-
Posts
1039 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maga100
-
[quote name='sacred PIRANHA']...a Wy patrzycie na to wybierając jaja w supermarkecie?:cool3:[/quote] [B]odkąd wyprowadziłam się z Warszawy kupuję jajka od wiejskiego pana pochodzące ze szczęśliwej kury, biegającej po wiejskim podwórku :p[/B] [B]Wcześniej, lub gdy jestem zmuszona kupić w sklepie, zawsze patrzę i kupuję z symbolem O lub 1. Jeżeli nie ma - NIE KUPUJĘ.[/B]
-
[quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]ktoś rozpalił fojere :razz::razz:[/B][/COLOR][/FONT][/quote] [B]nie fojere, Alicjo, tylko fronterę. Moje auto to Frontera :diabloti:[/B]
-
[B]Ja też nie mam zbyt bogatego doświadczenia, bo Tadzia karmiłam tylko 7 czy 8 tygodni.[/B] [B]Ale od początku jadłam prawie wszystko, łącznie ze smażonym mięsem, poza warzywami wydymającymi i pomidorami (po pomidorowej T dostał wysypki), ostrymi przyprawami itp. Gdy zaczęły się kolki (a wiadomo, że do konca niewiadomo skąd się biorą) i eliminowanie poszczególnych produktów nic nie pomagało, Tadzio został odstawiony i przeszedł na Bebilon Pepti.[/B] [B]Dziecko odżyło i matka też :evil_lol:[/B] [B]Uważam, że karmienie piersią polega na przekazaniu dziecku najlepszego pokarmu, którego nie zastapi żadne mleko modyfikowane, ale pod warunkiem, ze pokarm ten jest wartościowy. Papka ryżowa i gotowana marchewka li tylko, raczej pod to nie podchodzi.[/B] [B]Poza tym zarówno ja, jak i Tadzio, mieliśmy dużą anemię i eliminowanie bogatych w witaminy i minerały pokarmów, raczej nie przyczyniłby się do poprawy zdrowia. Ja to jeszcze pół biedy, ale on zaczął spadać z wagi.[/B] [B]Na modyfikowanym wszystko wróciło do normy, kolki poszły precz i anemia wraz z nimi.[/B]
-
[quote name='dbsst']nie to ona urosła :evil_lol:[/quote] [B]rośniesz to ty :diabloti:[/B] [quote name='asher']Albo wąską specjalizacją :evil_lol: Jesteś wtórna :shake: Życiowe też masz większe? :diabloti:[/quote] [B]Aszerku miły, a co się na mnie uwzięłaś, hę? Bronisz kobiet w ciąży, czy jak? :diabloti:[/B] [quote name='Hanna R.']Dobranoc Upadła Królowo :loveu: I zasypiając pamiętaj, [FONT=Verdana]że otaczają cię miriady alergenów, które ulegają aerolizacji i łatwo przenikają do dróg oddechowych. I tam .... lepiej odwróć wzrok od dokonywanych przez nie spustoszeń :-([/FONT] [FONT=Verdana]Dobrej, spokojnej nocy :loveu: [/FONT] [FONT=Verdana]I żebyś się obudziła nie całkiem pusta w środku ... :shake:[/FONT] [CENTER][FONT=Verdana]:diabloti::diabloti::diabloti:[/FONT][/CENTER] [/quote] [B]Hanno, po północy to ja się ciebie boję :shake:[/B]
- 78403 replies
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Maga100 replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka'] przyjemnie też się wychodzi z psami na dwór bo przecież prędzej się Pepa poszcza i pos.a w domu niż sama pójdzie :roll: [/quote] [B]może i nieprzyjemnie się wychodzi, ale jak cudnie się wraca :loveu:[/B]- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
Maga100 replied to Vectra's topic in Foto Blogi
[quote name='Hanna R.']Zbanuj je ! Zbanuj, zbanuj !!!! :2gunfire: [/quote] [quote name='Vectra']Jeszcze nie zasłużyły :diabloti: [/quote] [B]Dominika, mówiłam ci, że jesteśmy za łagodne :placz:[/B] [B]a ty portkami swemi dużemi trzęsiesz :cool1:[/B] -
[quote name='asher']Rany, wy tu jakimiś szyframi operujecie :crazyeye: Czemu jajko, mleko, wieprzowina, wołowina i w ogóle wszystko jest be? To co żrą te, które tego nie jedzą i gdzie to opisują? :-o [/quote] [B]serdecznie zapraszamy :bigok:[/B] [B]proponuję czytac od konca, albo od postu w okolicach 570[/B] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f38/watek-poradnikowy-dla-kobiet-w-ciazy-swiezo-upieczonych-mam-138202/[/URL]
