-
Posts
5177 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Paulina87
-
Ja mojego psiaka kocham za miekkie futerko, śliczne niebieściutkie oczka i słodziastą mordkę... to by było na tyle jeżeli chodzi o wygląd... a po za tym... kocham rozpierającą ją energię, indywidualizm.... i za wszystko co robi... no dobra prawie wszystko :wink:
-
Drabster wysyłam PW
-
[quote name='Drabster']oj lepiej zostaw ją w domku bo moje psy jak czują cieczke to walczą jak najgorsi wrogowie między sobą. A swoją drogą gdzie jest to spotkanie[/quote] Chyba jednak ją zostawię :( :( ... a spotkanie jest w Ostrowie Wlkp... Jakby co to ZAPRASZAMY... będzie ognicho albo grill ... szykuje sie fajna zabawa... niestety bez mojej suni :(:(
-
Dzisiaj zauważyłam że moja suczka dostała cieczkę... a za dwa tygodnie (6 arca) miałam z nią jechać na spotkanie psów zaprzęgowych... i teraz nie wiem co mam zrobić :-? :-? ... Czy mogęj ą ze sobą zabrać??... boję się że psy mogą dostać szału... bo czytałam że dni płodne trwają nawet 3 tyg... a gdybym trzymała ją z dala od psów i zastosowała dezodorant dla suk (podobno jest taki) ... tak mi zależało żeby wziąść udział w tym spotkaniu razem z sunią :(:(
-
Ja mojego pierwszego własnego pieska pochowałam w ogródku pod płotem... miał swój pomnik z płytek na którym było napisane kiedy zmarł, zmieniałam mu kwiatki a na święto zmarłych zapalałam znicz... od jego śmierci mineło już dużo czasu i w tym miejscu mama użądziła kącik z kwiatkami pod moją nieobecność :evil: ... mam nawet zdjęcia tego pomnika tylko nie na kompie ale jak kiedyś uda mi sie zeskanować to wkleję... pomnik bardzo profesjonalny... i nie wyobrażam sobie innego pochówku moich obecnych psów jak tamtego...
-
[quote name='Runa']Paulinka gdzie znalazłas to zdjęcie? I czy wiesz co to za psiaki? bo cos mi się zdaje, ze to...[/quote] To zdjęcie znalazłam na tej stronce [url]http://www.zkwp.bydgoszcz.pl/ogl-siberian.htm[/url]
-
Poszperałam trochę w necie i znalazłam takie zdjęcie [img]http://img235.exs.cx/img235/5928/huskysrebrny5kf.jpg[/img] Ten po lewej jest srebrny... (tzn tak mi sie zdaje :wink: )
-
Moja suczka 2 czerwca kończy 17 miesięcy a wystawa na której chcę ją wystawić jest 12 czerwca... i mam pytanie... czy ona będzie zaliczana jeszcze do klasy młodzieżowej?? Jak to jest z tymi klasami??
-
Boże... ten malamucik jest z tej samej hodowli co moja sunia... :(... i jak mozna powiedzieć że jest agresywny... i go poprostu oddać :-? :-?
-
Przecież przez takie ceny psy tracą szanse na adopcje... przecież np jeżeli za psa schronisko zażyczy sobie powiedzmy 70 zł... to ktoś może stwierdzić że lepiej wyjdzie kupując sobie psa na bazarze za jakieś 20 zł... niestety takie są realia...
-
Też jestem za tym aby pieskowi znalesć nowy dom... to jest szczeniak wiec z nowym domem dla niego raczej nie powinno być problemu.
-
Ciekawe co to za hodowla, że oddaje za darmo szczeniaki które mają dopiero 2 miesiące... napewno nawet nie zależało im żeby pieski miały dobre domy...
