Jump to content
Dogomania

NNikka

Members
  • Posts

    1284
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by NNikka

  1. [quote name='Ewelinaa']:loveu: Dnia 29.06.2006r na świat przyszedł nasz II-gi w hodowli miot yoreczek ze skojarzenia: :laola: o: [B]Ch.Pl MADE IN Bakarat[/B] m: [B]JAGÓDKA Offerta[/B] :drinka: 1 Chłopczyk :drinka: 3 dziewczynki [/quote] [COLOR=Red][B]Gratulacje! Jagódka to śliczna sunia! Made in Bakarat również piękny pies! [/B][/COLOR]
  2. Ja już nie wiem co mam myśleć o oddziale Radom! :mad: Pieniądze wpłacone, zgłoszenie wysłane faxem ale dodzwonić sie tam po prostu nie da! :mad: Nie wiem czy mam jechać na wystawę czy nie... [B]Jakby ktos sie zlitował to proszę o sprawdzenie czy doszło zgłoszenie Rissa "Ze Zgierza" yorkshire terrier klasa młodzieży.[/B]
  3. [quote name='Loona']A ma ktoś zdjęcia chihuahua?[/quote] Ja mam ale jeszcze w aparacie :)
  4. NNikka

    Porod u Yorka :)

    [SIZE=4][B]Nie ma yorków miniaturek! Tak jak nie ma ludzi miniaturek! [/B][/SIZE] [quote name='Patka']magaa podziwiam twoja ekonomię miot wychowujesz a 200 zł normalnie szok zdradź tajemnicę jak to robisz?? a mozę jesteś wetem i masz dostęp do super karmy za pół darmo?? Dokaldnie tak jak pisze ala przesledź cały temat dokładnie ...[/quote] Ja to się chyba nie nadaje na hodowcę-businesmena... Nie umiem odchować szczeniecia za 200 zł... 1.Przygotowanie suki do ciąży zaczynam w czasie cieczki, inna karma, raz dziennie wołowina. 2.W ciąży do połowy inna karma, od połowy inna, nadal wołowina, mleko dla szczeniąt, serki, witaminy itp. 3.Szczenieta - mleko - na wszelki wypadek, od 3 tygodnia wołowina, od 4 tygodnia karma dla maluchów, serki, witaminki, 3xszczepienie, odrobaczenie, podkłady do kojca.... [U]Jak odchowuje nasza przedmówczyni... odpowiedzcie sobie sami. Jeśli miała by jakiekolwiek pojęcie, i poczytała książki, to dowiedziała by się ta "bystra i przedsięborcza" osoba, że czym mniejsza sunia tym trudniejszy poród... Dlatego, ze procetowo są szczeniaki do suki coraz większe. Dlatego własnie rasy duże maja dużo szczeniąt a rasy małe mniej. Logiczne.[/U]
  5. [quote name='georgina']Prawidłowo powinno zejśc do 8 tygodnia, choc podobno do 6 miesiąca to też w normie. [B]Nesjanko[/B], a jak ja mam mu masować?:p tzn. dokładnie w którym miejscu?:eviltong: [B]Anna-[/B] Judka ma cudowne ślepka:loveu:[/quote] Jeśli jajko nie zeszło do 8 tygodnia to trzeba wybrać się z facetem do weta który mu bedzie dawał specjalne hormonalne zastrzyki, a Ty w domu musisz mu masować brzuszek. Chodzi o to, że najczęsciej jajko nie schodzi z powodu za krótkich wędzidełek... bierzesz pieska na ręce, kładziesz do góry brzuszkiem , palcami środkowym i wskazującym przesuwasz wzdłuż prącia w kierunku jajek tak aby miedzy palcami znalazło się prącie, kilka razy dzienni po parę sekund w czasie zabawy. Dotyczy tych piesków które mają jajko, które po prostu nie zeszło jeszcze na swoje miejsce. Z wyczuciem! Miłego masowania! :diabloti:
  6. Bardzo współczuje ale jako kierowca-palant mam mieszane uczucia...:-( Ostatnio zabiłam samochodem biegającego po dwupasmowej drodze między tirami, oszalałego z przerażenia psa.. :-( wyskoczył mi wprost pod koła za siatki odgradzającej dwa pasy wprost pod koła... nawet nie zdązyłam dotknąć hamulca... uderzyłam go i przejechałam dwoma kołami...:-( Było to w nocy... dlaczego nikt go nie pilnował? Miał na sobie czerwoną obrózke... Do tej pory nie mogę dojść do siebie...
  7. NNikka

    Porod u Yorka :)

