Jump to content
Dogomania

Camara

Members
  • Posts

    4091
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Camara

  1. zostaje :oops: dużo zostaje: - Aja z rodziny mopków, czyli najbardziej rozpuszczony szczylek podkołdernik-nornikowiec. Zostaje z nakazem nieprzekroczenia 5 kg wagi, bo mi kręgosłup pęknie od dzwigania :diabloti: - ja zostaję z wyrzutami sumienia, bo... moje tymczasowe psie-dszkole zostaje zlikwidowane i juz zadnego szczyla nie przyjmie :cool1: - moje marzenie o main coon-ie też zostaje przeniesione w niebyt :roll: Jakby ktoś znalazł mój rozsądek to prosze o przesłanie mi go na pw :evil_lol:
  2. Dziś rano zawieźliśmy Baruszka do swojego domu. Zamieszka tam ze starszym małżeństwem, ich synem i małym Ciapkiem. Będzie mieszkał w domu i korzystał z ogródka. Bary nie jest młodzieniaszkiem i raczej nie przepada za długimi spacerami (dość się naspacerował po Łodzi [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_confused.gif[/IMG] ) więc taki spokojny dom jest w sam raz dla niego. Pani bardzo serdeczna, wgłaskała Barego a ja wyoglądałam albumy z fotkami porzedniego psiaka (collie). Powinno być OK. Zapoznanie: [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img524.imageshack.us/img524/6492/011hg4.jpg[/IMG][/URL] Powitanie: [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img111.imageshack.us/img111/1134/010dw0.jpg[/IMG][/URL] Zwiedzanie: [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img111.imageshack.us/img111/8975/013lh2.jpg[/IMG][/URL] Pożegnanie [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif[/IMG] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img111.imageshack.us/img111/5987/008zy3.jpg[/IMG][/URL] Za parę dni pojadę do Barego w odwiedziny, porobię parę fotek. Dzis był zestresowany sytuacją i nie chciałam go dodatkowo niepokoić. Ufff... tym się zajmuje camara, nie pstrykaniem fotek :diabloti: :cool3:
  3. z czerwoną czy niebieską naklejką???? :evil_lol: A co wy sobie myślicie, hę? za ja sobie tak z Barym siedzę i fotki pstrykam? :mad: cdn...
  4. cicho baby :diabloti: jak będziecie tak wrzeszczeć o tym ogonie, to Bary usłyszy :shake: nie to, że jest ogolony, bo o tym wie tylko, że to się wam nie podoba :cool1: Ogon jest ładny, a będzie śliczny. To jest wersja oficjalna i tego się trzymać, bo :mad: Bary wie, że cos z ogonkiem się stało - przecież nareszcie może go używać bez ograniczeń, co też czyni :p
  5. Kopiuję swoją wypowiedź z forum OP - bo nie mam czasu pisać prawie tego samego jeszcze raz. Przepraszam za pewne porównania (np, do Oskara) które mogą być niezrozumiałe na Dogo :roll: [I]Nie wiem ile ważył wcześniej [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG] ale dziś waży 41 kg. Nie jest przesadnie chudy, ale na pewno powinien trochę przytyć. [/I] [I]Teraz odpukujemy w niemalowane!!!! bo - [/I] [I]to chyba pies w najlepszym stanie zdrowia jaki widziałam u bezdomniaków [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_razz.gif[/IMG] [/I] [I]Serce mocne, płuca czyściutkie, badanie morfologi - wzorcowe. Uszy brudne ale zdrowe [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] Oczy - źle wyglądają, bo Bary ma chyba jakąś bójkę za sobą. Ma rozerwaną dolną powiekę, która mu sie goi, stąd ten nieładny zaciek pod oczami. Ale oczy zdrowe, bez oznaak chorobowych. [/I] [I]to co brałam za oznaki jakiejś choroby reumatycznej, przeszło po ogoleniu tylnej części psa [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG] Za przeproszeniem [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] to były te gófienka przyklejone do ogona [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] Teraz Bary chodzi dziarsko! [/I] [I]No i ma ok. 6 max 7 lat. Czyli facet w