-
[quote name='BeataK']najlepiej przespacerowac sie do swojego oddziału. tam sie zapiszesz do zk złożysz podanie o wyrobienie rodowode(tzn. dostarczysz metryke) czas ok.3 miechów. troche pogadasz tam z ludzmi dostaniesz jakieś ulotki o zblizających sie wystawch. tak apropo co Cie skusiło aby wyrobić rodowod? byłaś na wystawie i się spodobało czy planujesz psiaka do jakiegoś zaprzęgu dołączyć? pozdrawiam[/quote] No ogólnie to psa kupiłam nie po to żeby go wystawiać tylko po to żeby mieć psa tej a nie innej rasy... no ale tak ostatnio na nią popatrzyłam i stwierdziłam że w sumie nic jej nie brakuje... i można by chociaż spróbować... na jednej wystawie... a jak będzie ciekawie to i na innych.. a to wciąga jak bagna ;)
-
Podróż z czworonogiem środkami komunikacji miejskiej
Paulina87 replied to Demonek's topic in Podróże i wypoczynek
Azir ten pies akurat nie był mały i urokliwy... to był duży mieszaniec... a co do urokliwości to dla mnie to każdy pies jest urokliwy... ale ten championem nie był ;) -
Dziękuje wszystkim którzy starają się mi pomóc i tym co jeszcze dorzucą swoje trzy grosze :wink: do tego tematu :P
-
[quote name='HUSKYTEAM']Pamiętaj , żeby suczkę ładnie zaprezentować (a więc trochę ćwiczeń Cię czeka ;-)[/quote] hehe no wiem i zaczełam z nią już ćwiczyć... bardzo mi sie przydała Twoja stronka SH bardzo dziękuje za fachową opinię... mam nadzieje, że opinię sędziowskie będą równie dobre
-
No wiem, że lepiej jest dla jamnika jak jest szczupły... ale łatwiej powiedzieć trudniej zrobić... jak ja mu nie chce dać jedzania to albo idzie do dziadków albo wyjada żarcie z miski drugiago psa... zjada poprostu wszystko co można uznać za jadalne... raz nawet wywalił kosz na śmieci w kuchni bo poczuł tam jedzenie... na stole nawet na chwile nie można zostawić jedzenia bo zaraz może tego już nie być... nawet reklamówek z zakupami ... poprostu niczego bo zaraz wszystko znika... W jego przypadku pozostaje chyba tylko zamknięcie w klatce :wink: żartóję oczywiście żebo nie było... No ale w żeczywistosci on nie jest aż takim tłuściochem...poprosu ma bardziej zaokrąglone kształty :wink:
-
Podróż z czworonogiem środkami komunikacji miejskiej
Paulina87 replied to Demonek's topic in Podróże i wypoczynek
Też właśnie chciałam otworzyć podobny temat ale skoro już taki jest to ja mam pytanie dosyć podobne... Ja mam SH i mieszkam na wsi, psa nigdy nie uczyłam do kagańca no bo po co haszczakowi kaganieć i to na wsi... No i właśnie nie wiem co zrobić jakbym chciała jechać z nim autobusem np do weta kiedy poprostu nie będzie transportu... ostatnio próbowałam założyć jej kaganiec mojego drugiego psa... i ledwie co dała go sobie założyć a potem zaczeła się rzucać, wkładać tam łapy... bałam sie że zrobi sobie krzywde... Kiedyś widziałam jak autobusem jechał pan z psem średniej wielkości i ten pies nie miał kagańca... spytałam sie tego pana czy mogę psa pogłaskać :wink: a on powiedział że raczej nie bo może ugryść... no więc skoro agresywny pies jechał autobusem bez kagańca to może mój też go nie będzie potrzebował... A czy te przepisy zależą od miasta, czy np od kierowcy autobusu?? -
Mam roczną suczkę SH do tej pory nie wystawiałam jej rodowodu no a teraz mi sie odmienilo :wink: ... i w związku z tym mam kilka pytań... Czy do wystawienia rodowodu potrzebna jest opinia lekarza weterynarii?? Czy aby wystawiono mi rodowód wystarczy że wyślę kopię metryki i wpłace odpowiednią sumę przelewem?? Czy lepiej jest pojechać osobiście do zwiazku z prosbą o rodowód czy wystarczy pocztą? Czy w Kaliszu też wystawią mi rodowód czy muszę się zgłosić do Poznania? Czy przed każdą wystawą musi być wystawiona opinia lek. wet? Co trzeba dołączyć do zgłoszenia na wystawe? Na wystawie mam zamiar pojawić sie dopiero w czerwcu w kaliszu ale z tego co wiem na rodowód czeka się dosyć długo... :-?
