Jump to content
Dogomania

Maga100

Members
  • Posts

    1039
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Maga100

  1. [quote name='dbsst'] - wiem z programu popularnonaukowego jakim jest DD TVN :loveu::diabloti:[/quote] [B]a nie z forum? :crazyeye:[/B]
  2. [quote name='dbsst']ale fajne zdjęcia :cool1:[/quote] [B]emotikonka ci się pomyliła :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[/B]
  3. [quote name='dbsst']nie wiem czy powinnam z Tobą rozmawiać :roll::diabloti:[/quote] [B]a co, chcesz zamilknąć na wieki? :crazyeye::diabloti:[/B]
  4. [quote name='elinka']Czy to, że ktoś wie coś więcej, że robi coś o czym ja nawet nie pomyślałam albo jeszcze tego nie zrobiłam jest czymś poniżającym? Wręcz przeciwnie, wcale nie odczuwam z tego powodu kompleksów. Cieszę się, że mogę skorzystać z kogoś doświadczenia i porad. Nie zamykam świata na własnym czubku nosa, bo może się okazać, że jestem w błędzie. Sprawy dotyczące mojego dziecka są ważniejsze niż moje przekonania i pycha.[/quote] [B]mojego też. I dlatego cieszę się, że szczepionki wynaleziono tak dawno temu, że moje dziecko nie jest narażone na cieżką chorobę i śmierć. I będę szczepić mojego syna, nie tylko po, aby go chronić, ale również po to, aby nie przyczynić się do powrotu epidemii. A nowości w szczepieniach? Być może dzięki temu, że matki zaszczepią swoje córki, kiedyś kobiety nie będą tak masowo zapadać na raka szyjki macicy. Być może. Jak wynaleziono szczepionkę na polio, też było "być może".[/B] [quote name='elinka'] Magda100, przykro mi, ale nie zrozumiałaś mojego postu dotyczącego intuicji matki. A papieros jak i wieprzowina, podobnie popularne, są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Ale odsyłam do źródeł.[/quote] [B]zrozumiałam, ze jak już podam mojemu synowi schabowego, to mogę też mu podpalić papierosa? Powtórzę raz jeszcze: kuriozalne.[/B] [B]Wieprzowina nie szkodzi. Tak jak nie szkodzą spaliny z przejeżdżającego autobusu, spryskany pomidor, piach z piaskownicy, kurz w domu, sierść psa i danonek. W takim czasach żyjemy i do takich czasów nasze dzieci nalezy przystosować, a nie izolować. [/B] [B]A jeżeli jesteś wegetarianką i dlatego nie podajesz mięsa dziecku, to to napisz, bo ten argument do mnie predzej trafi niż pisanie, ze wieprzowina jest szkodliwa dla zdrowia.[/B] [quote name='apple'] Co do dziecka, to uważam sterylne warunki tylko szkodzą...... dzieciom brak wtedy bodźców do produkowania przeciwciał wiec później nie ma sie co dziwić, ze kichają i psikają przy byle okazji nie mówiąco innych uczuleniach, pleśniawkach itp. Uważam że niektórzy rodzice robią swoim dzieciom krecią robotę.....tyle w tej kwestii... Pozdrawiam[/quote] [B]ja dokladnie to samo piszę, ale jakoś nie mogę zostać zrozumiana. Pewnie używam nie takich słów jak potrzeba. [/B]
  5. [B]wiesz co, ale ja uważam, że takie geny jak twoje, żeby wymarły :shake:[/B] [B]powinni ci prawnie nakazać[/B] :diabloti::evil_lol:
  6. [quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]:diabloti:cieniasze ........możecie mi naskoczyć :diabloti::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT][/quote] [B]a ja znowu nie rozumiem o czym prawisz, Alicjo :shake::placz:[/B]
  7. [quote name='malawaszka']a Ty z moja mamą dziś rozmawiałaś czy jak? :mad: [/quote] [B]ma za mało wnucząt? :loveu:[/B]
