Jump to content
Dogomania

Cavisia

Members
  • Posts

    1112
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Cavisia

  1. Oby pogoda dobra była :-). Asiaczki, a wy kiedy jesteście? W niedzielę może?
  2. Presja, odezwij się do mnie na PW.
  3. Tak - WSZYSTKIE szczeniaki dostają metryki, nawet te ułomne, chore, z wadami.
  4. Tak, do 10.01 ale jest limit zgłoszeń, który może się wyczerpać ;-).
  5. Ja trochę jeżdże już po wystawach i niestety doświadczenie mnie nauczyło na które rasy trzeba uważać - chiłki, buldożki francuskie, oraz miniaturowe pudle. Choć ostatnio w Łodzi Pani się bawiła z dużym czarnym pudlem, i pudelek ten nagle zaczął wyraźnie z zamiarem ataku biec na mnie i psa. Na szczęście tuż przede mną się zatrzymał. Nie wiem co to za pies, ale niektórym psom niestety licencje hodowlane nigdy nie powinny być dane, lub powinny być zabierane.A charakter :-). Ja jako swoiste curiozum pamiętam jedną wystawę dawno temu kiedy to wygrała ze mną Pani , której suczka weszła pod stolik sędziego i tam się schowała, wyjść nie chciała. Wzięłam wtedy karte oceny i medal , ale myślę, że powinnam ostentacyjnie to zostawić.
  6. Sylwia, masz rację. Za mało uwagi przywiązuje się do sposobu pokazania, a także charakteru psa. Często wygrywają psy przykulone, bojące się prawie własnego cienia. A potem niestety takie hodowle rosną...
  7. Cavisia