sile wieku! [/I] [I]Zęby trochę starte, ale też zdrowe. [/I] [I]W takim razie dziś zdecydowałam się go zaszczepić - na wściekliznę i wirusy. [/I] [I]A charakter.... miodzio [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_razz.gif[/IMG] Po prostu rewelka. Do ludzi i do innych zwierzaków - kotów, suczek, psów [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_razz.gif[/IMG] Bardzo dobrze chodzi na smyczy. Nie boi się ruchu ulicznego. [/I] [I]I jeszcze coś... jest inny od poprzednich psów. Widać, że ten pies "jest od ludzi". Nie wiem czy zdołam to wytłumaczyć... [/I] [I]Bary... to nie jest ten pies sprzed paru dni. Otworzyła się w nim jakaś klapka i przypomniał sobie lepsze czasy. Bo chyba były takie... ktoś kiedyś go kochał. To po prostu widać. On się nie uczy (tak jak np. Oskar) bycia z człowiekiem. On to zna. Zna "ludzką mowę" Nie komendy, tylko nieobce jest mu porozumienie z człowiekiem. [/I] [I]Ja do niego gadałam jak do moich psów - takie tam: poczekaj, stań tu, idziemy... a on to robił w tak naturalny sposób, jakby to było mu nieobce. Dopiero po chwili zorietowałam się, że to jest dziwne... [/I] [I]Wykonuje siad i podaje łapę. [/I] [I]I z rodością wrócił do swojego kojca... odrobina serca i takie sobie średnie warunki życia (bo przecież ten kojec to żaden luksus) a Bary rozkwita... [/I] [I]cudny ten psiak... [/I] [I][IMG]http://img168.imageshack.us/img168/8750/56617974fl1.jpg[/IMG][/I] [I]A teraz ZABRANIAM się śmiać!!!! [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG] [/I] [I][IMG]http://img106.imageshack.us/img106/6443/30214610fe5.jpg[/IMG][/I]
  6. co do obrazeczka - nie widzę żadnych różnic :niewiem:, no... może kolorek niepieseczka nieco inny :evil_lol: mój dom ABSOLUTNIE nie jest odpowiedni dla mikro niepieseczków :-( też mi toto wyłazi miedzy szczebelkami :shake: i choć staram się jak mogę, to czasem sie przydepnie :roll: za to na wyroby nadaje się ;) na grilek :cool3: a kto przyjedzie na kontrolę, hę?????
  7. [quote name='samoglow']Co to jest niepiesek?:crazyeye: kotek czy zajaczek?[/quote] Marioli się zapytaj. Ona to powiedziała. Ja też nie wiem co to jest :niewiem: Ale jest :p
  8. [quote name='samoglow']....A przybylo Ci skor na podlodze?:-([/quote] tak, tak, tak :multi: z małego brązowego niepieska :evil_lol:
  9. [quote name='samoglow']TU TEZ bezskutecznie prosza o zdjecia!? :crazyeye: No nie.....[/quote] Nie będzie fotek :diabloti: jak z poświęceniem - moim i mopencji (wszak budziłam dziecko po nocy dla waszych fanaberii :mad:) zamieściłam fotki Aji, to Autorytet orzek, że to nie pies :shake: To ja nie wiem, co orzeknie jak zobaczy ogonek Barego :placz:
  10. [quote name='majqa']Są wciskane w kark (chyba, że piszemy o tym samym) i w okolicę ogona (u dużych psów). Frontline i FIPRex.[/quote] właśnie te dwa są zupełnie nieskuteczne na kleszcze :cool1: Mariolu, ten typ tak ma :niewiem:
  11. [quote name='mar.gajko'] A to nie wygląda na pieska, no nie wygląda.:eviltong:[/quote] a może to i lepiej :hmmmm: jak przyjedzie teściowa mojego męża :evil_lol: i zacznie :bad-word: to powołam się na Ciebie, że jako uznany autorytet - orzekłaś, że to nie jest piesek :p zakazu posiadania innych zwierząt nie było :siara:
  12. [quote name='majqa'][B]Camaro[/B], jeśi odparzenia to nie wersja otwartej rany, to spokojnie [B]sudocrem[/B], [B]bepanthen[/B], [B]linomag[/B], [B]alantan[/B].[/quote] otwartej rany to może nie ma, ale takie dziury jak po pękniętych pęcherzach, podkrwawione i przyropiałe. I tak nie mam nic w domu, więc po południu będzie to widział wet i wtedy coś kupie jak będzie trzeba Mariolu, foty :roll: przecież teraz wygląda juz jak Brutusek. Ma tylko czerwone napisy :p no to ile razy mam wstawiać to samo???