  8. [quote name='dbsst']właśnie popełniłam forumowe samobójstwo :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: i to wszystko przez ZŁEGO DUCHA MAGDE W :diabloti:[/quote] [B]dzięki mnie, masz trochę ekscytacji w życiu, dziewczyno :diabloti:[/B]
  9. [quote name='Vectra']co 3 godziny to nie :shake: ale co 15 minut :angryy: :angryy: :angryy:[/quote] [B]to ty masz gorzej niż ja :multi::multi::multi::multi:[/B] [B]ale u ciebie minie w przyszłym tygodniu :placz::placz::placz::placz:[/B]
  10. [quote name='Vectra']a psy szczepicie ? te szczepionki też są szkodliwe :)[/quote] [B]a nawet jeszcze bardziej, bo nie poprzedzone aż takimi badaniami [/B]
  11. [quote name='Asior'] Piszę co wiem i co znam z doświadczenia.. Jestem mamą między innymi 11 letniego chłopca..... Nie powiesz mi chyba, ze posiadasz większą wiedzę nt dzieci niż osoby, które mają dzieci od ładnych kilku lat.... [/quote] [B]nie uważam, że posiadanie już dzieci, czy posiadanie straszych, od razu stawia stopień wyżej w posiadaniu racji. [/B] [B]A gdzie miejsce na popełnianie błędów?[/B] [B]Czy jestem mądrzejsza od bezdzietnego pediatry? NIE. [/B] [quote name='Asior'] no widzisz, a ja wolę mieć zapasowy smoczek, a już na pewno ZAWSZE mam wodę albo inny płyn którym przelewam smoczek..[/quote] [B]a ja wycieram go w pieluszkę.[/B] [quote name='Asior'] I wg mnie dzięki temu, ze nie przesadzałam ze sterylnością, moje dziecko nigdy nie miało pleśniawek... A mając porównanie z innymi mamami (na forum mamowym było kilkadziesiąt mających dzieci z tego samego m-ca) widziałam, ze inne dzieci miewają bardzo często pleśniawki...[/quote] [B]a ja nie wyparzałam, nie gotowałam, a moje dziecko miało pleśniawki. I dalej nie wyparzałam, nie gotowałam... I juz nie ma.[/B] [B]Ergo: niekoniecznie jest związek, tym bardziej, skoro wyczytałaś na forum, że pleśniawki miewają również dzieci sterylnych mam.[/B] [quote name='lunarmermaid']Maga100 nie wszystkie matki są nawiedzone...[/quote] [B]wiem, bo znam takie osobiście.[/B] [B]Nie z forum :diabloti:[/B] [quote name='lunarmermaid'] Ja tam nie podaję dziecku "sterylnych" rzeczy.Chcę,żeby nauczyło się jeść wszystko...Teraz je to co reszta domowników,nie gotuję dla niej nic specjalnego.Jest kurczak - je kurczaka,jest schabowy - też go je,ale w mniejszych ilościach,bo jest twardszy....[/quote] [B]i tak jadłoby wszystko, jak tylko stanie się trochę samodzielne. Ale własnie bez szkody dla siebie :p[/B] [quote name='lunarmermaid'] Maluch "sterylny" - jak ja to mówię - idzie potem do przedszkola i zaczyna się szopka.Bo dużo dzieci,każdy ma inne zarazki i choroby na porządku dziennym,dopóki dzieciak się nie uodporni,albo co gorsze dla dziecka rodzice wypisują go z przedszkola,bo chorowite a te same problemy pojawią się potem w szkole... [/quote] [B]moje zdanie jest dokładnie takie samo. [/B] [quote name='Asior']czemu jesteś niemiła :roll: ??? czy ja kogokolwiek w ten sposób obraziłam, czy obśmiałam inna mamę która robi inaczej niż ja????? [/quote] [B]nie jestem niemiła, jestem ironiczna[/B] [B]Nie napisałam, że jesteście głupie, napisałam, że czytam bezdety. Dla mnie to bzdety i głupota. Autor niekoniecznie musi być głupcem.