Jump to content
Dogomania

Mazowszanka13

Members
  • Posts

    19428
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    7

Everything posted by Mazowszanka13

  1. https://images92.fotosik.pl/368/c1d391803e9c3f48gen.jpg https://images89.fotosik.pl/369/6ba7da4e03253bbagen.jpg https://images89.fotosik.pl/369/1de7b7becfc4560agen.jpg
  2. Dziś mijają dwa tygodnie od przyjazdu. Będzie trochę zdjęć, a wieczorem podsumowanie. https://images92.fotosik.pl/368/33aec353c909e4begen.jpg https://images89.fotosik.pl/369/f4d9a124591b5800gen.jpg https://images90.fotosik.pl/368/6dfac0a431d122fdgen.jpg
  3. Mała nie miała nic przeciwko. One powoli się zaprzyjaźniają. Po ogrodzie często chodzą razem. Lilek uczy się psiego życia. Pobiegł z bandą na parking przywitać pana. Lata też z nimi "do płota" , choć nie do końca wie po co. Dużo węszy i zwiedza. I nawet przez drzwi przechodzi odważniej.
  4. Dzisiaj Lilek dosiadł się do Małej na posłanku.
  5. A spać lubi tak. https://images91.fotosik.pl/366/7dc660315935f849gen.jpg
  6. To widać po spojrzeniach: Lilek ma żywe, a Lilka patrzy jakby wgłąb siebie.
  7. Dostałam historyczne zdjęcie ze znalezienia Lilki i Lilka. ktoś wyrzucił je z worka po kartoflach przez bramę na czyjąś (opuszczoną ?) posesje. Nie miały śladów fizycznych maltretowania, ale psychiczne pozostały do dziś. https://images91.fotosik.pl/366/82d6cf37a1917a0egen.jpg
  8. Dzisiaj kolejny problem odhaczony. Nie było załatwiania się w domu ! Lilek coraz dalej wypuszcza się na zwiedzanie, był w sadzie, zajrzał do komórki, a nawet wskoczył do skrzynki z kompostem szukać jedzenia (?). Lubi moje towarzystwo i w odpowiedniej odległości chodzi za mną po terenie. Ale wychodząc/wchodząc z domu nie lubi gdy ktoś stoi na jego trasie. Przechodzi wtedy kiedy droga jest wolna. Czasami chowam się za drzwi lub odwracam od niego plecami i wtedy przemyka chyłkiem. No i nadal nie da się dotknąć.
  9. Kolejny długonogi stworzony do biegania. Dla młodych, lubiących sporty miastowych.
  10. A dzisiaj było tak.:) Niebieska smycz dojrzewa (nabiera znajomego zapachu). https://images89.fotosik.pl/367/74ab12260c168279gen.jpg
  11. Jesli chodzi o wychodzenie to tak. Nad dotykiem pracujemy. I o to mi chodziło, aby uciekał w słusznym kierunku. Nauczy się, że ona tak tylko straszy.
  12. Dziś był atak głupawki na zewnątrz. Latał jak szalony. Niestety, ja nie jestem taka szybka, więc zanim przygotowałam telefon do filmowania było po wszystkim. Może jutro lub innego dnia da się nagrać.
  13. No i Wirus ma krechę :) Może jako kastrat nie będzie czuł potrzeby znakowania terenu.
  14. Dobrze, że gmina opłaca też kastracje. To też wazne, bo chroni psy przed zaginięciem jak pognają za sukami.
  15. Odnoszę wrażenie, że po śmierci Dyzia Luka chce zostać kierowniczką. Założę się, że Luka będzie psuła zabawę Małej i Lilka, tak jak Dyzio psuł zabawę suczkom.
  16. Lilek rozkręca się. https://youtu.be/J8ai9Y80c-s https://youtu.be/8qrk2lE1TQk
  17. Ale ma ciężki dowcip i lubi straszyć Lilka. Dlatego wypuszczałam Lilka stopniowo, aby krok po kroku poznał drogę odwrotu do domu. Jego siostra też zwiewa do domu w razie "niebezpieczeństwa".
  18. Kupsko zerżnął rano w domu. Siku na matę nie, może zrobił w krzaczkach, bo wyszedł rano na moment. On załatwia się bardzo szybko. Tak, aby nikt nie zauważył. Mam nadzieję, że rozwiążemy ten problem jak więcej czasu będzie spędzał na zewnątrz. Na razie wychodzi na krótko, jeszcze nie czuje się pewnie na dworze. I drzwi muszą być otwarte, aby mógł zwiać w razie "niebezpieczeństwa".
  19. Dla odmiany pochwalę się zdjęciem Luki, bo mi ładnie wyszło. W sierpniu stuknie jej 12 lat, a ona wciąż młoda duchem i ciałem. Dzisiaj poczuła się owczarkiem i pogoniła Lilka do domu, gdy chciał zejść z werandy do ogrodu. Na szczęście jest karna i po reprymendzie to się już nie powtórzyło. I jak tu nie kochać "wilki wiejskie" ?
  20. Ciągle te tymczasy, wiec czas o Luce przypomnieć. W sierpniu stuknie 12 lat, a ona wciąż młodziutka duchem i ciałem. https://images90.fotosik.pl/365/1d220870de54b37bgen.jpg https://images92.fotosik.pl/365/d63796e831835913gen.jpg
  21. Dziękuję pyra :) Oczy wymagają przemycia, ale nie ma szans. Nie da się dotknąć, ani zbliżyć.
  22. Trzeba przyznać, że TŻ też się przykłada (Mazowszanek ?)
  23. https://images90.fotosik.pl/365/d12596fa169c064dgen.jpg https://images92.fotosik.pl/365/b615fd629d12a543gen.jpg
×
×
  • Create New...