Jump to content
Dogomania

Viris

Moderators
  • Posts

    11427
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Viris

  1. [quote name='lavinia']wybacz , ale nie wierzę w to, aby Viris pomagała nam, robiła bazarki, koordynowała całą akcję, tylko dlatego, że chciała Ci pomóc zdobyć szczeniaka i teraz kiedy go nie dostałaś [B]ma pretensje[/B], bo tyle zrobiła, a tu nic. Po prostu w to nie wierzę i tyle. [/quote]Możesz wskazać gdzie mam pretensje? Bo czuję się niedoinformowana w tej kwestii. Od dłuższego czasu mam za to swoją zasadę - nie pomagam ludziom w adopcjach, w sensie nie podchodzę do tego tak że ja pomagam Tobie czy np Kierownikowi ze schroniska. Ja pomagam potrzebującym zwierzętom. Jedyne opcje kiedy pomagam ludziom to gdy dana osoba potrzebowała pomocy np z powodu choroby ( np. chora na nowotwór Martynka ).
  2. Młodą i zdrową z tego co pamiętam.
  3. Wysłałam kolejny przelew. 200 zł.
  4. Te odrobaczania trzeba będzie powtarzać chyba przed szczepieniem nie? Skoro z nich tyle robali wyłaziło?? Nie wiem jak to się robi, moja Klara nie miała nigdy robaków, ale weci mówią że jak się odrobacza i wyłażą robale to trzeba powtarzać po 2 tygodniach (? ).
  5. Czekam jeszcze na wpłatę z jednego bazarku i w poniedziałek jeśli będzie ta wpłata przeleję ponad 200 zł.
  6. Mi link się nie otwiera.
  7. Ok to zrobię takie plakaciki i powywieszam w miejscach gdzie mogą trafić ludzie którym zależy na losie zagubionego pupila.
  8. Powodzenia Pepisiowemu. Przelewam 122 zł na konto lavinii. 60 zł Itan ( bazarek butelek od netti ) 30 zł Magd@ ( bazarek butelek od netti ) 22 zł zaneta ( bazarek adresówki ) 10 zł dokładam zwrot za zawyżone przesyłki - książki od Sielki udało się wysłać w kopertach a nie pudełkach.
  9. Bourbon - podnoszę Ci temat o ubrankach. Link który podała Mania to link chyba właśnie do tej kurtki moro. Już nie ma jej w sklepie - [url]http://lukatme.com/[/url]
  10. Co do rozrastania się to Klara ma 3 lata a ostatnio jest jej "więcej". Głowa w szczególności jej się powiększyła teraz - od marca do czerwca dość widocznie.
  11. Od reni Klara ma derkę podszywana polarem i kombinezon. W tym wątku gdzieś jest zdjęcie ze szkolenia na którym Klara jest właśnie w czerwonym kombinezonie szytym przez Renię.
  12. [quote name='BURBON']jestem w posiadaniu skórzanej obroży z metalowymi naturalistycznymi (odwzorownie realistyczne nie tylko sylwetka)buldożkami (rodzaj ćwieków). Niestety obroża ma po zapięciu najmniej 44 cm Na Burbona wciaż jest za duża, ale widziałem buldozki dosyć rosłe mogła by pasować. Mam dylemat bo kupiłem ja dla Burbona ale tracę po roku nadzieje ze do niej dorośnie... jak sądzicie? Czy powinienem poczekac bo jest szansa że te parę centymetrów Burbonowi przybędzie, czy przekazać ją na szczytny cel? Jeszcze jedno... niechwaląc się mam pewne zdolności plastyczne... mógłbym wykonac kilka szkiców buldożków... czy uważacie że było by zainteresowanie?[/quote]Klara mając 2 i pół roku miała obwód około 38 cm. Teraz ma 3 lata i ma 42 cm. Tylko że jej sadełko się odkłada właśnie na karku. Jeśli na obroży istnieje miejsce na dodatkową dziurkę przy mniejszym obwodzie to może jakiś szewc lub kaletnik mógłby pomóc. Może się uda. Co do szkiców mamy tu na dogomanii bazarek - zbierana kasa na psy w potrzebie, z moich obserwacji wnioskuję że szkice, rysunki itp mają spore wzięcie. Super jeśli np umiesz szkicować np ze zdjęcia - to dodatkowy plus.
