-
Posts
3637 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Bura
-
W letnim stroju czyli bez sukienki :) Wiesz, dopiero bez futra widać, jaka Ajka jest ładna. Bo w takiej wersji psa, nic nie ukryjesz pod "fryzurką". Masz to, co jest na psie naprawdę, a nie co fryzjer dorobił. Dlatego uwielbiam moją sukę w takiej wersji i cenię sędziów, którzy potrafią docenić takiego łysego psa.
-
Ja mam foty z bisa weteranów, bisa oddziału Nowy Targ i z ras polskich :) Wstawię później bo odpadam z tego gorąca....
-
Z naszą sędziną - dla niej brawa!!! Już dawno nie spotkałam się z takim sedzią!! [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/28/3a685db76fe8dd30.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1f12416bdbaca078][IMG]http://images26.fotosik.pl/28/1f12416bdbaca078m.jpg[/IMG][/URL][URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=249279b4c0feee89][IMG]http://images24.fotosik.pl/28/249279b4c0feee89m.jpg[/IMG][/URL]
-
Ech, tan upał!! Ledwo przetrwaliśmy, ale za to mamy piękny opis i fajne foty, spotkaliśmy się wreszcie ze znajomymi i kibicowaliśmy (z baaaardzo dobrym skutkiem) naszym przyjaciołom. Tu wrzucę fotki. Na początek to jedno: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/28/8e92873eef49a0f0.jpg[/IMG][/URL] A tu już nasza królewna :) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/28/542537aacb8912c9.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/28/23c6b8055f935b61.jpg[/IMG][/URL]
-
[quote name='BeataSabra'] Strasznie mi się Ajka podoba. Koło mnie są dwa malamuty jeden ma makabryczne łapy (wadliwe z przodu i tyłu) Drugi wygląda jak mix mamuta z samoyedem ( ma rodowód - ja bym mu za nic w świecie nie dała). Głaski dla Ajki Ps: Jak jej stan zdrowia??[/QUOTE] Ten samojedowaty to pewnie długowłosy, z Samisiami nie mają one wiele wspólnego, długi włos jest cechą niepożądaną, ale występującą. I o ile występuje też u Huskych, to tam się je udało jakoś wyeliminować. Problem nie jest w długości włosa, ale gatunku tzn jak ma długi to jeszcze nic, ale zazwyczaj to jest wełna. Udręka dla psa i właściciela.... Najlepiej to trymować, jest jak wata...
-
Ajeczka ma się świetnie, wyliniała co prawda, ale jest dobrze. Musi schudnąć, to jasne :diabloti: i właśnie zamierzamy na nowotarskiej wystawie lub już w domu, pomyśleć poważniej nad odchudzaniem i zmianą chwilową diety na suche. Trzymajcie kciuki żeby nie było za gorąco dla naszej weteranki... Co do karsivanu, to jest to propentofilina, ludzkie jest tylko (prawie identyczne w działaniu) pentofilina i jest to Agapurin (najtańszy) który dostawała Ajka. Ale ona miała po nim bardzo niskie ciśnienie i objawy padaczkopodobne więc kazano nam odstawić. Za to dostajemy taurynę, karnitynę i duuużo surowych serduszek. No w granicach rozsądku. No to trzymajcie kciuki żeby chciała biegać i żebyśmy wywalczyły doskonałą z naszym łysoniem :diabloti:
-
Wow, to sporo, 2,5 kg sporo... O ile procentowo zwiększyliScie??
-
Czyli razem poszukamy plaży nudystów :) Do zobaczenia!!
-
Słuchajcie, a jak ja mam jechać (jadę z Rzeszowa przez Nowy Sącz i Krościenko)? Będzie oznakowanie w mieście??
-
Dora...Za TM :( Umarła otoczona ogromną miłością ...
Bura replied to Tiger's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Niezupełnie. Rimadyl to CARPROPHEN (nazwa substancji czynnej) a CarTrophen Vet to nazwa handlowa leku wspomagającego odbudowę mazi stawowej. Nie są zamienne, choć nazwa bywa myląca. Bezpieczniejszy (mniej efektów ubocznych) jest Cartrophen Vet choć ma działania uboczne i przeciwskazania a jeszcze mniej problematyczny jest Bonharen. -
[quote name='ewelinabuck']heheh juz do was lece zobaczyc jej piekne futro:evil_lol:[/QUOTE] Znaczy piękne pół centymetra futra :diabloti: A czy Twój Mamut też linieje do spodu czy inaczej??
-
To było zanim odpadły "portki" i zanim wypadły dziury na kryzie. Teraz nie ma już okrywówki na grzbiecie i cała jest w wersji "pieprz i sól"...
