-
Posts
572 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kaas1
-
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
A swoją drogą, co stałoby na przeszkodzie, aby kierownik ujawnił, w jaki sposób jest prowadzona gospodarka finansowa w schronisku? Ja nic nie mam przeciwko, aby firma prywatne dostawała na psa pieniądze, pod warunkiem, że za tym idzie stworzenie zwierzęciu znośnych warunków bytu. Jeśli jedyne opinie ze środowiska w Ostrowii są takie, to faktycznie, trudno liczyć, że ludzie pomogą. W końcu za hoteliki też się płaci, to też prywatna działalność, ale nikt nikomu nie ma tego za złe, że żyje z hoteliku dla psów. Tutaj są pieniądze podatników i ludzie mają prawo wiedzieć, jak rozlicza się budżet schroniska. Osobiście nie pałam ani niechęcią ani do schroniska, ani do kierownika. -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
w nowym allegro są zdjęcia w klatkach i nowe zdjęcia. Jeszcze nie zrobiłam allegro dla tymczasowiczów, stare dopiero jakieś dwa dni temu się skończyło, jak będę robiła, to oczywiście wezmę już nowe zdjęcia. Internet na wsi mi padł i dopiero teraz jestem w domu i mam dostęp do netu. Właściwie to może warto by zdementować te plotki o schronisku, które jak widać krążą po Ostrowii i zapewne robią dużo złego zwierzakom. O zjadaniu się psów, czy też pobieraniu opłat za psy rasowe. Myślę, że nie zaszkodziłoby, aby kierownik się na łamach tego forum wypowiedział i zdementował te pomówienia, jeśli są to bzdury. Bo jeśli pozostaną tylko opinie negatywne o schronisku, że trzepie kasę i nikt nic tam nie robi to faktycznie niewiele to psom pomoże. I nie znajdą się chętni do pomocy...... -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
To wszystko walenie łbem o ścianę. Bez sensu.... Artykuł o pieskach ukazał się a pod nim dwa komentarze: [url]http://www.ostrowmaz.com/new/web/article/show/id/5603[/url] trzeci dodałam ja, wkurza mnie takie podejście, że wszystko za kasę.... Cafeanimal nic nie umieścił. Na Allegro 120 wejść. Na szczęscie upały zelżały..... -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
napisałam do cafeanimal i ostrowmaz.com, ale jak na razie nie ma odzewu. Może to i wstawią, zobaczymy.... -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
Kenny - logistycznie to może być trudne, gdzie miałby przebywać piesek, poza tym może urosnąć i co wtedy na to suki, no i jak potem zabrać - ale poczekam na opinię innych ciotek. Bo na pewno lepsze to niż smierć z udaru..... Halbina - chyba większość jest w zbliżonym wieku i ciągle przybywają nowe..... -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
czasem wożą na wątku transportowym, można się dogadać. jest masa całych i zdrowych i dla każdego domek tymczasowy choćby oznacza paszport na życie..... -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
mój Boże a co dopiero musi się dziać w schronisku :((((( One takie biedusie -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
wszystko ma swoją cenę....oczywiście jestem za wolontariatem, ale proszę, powiedzcie, jak zmotywować ludzi, aby jednak pojechali do odległego schroniska i siedzieli, gdy jest taka potrzeba. Z tego, co wiem od wielu lat próbuje się znaleźć chętnych, ale bezskutecznie. Zysk to co innego, ale są i koszty. Teraz jest sytuacja szczególna. Wymaga szczególnych działań.... -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
na karmę obiecałam dosłać 30 zł, robię dziś przelewy, to pójdzie. Niestety są takie realia, że całkiem za darmo się niewiele da. Skoro zbiera się na hoteliki aby trzymać czasem nie rokujące, chore i nierzadko agresywne psy - sama przelewam na takie, to co w tym złego w tym aby przez jakiś czas, gdy jest wiele małych stłoczonych psów w jednym miejscu i gorąco, dofinansować im częstsze sprzątanie klatek, zadbanie o nie, zapewnienie im odrobiny komofortu nawet w tym schronisku? nie chodzi aby je zabawiać, ale o to aby raz dziennie przyjść tam i posprzątać i dać wodę i jeść. -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
myślałam o jakichś środkach z fundacji na doraźną akcję. Nie na stałe, bo zdaję sobie sprawe, że to nierealne Ale skoro ludzie zbierają na hoteliki to i może na to dałoby się zebrać -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
mnie chodziło tylko o weryfikację tekstu przez bardziej doświadczone dogomaniaczki :) -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
Bo tak naprawdę to w działach ogłoszeniowych pewnie nie może być za dużo beletrystyki -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
