-
Posts
6875 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asher
-
Chyba nadal w całym Mazowieckiem jest zakaz? Ewa-Jo, a jak długo sie toto robi? Ten schab znaczy? Jak zdążę jutro, to dasz mi jutro. Ale jak mam zacząć już dziś, to daj teraz :lol:
-
W statystykach OFFA dotyczących występowania dysplazji biodrowej ONy sa bodajze na 40 miejscu. I to, mimo, że przebadano duuuzo większa częśc populacji, niż w innych rasach.
-
[B]Cathedral,[/B] mnie się wydaje, że mylisz się w porównaniu Puriny Dog Chow/marketówek i Brita. Moim zdaniem okreslenie [I]"mięso i produkty pochodznia zwierzęcego (min. 4 proc. kurczaka)"[/I] wcale nie oznacza, że w tym jest 4 proc. konkretnie mięsa z kurczaka, tylko ogółem, jest minimum 4 proc. mięsa i tych produktów razem. Czy w karmie jest więcej niż 4 procent, a jesli tak, to czego - nie wiadomo. Natomiast wiadomo, że w Bricie jest co najmniej 30 proc. mięsa drobiowego i produktów pochodzenia drobiowego, czyli kurczaka, kaczki, gęsi, indyka... (w przypadku wersji, którą ja karmię, czyli Large Breed jest to akurat 35 proc). Kiedy masz w skladzie karmy mączkę drobiową, to przeciez też nie wiesz, ile w tej mączce jest mięsa, a ile piórek, czy pazurków. Wiesz tylko (mniej więcej) ile jest mączki ogółem. Ja nie twierdze, że Brit jest jakąs super karmą. Ale jest porównywalny np. do Nutry Nuggets. Kiedyś sklep, w którym kupowałam Brita dał mi ulotkę Nutry N. i próbkę. Przeczytałam skład w ulotce, przeczytałam skład na opakowaniu próbki (po ang.). Nijak sie miały do siebie :cool1: Na opakowaniu jak byk przed tłuszczem zwierzęcym wymienine były ryż, pszenica, kukurydza, gluten pszenny. Więc nawet gorzej, niż w Bricie. A cena nieporównywalna, ze dwa razy więcej kosztuje... :roll: Co do konserwantów. Na stronie producenta widnieje formułka: "[B]BRIT nie zawiera soi, wołowiny, wieprzowiny, GMO (składników modyfikowanych genetycznie), [COLOR=red]sztucznych konserwantów[/COLOR], przez co zminimalizowane jest ryzyko reakcji alergicznych.[/B] " Martwi mnie jednak, że na worku karmy nie ma wzmianki o tym, czym konkretnie jest konserwowana. Zaraz napiszę w tej sprawie do dystrybutora. BTW, ostatnio sporo czasu spędzałam ze swoja psicą u weta (kroplówki) i z nudów czytałam sobie składy kartm weterynaryjnych Royal Canin'a. Na każdej jednej widniało, że konserwowana jest m. in. BHT i BHA :-o U nas póki co Brit Large Breed sprawdza sie dobrze. Burki zjadły już w sumie 3 worki 15 kg, niebawem zamówię czwarty. Ale ja namaczam karmę przed podaniem, bo dośc mocno pęcznieje po namoknięciu (co niezbyt dobrze świadczy o jej jakości). Wolę, żeby nie pęczniała psom w żółądkach... Jasne, że wolałabym dawac psom lepsza karmę, np. Acanę, albo ProFormance, ale obecnie jestem w dołku finansowym i zwyczajnie mnie nie stać. A gotowanie odpada z róznych powodów, m. in. dlatego, ze suka bardzo źle toleruje gotowane jedzenie.