-
Po pierwsze to dziękuje za strone... poczytałam sobie i jestem wzbogacona o nową wiedzę... bo właśnie takiej strony poszukiwałam 8) Po drugie to właśnie dlatego tutaj umieściłam fotki, żeby wypowiedzieli sie ludzie którzy wystawiają husky, znają sie na nich. No i wiem, że zdjęcia to nie to samo co prezentacja psa na żywo... ale mi chodzi o to żeby dogomaniacy napisali czy mój pies ma szanse na sukcesy wystawowe...
-
[quote name='anetta'] A to on ma caly czas dostep do miski ze takim grubaskiem jest? :wink:[/quote] hehe no nie ma dosępu do miski cały czas... ale jak chce jejść to drapie w szawke gdzie jest schowany pokarm... no i czasami można do głowy dostać jak sie słyszy ciągłe skrobanie... no a jak my nie chcemy mu dać jedzenia to idzie do dziadków którzy mieszkają obok i udaje biedniutkiego zagłodzonego pieska 8) no i oni zazwyczaj ulegają... rozpieszczony jest i tyle... ale to nie jest żaden wystawowy pies wiec trochę tłuszczyku nie zaszkodzi :D byle nie za duzo bo to niezdrowe
-
Chciałabym wystawić moją suczkę na wystawie w Kaliszu w tym roku... zobaczyć jak to jest i wogóle... no tylko nie wiem czy mam wogóle sie za to brać... i czy warto bo będę musiała ją nauczyć wielu rzeczy do tego czasu które pominęlam w jej wychowaniu np postawa, pokazywanie zębów... Dlatego proszę was o pomoc... bo opinie ludzi którzy mają choć trochę obycia z haszczymi wystawami bardzo się mi przydadzą... Dla mnie to też będzie pierwsza w życiu wystawa i od kąd postanowiłam ją wystawiać nie robię nic innego jak tylko czytam o różnych wystawach i wogóle..... ale nigdzie nie mogę znaleść informacji o wystawianiu haszczaków tylko ogólne informacje co do wystaw Nie są to najświeższe fotki Teraz Jura ma troszkę gęstrze i jaśniejsze futro [img]http://img124.exs.cx/img124/502/1337ob.jpg[/img] [img]http://img124.exs.cx/img124/356/1220en.jpg[/img] [img]http://img76.exs.cx/img76/4112/1114ys.jpg[/img] AHAaaa... i mam jeszcze pare pytań żeby nie rozpoczynać nowego tematu... czy np jeżeli zgłoszę ją na wystawe i uraguluje płatności to czy jest możliwość że zgłoszenie zostanie odrzucone?? No i jeszcze czy podczas prezentacji husky musi biegnąć przy nodze czy może np biegnąć z przodu??
-
Ja też mam jamniora... już w podeszły wieku... ma 9 lat ale jest strasznie kochany... hmm... niebawem zamieszcze też jego fotki ale chwilowo jestem chora a nie mam skanera.. :P... No ale wracam do psa :wink: ... Tito jest troche grubiutki :P... wygląda jak taka kluseczka no ale on nie potrafi przestać jeść no i oczywiście uwielbia spać pod pierzynką :]... zawsze rano mi sie wpycha do wyrka :] ... hehe no ale to cały jego urok :] i innych jamników
-
Moja Jura (haszczak) uwielbia jeździć autem... czasami sie zastanawiam czy nie zgubiliśmy jej gdzieś po drodze... :wink: po prostu całą drogę grzecznie sobie leży albo śpi... Inna sprawa już jest z jamnikiem... on jako mały szczeniak jedynymi podróżami jakie odbywał były podróże do weta... no i jakoś mu sie to skojarzyło podróż= "cierpienia w gabinecie" :wink: no i teraz podczas każdej jazdy szaleje jak głupi... szczeka, piszczy i wyrywa się... no ale jakoś zawsze udaje nam sie dojechać z nim szczęśliwie :P
-
No jeżeli chodzi o treningi no to Jura dużo biega przy rowerku... a w kojcu jest zamknięta tylko na noc i rano od godziny 5 już jest wypuszczana... Do domu też jest wpuszczana na 3 godzinki czasami na dłużej... więc myślę, że jest wszystko w pożądku...