Jump to content
Dogomania

tanita

Members
  • Posts

    437
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by tanita

  1. [quote name='aga_ostaszewska'][b]tanita:[/b] Sledze poczynania Gringo... Oj jak ja tesknie za takim szczeniakiem! Jasnem ze jestem optymistka :lol: Czy terier moze byc grzeczny? Pogadaj z Flaire, ktora ma at Misie... jest kwintesencja spokoju, choc wiem ze takie przypadki nie sa czeste :wink:[/quote] Aga to ty nie masz malca w domu? A ten zawadiaka z galerii to nie twój? :wink: Z tą grzecznością to może jest tak, że im terier większy tym bardziej grzeczny a że foksy z natury niewielkie to muszą to sobie rekompensować awanturami i łobuzowaniem :lol: A ja właśnie przed chwilą wziełam Gringa za pazuchę i pokazałam mu świat. Nie powiem bardzo mu się podobało boję się, że aż za bardzo bo teraz siedzi i popiskuje przed drzwiami i znwu mam drzwi balkonowe brudne od psiego nosa :D . Tak bardzo mi tego wszystkiego brakowało...
  2. Przy czwartej nocy z rzędu spędzonej w nowym domu Gringo przestał piskać mi przy łożku, domagając się wejścia i csałą noc sopędził grzecznie na swoim posłaniu, za to rano w rramach rekompensaty odkrył kable od komputera :evilbat:
  3. [quote name='aga_ostaszewska']A co powiecie na pdobienstwo w tym spojrzeniu? Wredoty okropne... :lol:[/quote] Wiesz aga jak to jest 8) . Z terierrami żartów nie ma :evilbat:
  4. [b]Tanita[/b]na wystawy-koniecznie ja zaczęłam w zeszłym roku i powiem że poza żródłem stresu(potwornego :oops: ) jest to wspaniała zabawa a przede wszystkim sposobność do spotkania podobnych wariatów[/quote] No właśnie, ja już na samą myśl o tym mam stres :), bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić tego mojego diabełka, który będzie ładnie się prowadzał. Chociaż po dotychczasowej obserwacji odkryłam, że niezły z niego model, bo dobrze wie, kiedy się na niego patrzy i wtedy tak pozuje, że aż strach :wink: W wojnie o łożko na razie wynik 3:0 dla mnie, ale chyba jestem z góry skazana na niepowodzenie bo dopiero co wstałam a już jestem nhieprzytomna :evilbat: , więc na razie tylko parę fotek a opis jego przygód trochę później jak wyjdę na ludzi :wink: [img]http://www.album.com.pl/szulala5490/107223.jpg[/img] [img]http://www.album.com.pl/szulala5490/107087.jpg[/img] [img]http://www.album.com.pl/szulala5490/107225.jpg[/img] [img]http://www.album.com.pl/szulala5490/107226.jpg[/img] [img]http://www.album.com.pl/szulala5490/107229.jpg[/img] [img]http://www.album.com.pl/szulala5490/107085.jpg[/img] Ten ostatni stan, jest dla mnie chwilą wytchnienia :lol:
  5. [quote name='aga_ostaszewska'] Oby byl jak najzdowszy [b]i jak najposluszniejszy[/b] :wink: [/quote] Widzę Aga, że jesteś wielką optymistką mając nadzieje, że taki stan znany jest terierom :wink: [/b]
