Jump to content
Dogomania

Bura

Members
  • Posts

    3637
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Bura

  1. Jak się wyjaśniła sprawa? Cieczka to, czy nie? Moja AJeczka też nie zawsze ciapie w takiej niby-cieczce...
  2. Jeśli chodzi o dawki dzienne dla psa 30 kg suplementów to a) glukozamina 1500 mg b) Chondroityna 1200 mg c) msm 1000 mg czyli żeby zjeść dawkę dzienną pies musiałby jesc 3 kg karmy dziennie. Dla mnie suche to bzdura, ale ja karmię barfem moją 11 letnią laskę :) Plus dodatki podane wyżej i l-glutamina.
  3. My sie wybieramy, możemy kogoś wziąć z Rzeszowa
  4. Słuchajcie, ja potrzebuje Bonharen dożylny ampułki po 6 ml 3 sztuki, jeśli ktoś będzie mógł to bardzo proszę, to sprawa pilna!!!
  5. Słuchajcie, ja potrzebuje Bonharen dożylny ampułki po 6 ml 3 sztuki, jeśli ktoś będzie mógł to bardzo proszę, to sprawa pilna!!!
  6. Hello, jade w przyszly piatek do Jasanu po miesko i podroby, jak ktos ma zapotrzebowanie to zapraszam, moge przywiezc!! Rzeszowiacy jak kto chce to sie odezwijcie!
  7. [quote name='BeataSabra']Dziekuje za odpowiedź sabra jest w tej chwili w miare ustawiona na lekach. A co da ECHO ??] zostale zalecone przez weta bo musimy wiedzieć co jest powodem skurczów dodatkowych. zamowie l karnityne i tauryne. kupie tez kwiat głogu magnez ? jaka dawka na 25 kg ?/ Pozdrawiam i mam nadzieje ze sie spotkamy na krakowskiej wystawie.[/QUOTE] OOops a ja miałam zamiar w ogóle nie jechać... Chyba jednak się pojawimy, ale wiesz, ten żar i serducho AJki... w sumie nie wiem. Niby mam auto z klima ale w końcu nie będę jej trzymać cały czas w aucie... Jeszcze zobaczę. Dawka magnezu to myslę że połowa na dorosłego człowieka, zobacz sobie na danym preparacie. Poszukam dokładnego dawkowania dla psa. pozdr
  8. Bura

    Barf

    Elu, zapraszam na liste barf-pl na yahoo a poza tym w polskiem internecie juz naprawde wiele o tym jest. Moja AJka tez po sterylce i na barfie juz 5 latek a sama ma 11 i kondycje ma super. A sterylizowalam ją w wieku lat 2. co do dodatków dla Malamuta zapraszam do AJutkowa :) Służymy pomocą :)
  9. [quote name='BeataSabra']W aptece Tauryny nie ma pojadę do sklepu kulturystycznego. Coś jeszcze oprócz tego można podać ?? [/QUOTE] Można dodać do tego magnez i wyciągi z kwiatów głogu. Karnityne kupisz w dużych dawkach w kulturystycznych np w necie. pozdr M
  10. [quote name='BeataSabra']Ech u nas jest ten sam powód. Pocieszam się tym że objawy złapane wcześnie że już ma leki. Wybieram się do Warszawy na ECHO z młodą.[/QUOTE] A co Ci da to echo? U nas w Rzeszowie będzie na jesień i też zapewne się wybiorę.
  11. Ja nie mam problemu z filcami, tylko potrzebuję optycznie odchudzić psa w jednym miejscu :) Więc wpadłam na pomysł, że usunięcie podszerstka by miało taki efekt. Dzięki za rady. Czy ktoś z Was przygotowywał Malamuta do wystawy? Chodzi mi o podcinanie (i to nie tylko łapek) itp. Pytam bo widuję bosko "zrobione" psy, ewidentnie strzyżone a właściciele nie chcą się dzielić takimi sekretami... Ich psy są przecież "naturalnie" takie idealne!! :)
  12. [url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?action=prod&prod_id=3858[/url] Czy to ma być takie coś? Po ile zębów mają mieć? Dla mnie takie ustrojstwo to science fiction...
  13. Bura