  13. A ja na allegro wystawiłam kolczyki na nowe materiały żeby na bazarki znów móc coś wystawić z biżuterii. Link w podpisie ;)
  14. To ubranko kupowałam dawno temu, Klara już z niego wyrosła. To było w jakimś sklepie internetowym - ale nie dla psów, tylko z gadżetami różnymi. Chyba jedyna rzecz dla psów w całym sklepie to była. Może uda mi się znaleźć linka - ale nie obiecuję.
  15. Co do pływania to Klara pływać umie, ale woli taplanie w błocie, brodzenie przy brzegu. Ta sytuacja którą opisałeś wskazuje że Twój buldog umie pływać a to "zapomnienie" że trzeba machać rączkami można by wytłumaczyć np tym że się wystraszył (tego że pływać umie ;)), albo np chlusnęło mu wodą w ucho. Ciężko po opisie stwierdzić. Ja wyznaję zasadę - nic na siłę ( z Twojego postu wynika że Ty również ), czyli jak mu dobrze na brzegu czy w błotku to niech tak będzie. Jak Klara będzie sama chciała zrobić jeziorko w te i z powrotem to na pewno się przełamie. Kilka razy przepływała dystanse rzędu 5-10 metrów, ale w sumie sama nie wiem czy miała z tego radochę czy jej po prostu coś do główki strzeliło. Są psy które za popływanie dałyby się pokroić a są i takie które w ogóle nie czają bazy. I są też takie buldożki. Są buwy skaczące do wody z rozpędu i pływające jak mini torpedki, są takie jak nasze - brudaski przybrzeżne i są takie które potrafią wbiec do jeziora i pójść od razu na dno, bez odruchu pływania. A tu jedna z "faz" Klary, czyli jestem wodnym świrem ;) [IMG]http://images11.fotosik.pl/76/1b4fff2b221d0860med.jpg[/IMG] Zanurzenie peryskopowe: [IMG]http://images11.fotosik.pl/76/9aa04317f7c7aaafmed.jpg[/IMG] A tu chyba miała ochotę popływać : [IMG]http://images1.fotosik.pl/232/2e431aa978a2af27med.jpg[/IMG] I pływanko w pełnej krasie : [IMG]http://images3.fotosik.pl/95/3cc9b34dfcdee421.jpg[/IMG]
  16. Ja byłam na wizycie po adopcyjnej. Spokojna głowa:eviltong:
  17. [quote name='BURBON']Chciałbym w tym miejscu poruszyć kwestie aktywności fizycznej naszych pupili. Na przykład: - jakie macie doświadczenia z wytrzymałością na spacerach swoich Bulw? -Jak znoszą pogodę i jaki ma ona wpływ na ich samopoczucie? -Rodzaj preferowanych zabaw i zabawy rozwijające psychikę pieska. - kontakty z wodą, dużą przestrzenią, lasem czy tłumem ludzi oraz transport. Wymieńmy się swoimi doświadczeniami w tej kwestii.[/quote] Jeśli chodzi o wytrzymałość, przy pogodzie do 15-20 stopni Klara jest chyba niezniszczalna ( chyba że wysiłek psychiczny ). Pogoda jest dobra - o ile nie pada ;), jak hrabianka ma sobie stopki zmoczyć to jest wielce obrażona, ale ogólnie najgorzej jest na jesieni, wtedy też najczęściej łapie jakieś przeziębienie. W zimie tylko uszy z zaspy wystają. Ale na przymrozku nie waruje ;) Zabawy - ciężko określić. Klara lubi różne rzeczy robić, nie zawsze ma na wszystko ochotę. Ja uwielbiam z nią ćwiczyć psychicznie ( chociażby elementy z PT ), wiem że ją męczy pozytywnie taki rodzaj aktywności, dodatkowo uśmiech na mojej twarzy wywołują miny przechodniów jak Klarka zarzucając doopką staje, siada kręci się na komendę itp. Wodę lubimy, ale najlepsza jest taka gdzie się da szybko zrobić błotko i się potaplać, na łące zamienia się w zająca tudzież charta - wtedy wie że mnie zobaczy z większej odległości i pozwala sobie na odejście dalej. W lesie - teraz chodzimy na poziomki - zwykle co najmniej godzinę. Bryka i kładzie się odpoczywać na przemian. Z uwagi na liczne drzewa nie odchodzi za daleko. W tłumie ( np na zlocie BF ) mimo wielu atrakcji raczej trzyma się blisko. Na zawodach agility na chwile pozostawiona sama zrobiła mi "jazdę" na całą halę. Histeryczny płacz jakby ją ze skóry obdzierano wychodzi jej mistrzowsko.
