Jump to content
Dogomania

mag.da

Members
  • Posts

    3225
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mag.da

  1. [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img131.imageshack.us/img131/3644/kajtek2kc3.jpg[/IMG][/URL] A tego kawalera właśnie zawieźliśmy do domku poleconego przez Potter :loveu: Mam nadzieję, że szybko się tam zaaklimatyzuje, choć biedulek bardzo strachliwy. Podejrzewam, że był bity, bo jak moja mama wzięła do ręki szczotkę do zamiatania, to uciekł z fotela z wielkim piskiem. A dziś, jak wzięłam go na ręce, to aż się posikał ze strachu :-( Ale teraz czeka go nowe lepsze życie, oby tylko szybko przywiązał się do nowego miejsca i opiekunów. Dzięki Potter za pomoc!
  2. Potter ja mam psiaka, który spełnia warunki, a jest w wielkiej potrzebie. :shake: Ktoś go podrzucił kilka dni temu na wieś, gdzie moi rodzice spędzają weekendy, koczował na polach. Ma dopiero kilka miesięcy, stałe kły dopiero mu rosną. Raczej był pieskiem podwórkowym, więc mógłby być w budzie. Rodzice wczoraj wpuścili go na podwórko, ale atakują go psy-rezydenci, dwa duże owczarkowate, trzeba go pilnować. Oni jutro wracają do Kielc, a tam zostaje sama babcia - nie poradzi sobie z pilnowaniem psów, mogą go zagryźć. Nie ma co z nim zrobić, tragedia... Gdyby tym ludziom się spodobał moglibyśmy go im zawieźć, nawet jutro. [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/9716/kajtekeo8.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img131.imageshack.us/img131/3644/kajtek2kc3.jpg[/IMG][/URL]
  3. Zwykle szczeniaki szybko szły do domków, a teraz tak trudno :shake: A w Kielcach to już w ogóle...
  4. Prosimy o pomoc dla szczeniątek! Przy takiej pogodzie na działce zaraz się pochorują :shake:
  5. Ulka, jeśli jest taka możliwość, to oczywiście. Z ewentualnym transportem do Krakowa zazwyczaj nie ma problemu... Dzięki wielkie za Allegro :loveu:
  6. Potrzebne domki dla szczeniaków! Jest ich bardzo dużo... :shake:
  7. [COLOR=Red][I][SIZE=4][B]Wszystkich zainteresowanych losem kieleckich psów zapraszamy na nasze nowe wątki :[/B][/SIZE][/I] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/148818-SZCZENIAE-TA-Z-KIELC-Prosimy-o-pomoc-dla-nich-PRZEKAA-1-PSOM-Z-KIELC-info-str-1[/URL][/COLOR] [COLOR=Red] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/112282-ALARM-Kielce-A-wiAE-tokrzyskie-prosimy-o-pomoc-PRZEKAA-1-PSOM-Z-KIELC-info-str-1[/URL][/COLOR] [COLOR=navy] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ W tym wątku zamieszczamy zdjęcia kieleckich szczeniaczków do adopcji. [/COLOR] [COLOR=navy]W większości są one dziećmi bezdomnych suk, u których było już za późno na sterylizację lub zostały znalezione już ze szczeniakami, w różnych dziwnych miejscach typu działki, szopy, las itd. [/COLOR] [COLOR=navy]W tej chwili są pod opieką i na utrzymaniu prywatnych osób.[/COLOR] [SIZE=3][COLOR=darkgreen]Szukamy dla nich dobrych domków stałych, a także tymczasowych![/COLOR][/SIZE] [B]Prosimy też o pomoc finansową na utrzymanie, leczenie, szczepienia, odrobaczenia w sumie ok. 20 psów[/B] - reszta prezentowana jest głównie w tym wątku: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=112282"]http://www.dogomania.pl/forum/f28/kielce-alarm-prosimy-o-pomoc-finansowa-karme-dla-naszych-psow-info-str-1-a-112282/[/URL] [COLOR=#000080][COLOR=black][B]Wpłat można dokonywać na konto AFN, z dopiskiem[/B] [B]"psy z Kielc".[/B][/COLOR] [/COLOR][B][U][COLOR=#000000][COLOR=#ff0000]Numer konta:[/COLOR][/COLOR][/U][/B] [COLOR=#000000][B][SIZE=3][COLOR=navy]78 2130 0004 2001 0388 0143 0001 [/COLOR][/SIZE][/B][COLOR=#000000]VWBank [/COLOR] [COLOR=#000000]ALARMOWY FUNDUSZ NADZIEI NA ŻYCIE[/COLOR] [COLOR=#000000]UL.JAGIEŁŁY 5 M 19[/COLOR] [COLOR=#000000]14-100 OSTRÓDA[/COLOR] [COLOR=#000000]nr konta dla przelewów z zagranicy: [/COLOR] [/COLOR]SWIFT: BIG BPLPW PL 50 1160 2202 0000 0000 8747 3146 [B][COLOR=darkgreen]Z góry dziękujemy za każdą wpłatę![/COLOR][/B] [B][I][COLOR=darkgreen] [/COLOR][/I][/B]
  8. Można zmieniać tytuł? :cool3:
  9. Udało się skontaktować z opiekunką Szorściaka? Są jakieś nowe wieści? A może ma już domek? :kciuki:
  10. No to jeszcze 3 dziewuszki szukają domków!
  11. Bardzo smutna historia :shake:
