Jump to content
Dogomania

cockermanka

Members
  • Posts

    4045
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by cockermanka

  1. [quote name='xxxx52']cocermanianka-taka wlasnie hodowczynie chcialabym sklonowac:evil_lol:[/quote] :cool3: heh..muszę powiedzieć,że moje podejście do krycia nie znajduje zrozumienia u mojego szefa sekcji :shake: - cóż,zasada "kryć,kryć,kryć" zupełnie jest mi obca...a na dodatek "wyrzucam kasę" na różne dziwne badania..dysplazja,Optigen,oczy,serce...:evil_lol: ... a jak już kryję,to szukam psa za granicą,a nie za miedzą...ba! nie wykorzystuję swoich psów z uprawnieniami :evil_lol: Dla mnie nasze psy to przede wszystkim domownicy i przyjaciele,a nie źródło szczeniąt...
  2. [quote name='xxxx52']Tecia-z reka na sercu,powiedz ,ktory hodowca takie krycie przestrzga?:crazyeye: [/quote] Na szczęście znam takich hodowców :multi: - zresztą my także kryjemy rzadko,a nie wyobrażam sobie krycia co roku (zgodnie z regulaminem),podobnie jak nie wyobrażam sobie krycia 18 miesięcznej czy też ośmioletniej suczki...:shake: Według mnie 3 mioty w życiu to maximum.
  3. [B]Greg123 [/B]- witaj na Dogomanii :multi: Cieszę się,że zobaczymy się w Katowicach:loveu:
  4. Oj, tym teściom to bym dała [IMG]http://www.czarna.cyberdusk.pl/forum/images/smiles/krzeslo.gif[/IMG]:mad::angryy: Wielkie ukłony w stronę osób,które pomogły babulince przetrwać te dwa tygodnie [IMG]http://www.czarna.cyberdusk.pl/forum/images/smiles/z%20kwiatem.gif[/IMG] - ogromnie się cieszę,że suńcia jest znów ze swoja panią:loveu:
  5. To wspaniale,że czekoladowa babulinka wróciła do domu! Na temat tych teściów lepiej się nie będę wypowiadać....wrr
  6. [quote name='weszynoska']Każdy może sobie wytatuować swoje szczeniaki swoją tatuownicą, byle tylko zwrócił się do oddziału o kolejne numerki zgłoszonego miotu????? Dobrze rozumuję???[/quote] Być może zależy to od oddziału :roll: - w moim oddziale tatuaże mogą robić tylko osoby uprawnione przez ZKwP.
  7. Mnie bardziej wygląda na wachtelhunda... [url]http://www.wachtelhund.prv.pl/[/url] [url]http://www.wachtelhund.com.pl/[/url]
  8. I nie robić wszystkich fotek z góry. Warto zejść do psiego poziomu ;)
  9. [quote name='Elitesse']wystawa championow rzadzi sie swoimi regulami - z kazdej grupy sa wybierane 3 psy a z jedynki i dwojki po 4 tych 32 finalistow laczy sie w pary i jedne pies z pary odpada, te co zostana znowu lacza sie w pary i tak az zostana tylko 4 psy[/quote] [B]Elitesse [/B]- bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Nigdy na tę wystawę mnie nie ciągnęło...pewnie z uwagi na obsadę sędziowską...:roll: - dlatego pytałam. Na dokładkę widzę,że Leszna nie obowiązuje nowy regulamin sędziowania mojej rasy :shake:
  10. [quote name='Matusz']Wyniki BIS: 1. American Dollar z Arislandu 2. Akita a. 3. Seter angielski[/quote] ?? dwa setery?? to nie ma wyborów w grupach? :crazyeye:
  11. [quote name='Lounelines']Tak samo jak oceniał wyżły...[/quote] Czyli to nie tylko moje odczucia ;) W każdym razie świadomie się do tego sędziego raczej nie wybiorę...
  12. [quote name='Guciek'][B] Peter Beyersdorf (D)[/B][/quote] Według mnie - patrząc,jak ocenia cockery - sędzia dość nieprzewidywalny,nie mający określonego typu psa...choć z pewnymi jego werdyktami zgadzałam się w 100% ;) Stosuje pełną skalę ocen - przy czym niewiele jest ocen doskonałych.
  13. [quote name='matrix.....']my jednak zostaniemy sobie w domu ...[/quote] My tez się nie wybieramy....szkoda,że taki sędzia na cockery :shake:
  14. [B]Magda_drakkar [/B]- coraz lepiej ! Tylne łapki cofnęłabym ciut - tak żeby odcinek od stopy do stawu skokowego był prostopadle do podłoża.Głowa ładnie równolegle do podłoża,ale można by ją ciut cofnąć i podciągnąć wyżej - wtedy powinna się poprawić linia grzbietu. W każdym razie robicie duże postępy.
  15. [B]asiamm [/B]- przyhamuj trochę...nie tak ostro... [B]Anka ZG[/B] - to wszystko,co napisałaś to bardzo ładne wytłumaczenie...ale czy szukałaś szczeniaka niewystawowego czy trochę podrośniętego w hodowlach? Jasne,że najprościej kupić u handlarza...
  16. [quote name='magda_drakkar']A co mi powiecie o p. [B]Macieju Wytyku[/B]?:lol: Na co zwraca uwagę itp. szczególnie w cockerach;)[/quote] Na pewno zwraca bardzo dużą uwagę na ruch :cool3:
  17. Niestety,zapewne robią swoje zbyt wysokie opłaty...:shake:zawsze do Katowic zabierałam co najmniej dwa psy - a w tym roku pojedzie tylko jeden...:roll:
  18. [quote name='BBeta']Takie cudo w schronisku? :crazyeye: Nie wierze... :shake:[/quote] Pewnie,gdyby była prosto z salonu fryzjerskiego,to stanęłaby po nią kolejka...:roll: - a z tymi kołtunami...niewielu ludzi potrafi dostrzec w niej spanielową pieknotę...
  19. [B]Agnes[/B] - pod drybed można położyć podkład higieniczny ... może to byłoby dla Was rozwiązanie
  20. [quote name='Anka_ZG']Dzięki:) Dodam jeszcze, że mój Spajki urodził się jako pierwszy z miotu [/quote] Ale to nie ma ŻADNEGO znaczenia...:roll:
  21. [quote name='klaudia&Manta']Przyznaję się że nie :oops: :oops: :oops: Ale widziałam jak robiło to kilka osóbi był to właśnie ten sposób :roll: Ale widocznie i onei nie mieli o tym pojęcia , tak wiec przepraszam :shake:[/quote] Także widuję ten sposób:shake:...ale takie pokazanie psa działa na jego niekorzyść.
  22. [quote name='Daga & Maks']w wieku 6 tygodni może opuścić hodowlę ale najlepiej jak ma 2 miesiące.A obcinanie uszu jest nielegalne[/quote] Sześciotygodniowe szczenię [U]nie ma prawa[/U] opuścić hodowli. Mam na myśli prawdziwą hodowlę - regulamin hodowli mówi,że szczenię [U]musi[/U] mieć minimum siedem tygodni...
  23. [quote name='magda_drakkar'][B]cockermanka[/B], dzięki za opinię.:) Rozsyawiłam bardziej tylne łapy i jest lepiej, tyłek nie jest już tak wysoko:)[/quote] Dojdziecie do wprawy :cool3:,a trening czyni mistrza ;)
  24. [quote name='klaudia&Manta']Powinnaś go trzymać za końcóweczkę lub włosy na górze .:p[/quote] :crazyeye::crazyeye::crazyeye: [B]klaudia&Manta[/B] - chyba nigdy w życiu nie wystawiałaś cockera....:shake: [B]magda_drakkar[/B] - ogon przede wszystkim nie może być zadzierany powyżej linii grzbietu (grzbiet wygląda jak zapadnięty) - chyba najlepiej wygląda trzymany poniżej linii grzbietu, w miejscu,gdzie dawniej byłby skopiowany - końcówka ogona swobodnie,pies o dobrym temperamencie będzie nią sobie merdał. Można tez ogon zagiąć tak,że wygląda na kopiowany,ale ja tego sposobu nie lubię... Tylne łapy powinny być bardziej rozstawione,wtedy obniży się trochę zad. To tyle na początek ;)
  25. [quote name='aisak102']Czy nie ma ograniczenia ilości szczeniąt, jakie powinna wykarmić rodowodowa suka?[/quote] [B]Nie ma.[/B] [B]Na szczęście.[/B] Takie ograniczenie zniesiono chyba piętnaście lat temu.
×
×
  • Create New...