-
[quote name='elinka']Nie trzeba być wegetarianinem, żeby zrozumieć szkodliwość wieprzowiny i jej nie spożywać. [/quote] [B]zadałam pytanie czy jesteś wegetarianką i uzyskałam odpowiedź. Nie ma potrzeby tłumaczenia mi tej odpowiedzi za pomocą wizualizacji palacza papierosów.[/B] [quote name='elinka'] . Tak samo zjadacz schabowego nie może wskazać ani jednego pozytywnego skutku spożywania mięsa wieprzowego. [/quote] [B]I tu się nie zgodzę.[/B] [U][COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma]Żelazo[/FONT][/COLOR][/U][COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma], to kolejny ważny składnik, którego istotnym źródłem jest mięso. Najwięcej żelaza znajduje się w mięsie wołowym i cielęcym(ok. 2,5 mg w 100g). Te gatunki mięsa zwierają średnio 2,5 razy więcej żelaza, niż mięso wieprzowe i 5 razy więcej, niż mięso z drobiu. W rybach, w zależności od gatunku, znajduje się 0,4-1 mg żelaza w 100 g.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR] [U][COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma]Cynk[/FONT][/COLOR][/U][COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] w największej ilości znajduje się w mięsie wołowym (3,8 mg w 100g), prawie dwa razy więcej, niż w mięsie wieprzowymi cielęcym i 5-7 razy więcej, niż w mięsie drobiu. Ryby zawierają 0,3 - 1 mg cynku w 100 g.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR] [COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR] [U][COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma]Witamina B1[/FONT][/COLOR][/U][COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] w największej ilości (1 mg w 100 g) występuje w mięsie [B]wieprzowym[/B]. Mięso wołowe i kurcząt zawiera jej 0,1 mg w 100 g, a ryby średnio 0,06 mg w 100 g[/FONT][/COLOR] [COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR] [U][COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma]Witamina B2[/FONT][/COLOR][/U][COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] w największej ilości znajduje się w mięsie [B]cielęcym[/B] (0,3 mg w 100 g). Mięso [B]wieprzowe[/B] i wołowe zawierają jej 0,2 mg w 100g, a mięso indyka i kurczaka 0,15 mg w 100 g.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR] [U][COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma]Witamina B12[/FONT][/COLOR][/U][COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] jest niezbędna dla wszystkich komórek organizmu człowieka, dla ich wzrostu. Wraz z kwasem foliowym uczestniczy w tworzeniu DNA i w przemianie węglowodanowej i tłuszczowej. Porcja 100g mięsa wołowego lub cielęcego zawiera 1,4 mcg witaminy B12 i pokrywa średnio połowę dziennego zapotrzebowania kobiet i mężczyzn na tę witaminę. Zapotrzebowanie kobiet na witaminę B12 w ciąży i w okresie karmienia wzrasta o ponad 30%. Mięso [B]wieprzowe[/B] i indyka zawiera średnio 0,7 mcg wit B12 w 100g, a mięso kurczaka 0,4 mcg.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR] [COLOR=#4a4a4a][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial]w polskiej tradycji kulinarnej podstawowy rodzaj mięsa [wieprzowe]. Z naszego menu powinniśmy eliminować tłuste partie: karkówkę, golonkę, boczek, podgardle. Ale [B]chudy schab, polędwiczka czy szynka są dobrym źródłem białka, witamin i minerałów (głównie żelaza).[/B][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Arial][/FONT][/COLOR] [B]Dla mnie wciąż pozostaje niezrozumiałym czemu porównujesz wieprzowinę do papierosów.[/B] [B]Do tej pory spotkałam się z takim stwierdzeniem tylko wśród muzułmanów, dla których zjedzenie prosięcia jest nawet większym grzechem niż zapalenie papierosa czy wypicie alkoholu. Jesteś pierwszą osobą, spoza kręgu Koranu, która myśli podobnie.