Jump to content
Dogomania

cockermanka

Members
  • Posts

    4045
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by cockermanka

  1. Wszystkie szczenięta z legalnego miotu ZKwP dostają metryki.
  2. Myślę,że nie ma co "gdybać",tylko trzeba zacząć od wizyty u lekarza. Znam alergików,którzy mają psy w domu mimo uczulenia - wszystko się da,jak się chce .
  3. Myślę,że to,co sprawdza się u cockerów sprawdzi się i u springera angielskiego. Nam bardzo spasowały kosmetyki bio-groom. Dla kolorowych cockerów używam szamponu do białej sierści,bardzo ładnie odświeża biel i nie wpływa negatywnie na kolorowe łaty. Jeśli springer będzie miał umaszczenie płaszczowe,to do ciemnych partii można użyć szamponu bardziej uniwersalnego,a tylko do łap i białych fragmentów psa szampon do białego. Do tego odżywka (my używamy Silk).
  4. [quote name='Tecia']Ok, pierwszy wekend pierwszym wekendem ale jak jest Światowka to mozna bylo przesunac:)[/quote] Oj...nie przesadzaj...:evil_lol:
  5. [quote name='Tecia']No i termin tak średnio w tym roku wybrany:( [/quote] Termin zawsze jest w pierwszy weekend lipca :eviltong: My chyba będziemy...
  6. [quote name='Czarne Gwiazdy']A ja pozwolę sobie pozwolę powiedzieć coś, co Wam się nie spodoba. Będąc groomerem i mając takiego klienta np. drugi, trzeci raz z rzędu wolałbym go ogolić na łysą glacę, niż ma się męczyć z kilkucentymetrowym pancerzem kołtunów, tylko dlatego, że pielęgnacja własciciela zamyka się w przyprowadzeniu psa raz na rok do strzyżenia.[/quote] Mnie się przede wszystkim nie podoba to,że ludzie kupują rasy wymagające pielęgnacji włosa,a potem maja nadzieję,że pies się sam wyczesze....:angryy:
  7. [quote name='zaba14']ogolony pies juz nie jest zadbany? :roll: nie jest zgodny z wzorcem, tylko tyle, jesli jest czysty i nie utuczony czy nie za chudy to to jest zadbany pies...:roll:[/quote] Rozumiem,że kto nie ma/miał cockera to tego nie zrozumie...:shake: Zadbany cocker jest regularnie czesany. NIE strzyżony na łyso. Strzyżenie niszczy włos na całe życie,o czym była mowa wielokrotnie. Jedynym usprawiedliwieniem dla strzyżenia cockera są dwa przypadki - pies ze schronu (gdzie nie ma możliwości czesania) i suka po sterylce (zazwyczaj gatunek włosa zmienia się paskudnie).AMEN. [quote name='zaba14']nie przesadzajcie... szurniety właściciel, zaniedbany pies... :roll:[/quote] Może być [B]leniwy [/B]właściciel. Cocker zadbany,to pies z rozczesanym włosem - nie strzyżony. [quote name='zaba14'] ale poki co nie mysle nad spanielem ;) [/quote] słusznie....:cool3: [quote name='zaba14']Wedlug mnie ostro przesadzacie, a co z yorkami? :roll: spotykacie psy zgodne z wzorcem? ja tylko na wystawach, a na osiedlu jest ich wiecej niz kundli... jesli wstawi tutaj ktos yorka ostrzyzonego na krotko to nagle pies jest boski i w ogole.... :roll: shi tzu... one maja siersc do samej ziemi, tak powinno byc, wiec po co rozklejac sie na widok krotkowlosego yorka??[/quote] Dla mnie york powinien mieć długi włos. I zdecydowanie nie rozklejam się na widok ostrzyżonego yorka. [quote name='zaba14'] Na osiedlu mam i anglika i amerykana, oba psy sa golone, fakt po co w ogole kupowac amerykana jesli sie go goli, ale to samo dotyczy sie yorkow... psy maja super właścicieli, jedza dobre jedzenie, nie sa grube ani chude, zawsze czyste.. i to sa zaniedbane psy? :roll:[/quote] Tak - pod względem prawidłowej pielęgnacji - to są zaniedbane psy. Niestety poza właścicielami dużą winę ponoszą fryzjerzy...bo niewielu ma pojęcie jak należy dbać o szatę cockera...:shake:
  8. [quote name='ladyyork']a jak ktoś nie ma czasu, chęci i pieniędzy nie powinien :shake:kupować psa z takim włosem[/quote] I to jest to,o czym cały czas mówimy - kupując psa należy brać pod uwagę to,jakiej pielęgnacji potrzebuje i czy wystarczy nam czasu i chęci,aby pies był zawsze zadbany. Zawsze można wybrać psa krótkowłosego :cool3:
  9. [quote name='Azawakh']Nie uważam, że zszedłem na zły trop ponieważ po pierwsze: podkreślanie swojej renomy poprzez ciągłe nagrody psa uważam iż świadczy o maluczkościu takiej osoby i jej kompleksach bo ona sama nic nie osiągnęła i nic na dobrą sprawę nic nie znaczy. [/quote] :crazyeye::crazyeye::crazyeye: Acha...czyli jeśli wyhodowałam niezłego psa,który ma jakieś osiągnięcia to znaczy ,że mam go więcej nie pokazywać ,bo to,że pies się podoba świadczy o MOJEJ maluczkości??? Wiedziałam,że potrafisz pisać bez sensu..ale to... :shake::shake::shake:
  10. [quote name='Asia & Ginger'][SIZE=1][B]Cockermanka[/B], nie słodź.[/SIZE] :mad: :evil_lol: ;) [/quote] Hehe...sęk w tym,ze naprawdę podobają mi się pudle z pomponami :multi: [SIZE=1]PS.za stara jestem na słodzenie[/SIZE] :evil_lol:
  11. [quote name='Gośka']A ja zupełnie nie rozumiem skąd takie oburzenie jak spaniela ktoś objedzie maszynką na goło? Mnie zupełnie taki wytrymowany się nie podoba i te zwisające fifraki pod brzuchem, wolę ogolić takiego klienta na łyso, po co ma wyglądać jak na wystawie. Jak wstawię taką fotkę to nie oburzycie się Wy miłośnicy spanieli? wątpię. I dlatego tez spaniela mnieć nie będę.[/quote] Każda rasa ma swoje wymogi odnośnie pielęgnacji i dbania o szatę.Spanieli się nie strzyże (do łysa) tak jak pudli się nie trymuje. Każdy kupując psa danej rasy powinien sobie z tego zdawać sprawę. PS.A mnie się pudle z pomponami bardzo podobają :loveu:
  12. [B]karla [/B]- zdecydowanie lepiej,że przychodzą do Ciebie co miesiąc (a nie raz na pół roku,żeby zgolić kołtuny do łysa) - bo efekty widać. Bardzo ładna domowa fryzura amerykana:multi:
  13. Jak będziemy po strzyżeniu,to wstawię zdjęcie :)
  14. [quote name='halbina']jak jeszcze napiszesz, że zaczął słyszeć i widzieć... to już w cuda uwierzę na 100%... :evil_lol: przepiękny dziadziuś! :loveu::loveu::loveu:[/quote] Nieee..tego nie napiszę :evil_lol:,ale radzi sobie świetnie - pod warunkiem,że nikt nie poprzestawia za bardzo mebli....:cool3: Od tego lata dziadziuś jest strzyżony a'la szczeniak,bo przy jego problemach zdrowotnych i gatunku włosa (oraz tym,że namiętnie siadał w kałużach w ogrodzie i ciągle miał wilgotny włos,który się bardzo kołtunił) musiałam wybrać to,co lepsze dla staruszka.:roll:
  15. Hmmm...chyba nas tu jeszcze nie było ... :roll: Dziadzio Amik (niesłysząco-niewidzący) w Azylu pod Psim Aniołem w maju 2004 r. [IMG]http://sara.republika.pl/images/amik/AMIK_ramka.jpg[/IMG] i latem 2005 ... po ponad roku pobytu u nas :cool3: [IMG]http://sara.republika.pl/images/amik/amik_postawa_4_ramka.jpg[/IMG]