    Moje miały ustawiony kojec z 6 części na środku dużego pokoju i były puszczane po domu pod kontrolą. Niewyobrazam sobie biegnia z gorącymi garnkami albo z odkurzaczem między 4-5 tygodniowymi yorkami! Trzeba zachować logikę, a socjalizować psy trzeba pod kontrolą bo od samego petania sie między nogami nic dobrego nie będzie! Jeśli chodzi natomiast o obcinanie włosów u yorków to wyobraź sobie suczke karmiącą z zaplątanym w jej długie włosy szczenięciem... a spacer w lesie... powodzenia w wyplatywaniu gałęzi. Długo wzbraniałam sie przed obcieciem mojej starszej suni ale uwierz mi ona dopiero teraz jest naprawde szczęśliwa. Ludzie bawia sie w poprawianie wygladu, anie myślą o szczęściu piesków.
  8. Wystawa w Sopocie to był horror! Od 13 lat wystawiam psy a ta była najgorsza! Wiatr, ulewa, przwracające się parasole, mokre psy...
  9. Słuchajcie mam pełno zdjęć maltanów z wystawy w Sopocie musze je tylko wywalić z aparatu....
  10. NNikka

    Porod u Yorka :)

    [quote name='Barbi']Po co rozmnażać skarłowaciałe, zmutowane yorki. Jak widzę yorka ważącego mniej niż 2 kg to mi słabo się robi. [/quote] Nie przesadzaj, yorki o wadze poniżej 2 kg. nie muszą być od razu skarłowaciałe albo jak piszesz zmutowane... [quote name='Barbi']Przecież to jest terier, a nie jakaś laleczka Barbie na pokaz z kokardką dla sąsiadów.[/quote] To jest terreir ale miniaturowy... [quote-Barbi]Czy stać Cię na cesarkę (koszt w małym mieście ok 200zł), i wychowanie małego psiaka, lub karmienie go smoczkiem i sztucznym mlekiem jak Ci suczka zdechnie podczas porodu. Przy szczeniakach trzeba wiele czasu poświęcić i czasem meble są zdewastowane. Po co Ci to wszystko. Jak Ci się urodzi nierasowy yorkopodobny kundelek to za ile go sprzedaż żeby pokryć koszty leczenia, karmienia i szczepień. Bo to tak około 1 tysiąc złotych przy normalnym miocie wychodzi (6 siaków). [/quote] Ojejejej... ale nieszczęść w jednym poście! Oczywiście, ze zawsze istnieje ryzyko padnięcia suki przy porodzie i ono zwiększa się u suczek małych rozmiarów ale najbardziej ryzykowne jest odchowanie ponieważ u małych suczek jest ogromne ryzyko wystąpienia drżączki i na to trzeba zwrócić szczególną uwagę... A meble? Od czego są moja droga kojce? Przecież puszczania szczeniąt po domu nie jest bezpieczne dla nich. [quote name='Barbi']Ponadto jestem przekonana, że nawet jeśli znajdziesz malutkiego samcva to na 100% wyjdą duże szczeniaki. Dlatego, że rodzice jak piszesz nie byli skarłowaciali. [[/quote] Na 100% to Ci nawet doświadczona wróżka nie powie :) Prawda jest taka, że yorki są bardzo nie równą rasą jeśli chodzi o wzrost, więc mała suczka kryta małym pieskiem może urodzić duze i małe w jednym miocie szczeniaki. Dlaczego? Dlatego, że oboje moga mieć w sobie geny większych yorków, zwłaszcza, że jak piszesz rodzice nie są małego wzrostu. [quote name='Barbi']Więc przygotuj się albo na ciąęcie suni albo na jej śmierć. Ponadto chciałam dodać, że raz dopuszczona suka ma niekoczące się ciąże urojone - a co za tym idzie duże prawdopodobieństwo wystąpienia guzków i ropomacicza. I tak będziesz suczkę musiała wysterylizować.[/quote] Barbi proszę bez dramatyzowania... Tu nie ma nic pewnego, może coś takiego wystąpić ale nie musi a ty piszesz jak byż wszystko wiedziała. Rozumiem, że chcesz dobrze ale bądz rzetelna... [quote name='Barbi']Ja również nie wyobrażam sobie jak można nie obawiać się że takie maleństwo dopadnie jakiś 8 kg jamnik czy 10 kg kundelek.[/quote] A dlaczego ma cos dopaść suczkę? Można ją po prostu pilnować! Ale zgadzam sie z tobą, że lepiej mimo wszystko wysterylizować suczke bo schroniska są pełne nie chcianych psów! Pozdrawiam. Acha jeszcze chciałam Ci uświadomić, że wzorzec yorka podaje wymiary od 2 kg do 3,2 kg z niewielkimi odstępstwami... Nie 3-4 kg.
  11. NNikka

    Porod u Yorka :)

    [SIZE=5][B]Nie ma yorków miniaturek![/B][/SIZE]
  12. [quote name='Cockerek'] Oliwkuję ją jakieś 3 dni po kąpieli i tak sobie do następnego mycia chodzi, bez papilotów :razz: :)[/quote] A jeśli mozna zapytać to czym ją oliwkujesz?
  13. [quote name='barbara.p'] Ale nie decydowlabym sie na yorka majac w domu boksera badz [B]buldoka[/B]. pozdrawiam.barbara.p[/quote] Pytanie było czy wybrać mopsa czy yorka.... A nie [B]buldoga...[/B] Prosze nie rób takich błędów bo aż zęby bolą... Myślę, że powinny wypowiadać się osoby które maja obie rasy w domu bo tylko one widzą różnice. Ja mam dwa mopsy i trzy yorki...
  14. NNikka