  12. Po naszej dalmatynce Dianie zostały chyba 2 kontakty. Jeden domek już adoptował sunię z Częstochowy, może drugi nadal szuka? Najlepiej zadzwonić do Erki: 0609890204.
  13. A czy one są na Allegro? [I] EDIT: [/I]Już zauważyłam odpowiedź na ogólnym wątku.
  14. [quote name='Ivory']to już raczej astek z wyglądu :evil_lol: [/quote] No kto by się spodziewał, astek z takiej kruszynki :crazyeye: :evil_lol: Nie uwierzę, aż nie zobaczę :razz: Ivory, a co to za smutny wpis w Twoim podpisie? W pierwszym momencie przeczytałam "Inusiu..." i aż mnie zmroziło :oops:
  15. Czekamy na zdjęcia :p
  16. Kornisz potrzebuje wsparcia!
  17. [quote name='Gem'] Szczeniaki są bezpieczne, ale my mamy w tej chwili w domu 4 koty i 7 psów. Pomoc w szukaniu domów na stałe byłaby naprawdę mile widziana :)[/quote] No niezłe stadko :shake: Domki potrzebne!
  18. Kornisz: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/7269/korniszlt5.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/3830/kornisz1fl3.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/7899/kornisz2xk9.jpg[/IMG][/URL]
  19. Niestety jeszcze nie mam zdjęć, więc chyba musimy poczekać do jutra.
  20. No właśnie ciężko o nowe informacje, bo to jakaś "znajoma znajomej" erki się nim opiekuje i kontakt jest utrudniony. Ale gdyby znalazł dom, to pewnie dałaby znać, więc chyba nadal bez zmian. :shake:
  21. [B]Nora[/B] - to sunia, która wraz z trzema szczeniakami mieszkała w jamie wykopanej w ziemi, na terenie podkieleckiego lotniska. Sunia jest średniej wielkości, bardzo ładna i mądra. Wygląda na to, że była kiedyś w mieszkaniu. Bez problemu wsiadła do samochodu, a w domu od razu ułożyła się na posłaniu. Na tym lotnisku dokarmiali ją trochę, ale teraz koniec sezonu i praktycznie juz tam niewielu ludzi sie przewija, nikt już się nią nie interesował. Sunia z pewnością nie przeżyłaby tam zimy. Niestety, po przywiezieniu Nory do Kielc okazało się, że sunia troszeczkę podkrwawia. Myślałyśmy, że to może tak wcześnie następna cieczka, ale na wszelki wypadek została zabrana do weta. [SIZE=3]I okazało się, że to nowotwór w pochwie - ogromny guz stickera.[/SIZE] [SIZE=3][SIZE=2]Guz już jest bardzo duży, wkrótce[/SIZE] [/SIZE][SIZE=2]mógłby tak uciskać na cewkę moczową, że oddawanie moczu byłoby niemożliwe, a [/SIZE]w konsekwencji mocznica i śmierć. Wet wziąl wycinek do badań histopatologicznych, jeżeli diagnoza się potwierdzi, według niego najlepsza będzie chemioterapia. Pocieszające jest to, że ten rodzaj nowotworu daje sie wyleczyć. Jednak są to duże koszty. Potrzebnych będzie co najmniej 5 wlewek dożylnych Vinkristyny, każda po ok.50 zł. A juz w tej chwili zostały zakupione: 30 zł - środki na odrobaczenie i odpchlenie rodzinki 19 zł - antybiotyk i środek przeciwkrwotoczny dla Nory 50 zł - badanie histopatologiczne Nora miała szczęście, gdyby nie trafiła do nas, z pewnością nie przeżyłaby . Miała jechać do Krakowa razem ze szczeniakami, ale w tej sytuacji nie możemy jeszcze dodatkowo obciążać AgiG i wszystkich kochanych dziewczyn, które tak nam pomagają. Tym bardziej, że leczenie u nas chyba jednak będzie tańsze. Do Krakowa pojadą tylko jej szczeniaczki. [COLOR=darkgreen][B]W tej sytuacji jesteśmy zmuszone prosić o wsparcie finansowe. Na koncie TOZ-u nie ma już pieniędzy nawet na sterylki. :shake: [/B][/COLOR] [COLOR=darkgreen][B]Będziemy bardzo wdzięczne za każdą, nawet symboliczną wpłatę. Wszystkie wydatki zostaną rozliczone na wątku.[/B][/COLOR] [COLOR=darkgreen][B]Wpłaty można dokonywać na konto AFN z dopiskiem "psy Kielce".[/B][/COLOR] [COLOR=darkgreen][B]Nr konta znajduje się tutaj: [/B][/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23645"][COLOR=darkgreen][B]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23645[/B][/COLOR][/URL] A to Nora i jej szczeniaczki: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img245.imageshack.us/img245/5286/181006norazeszczeniakami1aw6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img245.imageshack.us/img245/6994/181006norazeszczeniakamilj7.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img120.imageshack.us/img120/8439/181006sczeniakinorywo1.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...