[quote name='karenina']Błyskotka, Morrisonka wy sie chyba troche rozpedzacie. To ze psy sa sedziowane z uzyciem pełnej skali ocen to zagranicą norma, wiec nie rozumiem czemu robicie raban gdy tak samo jest w polsce. To chyba lepiej kiedy ocena doskonała nie jest norma?[/QUOTE]
Nie chodzi mi o ocenę, znam swojego psa i jego wady. Ale jeżeli sędzia w opisie jako wadę pisze rzecz dopuszczalną przez wzorzec, to chyba nie halo? Ocena musi być uzasadniona. A w naszym przypadku tak nie było. Nie wiem jak u innych ras, ale wiem, że ogólnie wystawcy nie byli zadowoleni.