  18. Dokładnie sunia jest podobna do Ptysia, jak zobaczyłam tą plamkę przy oczku to od razu sobie o Nim pomyślałam.
  19. O jak super że sunia już u Was. Pozdrawiam ;) Różnica niewielka między bulwą a bordożkiem :eviltong:
  20. Proszę o podbijanie bazarku, sporo gadżetów i kosmetyków Oriflame od cichego wielbiciela dla bulwiszek :loveu: [URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=115596[/URL]
  21. To w takim razie moja śliczna chrapiąca obrażona sunia dziękuje za komplement:evil_lol:
  22. Jaka moja sunia?? to sunia Lavinii!! Na tych zdjęciach jest sunia nr 5, zdjęcia zrobiłam jej wczoraj u Lavinii.
  23. Chciałabym tutaj wypisać te przelewy do Lavinii - bo chcę prosić modów o przeniesienie bazarków które są już zakończone całkiem do Archiwum. A nie chcę za każdym razem wklejać rozliczeń itp. 1 lipca : 457 zł 40 zł Anutka ( bazarek z kolczykami - rozetkami ) 172 zł dolorezzz ( bazarek z kolczykami psimi i kocimi ) 30 zł eloise ( bazarek z kolczykami psimi ) 5 zł Bila ( cegiełka - bandamka ) 200 zł bejrut ( bazarek z kolczykami psimi ) 10 zł Basiulka22tychy ( cegiełka - bandamka ) 4 lipca : 198 zł 50 zł darowizna od mojego kumpla 25 zł Balbinka ( bazarek z kością truskawkową ) 41 zł hop! ( bazarek ze smoczą szkatułką ) 15 zł Nikki ( bazarek ze scrabble ) 12 zł ULKA12 ( bazarek z frisbee ) 50 zł kaerjot ( bazarek z frisbee ) 5 zł Jo37 ( bazarek z adresówkami ) 9 lipca : 469 zł 85 zł Alaa ( bazarek z aniołami od netti1) 25 zł Janis ( bazarek z figurkami BF ) 10 zł BoUnTy (bazarek z solą salvit ) 30 zł Beti.r ( bazarek z puszką na ciastka ) 20 zł Elitesse ( bazarek z książkami ) 40 zł Yana ( bazarek z książkami ) 25 zł Paulina ( bazarek z książkami ) 12 zł ludwa ( bazarek z puszkami na długopisy ) 22 zł ARKA ( bazarek z frisbee ) 200 zł darowizna od Magdy z Bartusiem. Do tego Lavinia ma wpłacić ;) za bazarki 55 zł za wazonik w psie łapki oraz za odblaskowe zestawy. Wracam rozrabiać na bazarek :evil_lol:
  24. Malutkie toto takie że nawet Klara czuła że nie wolno "tykać" bo się zepsuje:loveu: Klara nie była zazdrosna, ale też nie dawałam jej zbytnio powodów. No i jednak nie byłyśmy "u siebie", w domu wątpię żeby mój zazdrośnik był taki grzeczny.
  25. [quote name='netti1']to chyba cud jakiś,że dodatkowe okno otworzyły!![/quote]Regularnie przychodzę z jedna wielką torbą, a dzisiaj byłam z dwiema i pudło pod pachą. Więc się pani zlitowała. Jak byłam w sobotę to było pusto na poczcie, jedno okienko czynne, jak zaczęłam wysyłać swoje przesyłki to kolejka się zrobiła na 30 osób :razz: A to stwór który wczoraj ganiał moją Klarę:evil_lol::evil_lol: [IMG]http://img166.imageshack.us/img166/5825/fifidm6.jpg[/IMG] [IMG]http://img355.imageshack.us/img355/7069/fifi1ka7.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...