    Zabrze 2007

    A ja powtórzę raz jeszcze to co pisałam niedawno w innym wątku na ten sam temat. Wystawa to olbrzymie skupisko psów, olbrzymia szansa na zarażenie się naszych psów czymś. Dlatego tą liczbę psów należy ograniczać do tych zgloszonych. To nie niechęć do innych psów mną powoduje, ale zwykła troska o moje psy. A na dodatek wystawa to nie miejsce do zapoznawania psów. Jedni czeszą, inni układają włos. Czasu i miejsca na psie zabawy nie ma. Jak ktoś chce żeby jego piesek pobiegał z innymi to niech się umówi w parku na spacer. Ja parę razy spotykałam na wystawach ludzi z psami, ale zawsze mam niemiłe wspomnienia. Raz był to york z problemami skórnymi, raz to jakiś mały ale dość agresywny kundelek. Dlatego jak nie masz psa wystawowego, to go nie bierz.
  8. Aha a nie mają czasem przy domu/mieszkaniu ubezpieczonego OC w życiu prywatnym? Kiedys czasem chyba PZU coś takiego proponowało.
  9. OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, więc pokrywa.Ja radziłabym spisać z tym Panem (poszkodowanym) dokładny sposób rozliczenia szkody - troszkę ich to pokosztuje, ale tak załatwiony spór napewno będzie tańszy niż zasądzony przez sąd.A sami są sobie winni, albo nie puszcza się psa, albo pies musi słuchać.Ale to już napewno teraz wiedzą.
  10. Presja, to wy mieszkacie bardzo blisko nas :-). Ja mieszkam w Łańcucie. Z przyjemnością kiedyś spotkamy się z tobą i Zuzią.
  11. Napewno bardzo by ułatwiło, gdyby Juta napisała skąd jest ;-).
  12. Ojej :-(. Strasznie, strasznie mi przykro. To są niestety cienie hodowli, bardzo wam współczuję. A co z sunią, jak się ma?
  13. filonek - a IX nie ma podanych ringów :(((. A na dodatek przypadkowo kliknęłam na chowy i sędzia Kisliakov sędziuje jeszcze wszystkie chowy przed cavikami :(((.
  14. Ja tak miałam - mam w domu dwie kotki. Niestety kotki przez pierwsze dwa tygodnie były izolowane, wyraźnie były zainteresowane, a że właśnie lubią polować, to obawiałam się o małe szczenięta. Zwłaszcza, że one przez te pierwsze dni są bardzo małe, nieporadne, a potem jak już otworzą oczka to już nie są takim łatwym kąskiem.
  15. Natomiast jest WYRAŹNIE napisane, że tak robić nie wolno: Cytuje: "7. W przypadku niesportowego zachowania się wystawcy, a szczególnie:a) uporczywego wchodzenia na ring drugiej osoby bez zgody sędziego lub nawoływania psa spoza ringuprzez drugą osobę (double handling), ....sędzia może zdyskwalifikować psa i sporządzić pisemną informację opisującą zajście. Informację podpisanąprzez sędziego, asystentów i ewentualnych świadków sędzia przekazuje organizatorowi wystawy, a tenz kolei przesyła ją do przewodniczącego oddziału macierzystego wystawcy." i dalej: "c) Na i wokół ringu utrzymana musi być pełna dyscyplina i porządek. Nie można pozwolić na wchodzeniena ring widzom, zrywanie lub przesuwanie lin wytyczających ring czy tzw. podwójne wystawianie psaitd. Utrzymanie porządku i dyscypliny nie jest zadaniem sędziego, lecz służby porządkowej powołanejprzez organizatora." Więc jak widać na "załączonym" obrazku - jest to wyraźnie zabronione. Przy innych ringach jest zawsze w złym guście.
  16. Kochani, a jak tam jest z parkingiem pod wystawą? Jest jakiś blisko, porządny? My przyjedziemy pewnie na styk, więc to ważne, żeby szybciutko stanąć i na ring :).
  17. filonek, po pierwsze te dokumenty to potwierdzenie zgłoszenia psa na wystawę (tego nie ma ) , dowód wpłaty (też nie ma), świadectwo zdrowia (też mieć nie będzie, no chyba że lekarz wystawi) .W regulaminie wystaw (który znać powinnaś) jak byk stoi:"VI. Szczególne obowiązki organizatorów1. W zakresie opieki nad psami:a) Na teren wystawy nie mogą być wprowadzane psy niewymienione w katalogu i nieskontrolowane przezlekarza weterynarii."Po drugie na wystawę przyjeżdża masa psów, z różnych domów , hodowli itp. To olbrzymie zbiorowisko potencjalnych chorób również. Dlatego moim zdaniem konieczne jest ograniczanie liczby psów wchodzących na teren wystawy do tych zgłoszonych. Ja jestem zdecydowanie przeciw, byłam też bardzo "za", gdy Draczyn napisała temat, w którym prosiła o większą kontrolę nad zdrowiem wprowadzanych psów.
  18. Nie zabieraj swojego psa, bo po co. Pobawić się nie pobawi, bo to nie miejsce na psie harce, poza tym możesz mieć znaczne problemy z wejściem bo od wystawców ze zgłoszonymi psami wymagają masy dokumentów, których ty mieć nie będziesz.Dzwoniłam - dzisiaj ma być stawka na stronie oddziału.
  19. Utyła? A ważyłaś? Ile ważyła, ile waży teraz?
  20. [quote name='dorotal']Ja z ostatniego weekendu wrocilam z Bosni z trzema championami Bosni w cavalierach. Zreszta byl tam w katalogu podzial na cavaliery krotkowlose i dlugowlose :evil_lol:[/quote] OOO a te krótkowłose to jakie? Ciekawe ;-). Dorotko, a możesz zobaczyć i podać mi ile i jakie były cavaliery .
  21. Przede wszystkim podstawowe badania, poza tym rozgrzewaj i masuj jej mięśnie. I sprawdźcie czy się gdzieś nie przeziębiła, bo u znajomej było dokładnie to samo, też najpierw problemy z chodzeniem, wskakiwaniem, pies nie mógł wstać, a potem po dwóch dniach suka dostała zapalenia krtani z dusznościami razem.Dodam na pocieszenie :-) Urodziła zdrowe szczenięta .
  22. No to super :) Takie mleko niestety trochę zapach ma niezbyt atrakcyjny, i moje maluchy też nie chciały, ale one miały mamę. Ewentualnie możesz dodawać mleko ale kozie. A także możesz ją już spokojnie zacząć dokarmiać - pierwszego dnia kulkę wielkości groszka - zmielonej polędwiczki wołowej surowej. I możesz już dokarmiać! Nie musisz czekać.
  23. Taaaa Dorotko, był JEDEN . Jak najbardziej była to moja Abra :-)
  24. A ktoś ma info o Panu [B] Andriej Kisliakov[/B] ?
  25. Kochani, naprawdę spokojnie, nie ma co panikować, przecież jest połowa września. Do wystawy czasu sporo, a jak komuś tak strasznie śpieszno no to wrzucić w kopertę czy fax i wysłać.
×
×
  • Create New...