[/B] [quote name='Asior'] Tylko czemu jako opozycja potrafisz tylko atakować a nie podyskutujesz... :roll: [/quote] [B]dyskutuję, ale nie dziamdziam i nie cukruję i nie wycofuję się rakiem,[/B] [quote name='Asior'] chcesz poczytać o szczepionkach?? I o ich dobroczynnym działaniu, to poczytaj :mad: [/quote] [B]znam, znam, w sieci, w pismach jest pełno naukowych dysputów o szkodliwosci szczepionek, leków, leczenia, kroplówek, transfuzji, homeopatii... Ja np. stosuję na migrene taki lek, który ma więcej w ulotce skutków ubocznych niż to jedno dobroczynne działanie: ustanie bólu. Ale zboczyłam....[/B] [B]Co by się stało z naszym światem, gdyby nagle wszystkie matki przestały szczpić, bo może (powtarzam moooże) coś się stać?[/B] [B]I wiadomo, że jeden przypadek komplikacji po szczepionce jest bardziej obrazowy niż milion przypadków zdrowych dzieci.[/B] [B]Autyzm po szczepionce zintegrowanej jest dla mnie niewiarygodna tezą.[/B] [B]Nie wiem ile masz lat, ale ja pamiętam inwazję polio w Polsce, pamiętam pokrzywione dzieci, bo w jednej swojej klasie miałam ich dwoje, ale ile nie przeżyło, lub chorowało w szpitalach.[/B] [B]Ale pewnie szczepionki są beee, nie szczepmy naszych dzieci.[/B] [quote name='Asior']no właśnie co poniektórzy wpadli tylko po to, żeby zrobić dymek.... :mad: szkoda, ze wcześniej się tak nie udzielali...[/quote] [B]wątek czytam od samego początku, znam każdą jego stronę.[/B] [B]Nie zdzierżyłam już.[/B] [B]Jeżeli niezgadzanie się i nazywanie rzeczy po imieniu, nazywasz dymkiem, twoje święte prawo na publicznym forum.[/B]
  12. [quote name='elinka']A ja u pediatry goszczę dopiero wtedy, gdy zachoruje moja córka. [/quote] [B]a jak była niemowlęciem, to też nie chodziłaś na wizyty kontrolne? [/B] [quote name='elinka'] Wypytuję inne matki - koleżanki, wszystko weryfikuję i dopiero na końcu słucham tego co ma do powiedzenia pediatra. [/quote]] [B]nie mogę uwierzyć, ze inne matki są dla ciebie wyrocznią, a pediatra złem koniecznym. A właściwie "niekoniecznym" :roll:[/B] [B]Człowiek, który skończył studia, wybrał dość trudną specjalizację, przyjął milion dzieci, widział milion dzieci i przebadał też milion, złożył przysięgę Hipokratesa, jest i tak w przedbiegach skreslony, bo inna matka jednego czy nawet dwójki dzieci ma rację?[/B] [B]A jeżeli pediatra jest matką też?[/B] [quote name='elinka'] Oczywiście, nikogo tutaj nie oceniam, każdy niech robi to, co uważa dla siebie za najwłaściwsze. [/quote] [B]na szczęście.[/B] [B]Ja jednak od oceny nie mogę się powstrzymac, ale moje prawo na forum publicznym [/B] [quote name='elinka'] Przecież szczepionka załatwi wszystko.[/quote] [B]a polio i gruźlica zniknęły (prawie) dlaczego? :roll:[/B] [quote name='elinka'] Skąd wiesz, czy ta wieprzowinka nie odbije się w dorosłym życiu Twojej Zuzki jakimiś powikłaniami metabolicznymi czy chorobą wzroku (że nie wspomnę o wysokiej kancerogenności wieprzowiny)? Palacze też palą papierosy i twierdzą, że im papieros nie szkodzi no bo trzymają się przecież dobrze. Ile to już razy słyszałam stwierdzenie, że dym dobrze konserwuje.[/quote] [B]porównanie jedzenia schabowego do palenia papierosów jest iście kuriozalne :roll:[/B] [quote name='elinka'] Moja córka od września zaczęła uczęszczać do przedszkola ........(...) byłam nawet gotowa donosić zamienne potrawy dla córki. Ale po rozmowie z dietetyczką robi to przedszkole. Gdy jest schabowy, córka dostaje pierś z kurczaczka. Gdy jest galaretka dla córki mają kisiel. W grupie jest jeszcze jedno takie dziecko. Czyli jeśli się bardzo chce i w przedszkolu można przypilnować dietę.[/quote] [B]jak to dobrze, że moi rodzice nigdy nie wpadli na pomysł "wyróżniania mnie z grupy", że pozwolili mi być taką, jaką chcę i jadłam wieprzowinkę razem z innymi dziećmi, mniam, mniam.[/B] [B]acha, nie mam próchnicy. Ale to chyba nie od schabowego? nie wiem, już mi się myli, co od czego. [/B] [quote name='Asior']Izuś... ale o skutkach danonków to dopiero przekonasz się za kilka lat....Teraz jest głośno o szczepionkach dla młodych dziewczynek zapobiegających rakowi szyjki macicy... Wypowiadał się jeden lekarz, i mówił, ze o skutkach tych szczepionek i o tym czy pomaga czy raczej szkodzi, to przekonamy się za kilkanaście lat... .[/quote] [B]i na tym polegają nowości w szczepieniach... a kiedy ma byc wiadomo? od razu?[/B] [quote name='Asior'] POwiem tylko tyle.. z którąkolwiek bym znajomą nie rozmawiała,( [B][U][COLOR=black]na forach[/COLOR][/U][/B]) która jest farmaceutką, to każda się wycofywała i mówiła, ze nie mogą nic pisać jawnie... nie wolno im się przyznać , ze szczepionki bardziej szkodzą niż pomagają[/quote] [B]ciekawe, że ja mam zupełnie inne doświadczenia. I przede wszystkich NIE NA FORACH. Ale przecież to słowo przeciwko słowu, prawda?[/B] [B]Szczepię swojego syna na wszystkie obowiązkowe szczepionki (i to te rozszerzone)i zanim pójdzie do żłobka/przedszkola poważnie rozważę pneumokoki.[/B] [B]A skutki uboczne ma nawet aspiryna, przeczytaj ulotkę. [/B] [B]I jeszcze na koniec: takich bzdetów dawno nie czytałam. Pewnie, wszystko szkodzi, ostatnio nawet powietrze, szczególnie w dużych miastach. Schowajcie wasze dzieci pod klosze, żywcie je jedynymi słusznymi pokarmami, macie do tego prawo, bo to wasze dzieci. Szkoda, że właśnie te dzieci będą w przyszłości alergikami i będa mieć problemy z układem trawiennym. Albo, jak się uchowają, będa po prostu nieszczęśliwymi dziećmi, kiedy inne będą się zajadały schabowym i pysznym deserkiem, one poczekają na pudelko z indykiem z eko-farmy przyniesione przez troskliwą mamusię.[/B] [B]Napiszę jeszcze raz, co już wyraziłam kilka postów temu: najwięcej alergików pochodzi ze sterylnych domów.[/B] [B]Nie miałam w zamiarze się tutaj wypowiadać, ale po prostu musiałam napisać coś w opozycji, bo jeszcze inne, nienawiedzone matki, pomyślą, ze to jakiś kosmos, w którym są samotne. [/B]
  13. [quote name='Vectra'] Nie będę opowiadać szczegółów tej nocy , bo jeszcze mną trzęsie , Marysia ma apogeum zapachu , a Franciszkowi rozum jaja odebrały :angryy: :angryy: W rezultacie od 6 rano , rzucam im piłkę ... w pozostałym czasie Franciszek chce posiąść Marysie , a jak mu nie chce dać Marysi , to drze ryja pod szufladą z piłkami , wtedy Marysiia też się drze , bo też chce piłkę , co prowadzi do chęci posiadana Mani przez Frania :diabloti: idę skoczyć z mostu :angryy:[/quote] [B]a czy wstajesz też co 3 godziny? :loveu::loveu:[/B]
  14. [quote name='Alicja'] [B][FONT=Arial][COLOR=red]skadś znam ten text :diabloti:..........................:evil_lol:[/COLOR][/FONT][/B][/quote] [B]nie wiem skąd, skoro ja go wymysliłam właśnie :crazyeye::diabloti::diabloti:[/B] [quote name='Alicja'][B][FONT=Arial][COLOR=red]to wy może same 2 na dogo [/COLOR][/FONT][/B]:hmmmm: [/quote] [B]ona mi wypełza zewsząd :placz:[/B]
  15. [B]Błeeeeeeeeeeeeee[/B] :cool1::diabloti:
  16. [quote name='dbsst']ahoj :diabloti:[/quote] [B]czego? :diabloti::diabloti::diabloti:[/B]