-
[quote name='ayshe']:lol: :lol: :lol: daj schab psom,wino wypij a ziemniaki ugotuj w mundurkach i daj gosciom-niech maja radoche:lol: :lol: :lol:[/quote]Myslałam o tym, ale Sabina jest na diecie :shake: A to niemoralne, żeby sam Bugajski sie obżerał :shake: :cool1:
-
[quote name='ayshe']...oki-na czworakach dla ...powiedzmy...mlodych osob powyzej 40stki:p[/quote]Ja bym optowała, żeby dla osób powyżej pewnego pułapu wagowego też :modla: :lol:
-
[quote name='Ewa-Jo']po 5 zmainach skończyłam bo już miałam wizje nas wędrujących po całym polu -ja tyłem oczywiście .:angryy: :placz:[/quote]I nagle chlup do bajorka :evil_lol: Ewa-Jo, będziecie jutro? Bo nabyłam ci dwie paczki smaczków stekowych ;) Aaaa! I poprosze ślicznie o przepos na schab. Mam jutro gości na obiado-kolacji, a to się chyba dośc łatwo robi? Nabyłam schab (z kością, nie wiem, czy dobrze?), czerwone wino i ziemniaki... Ale nie wiem, co z tym zrobić :oops:
-
[quote name='r_2005']Ale ja już za wiekowa jestem kobita na kucki...:shake:[/quote]No to ulga dla emerytów - na czworaka :diabloti:
-
[quote name='ayshe']zapraszamy na zajecia. asher-grupa onkarska cie zamorduje:cool3: :lol: :lol:[/quote]Zaraz, zaraz, proszę mi nie imputować! :mad: Ja mialam na myśli zajęcia indywidualne. Grupowe, to juz twój autorski pomysł :cool1: [B]Roczku[/B], jak ci się chce wstawac bladym świtem, to wpadnij do nas jutro na szkolenie. Poświęcę się i przelezę kawałek w kucki. Ale z moim niekątowanym burkiem, bo kątowana Sabina będzie jak zwykle uskuteczniać swoją ulubioną komendę: "waruj, zostań" :lol:
-
[quote name='ayshe']bede onkiem:multi: :multi: :roll: :evil_lol: [/quote]Jakbys już w tym wcieleniu nie była dostatecznie zdegenerowana :lol: [quote name='ayshe']nie w niedziele tez o 8 ale jak chcesz o 7 to ja przyjade slonko:diabloti: :razz:[/quote]A nie, dziękuję. Jak mam latać w kucki, to wole od ósmej :cool1: BTW, czy szanowna grupa juz wie, że wprowadzasz nowy krok szkoleniowy? :diabloti:
-
[quote name='ayshe']moze to jest jakis pomysl zebysmy pochodzili w kucki skoro onki tak nie chodza?:diabloti:[/quote]Zaczynamy od jutra? :crazyeye: :evil_lol: Ja to coś czuję, że będę miała karną rundkę :scared:
-
[quote name='r_2005']Na szczęście przy ON-kach nie chodzę w kucki:megagrin:[/quote]Kurde, to jest mtyśl, może wreszcie zrzuciłabym ten balast, co go na sobie noszę? :lol: Na czterech łapach i na dodatek w kucki... I jeszcze po skarpie :evil_lol: ;)
-
[quote name='ayshe']jutro o 8.:diabloti:[/quote]O mamma mia :shock: A w niedzielę o siódmej??? :crazyeye: :mdleje: [quote name='ayshe']ps.ja sie staram nie o kawalek nieba tylko o to zeby nie byc np.karaluchem albo.........owsikiem;) w przyszlym zyciu[buddystka jestem:)][/quote]No to niech to będzie niebo na ziemi dla kolejnego wcielenia ;)
-
Witajcie, Wektorki, Felki i inne stworki :hand: Rrrany, Aga, jakie piękne widoki masz!!! A mnie słońce za osiedlowym śmietnikiem zachodzi :placz: A takiego pomidorka prosto z krzaka, oj, jak bym zjadła!!! :eating:
-
Dziękujemy wszystkim za gratulacje i za komplementa :Rose: Na razie niestety przerwaliśmy z Bugajskim treningi, bo raz - jest za gorąco, a dwa - jednak muszę mu zrobić przegląd techniczny. A to niestety odsunęło sie w czasie, ze względu na to, że moja genialna suka postanowiła zjeśc fontannę :roll: ;)
-
[quote name='Pagaj']JA go będę memłać OSZCZĘDNIE :mad:[/quote]A my, jak uznamy, że mała wątróbka jest niedopieszczana, to przyjedziemy i zabierzemy i będziemy memłać i memłac i memłac... :loveu:
-
['] Dla Pipi :-( Ayshe, odwalasz naprawde kawał wspaniałej roboty, podziwiam cie za to strasznie. Tak to juz jest, że nie da rady pomóc wszystkim psim biedom, choćby nie wiem jak się chciało :-( Ale i tak masz już zarezerwowany całkiem spory kawałek nieba :buzi: Ciebie naszło na melancholię, mnie też nachodzi. Codziennie, jak patrzę na Sabinę. Po tym ostatnim zdarzeniu zaczynam się zastanawiac, czy to aby nie jest początek końca... Kiedy widzę, jak ona po pięciu minutach ćwiczeń sie męczy, kiedy widzę, jak prawie całe dnie przesypia... Przecież ja tak naprawdę nie wiem ile ona ma lat, moze miec równie dobrze 8, jak i 12... Mimo chorób trzymała sie całkiem nieźle, a teraz... Nie wiem, czy kiedykolwiek wróci do siebie. Czasem tak jest, że organizm trzyma sie na chodzie, aż nagle jakaś drobnostka, i bach... :shake: Ściska mnie w gardle, jak patrzę na tę moją kochaną staruszkę :-( A Bugajski też przecież nie staje się coraz młodszy... Ech... :drinking: W kwestii formalnej, jutro szkolenie jest normalnie? O 9-tej?