  16. [quote name='Nugatowa']Aniu a uzywasz degażówek czy maszynki ? :lol:[/quote] Przede wszystkim duuużo skubiemy :cool3: A tam,gdzie trzeba używam i maszynki i degażówek... [quote] Dawałaś go na metamorfozy? :cool3:[/quote] Yyy...nie wiem... :oops:
  17. [quote name='sota36']Cockermanka - to jest mistrzostwo swiata!!!![/quote] Eee...aż tak to nie :cool3: - wystarczył kochający domek,dobry wet,dobre jedzonko i pielęgnacja;) Nie wiem,czy tak się Wam spodoba,jak wstawię aktualną fotkę dziadziunia Amika :evil_lol: - niestety wiek (około 14 lat) i przypadłości z nim związane oraz gatunek włosa robią swoje...:shake: ... i musielismy pożegnać się z tym długim włosem... [quote name='Nugatowa']Cockermanko uwielbiam jak robisz swoje piesy :mdleje: Dla mnie tak powinien wyglądać angielski angol, jak Twoje psy :klacz: [/quote] O rany... :oops::oops::oops: - cieszę się bardzo ,że Ci się przygotowanie moich psów podoba. Pudel piękny! Baaardzo lubię pudle:loveu:
  18. [quote name='panienkabubu']Nie znam psa, który nieruchomo wyleżałby na plecach z wyciągniętymi i przytrzymanymi łapami do zdjęcia.[/quote] Bo nie poznałaś mojej Carmelki :evil_lol: - prześwietlałam ją na klinice we Wrocławiu - wszyscy się zbiegli,żeby zobaczyć jak przytomny pies potrafi tak spokojnie leżeć. Cóż...trochę ćwiczeń i już ;) Moja znajoma nauczyła swoje dwie cockerki leżenia do zdjęcia i też się udało. Z dużym psem na pewno jest trudniej...:roll:
  19. [quote name='*hania'][B]Cocermanka[/B] masz fotkę takiego psa?[/quote] Zrobię po najbliższym strzyżeniu naszego dziadziunia...;),który z racji wieku oraz swoich przypadłości jest teraz strzyżony a'la szczeniak.Nie mogę mu za bardzo trymować grzbietu,bo ma sporo kaszaków,które łatwo skaleczyć... A jak wzięłyśmy go z azylu,to wyglądał tak,czyli sam kołtun...: [IMG]http://sara.republika.pl/images/amik/AMIK_ramka.jpg[/IMG] po roku pobytu u nas wyglądał tak (to nie jest strzyżenie wystawowe)... [IMG]http://sara.republika.pl/images/amik/amik_postawa_4_ramka.jpg[/IMG]
  20. [quote name='karla']spaniel przed strzyżeniem i po[/quote] Hmm...czemu robisz amerykana na anglika?:crazyeye: a jeśli już robisz a'la anglik...to tylne łapy..porażka.... Amerykan zdecydowanie lepiej wyglądałby zrobiony "na szczeniaka". Maszynkę już pominę...;)
  21. [B]Toller[/B] - niestety link nie działa...
  22. Oki,oki - nie jestem taka paskudna na jaką wyglądam :evil_lol: Udało Ci się ściągnąć ?
  23. [quote name='cockermanka']Ulotkę można pobrać [COLOR=Red][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=1788910&postcount=39"][B]TUTAJ [/B][/URL][/COLOR][/quote] Bardzo proszę o uważne czytanie tematu...:cool3:
  24. [quote name='Złośnica']no to plan wykonany w 100 %, [B]Luger CAC[/B] w klasie championów i młoda JRT od [B]LUBY CAJC :multi:[/B] [/quote] Wielkie gratulacje dla Lugerka:multi::loveu:
  25. [quote name='ladyyork']a zresztą miał kołtuny:angryy: na grzbiecie [/quote] Przyznam,że zapuszczenie spaniela tak,żeby miał kołtuny na grzbiecie,to już przesada... :mad:
×
×
  • Create New...