[/B] [B]Wieprzowina jest najtłustszym z mięs, o czym pisałam już wczesniej i o czym wiem, stąd wołowina, ryby itp są pod tym względem zdrowsze, ale to wciąż nie oznacza, że wieprzowina SZKODZI tak jak nikotyna czy kofeina czy może nawet heroina?[/B] [quote name='elinka'] Nie wyróżniam mojej córki spośród rówieśników w przedszkolu. To co dziecko otrzyma w przedszkolu do jedzenia jest wynikiem troski o jej zdrowie, a nie chęcią wyróżnienia. Menu zajmuje się dietetyczka przedszkola, raczej trudno by było, aby robiła to trzylatka. Moja córka bardzo lubi chodzić do przedszkola, nie czuje się tam wyróżniana, co więcej jest tak samo traktowana przez wychowawczynie jak inne dzieci w grupie. A jeśli kiedyś jakaś inna mama zainteresuje się dietą mojej córki to będzie mi bardzo miło, że w jakimś stopniu będę mogła posłużyć radą.[/quote] [B]na ten temat nie wypada mi się za bardzo wypowiadać, bo wyjdzie, ze ingeruję i komentuję życie twojej córki, a tego pewnie byś nie zniosła. Nie wątpię też, że kieruje toba tylko i wyłącznie jej dobro, a także, że wychowawczyni traktuje ją tak samo.[/B] [B]Czy tak samo jednak traktować ją będą rówieśnicy? Dzieci nie lubią inności, nawet jeżeli ta inność jest lepsza. I wcale nie wiem czy twoja córka czuje się dobrze jedząc kisielek, gdy cała grupa je galaretkę. Podkreślam: nie wiem.[/B] [B]Ale mam za sobą studia na wydziale psychologii, w tym rok zajęć z psychologii rozwoju dziecka i uczono mnie tam, że dzieci od najmłodszych lat aż do okresu dojrzewania, nie lubią się wyróżniać z grupy NICZYM. [/B] [B]Ale koniec o tym, bo wyjdzie, że krytykuje twoje metody wychowawcze, a tego żadna matka nie zniesie, prawda? [/B] [quote name='elinka'] Aha!...chodzę również z córką do lekarzy, ale sięgam także po książki bo lubię poszerzać wiedzę. W wymianie doświadczeń z innymi mamami też nie widzę nic hańbiącego. I na koniec może Cię rozczaruję, ale córka jest zaszczepiona bo podzielam pogląd, że dzięki masowym szczepieniom opanowaliśmy szerzenie się niebezpiecznych chorób, takich jak ospa, polio, błonnica czy odra, które nas zabijały. Co nie zmienia faktu, że system opieki zdrowotnej obecnie nastawiony jest raczej na interwencję w ostrych przypadkach niż na działania profilaktyczne. Co jest tego przyczyną odpowiedz sobie już sama. [/quote] [B]pewnie jedzenie wieprzowiny, wdychanie spalin, spożywanie spryskanego pomidora....[/B] [B]Nazwałabym to cywilizacją, w której żyjemy i udawanie, że tak nie jest jest śmieszne. [/B]
-
[quote name='dbsst']starsze :evil_lol: Jan po tacie będzie jak hulk :loveu:[/quote] [B]WIĘKSZE.[/B] [B]Bo ja się ustosunkowywałam do doświadczenia :cool1:[/B]
- 78403 replies
-
[quote name='dbsst']hhah nie od guru wyższym hahahahahahha a na mnie spada cień wiedzy mojej sis xero :loveu::loveu::loveu::loveu:[/quote] [B]spada cień... :roll: oszszywiście :roll:[/B] [B]chyba nie mamy o czym gadać[/B] [B]zreszta malo z tobą gadam[/B] [B]bo i nie ma o czym[/B]
-
[quote name='dbsst']no czywiscie tylko od strony pięt od strony głowy mam dużo zdjęć a spocona źle wyglądam :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: [/quote] [B]prawdziwa dama się nie poci :evil_lol:[/B] [quote name='dbsst'] a może uda nam sie wcześniej :cool3: do stycznia tyle czasu :loveu: może podpowiesz mi jaki wózek, a może możesz ze mną pojechać.................ale gdzie ty własciwie mieszkasz :razz:[/quote] [B]wydaje mi się, że już ci gdzieś wspominałam...? :cool1:[/B]