-
[quote name='ayshe']asher-ja rozumiem ze budowa onka jest kontrowersyjna dla wiekszosci ludzi.dla mnie jest idealna do celu w jakim onek zostal "stworzony'.[/quote] Ale mnie nie chodzi o te o prawidłowej budowie. Mnie chodzi o te, które albo hodowcom nie bardzo wyszly, albo celowo wyhodowano przerysowane, żeby sie piękniej na ringu w kłusie prezentowały. Rozmaiwałyśmy o tym kiedyś, pamietasz? Jak pies innej rasy będzie miał jakies niewielkie odstępstwo od wzorca w budowie, to po prostu będzie niezgodny ze wzorcem. A ONek może sie okazać kaleką... O to mi, chodzi i to jest dla mnie kontrowersyjne. Kurde, ja to w ogóle zaczynam sie radykalizowac i najchętniej w ogóle bym zabroniła hodować psy :eviltong:
-
Maga, tyś oszalała? Prasujesz ciuchy tylko po to, żeby zaraz potem wygnieść je w torbach i walizkach? :shock: :lol: I wklej zdjęcie nowej fryzury, no wkleeeej :modla: Pagajku, ja niestety ani cie nie przywitam, ani cie nie pożegnam w romantycznej dworcowej scenerii :shake:
-
Dzięki, plakaty doszły, sztuk trzy ;) Teraz jeszcze pozostaje mi zainstalowac drukarkę, co jest niemalym wyzwaniem :wallbash: [B]Asiunia[/B], a może mogłabyś druknąć parę sztuk u siebie i podrzucić mi do skrzynki? Jakby co, to mogę dac ci papier do drukarki. W weekend w lesie będa tłumy, a ja nie wiem, czy dam radę z tą drukarką, w niedzielę będę już miała własnego kompa, no ale wtedy to już będzie po weekendzie... :shake: Aaaa i jeszcze tak pomyślałam, żeby dopisać na plakacie o tej ewentualnej pomocy w utrzymaniu psa, co wy na to? Czy lepiej nie pisać, żeby ktoś nie przygarnął Antka tylko po to, żeby sobie na nim dorobić? :hmmmm:
-
Oj, Alu tobie też poszedł wentylator w kompie? :shake: Oby tylko to, bo przy moim laptopie na początku obstawiali, że przez ten zepsuty wiatraczek biedak się przegrzał i nadtopił :shock: Ozulcową galerię powiedzmy, że nbadrobiłam. Pobierznie i tylko zdjęcia, bo gdybym chciała dogłębnie, to pewnie starość by mnuie u ciebie zastała :lol: Powiedz, czy mnie sie wydaje, czy Ozzy jakby ściemniał? Wczesniej na zdjęciach był jasno kremowy, a teraz jakby sie trochę opalił, karmel taki ;) A może to tylko kwestia parametrów w aparacie? :lol:
- 78403 replies
-
[quote name='ayshe']to prawda.dodatkowe 1/2 etatu bez swiat i dni wolnych:diabloti:[/quote]Chyba, że ma się Sabinę :evil_lol:
-
[quote name='cockermanka']Mnie nie podoba się to,w jakim kierunku ida ONki,z superspadzistymi zadami itp...bo to w efekcie rzutuje na kondycję zdrowotną,a szczególnie na stawy....jeszcze trochę i kilkuletnie psy będą inwalidami...[/quote]No ale przecież DONki to też ONki i też maja spadziste zady :razz: :lol: Więc nie bardzo rozumiem tę uwagę w dyskusji "ON kontra DON" ;) [quote name='Pyros-Aga']Znowu to samo. Jakoś nie zauważyłam żeby jakikolwiek hodowca sie wypowiadał w ten sposób tylko zwylki ludzie, niemający pojęcia o rasie.[/quote] A znasz hodowcę jakiejkolwiek rasy, który zamiast wychwalać hodowaną przez siebie rasę mówi o jej wadach? ;) [quote name='Pyros-Aga']Jeszcze nie spotkałam onka inwalidy z tego powodu ze jest kątowany. Ale to chyba ulubiony argument wszystkich przeciwników onków.[/quote]Z tego co widzę, słucham, czytam wyciągnęłam jeden wniosek - u owczarka niemieckiego, przy tak wyspecjalizowanym aparacie ruchu wystarczy niewielkie w sumie odstępstwo od normy, żeby jego budowa czyniła go w pewnym stopniu kaleką :shake: ONki nie sa tu wyjątkiem, ze wszystkimi rasami "udziwnionymi" przez człowieka tak własnie jest, choćby ze wspomnianymi wcześniej mastino neapolitano, albo np. z bassetami, buldogami... Człowiek porostu nie jest i nigdy nie będzie mądrzejszy od natury. I własnie z tego punktu widzenia wygląd/budowa ON jest dla mnie kontrowersyjna (a długowłosych też to się tyczy, bo to przecież w sumie jedna rasa ;) ).
