dostepna tabelka sv z badaniami populacji on i stanem hd.jet ona w pelni udokumentowana i jabym sie wystrzegala podziale onow na te zdrowsze uzytki i te bardziej dysplastyczne eksteriery.:roll:. kazdemu hodowcy podniesie takie gadanie cisnienie.zwlaszcza na duzym publicznym forum co takie teksty niesie pod strzeche a nie jest to prawda.tylko prywatne obserwacje wycinka populacji. moge podac przyklady mnostwa uzytkow[rowniez startujacych]ktore maja dysplazje. ktos wzamian da mi przyklad jakiejs ilosci eksterierow ktore zna z dysplazja...itd:lol: takie mnie sie wydaje to moze byc krzywdzace tak mowie cichutko ;).[/LEFT]
  15. juz wyobrazam sobie mine baltowskiego:jesooo gryzak ucieka:evil_lol:. jest to rownoznaczne z wylaczeniem jedynej komorki mozgowej mlotka:diabloti::loveu:.
  16. kochani....z zasady nie pisze o nieuczciwosciach w hodowli piszac rzeczy ogolne.:cool1:. normalnie kazdy zwraca uwage na zdrowie.przeciez to tak normalne jak oddychanie.czy ci od arbeitow czy ci od eksterierow przeciez hoduja psy rasy uzytkowej prawda?no to chyba norma jest dbanie o sprawnosc rasy. odstepstwa od tej normy to zupelnie inny temat.:razz:
  17. kaaate:oops::roll::evil_lol:...poczekaj az zaczniesz ze swoja mali ipo....wtedy dopiero dostrzezesz mroczna strone tressera...:evil_lol:.
  18. :diabloti:ruda-po prostu jak widzisznoswakcji i probe okladania pola-odrazu konczysz to wroc. jak pies jest od ciebie wiecej niz50 metrow to ja siadam i zapalam papieroska.:diabloti:.dryl PO nic nie pomoze;). chociaz juzdawno mi sie to nie zdarzylo.alezaaaaaawsze moze:evil_lol:. spedzilismy nowy rok i jego przywitaniew chacie w oberschutt kolo villach[austria] i to naprawde piekne miejsce. juz pamietam dlaczego tak ciezko mi sie wyjezdzalo z villach w 89 roku zeby wrocic do polski. boskie miejsce.:loveu: spy wykicane,bylo troche przejsc ze startem,uwe z dziecieciem zostali jeszcze.no coz..przeciez nie pozwole gsdowcom jutro sie byczyc nie?:evil_lol: odbiore dziecie na treningu w reichu w poniedizalek:roll::evil_lol:.chyba ze cessne uwe dosypie na amen.mowilam ladowac w villach:mad::roll:.....
  19. jackdaw-no coz...masz racje-jestem strus. po prostunajbardizej cenie sobie w zyciu swiety spokoj i mozliwosc pracy wlasnie wtakich warunkach.ciszy i spokoju. najlepiej sie to robi pod kamyczkiem.wypelzanie spod niego nigdy mi na zdrowie emocjonalne nie wyszlo -za cienki bolek jestem zeby nadawac sie na kaczke na strzelnicy.juz wole strusia.:evil_lol:. moze tym bardziej dlatego cenie i zazdroszcze tym ludziom ktorzy sa na tyle twardzi zeby postawic ta kropke.ja niestety jestem z tych nie asertywnych:roll::cool1:. powodzenia :p.
  20. oj axusia nei bardzo;)zobacz jaki procent uzytkow niknie bez wiesci.:diabloti: bez przesady.dysplazja jest genetyczna a nie liniowa. nie ma tak prosto.uzytki maja tak samo problemy jak eksteriery.to taki mit zesa zdrowsze.genetyczne przypadlosci rasy dotycza calej populacji:cool1:. niej ets tak zle ze stawami onow co widac na zestawieniu sv.oczywisce zdarza sie ze mimo kryc na zw zdarza sie dysplazja ciezka ale jest tego mniej niz np w hodowli nei na zw.generalnei nie da sie tego wyrzucic z rasy wiec zostaje tylko minimalizowanie. natomiast krycie bez brania zw pod uwage to ci dopiero ruletka:evil_lol:. generalniezadna linia nie jest wolnaani od dysplazji hd ani ed ani npzespolu konskiego ogona czy problemow z kregoslupem czy mielopatii on.:cool1:.byloby pieknie gdyby byl taki przepis:kupie osbie arbeita i bedzie zdrowiuski.hehehe.g... prawda.:eviltong:
  21. nooo moje pieski maja w takim razie absolutnie przerabane:lol:.niezbyt ldugo siedza w domu.po pierwsze bo sie nie da bo zacyzna sie domowa impra a po drugie bo wiekszosc czasu spedzamy na cwiczaku albo towarzysko i kondycyjnie albo robiac trening.i tak 6 godzin to srednia ruchu.
  22. no nie wiem czy dobrze:lol:.my to ipo i hgh.:cool3:
  23. jackdaw-dziekuje za zaproszenie w imieniu swoim i zakreconych gsdowcow:p. niezaliczam cie do klasy miszczow-pisze o samym zjawisku ktore niestety ostudzilo moocno moje zapedy do niesienia ipo pod strzechy:diabloti:.wyleczylam sie juz.:multi::razz:. teraz jest mi o wiele lepiej:lol:. zycze powodzenia w planach :polania gawiedzi zadnej potkniec bo nie maja zadnego znaczenia w pracy z psem i godzin na cwiczaku czy polach sladowych.
  24. co to za porownywanie macierzynstwa kobiety a macierzynstwa suni:shake:... nikt kobiety nie kryje:cool1: wybierajac jej partnera i ludzi sie nie hoduje[to juz bylo:diabloti:]. czlowiek stworzyl rasy wg wlasnego uznania i jest odpowiedizalny za tworzenie zycia.skoro populacja rasy ma wszelakie przywary wynikajace ze swej jakby nie bylo pewnej homozygotycznosci to obowiazkiem odpowiedzialnego hodowcy jest dopilnowac wszystkiego.skad wiesz czy nei zinbredujesz na przodka ktory np niesie jakiies swinstwo i nalezy unikac inbredu na niego? nie iwesz bo nei masz rodowodu.nie maszpojecia co siediz w 3 czy 4 pokoleniu nie wiesz tez jaki rodzice miotu maja zw... jak dlamnie to wystarczy zeby popukac sie w glowe i zastanowic po co. suka nie musi miec szczeniat zeby zyc.pies nie musi kryc zeby zyc. kopulacja i rodzenie nie jest niezbedne.naprawde.:cool3::diabloti:
  25. oby moje suki niewziely sobie tego do serca zwlaszcza mlody maly niedorozwoj:loveu:...bo bedize bolalo a za 15minut jedziemy na cwiczak.:evil_lol:
×
×
  • Create New...