    jaka kupa taki pan

    Moja Ajka na barfie od 5 lat id 5 lat to samo w dziale qpkowym ;) Małe, zwarte, raczej twardawe i jaśniejsze (po posiłku kostnym) lub bardziej miękkie (po tym, co nazywam glutem - warzywa, mięsko, podroby wszystko surowe) ale też twardsze niż to co robiła po karmie. I malutkie, malusieńkie. Łatwe do zbierania i nie śmierdzą, dużo mniej zapachu niż te po karmie albo gotowanym.
  14. Sorry jeśli to już było, wyszukiwarka nie znalazła niczego w tym temacie. Potrzebuję zredukować objętość włosa u Malamuta, wyciągnąć podszerstek u psa wystawowego. Jaki trymer byłby najlepszy? Jak poznać który trymer wytnie włos a który wyciągnie nieco podszerstka?
  15. Kochanie, witamy w klubie :diabloti: Twoja suka ma cieczkę...
  16. [quote name='BeataSabra']W aptece Tauryny nie ma pojadę do sklepu kulturystycznego. Coś jeszcze oprócz tego można podać ?? Jak się czuje Ajka ??[/QUOTE] Zaraz poszukam. Ajeczka ma się świetnie, wiesz, ona nie miała żadnych poważnych objawów, a od kiedy jest na lekach jest po prostu rewelacja! Z resztą weci u których byłam sami mówią, że jest w fenomenalnej formie, tylko musi schudnąć. Kościec ma jak młodziak, myślę, że to zasługa barfu, wszystkie wyniki jak złoto, tyle że ten blok to wina niezdiagnozowanej przez długi czas niedoczynności tarczycy. Ech, wszystko się ze sobą łączy, jak to biologia....
  17. Ja moją Malamutkę czeszę jeśli linieje, oraz przed wystawą. Jeśli czesze się częściej, to wyrywa się podszerstek i tyle. I czeszę na mokro, po rozpyleniu na psa wody ze spryskiwacza albo wody zmieszanej z boską odżywką Vulpes z kreatyną.
  18. Karnitynę i taurynę (poczytaj sobie o taurynie szczegolnie i jej wplywie na serducho) mozesz dostac w sklepach kulturystycznych.
  19. Kup Olimpu, w jedneym kapsie jest 500 mg a ceny dobre!! A jak kupisz to ja jestem chetna na kody kreskowe i hologram :)
  20. Wiesz, w sumie to objawy nie były specyficzne.. Mała się minimalnie męczyła przy gorącej pogodzie, ale to miała od wieków... W sumie to ja prewencyjnie poszlam na ekg... Na pewno będzie ok!!
  21. Mały update. Ajeczka ma blok przedsionkowo komorowy... Trochę się o nią boję, ale już jest na lekach... Mam nadzieję, że będzie dobrze.
  22. Na kardiomiopate podobno dziala doskonale l karnityna (50 mg na kilo masy ciala) i koenzym q 10. Wiesz, ale AJka ma 11 latek a Twoja.... Pozdrawiamy
  23. Jak w temacie. Niestety moja AJka ma zdiagnozowaną niewydolnośc serducha i potrzebuje tego leku. Drogie to jak jasna cholera, musi dostawać 4 tablety dziennie i nie wyrabiam finansowo. Może ktoś ma jakiś niepotrzebny? Albo ma namiar na miejsce gdzie taniej można kupić? U nas opakowanie 60 tabl kosztuje 60 zł. Pomóżcie...
  24. [quote name='Huskuś']No właśnie. Gdzie? I jakie badania? Pozdrawiam Hania[/QUOTE] Robienie T3 i T4 mija się z celem. Ja przed diagnozą konsultowałam się z wetką w USA Jean Dodds, guru od tarczycy i chorób autoimmunologicznych (przecież zaprzęgowcy mają genetycznie przenoszoną właśnie autoimmunologiczną niedoczynność, której u nas OCZYWIŚCIE się nie bada). Kazała mi zrobić fT3, fT4 TSH (które często wychodzi ujemnie i zafałszowane) i inne (min. cholesterol itd.) A TgAA zrobisz w Rzeszowie, koszt ok 40 zł. w ludzkim labie, tylko w takim robie.
  25. [quote name='chicken']Na podstawie badan krwi. Wszystkie wyniki i objawy wskazuja na niedoczynnosc trzustki. PS:Wiem ze najbardziej prawdomowne jest badanie trypsyny w kale ale u naszego weta nie ma laboratorium i poza tym jest to dla nas bardzo klopotliwe badanie bo klinika nie jest w naszym miejscy zamieszkania i nie sposob dowiesc probki przez pol godziny :roll: W najblizszym czasie chce jej zrobic takie badania i wlasnie kombinuje jak to zrobic zeby moja sunia zalatwila sie przed klinika :???:(a teraz niesposob trafic na to kiedy sie zalatwi bo robi to ok 2 razy na dobe a nie 5 czy 6 tak jak bylo przedtem)[/QUOTE] Test kliszowy (na aktywność trypsyny w kale) zrobisz sama trzeba tylko miec: a) kał b) kliszę surową niewywołaną i c) sól fizjologiczną (kupisz w aptece). Ja robiłam, weci mi powiedzieli jak dokładnie i wychodzi ok. Moja suka miała też z trzustką problemy ale jej przeszło po Scanoheparze. I jeszcze jedno częstą przyczyną niedomagań trzustki jest trudne do wykrycia zarażenie Lamblią (Giardia Lamblia). Bytuje w przewodach trzustkowych...
×
×
  • Create New...