  13. Preparatów do "wcierania" jest sporo i większość z nich jest nieskutecznych na kleszcze. Ja stosuję Advantix firmy Bayer lub Advocat (chyba też Bayer) Oba są dość suteczne. Niestety trochę drogie. Dobra jest też obroża (nie pamiętam nazwy - mogę zapytać). Na OP kosztuje coś ok. 60 zł, starcza na prawie 6-7 miesięcy. Z tym, że śmierdzi. No i istnieje obawa przytrucia się psa - jak są dwa i lubia się wzajemnie "mamlać" :evil_lol:
  14. to młody czy stary pies? pytam, bo gdzieś widziałam ogłoszenia o poszukiwaniu 2 letniego czarnego dobka. jakieś 3 - 4 tygodnie temu, z ok. Proszowic. Niby daleko, ale pies mógł tak daleko zawędrować
  15. samogłow od pierwszego pifka na podłodze :crazyeye::crazyeye::crazyeye: to co jest po trzecim???
  16. [quote name='mar.gajko']Słodka to Aja jest, tylko.... nie wygląda jak piesek. Tylko nei wiadomo co![/quote] TO JEST mały brązowy PIESEK :diabloti: szczeka, a to dowód na pieskowe pochodzenie :p
  17. [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Bary... 5 godzin strzyżenia, czesania i suszenia zniósł tak dzielnie, że wprawił w podziw ekipę salonu. Jak sami powiedzieli, to była straszna mordęga... :shake: ale patrząc na Barego myślę, że było warto. I nie chodzi mi tylko o wygląd, ale po tym zabiegu Baremu jakby ubyło parę latek...[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Potem poszliśmy na spacer po parku AWF – Bary szedł sprężystym krokiem, łepek podniesiony, merdający ogon. Co parę kroków Bary odwracał się i patrzył mi w oczy... Przyznam się, że poryczałam się jak bóbr... W tych oczach było tyle ufności i takie szczęście... Ta śmierdząca skorupa sierści chyba nieźle mu ciążyła... :cool1:[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Bary wygląda prawie ślicznie – sierść wybielała, jest pięknie rozczesana – oczywiście tam, gdzie została. Niestety za uszami i ogonek został wygolony. Z tym filcem nie dało się nic zrobić. Wygląda to trochę... :roll: nie bardzo, ale zdrowie ważniejsze. Tam, gdzie filce były największe na skórze są rozległe i dość głębokie odparzyny. Czyli – za uszami, ogon, pod ogonem, portki i duża powierzchnia grzbietu na zadzie. Także na brzuchu w kilku miejscach. Teraz do skóry dochodzi powietrze, więc mam nadzieję, że szybko się zagoi. Przy wizycie u weta zapytam czy to trzeba czymś smarować. Reszta sierści została też przystrzyżona, więc mamy podhalana krótkowłosego :cool3:[/SIZE][/FONT] [SIZE=3][/SIZE] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Bary jest niesamowitym psem. Uosobienie łagodności, spokój ducha i cudna cierpliwośc. Po prostu OP! :loveu:[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ekipa z salonu był nim zachwycona. A jak dowiedzieli się, że Bary jest bezdomniakiem to dostałam duuuuużą zniżkę, a ogłoszenie o szukaniu domu trafi na ich stronę internetową.[/SIZE][/FONT] [SIZE=3][/SIZE] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Potem odwiozłam Barego. Jeszcze trochę pobrykał w ogrodzie z Pionką (ratlerkowata sunia gospodarzy), zjadł michę i zasnął zanim wyszłam [/SIZE][/FONT] [SIZE=3][/SIZE] [SIZE=3][/SIZE] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie miałam sumienia brać go wczoraj do weta. Za dużo jak na jeden dzień. Jedziemy dziś po południu. Wczoraj nie zrobiłam fot – w tym pośpiechu i próbach pogodzenia wielu rzeczy na raz – zapomniałam aparatu :oops: Postaram się dziś nadrobić te braki.[/SIZE][/FONT]
  18. [quote name='majqa']Stawiam, na fryzurę a la Irokez![/quote] niewiele się pomyliaś :evil_lol: ale relacja jutro, bo dziś nie mam siły :roll:
  19. [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img104.imageshack.us/img104/6273/mopa02rp8.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img385.imageshack.us/img385/9614/mopa03kh5.jpg[/IMG][/URL] biedna Aja wieczorem jest zmęczona :shake: jak chcę wam zamieścić fotki, to biedula zamiast w łóżeczku musi spać przy klawiaturze :roll:
  20. U nas nadal wszystko w porządku - Baremu humor dopisuje, apetyt też. Jutro czeka nas trudny dzień - idziemy do fryzjera :cool3: a jeżeli czasu starczy to zaliczymy także wizytę u weta. [B]I sprawa najważniejsza[/B] - [COLOR=red]Bary jest pod opieką użytkowników Forum Miłośników Owczarków Podhalańskich, którzy wiele razy udowodnili, że są wspaniali[/COLOR] :loveu: Nika - ponieważ jesteś załozycielką wątku, to prosze zmień tytuł. Ale nie wiem na jaki :roll:
  21. [quote name='mar.gajko']Gzreczne, kochane, malutkie i słodkie. Podobno.[/quote] dobrze, że dodałaś to podobno... bo może uwierzę :evil_lol:
  22. Mopcia ma nowe imię :p - Aja :loveu:, na które też nie reaguje :evil_lol: Imię jest przemyślane i sama mopeńka na niego zapracowała, czyli MUSI być ostateczne :cool3: a skąd się wzięło? no to sobie wyobraźcie scene - kuchnia, ja przy lodówce, trzy wielkopsy ze ślinącymi się mordami siedzą rzędem w oczekiwaniu na smakusie, .... a z tyłu.... podskakujace, stające słupka, uciekające przed łomotem ogonów - mopciątko - przy każdym podskoku piszczące a ja? a ja ? a ja? No to została - Aja :loveu: Aja waży 2,8 kg i jest już zaszczepiona.
  23. [quote name='mar.gajko']Camaro, Twoj podhalanek w domku; tak nie wiedziąłm gdzie to wkleić, ale pomyśłam, że to wszysko jedno; tam gdzie jestes tam zawsze jakiesik są. [/quote] śliiiiiczności :loveu: bielutkie, wyczesane i całkiem urośnięte :p a grzeczne chociaż?
