Jump to content
Dogomania

Mazowszanka13

Members
  • Posts

    19428
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    7

Everything posted by Mazowszanka13

  1. https://images92.fotosik.pl/361/909286e17384ba3cgen.jpg
  2. Towarzyszy nam w kuchni, wychodzi nawet do sionki. Wyraźnie chce wyjść, ale na swoich zasadach czyli sam, bez smyczy. Z przypięciem smyczy jest problem, bo nie da do siebie podejść. W odróżnieniu od Lilki nie zastyga tylko biega po meblach. Smycz, którą miał odgryzł. Został kikutek, ale aby złapać kikutek trzeba się nagimnastykować. Złapany, przypiety i wyniesiony na zewnątrz zastyga, a potem próbuje zwiać. https://images89.fotosik.pl/361/1ae0513668a4f228gen.jpg https://images90.fotosik.pl/361/b4016a08dca46613gen.jpg
  3. Kolejne łoże. Wielka szuflada ze śmietnika. https://images92.fotosik.pl/361/40e900153b0e3a7egen.jpg
  4. Wczoraj (7 maja ) przyjechał do nas brat Lilki, Lilek. Wygląda jak nieco większa kopia siostry. https://www.dogomania.com/forum/topic/351880-kolej-na-brata-lilki-lilek-kol
  5. Proces aklimatyzacji przebiega inaczej niż u siostry.
  6. Ciekawość walczy ze strachem. Siedzi w progu kuchni i patrzy co robię. Zrobił kupsko na posłanku obok. Po sprzątnięciu, przykryłam je jego szmatką. Chyba na swojej nie załatwi się. https://images90.fotosik.pl/361/1157c0cda65d13efgen.jpg
  7. Nie napisałaś, to było do ogólnej wiadomości. Sorry, że namieszałam:)
  8. Nie nick tylko facet, ale jak masz przelewy to to wiesz. Wujków tak mało na dogo, ze do wszystkich równo mówimy Ciotko.
  9. Rano był przebudzony. Gdy suczki wyszły na spacer zlizał pasztet z ręki i zjadł psią mielonkę. Gdy wróciłam po chwili z kawałkiem kurczaka właśnie zwiedzał posłanko obok i na mój widok zwiał na trzecie, dalsze posłanko. Podczas karmienia nie bał się mnie, nie kulił, nie uciekał wzrokiem.Odnoszę wrażenie, że tak jak siostra, na posłanku czuje się pewnie, poza nim już nie. Suczki bały się go w nocy, Luka zrezygnowała ze spania w naszej sypialni, a Łezka czuła siębezpieczna, bo wskoczyła na nasze łóżko. Rano chyba mniej śmierdział (schroniskiem ? lekami ?), bo weszły do sypialni i położyły się na sąsiednich posłankach. Skorzystałam z okazji i równocześnie rozdawałam im smaczki. Gdy to piszę właśnie wszedł do kuchni na zwiedzanie. Jednak chwycony za smycz zaczął się szarpać , więc o wyjściu na dwór nie ma mowy. Od przyjazdu nie załatwił się. Ma rozłożone ręczniki. Ale rano ogonkiem nie zamachał na mój widok tak jak Lilka po pierwszej nocy :(
  10. Zobaczymy co nam ranek przyniesie.
  11. Nuncek to Wujek ! Bardzo dobrze napisane ogłoszenia, skierowane do konkretnej grupy osób. Jestem dobrej myśli:)
  12. Nie mam nic Lilki, bo wszystkie szmatki zapachowe dałam jej w podróż. Ale Lilek przyjechał z własną szmatką (tą niebieską na ostatnim zdjęciu).
  13. Mam nadzieje, że jak się dobudzi to nastąpi cudowna przemiana. Nowe miejsce, nowe życie.
  14. Tak się umościł. https://images89.fotosik.pl/360/1a527de9a18ee0bdgen.jpg
  15. Aldrumka, Poker witajcie :) Przymulony na drogę. Nie wiem czym. Z tego wynika, że straszny strachulec skoro go przymulili. Aż się boję co to będzie jak się na dobre obudzi. Na razie kręci się i mości na kanapie. Nie dałam mu klatki ani daszku, aby nie zamelinował się tak jak Lilka. Dziś wieczorem porozmawiam z Sową, zobaczymy co poradzi. Moje suczydła z daleka, pewnie im śmierdzi schroniskiem. Ciekawe gdzie będą tej nocy spały.
  16. Dobrze, że coś się ruszyło. Nawet jak telefony nie te, to i tak dobry znak.
  17. Lilek zaczął inaczej niż Lilka, bo przyjechał przymulony. Trudno powiedzieć jak zareaguje na nas jak się przebudzi. Może będzie lepiej niż z Lilką ? Ja też inaczej postąpiłam z nim niż z Lilką. Dałam go do naszej sypialni, gdzie nie jest izolowany. Może zmieniać posłanka, co już zrobił. No i ma bliżej do wyjścia. Trochę przeraża mnie sikanie w domu, bo jako pies ma większy rozbryzg.
  18. Witajcie Nesiowata i konfirm :) Tu leży podobnie jak Lilka w budzie w azylu. Czyli podwinięte przednie łapki. https://images92.fotosik.pl/360/31d70adec6c4a38fgen.jpg
  19. Zapraszam na watek Lilka, brata Lili (Laki). https://www.dogomania.com/forum/topic/351880-kolej-na-brata-lilki-lilek-kolejny-s
  20. Wydatki: Kalmwet + Stress out na 14 dni spadek po Lilce (rachunek był niewyszczególniony)-? zł Podkłady z Rossmanna-25 zł https://images89.fotosik.pl/363/5d763a87ee68ca74gen.jpg NexGard, opakowanie trzech tabletek (czerwiec, lipiec, sierpień)-80 zł Wizyta domowa, zastrzyk przeciwświądowy, Sedalin 1 cm, antybiotyk Kefavet, tabletki Gammolin na skórę.-170 zł NexGard, opakowanie 3 tabletek (wrzesień, październik, listopad )-80 zł Wyróżnienie na Olx-13,68 zł Wyróżnienie Olx-17,81 zł Credelio tabletka 225 mg na pchły i kleszcze ok.25 zł na grudzień NexGardSpectra 38 mg łączna tabletka na pasożyty wewnętrzne, pchły i kleszcze za styczeń ok.30 zł Wścieklizna-20 zł (styczeń 2021) Bravecto za III,IV,V-30 zł (tabletka dzielona) Melatonina Lek-Am 30 tabletek po 5 mg dzielone na cztery-44.60 zł Paratex palatable (odrobaczenie w maju ) 2 dawki-10 zł Wirusówki (21 maja 2021)- 30 zł Bravecto za VI,VII,VIII (tabletka dzielona)-30 zł Credelio na wrzesień (pchły i kleszcze), 30 zł Credelio za październik, listopad-30 zł -666.09 zł
×
×
  • Create New...