  17. [quote name='dbsst']aaaaaaaaaaaaaaaa mi zupełnie wiosna w głowie :loveu::diabloti:[/quote] [B]już dalej chcesz się rozmnażać? :crazyeye:[/B] [B]poczekaj, niech chociaż ten jeden się wykluje :diabloti:[/B] [B]Boszsz, czemu ja znowu tylko z tobą gadam? :roll: I to w dodatku WSZĘDZIE :angryy:[/B]
  18. [quote name='dbsst']to nie wygląda mi na spanie - a raczej na................:diabloti:[/quote] [B].... siedzenie przed kompem, wolnokapująca ty :diabloti:[/B]
  19. [quote name='dbsst']Alu czy ty spać nie możesz :crazyeye:[/quote] [B]ona przed pracą, po pracy, cztery razy po dwa razy, osiem razy raz po raz, przed północą ze dwa razy i nad ranem jeszcze raz :diabloti:[/B]
  20. [quote name='agbar'] Myslalam zem u Debe jest....:roll:[/quote] [B]bo Debe się rozrasta i rozplenia wszędzie :diabloti:[/B]
  21. [quote name='dbsst'] Witam w ten ohydny dzień :diabloti:[/quote] [B]jaki tam ohydny, przepiękny :diabloti:[/B] [B]przyzwyczajaj się i nie marudź :p[/B] [B]wyspałaś się?[/B] [B]Ja NIE :angryy::angryy::angryy:[/B]
  22. [quote name='Hanna R.']To wprawdzie nie do mnie - ale odpowiem :evil_lol: Ty błyszczysz i a cappella , i chórze :loveu: I na dodatek wciąż . Nie mylić z ciążą :evil_lol:[/quote] [B]o rany, Hanno, mnie błyszczącą, zatchło.[/B] [B]W ciąży nie, nie, never again, poza tym Debe jest, a czuję się, jakby ja znów była :evil_lol::evil_lol:[/B] [quote name='agbar']Czy mnie sie tez tak porobilo?czy tylko Wam?:diabloti: [/quote] [B]ale że co się porobiło? My jesteśmy przekrojem spoleczeństwa, norma w normie[/B] [quote name='dbsst']Magdo W. wstałam :cool3:[/quote] [B]nie da się nie zauważyć, bo nagle wszędzie cię pełno :cool1:[/B] [B]dziś czy czwartek? :roll::cool1::diabloti:[/B]
  23. [B]jak odpowiadasz w cytacie, to ja nie mogę błysnąć ripostą :diabloti:[/B] [B]bo nie widać do czego błyszczę :evil_lol:[/B]
  24. [quote name='Vectra']jak babcie Hannę R kocham , wywalę wasze blogaski na OFF :shake: :evil_lol: :evil_lol:[/quote] [B]że co? :loveu::loveu::loveu:[/B] [B]Już wstawiam zdjecie Leonka[/B] [IMG]http://i7.photobucket.com/albums/y294/Maga100/d6.jpg[/IMG] [URL]http://i7.photobucket.com/albums/y294/Maga100/d6.jpg[/URL] [quote name='dbsst']zastanawiam się jakie nazwisko dać mojemu synowie i rozważam TWOJE :loveu::diabloti:[/quote] [B]tylko imienia już Jaśkowi nie zmieniaj, bo to już będzie patologia :cool1:[/B] [quote name='Hanna R.']Hhahahhah - ale Ci się Pękata Dominisia rozpanoszyła :loveu: Nie musisz odpowiadać na wpisy - zrobi to za Ciebie :lol:[/quote] [B]Mojego syna też uważa za swojego :cool1:[/B] [quote name='dbsst']ps to tandeta z ikei :cool1:[/quote] [B]ja też mam komodę z Ikei :angryy:[/B] [B]na szczęście tym razem inną [/B] [quote name='dbsst']przyjmę to za komplement :cool1:[/quote] [B]tylko się nie popłacz :diabloti:[/B]
  25. [quote name='Hanna R.']Dlaczego na trawniczku taki bałaganik posiadasz ? :loveu:[/quote] [B]rzadko bywa, ale jak już się pojawi, to tylko na wypatruje i wyszukuje :angryy::diabloti:[/B] [B]A bo dlatego, że ponieważ, że z brzuchem wielkim byłam, a teraz nie mam czasu. Czasu nie mam. [/B] :diabloti: [quote name='dbsst'] ja czekam na szafę - jakby to była zwykła szafa z ikei to wcale bym nie prosiła o jej fote :cool1:[/quote] [B]jesteś CHORA. Na umyśle :diabloti:[/B] [B]Potem będziesz wstawiała zdjęcia jaśkowego pokoju, OK?[/B] [B]I jaśkowego wózka [/B] [B]I jaśkowych ubranek.[/B] [B]OKEJ???? :diabloti:[/B]
×
×
  • Create New...