-
[quote name='ewelinabuck']ojjj on tez jest łysol w porownaniu do tego co bylo zima i trwalo az do konca maja teraz to chucherko nie piesio :evil_lol: :evil_lol:[/QUOTE] Chcesz zobaczyć chucherko to zajrzyj do Ajkowego wątku... Wygląda tragicznie... A ja ją taką uwielbiam i dlatego jadę 400 km na wystawę ją łysą pokazać. Sędzina usiądzie z wrażenia :)
-
[quote name='ewelinabuck'] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d69cdd6911b724f1.html"]http://images27.fotosik.pl/24/d69cdd6911b724f1med.jpg[/URL] ][/url][/quote] To się nazywa radość życia!! Przepiękny Malamut!! Mógłby tej mojej łysej doooooooopci pożyczyć futerka, choć na chwilę, tylko na nowotarską wystawę :cool3:
-
Półtorej godziny?? My jechaliśmy w tamtym roku 5 godzin z Rzeszowa... Teraz pewnie mój szofer punciakiem przyspieszy nieco sprawę ale poniżej 4 godzin nie liczę... Dzięki Bogu jest klima :diabloti:
-
Nie mam pojęcia. Trzeba poczekać...
-
Moja Ajka też sama w weteranach. Choć np. w Krośnie była jedyną suką Malamutową :)
-
Jeśli nadal ktoś poszukuje kwatery to szefowa - Pani Małgorzata Zabrzewska ma namiary na pensjonaty pod kątem wystawców!! Dzwońcie do niej i proście o pomoc!! W Nowym Targu to norma, że można się z nimi dogadać, dlatego ja zmieniłam oddział na Nowy Targ :))
-
O krioterapii nie słyszałam, raczej o rozgrzewających wcierkach (końskich). Spece od leczenia zachowawczego z USA tłumaczą kwestie nawrotów tak: zerwane więzadło samo sie nie zrasta, tworzy się blizna która stabilizuje staw. Tkanka bliznowca nie ma aż takiej wytrzymałości, więc czasem się odnawia uraz i jest od nowa Polska ludowa. Wtedy jedyna rada - ograniczenie ruchu aż się blizna odnowi.
-
[url]http://www.zkwp-ns.pl/dokumenty/plan_sedziowania_2007.pdf[/url] tu masz wszystko.
-
[quote name='Elitesse']e tam od razu cierpi - kiedys nie bylo planow sedziowania i jakos czlowiek zyl, ja wystawiam juz 10 sezon i do tej pory sobie radzilam :eviltong:[/QUOTE] Swoje futro wystawiam 10 lat i dopiero w tamtym roku zaczęła być moda na stawki itd. Przecież zawsze było tak, że człowiek się dowiadywał dostając w łapę katalog!! I co, gorzej było? Więcej tremy, stresu, może i tak, ale to też miało swój smaczek :) Teraz to wszyscy by chcieli wszystko wiedzieć i jeszcze najchętniej samemu ustalać jaką mają konkurencję :lol: To ja do końca sezonu poproszę żadnej :) I miejsce na bisie, drugie mnie satysfakcjonuje :diabloti:
-
[quote name='Alutka']hmmmm odpisałeś zupełnie nie na temat drogi Buru ! Wyobraż sobie , że ja też jestem organizatorką wystaw . Ale staram się dotrzymywać słowa., i nie obrażać ludzi .Wcale Waszej organizacji nie skrytykowałam , ani nie miałam takiego zamiaru. Szkoda, bo bardzo podobały mi się nowotarskie wystawy , ale po takiej odpowiedzi będę ostatni raz. Z Kynologicznym pozdrowieniem Alutka[/QUOTE] Oh, mamo!! Jaka obrażalska!! Bez komentarza. Na szczęście większość wystawców to ludzie rozsądni i zrównoważeni, podchodzący do tego sportu właśnie jak do sportu.
-
No to mnie poznacie po łysym Malamucie :) I obstawie 3 fotografów do tego łysola :)
-
[quote name='Alutka']Naprawdę ? tylko dla tego ? Myślę, że tym sposob nie jest najlepszy termin ma być terminem sztywnym , a wtedy wszystko by grało , nie narażało innych zdyscyplinowanych wystawców na niepotrzebny stres. a pozostałych nauczyło przestrzegania ustalonych zasad. .[/QUOTE] Wiesz, jak chcesz się czepiać to proszę bardzo, ale nie wyżywaj się na mnie. Termin był przedłużony z wielu względów, wygoda wystawców (min. możliwość zgłaszania na innych wystawach itd.) i tym podobne. Myślę, że oddział nie musi się tłumaczyć ze swojej polityki. I nie ma żadnego regulaminu, który nakazywałby publikację list wystawców, planu sędziowania i innych. To TYLKO dobra wola organizatorów. Skoro boisz się konkurencji, to ciekawe czy każdy oddział Ci udostępnia stawkę, skoro od tego uzależniasz przyjazd. A jak się okaże że sędziuje ktoś inny bo była zmiana, to co? Odwrócisz się i pojedziesz do domciu? Bo ja osobiście raczej nie. Oddział nowotarski zapewne musi się wiele nauczyć, ale takimi wypowiedziami ja osobiście, jako członek tego oddziału się oburzam. Skoro tak beznadziejnie to może od razu sobie odpuść? Albo weź na luz i po prostu, zamiast jechać po puchar, przyjedź do NT aby nie WALCZYĆ o kolejny tytuł, ale aby się rozerwać!! Przecież po to są wystawy....
-
Daj im szansę, wszystko dojdzie. Dla wygody wystawców był dłuższy termin zgłoszeń, nie dziwne więc że są nieco obłożeni robotą.