Jump to content
Dogomania

Asiaczek

Members
  • Posts

    63826
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by Asiaczek

  1. [b]Kadziumia [/b]- ależ ten Multich. jest piekny! A te dodatkowe "biszkopty" to cały jego urok. I na pewno niektórych sędziów te "biszkopty" kłują w oczy. A że nie wiedzą, jak się zachowac, to reaguja b.różnie, prawda? Ale dla bezpieczeństwa i unikniecia takich sytuacji, we wzorcu powinien znaleźć się aneks określający kolor samków. I wtedy byłoby po sprawie. Ale i tak w pierwszych tygodniach/miesiącach funkcjonowania tego aneksu trzeby by było nosić go przy sobie i pokazywac sędziom, bo na pewno nie wszyscy będą o tych zmianach wiedzieć. Szczególnie "allrounderzy" nie zawsze mają czas na czytanie aneksów do wzorców:)) Pzdr.
  2. [quote name='Sonya-Nero']Francuski wzorzec pudla dopuszcza tylko pięć kolorów (biały, czarny, brązowy, srebrny, aprikot) i tylko tak umaszczone pudle mogą być prezentowane na wystawach organizowanych pod patronatem FCI. Przemycane są jeszcze dwa kolory kremowy (rozjaśniany szamponami wybielającymi) i najbardziej atrakcyjny czerwony jako... aprikot :wink: . Natomiast pudle w kolorach arlekin (biało-czarny) i black&tan (czarny podpalany) nie mogą być pokazywane na wystawach FCI, ale są hodowane (posiadają rodowody) i pokazywane na wystawach klubowych pudli (np. w Niemczech, Czechach) lub na wystawach krajowych.[/quote] Podejrzewam, że za kilka/kilkanaście lat i te kolory znajdą się we wzorcu pudla. Szkoda, że nie widziałam arlekina i trikolora pudla w Opolu. A może ktoś ma zdjęcia tak umaszczonych pudli? Bardzo bym prosiła o ich zamieszczenie na forum. Problemy z kolorami nieuznanymi były i w rasie basenji. Uznane (do 2001 r.) kolory to rudo-biały, trikolor, czarno-biały. Ale w USA i np. Francji pojawił się kolor rudo-biały pręgowany i tam był dopuszczony do wystaw. Nie wiem, ile lat trwała walka o uznanie tego koloru, ale w 2001 r. Wlk. Brytania (patronat nad rasą) oficjalnie uznała kolor pręgowany. W baskach na pewno już niedługo pojawi się nowy kolor, np. kremowy, trikolor pręgowany czy trikolor bez charakterystycznych znaczen dla tego ubarwienia. Ciekawa jestem, który z tych kolorów będzie na tyle ekspansywny, że zostanie uznany jako pierwszy? A w momencie pojawienia się i prezentowania na wystawach tego nowego koloru cała walka o jego uznanie zacznie się na nowo. Na razie uczestnicy bitwy o uznanie pręgusów odpoczywaja i nabierają sił do dalszej walki. Pzdr.
  3. Przykro mi, ale w naszym busie już nie będzie miejsca. Jedziemy w 4 osoby; każda z nas z psiakiem. Jeszcze jedna osoba z małym psiakiem, na upartego, mogłaby się zmieścić. Ale dodatkowe 2 osoby + 2 psiaki to już jest problem. A duże te Wasze psiaki, zgadzają się ze sobą? Bo może udałoby mi się coś temu zaradzić. Napisz na mail prywatny. Pzdr.
  4. [quote name='dana1'][quote]Asiczek napisał: Jeden numer telefonu (ciągle zajęty w godzinach pracy) nie załatwia sprawy! I te upierdliwe telefony ze strony wystawców przed wystawą... [/quote] W ZK w Łodzi są trzy numery telefonu będące równocześnie faxami: [b](42) 637 66 00; (42) 637 62 62; [u](42) 657 00 31[/u][/b] Pod ten ostatni najłatwiej się dodzwonić. Biuro jest czynne w godzinach od 13.00 do 20.00. [b]Oddział ma adres e-mail: [email][email protected][/email] [/b] Można np. zgłosić reklamę do katalogu na majową wystawę. [b]STRONA JEST W BUDOWIE NA 100%. WIDZIAŁAM WSTĘPNY PROJEKT.