-
Posts
11427 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Viris
-
Na pewno musicie być cierpliwi. Nie każdy psiak od razu ucieszy się z towarzystwa drugiego. Moja sunia np jest takim typem że nawet nie ryzykuję, wystarczy że ktoś nas odwiedzi z psem, a już ma fochy i zachowuje się całkiem nie tak jak zwykle. Myślę że jeszcze się pokochają ;)
-
Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!
Viris replied to Viris's topic in Buldog francuski
Ja bardzo polecam, ale nie będę powielać postów z innych for na których też jesteś. Pod koniec lutego zaczęłam rezygnować z suchej karmy u Klary i do końca marca była już wprowadzona w BARF, ale ja miałam operacje a babcie zaczęły Klarze gotować więc trochę od tego odeszłyśmy. Polecam Ci lekturę[B] całego[/B] działu tu na dogo. [URL]http://dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=503[/URL] -
Ponoć ring był okropny.. Gratulacje;)
-
Fotorelacja będzie, ale po weekendzie. Było "polowanie" na wiewiórki. Trochę zdjęć jest. Ale zaraz wyjeżdżam więc nie dam rady wstawić nic :cool1:
-
Do Urzędu Skarbowego możesz wysłać donos na tę kobietę, bo wątpię żeby płaciła podatki za produkcję i handel psami.
-
Jeśli chodzi o chodzenie po drzewach i bojenie się to z Klarą mamy podział obowiązków. Ona chodzi po drzewach a ja się boję o nią :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Dzięki za odwiedziny w galerii. Jutro z innym obiektywem i workiem orzechów planujemy odwiedziny w tym samym parku :loveu:
-
Sport i inne aktywne formy spędzania wolnego czasu z buldożkiem
Viris replied to Basia&Safi's topic in Buldog francuski
Faustyna ponoć byliście w tv w związku z agility, nic się nie chwalisz że tak zawzięcie trenujecie :shake: -
Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!
Viris replied to Viris's topic in Buldog francuski
No i też musisz wziąć pod uwagę że nawet we wzorcu który dotyczy dorosłych osobników waga waha się między 8 a 14 kilo. Więc Twoja sunia może być po prostu z tych mniejszych. A na podtuczenie polecam gotowanie. Jak nie będzie smakopwało można skropić oliwką z oliwek albo użyć innych zachęcaczy. -
Podnoszę :shake:
-
Podnoszę, po weekendzie postaram się wpłacić trochę pieniążków.
-
[quote name='vpassione']Mam parę pytań. - Jak zszywać wstążkę, żeby mieć takie efekty: a) ta żółta taśma: [URL]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/momikowe.jpg[/URL] b) [URL]http://img371.imageshack.us/img371/5425/p1180310qp7.jpg[/URL] [URL]http://img372.imageshack.us/img372/8719/p1180311do2.jpg[/URL] O ile to nie to samo... Przy tym "wzorze" z tej niebieskiej wstążki mam spory problem. Już mi wychodzi a tu nagle jak chce to naszyć na kółko to się brzydko wykrzywia cała wstążka zniekształcając "wzór". - Jak robicie dzioby? Są naprawdę rewelacyjnie zrobione, estetyczne, a ja nie mam pomysłu by odpowiednio to zagiąć, żeby wyszło. O, a te jasne najbliżej środka rozety to już w ogóle magia: [URL]http://i539.photobucket.com/albums/ff352/trevia08/Rozetki/P8020786.jpg[/URL] - Gdzie laminujecie środki rozet? Moja 1/4 rozety jak miałam kawałek wstążki: [URL]http://img261.imageshack.us/img261/1280/p1180312ob9.jpg[/URL] [URL]http://img137.imageshack.us/img137/1286/p1180313px6.jpg[/URL] Tu właśnie takie zniekształcenie jest + zepsułam efekt spłaszczeniem wstążki po zszyciu. [URL]http://img139.imageshack.us/img139/722/p1180314da8.jpg[/URL] [URL]http://img208.imageshack.us/img208/9377/p1180316cs1.jpg[/URL] Tworząca się rozeta, gdzie się zatrzymałam, bo może ktoś coś na zniekształcenia poradzi. PS: nie patrzeć na białą nitkę, ledwo co zaopatrzyłam się w wstążki :eviltong:[/quote] a )Co do pytania o żółtą taśmę w mojej rozetce nie umiem Ci tego wytłumaczyć. Rok temu zobaczyłam rozetkę z takim marszczeniem i siedziałam i myślałam aż w końcu się udało. Ale nawet jak znajomej pokazałam jak to robię na żywo to ona tego nie umiała powtórzyć. Próbuj może Ci się uda tak jak mi że sama do tego dojdziesz. b) to nie to samo, moja wygląda całkiem inaczej z "boku". O dziobach było wielokrotnie, a te takie jak płatki kwiatów na pewno łatwiej się zrobi z miękkich wstążek niż z tych sztywnych;) Ja nie laminuję środków, ale z tego co tu też z resztą wielokrotnie pisane było to w punktach ksero a niektóre dziewczyny kupiły sobie laminarkę i samodzielnie to robią. Co do Twoich rozetek to wyglądają dobrze ale bardzo mnie cieszy że chcesz je ulepszyć a nie zrobić byle co :multi: Ciężko ocenić co jest problemem, ale może właśnie masz za sztywne wstążki? Poszukaj w pasmanterii takiej co będzie bardziej miękka może wtedy się uda? No i jeszcze możesz postarać się dokładnie i mocno zszywać, wtedy odkształcenia powinny zostać zniwelowane, jak wszystko będzie "zbite". Nie patrzę na białą nitką bo sama taką szyję. Potem sprytnie ukrywam tylko tak że nie widać ani milimetra ;) A tu moje rozetki przygotowane na zlot buldożków który odbył się we wrześniu w Warszawie. [IMG]http://img300.imageshack.us/img300/111/bfug4.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/021.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/022.jpg[/IMG] Wsio.