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Maga100 replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[B]Melduję, ze w Pierdach też zima :p[/B] [B]Była zamieć :p[/B] [B]ale ja lubię, bo wtedy tak przyjemnie siedzi się w domku :loveu:[/B] [B]Nie lubię jak wyłączają prąd, a tego brakowało kilkakrotnie :cool1:[/B] [B]i wtedy nie działa u mnie NIC, prócz kominka[/B]- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='dbsst'][B][COLOR=#ff00ff]wiem wiem dlatego zakupiłam kamerę bedziesz robić film[/COLOR][/B] :cool3: [/quote] [B]ale nie od strony głowy :cool3::cool3:[/B] [B]ochoch, muszę cię w końcu poznać, może być i na porodówce :loveu:[/B]
-
[quote name='Iza i Avanti']Ja całe szczęście po cc na noc zostałam sama.... Zuzkę przywieźli mi rano na drugi dzień jak już się wykąpałam. Na następną noc też zabrali... Mimo,że protestowałam :roll:[/quote] [B]a mnie nie było dane rozstać się z Tadziem ani na sekundeczkę :cool1:[/B] [B]Nawet zaraz po wyjęciu, powędrował w mydelniczce razem z tatą i czekali na mnie na koryatrzu. Potem też non stop ze mną.[/B] [B]Na szczęście położne stanęły na wysokości zadania i ... nawet były miłe :diabloti::evil_lol:[/B]
-
[quote name='dbsst']i będziesz mnie trzymac za ręke i otworzysz mi mandarynkę aby sala porodowa nabrała aromatu i pomasujesz karczek i lędźwie :loveu::loveu: [/quote] [B]OCZYWIŚCIE, ze tak.[/B] [B]A kto z toba urodzi, jak nie ja :roll: Poza tym chciałam ci przypomniec, że to będzie równiez mój syn i mam prawo :cool1:[/B] [quote name='dbsst'] apropo słyszałam jakis czas temu, w wiadomościach jakiś wypowiedź księdza. Jego zdaniem rodzina bez ślubu posiadająca dziecko to nie rodzina :roll: [/quote] [B]rodzina to mąż, żona i dzieci. [/B] [B]Tak jest w prawie rodzinnym i prawie boskim.[/B]
-
[B]a widzisz, Alicjo, jaki postęp. Teraz nawet po cc nie rozstajesz się ze swym noworodkiem ani na chwileczkę :p[/B] [B]A to, że miałaś święty spokój, to akurat było pozytywne, powiem szczerze :cool1:[/B]
-
[quote name='dbsst']dzięki jakoś w głowie jaśniej się robi - chociaż mam tyle czasu, że pewnie wszystko zapomnę :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote] [B]ale ja będę przy tobie trwać POMIMO i PONIEWAŻ i ci przypomnę, a właściwie spakuje ci torbę :loveu::evil_lol:[/B]
-
[quote name='dbsst']Jeśli jest to wątek dla przyszłych mam. Bardzo proszę po poradę co naprawdę warto zabrać ze sobą na porodówkę. W internecie są wyprawki ale od wielu osób wiem, że część rzeczy jest mniej istota część bardziej. z góry dziękuję :p[/quote] [B]weź TZta i babcię (nie swoją), przydadzą się, gdy będziesz chciała SPAAAAĆ.[/B] [B]weź pojedynczy pokój, przyda się, gdy do sąsiadki będą przychodzily sąsiadki, sąsiedzi, wujki, ciotki żony brat rodzony[/B] [B]weź 6 koszul nocnych + jedną na poród, chyba że chcesz skorzystac z tych szpitalnych z wielkim otworem z tylu lub z przodu w zależności od modelu. Zaklad, że będzie mieć pourywane troczki :evil_lol:[/B] [B]weź Tena Lady :diabloti:[/B] [B]weź dużo żelu pod prysznic i lactacyd[/B] [B]weź ręczniki frotte i ręczniki jednorazowe[/B] [B]weź wodę w malych butelkach[/B] [B]weź książkę - ja wzięłam i nawet czytałam [/B] [B]A reszta... standradowo, jak w poradnikach :p[/B]
-
[quote name='dbsst']na forum tej wiadomosci nie było więc to jest tylko moje doświadczenie :diabloti:[/quote] [B]ale ja go ZAWSZE będę miała wiecej. ZAWSZE, ZAWSZE, ZAWSZE. O jakieś pół roku większe :diabloti:[/B]
- 78403 replies
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
Maga100 replied to Vectra's topic in Foto Blogi
[quote name='dbsst']:roll: nie mogę z toba rozmawiać bo dostane bana - jestes zadymiarą :diabloti:[/quote] [B]przynajmniej pozostaję taką do samego końca, nawet jak pod górę, wiatr w oczy, ch... w ... :diabloti::diabloti::diabloti:[/B] -
Arystokratyczny blogas Dealera-boksera prawdziwego...