    Włocławek 2006

    Cavalierka zobaczymy jak Ci pójdzie z moją panienką w Sopocie... Ja we Włocławku też będę :loveu:.
  15. [quote name='Cockerek']Taka szajba jest u nas zawsze po kąpaniu :lol: Zawsze to śmiesznie wygląda, runda po chacie i skok na Toffiego, znowu runda i znowu skok :evil_lol: [B]Tylko denerwuje mnie to jak łebkiem jeździ po dywanie[/B] :mad:[/quote] Moja Rissa po czesaniu też dostaję szaleństwa... natychmiast jak wariatka wyciera się, a zwłaszcza główkę i po chwili mam znowu czupiradło! Czy Ty Nelcie na codzień oliwkujesz?
  16. NNikka

    Hodowla

    [B]Nikusia[/B] umówimy sie na kawę i porozmawiamy o wszystkich plusach i minusach hodowli... Myślę, że moge Ci podpowiedzieć co nieco ponieważ jestem członkiem ZK od 13 lat :loveu: w dodatku udzielam się w łódzkim ZK na sekcji IX grupy i zamierzam zostać w końcu asystentem :) Pozdrawiam.
  17. Martynka gratulacje!!! :loveu: Nelcia to prześliczna sunia!!!
  18. Ja będę w Radomiu z moją Rissa w klasie młodzieży.
  19. [B]Maciek [/B]gratuluję Ci z całego serca! Byle tak dalej!
  20. NNikka

    Włocławek 2006

    Ja też będę! Z moja sunią i wybierają się ze mną dwie znajome z yorkami!
  21. Przepraszam was, ze jeszcze wyskoczyłam z takim postem ale nie mogłam sie powstrzymać... :oops: Cockerek powiedz mi czy Ty Nelusie papilotujesz na codzień?
  22. [quote name='slodka-madzia']Ty jestes smutna ... bo przemawia przez Ciebie zazdrosć, wiesz ?[/quote] A czego tu zazdroscic?! :shake: Samotnosci?! Egoistycznego, plastikowego świata?! :shake: [quote name='slodka-madzia'] Dzis ostatni raz pojawiłam sie na tym forum :roll: ... POSTANOWIŁAM KUPIC MALTANCZYKA ... wiem juz jaka hodowla itp ... będzie to chłopczyk ;) i pojawi sie w moim domku 15 sierpnia ... MOgłabym odebrac go dwa dni wcześniej ale będe jeszcze w Bostonie ... Nie mogę sie juz doczekać ... Tym bardziej że, ten rok szkolny to będzie przerwa od modelingu(tak jakby), ponieważ wyjezdzam na cały rok szkolny do USA, Będę tam mieszkała i uczyła się :p ... piesio bedzie ze mną ... Pozdrawiam ... MAdzia :loveu:[/quote] Próbowałyśmy Ci wytłumaczyć na czym polega opieka nad pieskiem... Niestety twój egoizm widział w nas tylko wrogów... Mam nadzieje, że szybko Ci sie zwierzątko nie znudzi i nie zmarnujesz mu życia... Mimo wszystko życzę Ci powodzenia..
  23. Twoja Nelcia ozdabia tapetę w moim komputerze... I to jeszcze jak ozdabia :)
  24. [quote name='slodka-madzia']Hej dziewczyny ;) Jestom tutaj "nowa", zalogoweałam sie na forum ponieważ zainteresowały mnie maltańczyki ... [B]Próbowałam przeczytac te wszystkie strony ale niestety nie dałam rady ...[/B] ;) Chciałabym abyscie mi powiedziały czy przy maltanczykach jest duzo pracy oraz abyscie poleciły mi jakąś hodowlę ;) Pozdrawiam ;)[/quote] Nie masz cierpliwości nawet przeczytać wszystkiego po kolei... :roll: Zrobisz jak będziesz chciała... ale wydaje mi się, ze nie myślisz o tym jak ten pies bedzie się czuł przy takim życiu... Rozumiem twoją tęsknotę ale to bardzo egoistyczne podejście. Pies to nie przytulanka to żywa istota i niestety w życiu jest cos za coś. Napewno kiedyś kupisz sobie pieska ale na razie powinnaś odpowiedzialnie z niego zrezygnować. Pomyśl o innych nie tylko o sobie. Pomyśl jak on sie bedzie czuł.
  25. Maltańczyk to najtrudniejsza z ras jeśli chodzi o pielegnacje. Jeśli nie masz czasu to nie kupuj bo nie bedziesz miała takiego cuda jak dziewczyny tylko czupiradło. Przeczytaj uważnie jak wygląda pielegnacja i zadaj sobie pytanie czy dasz rade?
×
×
  • Create New...