-
Potem chwilę pomęczyła patyczek. [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/016.jpg[/IMG] I obserwowałyśmy wiewiórki. Ja w celach fotograficznych Klara w celach konsumpcyjnych. [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/017.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/018.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/019.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/020.jpg[/IMG]
-
Klarka oczywiście pozazdrościła ponownie wiewiórkom i wzbudziła ogromne zainteresowanie siedząc na drzewie i podziwiając okolice. [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/011.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/012.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/013.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/014.jpg[/IMG] Tu dla ułatwienia zdjęcie ze skalą ludzką :lol: [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/015.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/006.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/007.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/008.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/009.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/010.jpg[/IMG]
-
Wczoraj wybrałyśmy się na wycieczkę do parku. Przypomniałam sobie od razu dlaczego wolimy chodzić do lasu. Usłyszałam że nie umiem czytać i mam brzydkiego psa. Co do czytania - bardzo yntelygentnej pani chodziło o zakaz wprowadzania psów - sam znak - nie potrzebna umiejętność czytania - każdy chyba rozumie. Za to pani zarzucała mi że czytać nie umiem a sama nie doczytała dopisku pod znakiem że psy po parku chodzić mogą a zakaz dotyczy placów zabaw dla dzieci. Klara nie lubi dzieci ( ma to po mnie ) więc akurat nie śpieszyło nam się do brykania między piaskownicą a huśtawką. No ale cóż. A co do brzydoty Klary zdjęcia ;) [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/001.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/002.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/003.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/004.jpg[/IMG] [IMG]http://i286.photobucket.com/albums/ll112/Viriska/pazdziernik%20w%20ostrowcu/005.jpg[/IMG]
-
A jakby nie zaakceptowały to może jakoś i tak by się dało ją wziąść pod opiekę, pewnie zależy to od tego ile psiaków by było w drugim boksie, bo chyba o zwyżce "składki" na razie nie ma mowy bo ledwo udaje się nam zebrać te 120.
-
Aga jedna z wizażanek znalazła sunię u siebie na klatce - sunia trafiła do mieleckiego schronu. Czy jest opcja aby to ona została naszą podopieczną wizażankowych wirtualnych adopcji? Jakbyś w wolnej chwili się dowiedziała byłabym wdzięczna. Zdjęcia suni na wątku adopcji są.
-
U buldożków ogólnie zęby są mało ważne. Niby na wystawie sędziowie oglądają, ale rzadko kiedy coś o zębach powiedzą.
-
Przeczytaj sobie na spokojnie punkty WADY. Tam jest to bardziej po ludzku opisane niż w ogólnym wzorcu. Chodzi o to że przy zamkniętym pysku nie mogą być widoczne zęby. No i zęby żuchwy muszą być na przodzie, a zęby górne za nimi. Czyli tak jak jest u Twojej suczki. Z resztą przy 4 miesięcznej suni nawet jeśli byłoby coś nie tak to wszystko może się jeszcze wyrównać.
-
Podnoszę sunię, na ostatnich stronach PWP nie znajdzie domku.
-
Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!
Viris replied to Viris's topic in Buldog francuski
Ja też myślałam że z tego wyrośnie. Wszyscy zwracali tylko uwagę że głodzę psa. Ale była na suchej karmie prawie 3 lata i nie było widać tego "wyrastania" to jednak postanowiłam działać. -
Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!
Viris replied to Viris's topic in Buldog francuski
Moja Klara też była niejadkiem. Na pewno nie pomagał citropepsin czy inny apteczny syrop dla dzieci niejadków. Pomagała pasta : [URL]http://allegro.pl/item446146464_vita_pet_pasta_na_apetyt_d_psy_koty_50g_super_c.html[/URL] Ale na dłuższą metę jednak nie było rewelacji. Teraz Klara jest spaślakiem :multi: A nasze problemy skończyły się z dniem odstawienia suchej karmy. Pies je z apetytem 2 duże posiłki dziennie ( obecnie gotowane, wcześniej BARF ) i prosi o jeszcze. Kupy rewelacja, sierść jeszcze lepiej, koniec z alergiami. No i nie ma tych smutnych oczu nad miską.