  24. [quote name='sairisa']Wiesz Camara jakoś miła nie była, więc dlkaczego ja mam być? :roll: A mnie śmieszy jak ktoś ocenia psa na podstawie zdjęć wyłacznie i uważa, ze wie lepiej od osób które psa na oczy widziały i które akurat o rasach psów maja pojęcie i to duże :roll: Ale widocznie to sa osoby młode i niedoświadczone, bo jeszcze nie widzą, że na podstawie zdjeć sie psów nie ocenia, bo mogą bardzo odbiegac od rzeczywistości. Wystarczy, że pies na zdjęciu zostanie złapany w nieodpowiednim momencie i juz wygląda zdecydowanie inaczej niz na żywo... Niemniej jednak fakt jest taki, że pies jest mieszańcem i generalnie czego to nie ma zbyt dużego znaczenia ;)[/quote] sairisa, wiesz co? nie rób z siebie większego błazna niz jesteś :shake: tak naprawdę, to niewiele mnie obchodzi, co myślisz i co uważasz za słuszne i komu wierzysz. obchodzi mnie jedynie to, że robisz Kajowi krzywdę!!! dlaczego? spróbuję ci wytłumaczyć - chociaż z góry wiem, że to do ciebie nie dotrze. I tak naprawdę to szkoda mojego czasu. Ale może przeczytają to inni bardziej rozsądni i to do nich ten mini wykład. Porównując Kaja do OP jednocześnie "nadajesz" mu cechy tej rasy - instynkt terytorialny charakterystyczny dla psów stróżujących. Dużą samodzielność w podejmowaniu decyzji - czytaj: pies nie musi być w ciągłym kontakcie z człowiekiem. Umiarkowane potrzeby w zakresie ruchu. Brak tendencji ucieczkowych. Akceptacja stadna. Ogromny instynkt obronny swojego stada. Niewielkie potrzeby w zakresie żywieniowym psów dorosłych. Nie polujące. I - również ważne - określonego wyglądu. I tego adoptujący spodziewa się jeżeli bierze psa z "moich" adopcji. Nie okłamuję przyszłych właścicieli. Jeżeli jakiegoś psa (również miksa) promuję jako OP - to ten pies będzie zachowywał większość typowych cech rasy. Jak do tej pory to się sprawdza. A tym procederem zajmuję sie już parę latek. Zwrot był jeden - i to dlatego, że ludziom tylko się wydawało, ze wiedzą co to jest pies stróżujący :cool1: A teraz Kaj - wygląd i opis zachowań wyraźnie wskazuje na pokrewieństwo ze szpicami. Na szpicach się nie znam ale na pewno nie są to psy stróżujące: [URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Samojed_(rasa_ps%C3%B3w[/URL]) i do sairisy - chcesz - wciskaj ludziom kit i "sprzedawaj" Kaja jako miksa podhalana. Mne to ne wadi ;) tylko nie płacz nad nim jak ciągle będzie wracał :cool1: i druga sprawa - ten pies juz ma zachwianą psychikę. Potrzebuje pomocy. I najlepiej jakby robił to ktoś, kto ma pojęcie o szpicach. Bo znawca OP jest tu niepotrzebny. Miało być poważnie - no to było. Moje poczucie humoru uraża czyjeś ego? no cóż, jestem zgryźliwą starą babą i nie startuje w konkursie na najmilszą studentkę :cool3: i słówko do sairisy - pomagając nie szkodź!!! i jak do kogoś pijesz, to sprawdź do kogo :roll: Żegnam :hand:
  25. [quote name='sairisa']Naprawde nigdy nie nauczycie sie nie oceniać psów na podstawie zdjęć?? Czy widziałaś psa na żywo, ze oceniasz jego pokrewieństwo z podchalanem?? Komu mamy wierzyć ze pies ma cechy jakiejś rasy?? Tobie i Izis bo obejrzałyście kilka zdjęć ?? Czy Kunie i Banach które psa na żywo widziały??[/quote] no, fakt - do pod[B]ch[/B]alana to on może podobny bo do pod[B]h[/B]alana wcale :roll: Kajowi życzę dużo szczęścia! i znikam stąd, ponieważ na ten wątek przywołano mnie z powodu takiego, że zajmuję się pomocą owczarkom podhalańskim
×
×
  • Create New...