[/b] Jest nadzieja, że strona ruszy jeszcze przed wystawą. Pomijam już to, że każdy z członków naszego Oddziału może na sali ogólnej korzystać z komputera podłączonego do netu. Ciekawa jestem czy w innych oddziałach jest taka możliwość. Być może pewne rzeczy robimy wolniej, ale uwagi o "ciemnogrodzie" uważam za niestosowne. Pozdrawiam Dana1[/quote] Oj, nie szarp się tak. Informację o jednym numerze telefonu podałam przykładowo. A czy to są trzy czy dwa telefony - fakt pozostaje faktem. Trudno jest się dodzwonić do oddziału, szczególnie przed wystawową. Taka jest prawda. Informacja o budowie strony i dostępie do internetu w Oddziale jest informacją b.istotną i ważną. Co do "ciemnogrodu", to komputer, Internet i korzyści płynące z tych "instytucji" są niewspółmierne do kosztów i niewymierne w pracy każdego oddziału. Każdy z nas powinien zdawać sobie z tego sprawę. A więc opóźnianie założenia Internetu lub np. zamykanie strony, to działania na szkodę nas wszystkich. I to świadome. Dlatego tego słowa użyłam świadomie. Trochę zabolało? Ale za to jaki super skutek! :wink: Choć wiem, że to nie zależało tylko od Ciebie, prawda? Pzdr.
  5. No to macie wspaniałą pamiątkę z wystawy w J.! Autorowi tego zdjęcia należą się duże podziękowania, prawda? Pzdr.
  6. [quote name='ursus']Są wystawy w USA gdzie farbowane na róż i zieleń pudle się pokazują... :o .... czemu by i nie u nas?? :D Co my to gorsi od Amerykańców??? :lol: :lol:[/quote] Ale to chyba z okazji jakichs festynów, karnawału, czy coś takiego, prawda? U nas może to nie przejść, bo Greenpeace, Klubu Gaya itp. Ale byłoby kolorowo! Pzdr.
  7. [quote name='bernulka']Co powiecie na to: [img]http://foto.onet.pl/upload/2/27/_419735_n.jpg[/img] Pokaż ząbki![/quote] Czyżby to był berneńczyk?! W takiej pozie?! Pzdr.
  8. [quote name='warg2003warg']Jechałam na wystawę z niufkami vizabajki bardzo daleko.Nic w samochodzie nie śmierdziało.na wystawie widziałam i wąchałam inne niufki. W naszym oddziale też jest dużo niufek i poproszę je wykreślić z grupy śmierdzących molosów. :evilbat:[/quote] Ok, polecenie wykonano:)) Pzdr.
  9. [quote name='Zabajka']Asiaczek napisała: "Już widzę te chmury pudrów, lakiery, gumeczki i czort wie, co jeszcze. Chociaż z drugiej strony - zapach przy takim ringu jest o wiele przyjemniejszy, niż to, co się wącha kolo ringów np. molosów, prawda? Pzdr." Z tej strony hodowla Nowofundlandów czyli molosów. I wypraszamy sobie nazywanie nas śmierdzielami :evil: Na wystawę jedziemy czyste i pachnące !!! I żaden smrodek nie unosi się z naszych arystokratycznych futerek ! :)[/quote] OK, ok! Co prawda ja nie użyłam słowa "śmierdziel", ale wiem, że molosowate mogą pachnieć inaczej. Ale jestem otwarta na perswazje i wyjaśnienia. Tak jak wszędzie - są psy zadbane i nie. W tych drugich przypadkach jestem pełna współczucia dla sędziów, że muszą wąchać psie zapaszki. Pzdr.
  10. [quote name='*goldie*']z karty oceny psa "sunia o nieco panicznym,melancholijnym wyrazie twarzy" :o[/quote] Szkoda, że nie masz zdjęcia obrazującego ten zaskakujący wyraz pyska: paniczny, melancholijny. Pysk musiał być chyba z gumy! :D Pzdr.