  6. [quote name='aga_ostaszewska'][b]tanita:[/b] Nie chce mi sie grzebac w temacie... :oops: ale z jakiej hodowli masz Gringo? Chyba juz to bylo, ale i tak prosze o powtorke! Fajowy ten maly smyk! Z niecierpliwoscia bede oczekiwala kolejnych zdjec! Czy masz jakies plany wystawowe czy tylko tak dla "free stylu"?[/quote] Ten fajowy mały smyk od 3 w nocy zaczął walkę o moje łóżko i jestem średnio przytomna :wink: Gringo jest z hodowli "z Piaszczystych Pól" matka: Bagatela II Kawalkada, ojciec Don Diego Czeczuga. Okazało się, że ma wspólnych przodków z moim poprzednim foksikiem, co mnie bardzo rozczuliło :) Co do planów wystawowych, to hodowczyni mnie bardzo namawia, a że z pierwszym foksem nigdzie nie jezdzilam, to może z drugim najwyższy czas zacząć. :fadein: . Podobno mam się już szykować to kwietniowej wystawy. Mam niezłego cykora, no i te słynne tańczące foksie uszy :evilbat: . Ale spróbować chyba można 8) [/img]
  7. Panie i Panowie oto nowy nabytek w naszej terierowej rodzinie :D Imie : Gringo wiek: 7 tygodni charakter: tego nie muszę tlumaczyć nam terierowcom :lol: [img]http://img153.exs.cx/img153/766/0000061resize7hd.jpg[/img] [img]http://img74.exs.cx/img74/3505/11mj.jpg[/img] [img]http://img71.exs.cx/img71/5042/013tu.jpg[/img] [img]http://img78.exs.cx/img78/8922/054yf.jpg[/img] [img]http://img101.exs.cx/img101/435/041lg.jpg[/img] [img]http://img101.exs.cx/img101/2813/038cj.jpg[/img] Dobrze już kończe bo mnie zastrzelicie :)
  8. [quote name='Flaire']I mam nadzieję, że dotrzymasz słowa! :D[/quote] Oczywiście, że tak :D . Ja ją męczyłam codziennie mailami od narodzin szczeniaczków, więc nie wyobrażam sobie tego, że nagle przestanę 8) A oto zdjęcie wspomnianego łobuza, na razie jedno, ale będzie więcej [img]http://img104.exs.cx/img104/5932/0000061resize8xz.jpg[/img]
  9. [quote name='Flaire']tanita, SUPER! Bardzo Ci zazdroszczę, bo ja KOCHAM szczeniaki. Pisz nam o wszystkim i wstawiaj dużo zdjęć![/quote] Moderatora słuchać się trzeba, dlatego już piszę :P Gringo (bo tak będzie miał na imię) jest już u mnie :turn-l: Właśnie zjadł michę Royalu i poszedł spać, wcześniej obszedł całe mieszkanie i wszystko sobie dokładnie sprawdził :D Normalnie jeszcze nie wyszłam z szoku, że mam psa, dlatego tak chaotycznie się rozpisuje :D Z hodowli odbierałam go razem z panią z Sopotu, która przyjechała po jego siostrzyczkę, więc pieski najpierw sobie pobiegały wspólnie po ogrodzie, potem pożegnały się z resztą rodzeństwa i w drogę :wink: . Pani z hodwoli również bardzo przeżyła rozstanie, dlatego obiecałam, że będziemy w stałym kontakcie :fadein: Aż cala się trzęse z radości :P Zdjęcia porobiłam, bo specjalnie z tej okazji kupiłam sobie cyfrę (wiem, jestem stuknięta 8) ). Co prawda dopiero się wprawiam i na niektórych widać tylko kawałek ogona lub łapy heheh. Sprubuje wstawić je wieczorem, bo ma przyjechać brat i doszkolić mnie w ich obróbce :wink: A teraz Pańswto pozwolą, że wrocę do PSA :fadein:
  10. A jutro, tak około 14 będzie już u mnie mały foksik :lol: :Dog_run: Mam już wszystko przygotowane i nie mogę się doczekać :fadein:
  11. W sklepach internetowych występuje, jest tańszy, ale i tak różnica w cenie jest gubiona przy kosztach przesyłki, więc wychodzi na to samo
  12. tanita