ja chciałam napisać tak bez emocji, aby to umieścili na portalu: Zwracam się z prośbą o umieszczenie na Państwa strony informacji na temat piesków w Schronisku w Ostrowii. Sytuacja jest dramatyczna, znajduje się tam aktualnie ogromna ilość szczeniąt, około 40 małych piesków, które zostały znalezione lub przyjechały z interwencji. Schronisko przy ograniczonym personelu i dużej ilości psów do obsługi nie jest w stanie zajmować się taką ilością maleństw. Apelujemy o pomoc ze strony mieszkańców Ostrowii i okolic. Prosimy o domki dla tych piesków, choćby tymczasowe. Wspomożemy karmą i opieką w razie problemów. Interesują nas też płatne hoteliki dla nich. Małe pieski miałyby w ten sposób bardziej godziwe warunki przetrwania w tych upałach oraz możliwość socjalizacji . Pieski siedzą w klatkach, cierpią z powodu upału Prosimy też młodzież, która jest na wakacjach, ludzi, którzy chcieliby zająć się nimi w schronisku na zasadach wolontariatu, częściowo odpłatnie. Wszelka pomoc dla maluchów z Ostrowii bardzo pilnie oczekiwana... tu kontakt. Wypowiedzcie się, Fela miała to przerobić. Może niech teraz wypowie się Was więcej. -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
to po prostu cudownie. Przekażcie dziewczyny wersję do napisania do portalu Ostrowia, może i do Serockiego wyślę. trzeba aby ukazała się przed weekendem. -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
jasne, może będzie jednolita wersja i wyślemy ją na kilka portali, gdzie się da? -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia zmienię w nowym allegro, to się lada moment kończy. Zrobię drugie dla naszych tymczasowiczów. Chcę ogłosić na portalu Ostrowii apel o pomoc, rozmawiałam z adminem tego portalu i się zgodził. Czekam od Feli na odpowiedni tekst, wczoraj wysłałam swoją wersję. A może i warto wysłać apel do Cafe animals? Nie ogłoszenia ale właśnie apel? -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
Pięknie, w razie czego mogę pomóc w transporcie. -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
Na allegro dla piesków u yumanji 3 obserwatorów, 412 wejść, na dziś założonym allegro 36 wejść....a efekty marne. Myślę, że wyjazd do psiaków by się przydał, tak czy owak....zapowiadają kolejne upały -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
Tak naprawdę to potrzebna jest opieka. Tak mówi Fela, najlepiej zorientowana osoba. A więc domki tymczasowe, aby maleństwa zabrać, może jakiś człowiek stamtąd, mający pojęcie o opiece nad pieskami, aby je tam doglądał.... Jeśli znajdziesz jakieś miejsce, gdzie da się choć trochę z nich wywieźć, z transportem poradzimy sobie. -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
Allegro dla szczeniaczków ostrowskich : [url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1157492867[/url] -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
Bardzo smutne szczeniusie. Przesłałam też je na wątek o szczeniakach, może więcej osób zajrzy... -
Jakkolwiek istnieje wątek o szczeniakach w Ostrowii, których jest około 40 dla których szanse są małe, wstawiam zdjęcie jednego malucha, bardzo smutne poruszające : pieskami nie ma się komu tak naprawdę zaopiekować, może ktoś pomoże część z nich choć uratować, inne zabrane do szpitalika niuniusie też mają smutne mordki z tymczasami krucho, ale jak ktoś znajdzie coś dla nich to z Ostrowii zostaną dowiezione w jakikolwiek sposób. W schronisku mają naprawdę marnie a i wolontariuszy miejscowych do opieki ze świecą szukać......
-
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
Tak, problem wszystkich psów jest taki sam. I takie same są metody działania. Ale jestem za specjalizacją. Szczeniaki są na pewno bardziej wrażliwe na choroby, W takim hipotetycznym "przedszkolu"dla szczeniaczków można ich trzymać więcej, nie ma problemu zagryzania, agresji, mogą się nimi zajmować młodsze osoby. Także dla studentów weterynarii mogłoby być miejsce zdobywania praktyki w leczeniu zwierzaków. Rokują też lepiej jeśli chodzi o znajdowanie domów. -
8 szczeniaków z Ostrowii już w dt! Potrzebne ogłoszenia i ds!
Kaas1 replied to LadyBell's topic in Już w nowym domu
Popieram yumanji. Szczeniaki w schronisku są bardzo biedne i zastraszone. wystarczyła jedna doba u mnie, gdy okazało się, że każdy z nich ma jakoś charakter i jest indywidualnością. łatwiej ludziom potem wybrać pieska, gdy coś o nim wie..... Ale gdyby udało się zalobbować koncepcję domku dla szczeniaczków ( biorąc też pod uwagę pewną rotację klienteli, do określonego wieku) w jakichś fundacjach to byłoby naprawdę nieźle...