  11. [quote name='rysiczka']Basiu moze bala sie ze ja wygwizdza jezeli postawi tamta suke na pierwszej lokacie a tak miala swietny pretekst-Twoja suka byla rozkojarzona i dostala za to drugie miejsce.Dla mnie sytuacja bardzo niesmaczna i niejasna,przeciez teczki wyciaga sie w chwili kiedy wystawcy wchodza na ring. :-? Poza tym to chyba wina organizatora a nie Twoja?[/quote] Jak dla mnie, sytuacja przerosła moje wyobrażenie o możliwościach sędziów. I jak tu się nie zdenerwować (jestem osobą trochę pobudliwą) i utrzymać w ryzach nerwy? I - oczywiście - nasze psiaki natychmiast wyczują te nerwy i same będą nerwowe na ringu. O tych zależnościach sędziowie wiedzą doskonale i - być może - dlatego taka sytuacja miała miejsce. Może było za nudno na ringu? A może ta druga suczka musiała wygrać "mimo wszystko"? Z drugiej strony - sekretarz bałaganiarz na ringu, to koszmar! A czy po fakcie usłyszałaś może choćby jakieś malutkie "przepraszam"? Pzdr.
  12. [quote name='kadziumia']Wy sobie tu podśmiewajki robicie, że ho ho :o , ale wyobraźcie sobie, że niestety ale np. Samoyedy coraz częściej są podpudrowywane. Sama z resztą zmuszona jestem to robić, gdyż bialy włos niestety przy częstym wystawianiu (chodzi tu o konieczność wykąpania Samka przed każda wystawą :wink: ) się niszczy i zażółca. Podobnie ma się sytuacja, gdy Samki większość czasu spędzają hasając na dworze tak jak np. moje (a tu dziurka do wykopania, a tam małe tarzanko :lol: ). A niestety wymogi sędziowskie są okrutne: koleżanka nie dostała CWC wiosną "... bo suka ma żółty nalot...", natomiast w Samki sędziowane w Jarosławiu na dworze "... nie zlewały się kolorem ze śniegiem..." zatem też wróciły do domu z gołymi dosk... pozdrawiam[/quote] Kadziumia, nie nerwujsia! Wszystko jest do zaakceptowania, ale w granicach normalności, prawda? My tu sobie rzeczywiście podśmiech...ki robimy, bo tych z nas (w tym i mnie), którzy mają rasę niewymagającą jakichś szczególnych starań przedwystawowych, śmieszą te wszystkie zabiegi pielęgnacyjne i te obłoki pudru w najbliższym otoczeniu. Ale jeżeli samki muszą "zlewać się" ze śniegiem, to co możemy powiedzieć w lecie lub jesienią? Z czym macie się zlewać? Z mlekiem? Oj ci nasi sędziowie. Co bysmy bez nich robili na tym topiku, prawda? Pzdr.
  13. [quote name='maga18'][b]Sonya[/b] jestem za!!! :lol: Pierw podgolic malamutkowi tyleczek na lewka, a jak juz sie znudzi to opitolic go na grzywacza... ja zamawiam z kolorowym punkiem na glowie :wink:[/quote] A we wzorcu należy dodać punkt mówiący o tym, że wszystkie kolory + wszelkie fryzury są dopuszczalne i nie mogą mieć wpływu na końcową ocenę. Tutaj oczywiście wyjdzie, jakie kolory i jakie fryzury są preferowane przez poszczególnych sędziów. I wtedy w użyciu będaą treski, a sędziemu nie będzie można ciągnąć psa za kłaczki ani za mocno go badać itp. Ale byłoby wesoło, no i kolorowo... Pzdr.
  14. OK. Pudli może i nie, ale - kto wie - może zaczniemy malamuty:)) :lol: Ale byłby numer! Nie dość, że włos sezonowy, to jeszcze konkurs na najciekawszą fryzurkę! To co proponujecie? Pzdr.
  15. [b]Fuka[/b] - wielkie dzięki!!! Rzeczywiście teraz już z detalami wiem, kto zacz. Brakowało mi trochę tej wiedzy, a dzięki Tobie jestem o wiele mądrzejsza. DZIEKI! Pzdr. P.S. Zdolniacha z Ciebie!
  16. [b]Fuka[/b] - co z tą niespodzianką? Chyba, że Twoje ponowne pojawienie się na tym forum ma być tą miłą niespodzianką, to rzeczywiście tak jest. Cieszymy sie, że wracasz do nas i znowu zaczęłaś pisać. Pzdr.
  17. Asiaczek