    Rowerem z psem

    Chciałabym się zapytać czy ktoś ma doświadczenia w wyszkoleniu psa aby w mairę bezproblemowo biegał przy rowerze? Bardzo lubię ten sport, życia sobie bez niego nie wyobrażam a mój poprzedni foksik o mało co ze skóry nie wyskoczył kiedy widział jadące dwokółki, ale broń boże nie po to żeby za nimi ładnie biegać ale żeby je dopaść i zjeść. Pasja myśliwska u terierów jest ogromna, dlatego nie mam zielonego pojęcia co zrobić żeby z nowym pieskiem (tej samej rasy) sytuacja się nie powtórzyła. Jak mu pokazać, że to może być super wycieczka a nie zabawa w "łapanie koła" ?
  13. Eh, jak miło poczytać o czymś co mnie też czeka :) . Co prawda dopiero w sobotę odbieram szczeniaczka z hodowli i przywoże go do domu, ale za miesiąc, dwa czeka nas przeprowadzka do nowego mieszkania i mam nadzieje, że ze względu na bardzo młody wiek pieska przebiegnie ona bezboleśnie. Bo wykombinowałam sobie, że lepiej pieska uczyć czystości w starych kątach, gdzie może sobie niszczyć co mu się żywnie podoba :lol:
  14. Od Łatki jest Fuka :wink: Ja biorę psa z innej hodowli, więc trudno mi powiedzieć
  15. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :D Ja właśnie jestem po rozmowie telefonicznej z panią z hodowli i okazało się, że mój piesek wybrany przeze mnie w wieku 4 tygodni, w wieku 6 tyg. stał się prawdziwym Terminatorem :wink: . Zdominował całe rodzeństwo, jest najbardziej rozbrykany i ciekawy świata, wszędzie go pelno i niczego się nie boi... No coż zapowiada mi się ciekawe najbliższe kilkanaście lat :) Jakby ktoś miał jakieś propozycje na okiełznanie małego cholernika to będe wdzięczna za każdą radę. Co kilka głów to nie jedna :) Jak to dobrze, że miałam już jednego foksa więc wstępnie wiem czego się spodziewać
  16. Witam, Dopiero teraz przeczytałam cały topik i moje odczucia zmieniały się wraz z wyświetlaniem kolejnych stron. Bardzo się cieszę, że znalazl się ktoś na tyle odważny, żeby opowiedzieć o swoich uczuciach i wątpliwościach. To co w takich trudnych chwilach czujemy jest bardzo intymne i dzielenie się tym z innymi osobami wymaga zaufania im i wzajemnego zrozumienia. Dlatego podziwiam Cię Rocki, że zechciałeś nam o tym opowiedzieć i mam napradwe wielką nadzieje ze będzie coraz lepiej z twoim psem, że mimo bólu stanie na nogi. Wydaje mi się że psy niezwykle szybko regenerują siły i może to, że nie rozumieją, że trzeba się oszczędzać czasem ma swoje plusy bo organizm wraca szybciej do normy. Ten topik wywołał masę wspomnień o moim Korku. Ja musiałam tą decyzję podjąc 2 miesiące temu przy zaawansowanej chorobie nowotworowej pluc i watroby, nie było innej możliwości, ja dalabym sobie wyciąć coś z siebie, żeby mu pomoc, ale przegrałam z chorobą. I codziennie o tym myśle.... Przepraszam za te wycieczki osobiste, życze jak najlepiej Twojemu pieskowi i wiem, że bedziesz walczył
  17. Witam, Z tymi pierwszymi wycieczkami trzeba być ostrożnym. Mój poprzedni piesek był już po kwarantannie, wszytskich szczepieniach i innych cudach a jak tylko z nim wyszłam szczęśliwa i dumna to od razu dostał anginy :o Teraz w okolicach połowy stycznia odbieram małego łobuza z hodowli, więc cała zabawa z sikaniem i pierwszymi spacerkami jeszcze przede mną :D
  18. Ale jak się raz spróbuje to potem nie można już bez nich żyć :D
  19. He he skąd ja to znam :D . Korek w swoich najlepszych latach między innymi spadł z drzewa (na które wcześniej sam wszedł bo siedziały tam szpaki), wpadł do studzienki melioracyjnej bo zobaczył w niej kreta, w pogoni za tropem kuny podkopał drewno w drewutni i został nim przywalony, cały czas chodził pocharatany bo pieski miały fajniejsze patyczki (oczywiście tylko duże pieski) :wink: A kiedy szłam z nim do lekarza na przegląd po tych przygodach a Korek nigdy nawet nie pisnął, na mój pytający wzrok wterynarze odpowiadali jednym głosem niczym starogrecki chór :" Co się Pani dziwi, przecież to terier" 8)
  20. Wszystkiego najlepszego dla Foksmaniaków i pozostałych terierowców. Żebyśmy byli szczęśliwi a nasze pieski razem z Nami
  21. Pzrepraszam :oops: ale to w dobrej wierze było robione, żeby Łatkę promować :fadein: Fuka: mam nadzieje że strona pomoże :)
  22. Ja też widzę :D to mój Korek w szczenięcych latach. Jako, że za miesiąc będe miala nowego smyka, to powyciągałam mlodzieńcze fotki mojego poprzedniego pieska i bardzo się wzruszyłam że go już nie ma ze mną :( To jeszcze tylko jedno na pamiątkę :fadein:
  23. Robię taki mały teścik bo po raz pierwszy zamieszczam foto i ciekawam czy mi się to uda, a że to terier jak najbardziej więc chyba mi wybaczycie :fadein:
×
×
  • Create New...