Maga100 replied to agbar's topic in Foto Blogi
[B]poszłas TAM szukać porady? :loveu:[/B] -
[quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]:obrazic: z debe to sie bez słów rozumiemy ....gdzieś nam sie zatraciłaś[/B][/COLOR][/FONT] :razz::diabloti:[/quote] [B]odbieram na innym poziomie :cool1:[/B] [B]wyższym rzecz jasna :diabloti:[/B]
-
[quote name='dbsst'] WASZKO :crazyeye::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz: to ja dla ciebie tu wróciłam a teraz ty mi nóz w plecy :placz::placz::placz::placz::placz::placz:[/quote] [B]kłamiesz :diabloti:[/B] [B]nie dla niej tu wróciłaś :loveu::loveu:[/B]
-
[quote name='Asior']tym razem chyba też nad interpretowaliście mojego posta... NIe napisałam ze wiem lepiej bo mam dwójkę dzieci, ale, ze osoba mająca dzieci chyba ma większą wiedzę niż osoba, która ich nie ma.. to chyba logiczne :roll: [/quote] [B]absolutnie się z tym nie zgadzam.[/B] [B]Wiedzę większą lub mniejszą można mieć bez względu na ilość posiadanych lub nie, dzieci.[/B] [quote name='dbsst'] pozwoliłam sobie skrócić Twojego posta. Ja przypominam się, że czekam na źródła dotyczące szkodliwości wieprzowiny. Jeśli będziesz tak miła oczywiście. Z chęcią poczytam co jest tak szkodliwe w wieprzowinie co stawia ją na równi z papierosem i przed kurczakiem (który jak wiadomo jest jednym z bardziej "zanieczyszczonych" mięs) [/quote] [B]nie wiem czy się doczekasz.[/B] [B]Ja próbowałam znaleźć coś na własną reke i jedyne, czego się doszukałam to tego, że wieprzowina jest dość tłustym mięsem. Ale to wiedziałam i przedtem :roll:[/B] [quote name='agaga21']wypisuję się z tego wątku bo miał być fajny i miły a tylko mnie wkurza.[/quote] [B]Przepraszam, ze zapytam, ale... ile ty masz lat?[/B]
-
[quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]ile masz dziecków :cool1:...ja mam 25 , to sie nazywa praktyka :diabloti:.... prywatnego nie licze ....przechodzony :diabloti::evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT][/quote] [B]ależ dziękuję i proszę się następnym razem zastanawic, zanim jaiś skrót myślowy podejmiesz :cool1:[/B] [quote name='agbar'] Ja zrezygnowalam z wypowiadania sie TAM bo mnie oslabia poziom wiedzy co niektorych... W doopie mnie swedzi normalnie...[/quote] [B]a szkoda właśnie, bo potem okazuje się, że prawda jest w mniejszości, a nawiedzone tylko nawzajem się napędzają. I jak wejdzie tam przypadkiem jakaś normalna, to po przeczytaniu tego steku bezdetów, pomyśli, że to ona nienormalna jednak. [/B] [quote name='dbsst'] W styczniu opady śniegu uniemożliwiające dotarcie na porodówkę :evil_lol:[/quote] [B]to urodzisz w domu :p Podobno to piękne przeżycie :p Piękne do bólu :diabloti:[/B] [quote name='agbar']Wieprzowina jest be Wolowina jest be Kurczaki sa be Cukier jest be Sol jest be Uzywki sa be Pozostaja warzywa i owoce ale tylko BIO...Problem w tym,ze doswiadczalnie sprawdzilam ze warzywa BIO nawet po ponad miesiacu lezakowania nie zmieniaja nawet swojego wygladu,o smaku nie wspomne bo go nie maja....[/quote] [B]napisz to TAM :diabloti:[/B] [quote name='dbsst']No i moje dziecko falowało nocą - za dużo spotkań z Panem Tadeuszem i już zaczyna być nieznośny :-o:diabloti:[/quote] [B]dzięki Tadeuszowi on ma szansę, bo tak jak pozostanie tylko z tobą, to szansy nie bedzie żadnej, biedne dziecko :shake:[/B]