    GRAZ ShOW!!

    Co do basków z Wilna - nie ma sprawy. Cieszę się z podanej stawki. Zawsze to jest możliwość uzupełnienia mojej wiedzy nt. innych hodowli i jakości basków. A co do wyników - może uda mi się je ustalić na prywatnej stronie hodowczyni z Danii. Ona zbiera wyniki i potem je wstawia na swoją stronę. Ale nawet jak tam nie będzie wyników z Wilna - tez przeżyję :wink: Na razie cieszę się, że nie pojechałam do Wilna, a miałam taki zamiar. Ale Graz skusił mnie tym, że mimo mocnej konkurencji z Niemiec, liczyłam na ugranie choć CACA do austriackiego Championatu dla "bliźniaków". No i nie myliłam się. Psiaki wykonały plan w 120 %! Te 20 % to Para hodowlana (I miejsce) i grupa hodowlana (III miejsce). Pzdr.
  18. E, nigdy nie ma tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Na pewno jest jakiś dobry punkt tej "wycieczki" do Wilna, co? Choćby Twoje przewidywania; może rzeczywiście zatrudnij się jako wróżka na 1/2 etatu? :wink: Jeszcze będzie dobrze, lepiej i bardzo dobrze! Zobaczysz. Pzdr.
  19. Otóż to. Jak komuś naprawdę nie spodobała się wystawa w J., to na drugi raz nie przyjedzie. I z tym organizatorzy też muszą się liczyć. Bądźmy optymistami, w przyszłym roku też znajdą się tacy, co wystawią ocenę. Oby była lepsza, niż tegoroczna. Pzdr.
  20. O jejku, NIE!!! Wypluj te słowa! Już widzę te chmury pudrów, lakiery, gumeczki i czort wie, co jeszcze. Chociaż z drugiej strony - zapach przy takim ringu jest o wiele przyjemniejszy, niż to, co się wącha kolo ringów np. molosów, prawda? Pzdr.
  21. [b]Kika[/b] - daj spokój. Przecież to nie Ty "tymi ręcami" organizowałaś wystawę. Każdy miał swoją działkę, za którą był odpowiedzialny. Po prostu zwróć uwagę osobie, która układała program, że może w przyszłym roku (gdyby wystawa miała mieć miejsce w tej samej hali) warto pomyśleć o wystawie 2-dniowej. Powiedz również, że to nie tylko Twoje zdanie, ale na DGM było sporo osób niezadowolonych z wielkości ringów itp. Trzeba na to zwrócić uwagę. Można też spróbować zorganizowac wystawę 1-dniową na innym terenie (jeżeli takowy jest dostępny). Naprawdę nie rozdzieraj szat, trudno, stało się. Ważne, aby nie powtórzyć tego błędu za rok i aby nikt nie mówił, że Jarosław ma nas-wystawców i nasze zdanie w d... Pzdr.
  22. [quote name='Katarzynka']Witam, zastanawiam się nad wystawieniem psa na trzech wystawach w tym terminie, choć zalezy to jeszcze od pewnych terminów. Interesują mni edokładniejsze informacje na temat przekraczania granicy z psem? Czy paszport dla psa i czip wystarczą? Czy trzeba mieć jeszcze zaświadczenie od veta w Polsce? Czy wystawia zaświadczenie vet. na granicy? Czy ktoś już może wie o której zaczynją się kolejne wystawy, czyli 2 i championów? Pozdrawiam.[/quote] Poczytaj wcześniejsze posty, a wszystko będzie jasne. Na granicy - paszport. Tatuażu/ czipa nikt nie sprawdza. Żadnego dodatkowego zaświadczenia od wet. nie potrzeba. Na granicy za przewóz psa do K. + z powrotem płacisz coś ok. 3-4 Euro x2. Ja za 3 psy zapłaciłam 10 Euro w jedną, i 10 Euro w druga stronę. Ponieważ zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia, nikt na razie nie jest w stanie okreslić, o której zaczynają się pozostałe wystawy. To zależy od ilości zgłoszonych psów. Pzdr.
  23. No, kilku by przeszło. Ale co z resztą? :D Pzdr.
  24. A może dobrze by było zrobić sędziom egzamin sprawdzający z etyki sędziowskiej? I dorzucić do tego wzorce? Pzdr.
  25. Asiaczek

    GRAZ ShOW!!

    [quote name='aga 2']Asiaczku, to jak Ty tak chętnie udzielasz informacji, co bardzo Ci się chwali :wink: , to może ja bym poprosiła o rottweilery??? Proszę :D[/quote] [b]ROTTWEILER[/b]s. Erwin Deutscher PSY kl. mł. ALEX WILLIAM SHAKESPEARE DON VON SCHLOSS ORTH DUKE VOM SCHLOSS ORTH ERKO VOM HAUS PRONEBNER IGOR VON AGERSPITZ PAX VOM SCHWAIGER RATHAUS THOR MUMLER kl. p BLITZ VOM KINDBERGER WAPPEN kl.o DUX V.D. VESTE LIUPOLDSDORF GRINGO VOM GRUNTEBLICK kl.u QUAX V. HAUS PRONEBNER kl.ch DIEGO VOM HERTENER WAPPEN SUKI kl. mł ANJA VOM LIPIZZANERHOF ESTHER VOM HAUS PRONEBNER FANCY VON STNACIA MODRUSAN IRIS VOM AGERSPITZ kl.p AURORA VOM WEIZEN BETSI VOM KINDBERGER WAPPEN INES VOM ANGERSPITZ kl.o ASMYRA VOM KINDBERGER WAPPEN BAIKA OD SKUPNJAKA UNA VOM NEUTOR VIVIEN MIVANGA WANDA VOM NEUTOR WANJA VOM FAUST-SCHLOSSEL kl.u ALEXIA DUNJA VOM SCHWAIGER RATHAUS ESTER ANACO FENJA VOM GRUNDENBLICK Pzdr.
×
×
  • Create New...