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Hahaha, Wasiu :grins: Gratuluję wakacyjnego urobku fotograficznego :klacz: :lol: Na szczęście nadrabiasz sianem :evil_lol: To pisałam, nadrobiwszy również :mdleje: ja, asherek :grins: ps. bardzo mi cię było miło poznać :buzi:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='Aneczka']Przeczytałam cały wątek:crazyeye: i powiem szczerze szczęka mi opadła. Mam DON-kę pierwszą i ostatnią w swoim życiu i nikt mnie nie przekona do wartości tych psów. Niech powstanie nowa rasa, ale przestańcie mówić że jest bezproblemowa w pielęgnacji i super użytkowa. Ayshe to było baaardzo delikatne określenie"...trza sie wlosem troszku wiecej zajac...". Ja czeszę, trymuję i płaczę bo to nie ma końca, pies ostrzyżony i też ciężko ściągnąć filc który o zgrozo ujrzał światło dzienne, portki śmierdzące bo ciągle zasikane (strzyżone na raty bo smród nie do zniesienia), skóra odparzona, tak wydelikacona że pęka podczas trymowania w pachwinach krosty po prostu tragedia. Ale żeczywiście była piękna przed obcięciem:roll: Jeżeli tak ma wyglądać ta nowa rasa to dziękuję, nigdy więcej patrzenia na psa który przy 20 stopniach ledwo zipie, po śniegu chodzi na paznokciach, po kąpieli schnie pół dnia, a do pracy nadaje się jak pekińczyk do polowania na lwy. To moje doświadczenia z DON-kiem, kocham Larę ale nigdy przenigdy więcej!!! Czy DON ma być psem użytkowym czy ozdobnym?? Bardzo ładne na stronie ZOND-u w temacie wzorzec jest ostatnie zdanie (daje do myślenia): "...Na takiego owczarka jest największe zapotrzebowanie wśród nabywców":crazyeye:[/quote]No popatrz, a moja Sabina, choć stary i chory człapak z niej ani nie ma odparzeń, ani sie nie filcuje, ani jej obcinac, czy nawet trymowac nie muszę, że nie wspomnę o tym, że portki jej śmierdziały tylko wtedy, jak cieczkę miała. Skórę generalnie ma zdrową, tylko latem miewa hot-spoty, ale to nie jest wina sierści, tylko alergii kontaktowej. A 20 stopni to dla niej nic. Nawet w te ostatnie potwoprne upały, kiedy było 35 w cieniu, ona jak gdyby nigdy nic latała za piłką. Bugajski, choc zdrowszy i krótkowłosy, przeszedł kilka kroczków i się pokładał, a ta wariatka zabierała się za kopanie dołków :lol: Na śniegu też szaleje, a jak się jej kulka między opuszkami zrobi to przybiega, pokazuje i wtedy pancia kulkę usuwa. Wyżej na łapach, choć ma obrośnięte śnieg na szczęście sie nie zbryla. Ale schnie faktycznie dłużej, niż krótkowłose, trudno, zeby schła krócej, skoro futra ma więcej ;) Więcej brudu do domu wnosi, bardziej sie tytła na spacerach, jak jest mokro. No i uzytkowa to ona tez jest jak nie przymierzając pekińczyk, ale to akurat nie wina włosa :lol: [B]Ayshe[/B], co do maliniakoonków, jak ktoś ma zapał, wiedzę i zacięcie, to czemu nie? Niech tworzy nową rase, a nuż stworzy coś naprawde fajnego i wartościowego? Czemu ma się zapaleńcom odmawiać prawa do realizacji ich wizji? Ja szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem o co ta cała dyskusja. Jedni wolą onki krótkowłose, inni długowłose, a obie strony mają święte prawo hodować to, co im się podoba :)
-
[quote name='aede']legion podał link do tego nowego plakatu, jest wyzej[/quote] No niestety, mój zastępczy rzęch wiesza się, kiedy próbuje otworzyć stronę z linku. Naprawdę nikt nie może przesłac mi tego plakatu mailem? :roll: