Jump to content
Dogomania

cockermanka

Members
  • Posts

    4045
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by cockermanka

  1. O, dzięki! Widzę,że na stronie ZG też już pojawił się wreszcie nowy adres...
  2. [B]K&A[/B] ale pracochłonne dzieło! Mnie wykończyły rozety dla wszystkich Zwycięzców Ras na Bytom...ale znów coś tam dziergam ;-)
  3. Strona oddziału od dawna nie działa...heh...i znowu powtórka sędziów...już naprawdę nie ma gdzie jeździć...
  4. Aż się serce kraje na taki widok...heh...szkoda,że nie mam możliwości żeby go zabrać...
  5. [quote name='Zuza i Noddy']Jeszcze raz gratulacje dla Carmenki i dla was ;)[/QUOTE] Bardzo dziękujemy - dumne jesteśmy z małej-czarnej :-D
  6. Fakt, że u nas na ringu tez był okropny bałagan...przecież gospodarzem ringu powinien być ktoś, kto ma pojęcie o kolejności oceniania i o tym, kogo wołać do porównań i finałowych wyborów... Na szczęście pogoda nam dopisała,a nasza [B]CARRMEN Royal Antidotum FCI[/B] przywiozła:[COLOR=Magenta][B] CWC, CACIB, Zwycięzca, BOB i Cruft's Qual.[/B][/COLOR]
  7. U mnie jednostronne leżą sobie na półce...zdecydowanie wolę dwustronne :-)
  8. [quote name='Agnieszka K.']A uzywał ktos tego: [URL]http://www.maksimoryc.pl/Puder_wybielajacy_whitener_05_kg_p794.html[/URL][/QUOTE] Nie, ale użyłam tego: [url]http://www.crownroyale.pl/puder_grooming_powder.html[/url] - ale nie z wodą utlenioną 20%, a ze zwykłą 3% .... i jestem zachwycona efektem. Po kąpieli,jak zwykle użyłam balsamu z Ehaso z dodatkiem "Lazur" z Iv Sant Bernard.
  9. [quote name='cockermaniaczka']kto sedziuje spaniele?[/quote] [COLOR=#ff0000][B]Shamil Abrakimov (rus)[/B][/COLOR]
  10. To ja jeszcze wstawię moje rozetki dla cocker spanieli angielskich na katowicką wystawę ;): [img]http://i135.photobucket.com/albums/q128/cockermanka/rozety/IMG_6002.jpg[/img]
  11. [quote name='Cockermaniaczka']Ma ktos wyniki cockerow angielskich i fotki?[/QUOTE] Pełne wyniki są tutaj: [url]http://serwis_spaniele.republika.pl/index2.html[/url] Jeśli chodzi o fotki...to mogę tylko wstawić zdjęcie rozet przygotowanych przeze mnie dla cocker spanieli angielskich:evil_lol: [IMG]http://i135.photobucket.com/albums/q128/cockermanka/rozety/IMG_6002.jpg[/IMG]
  12. [quote name='KrzysiekM']Może, ale po co dwa razy robić coś co spełnia tą samą funkcję? Czyli ma za zadanie zidentyfikować psa?[/QUOTE] Bo dobry tatuaż jest czytelny i widoczny od razu. A chipy będą miały sens wtedy,gdy będą wszędzie (lecznice, ZKwP, straż dla Zwierząt Straż Miejska, Policja itp.) dostępne czytniki,żeby zidentyfikowanie psa było proste. I gdy będzie jedna porządna baza.
  13. Nie kilka czy kilkanaście a już w zasadzie kilkadziesiąt. Z tego co wiem,to prawdopodobnie cierpiał na rarge syndrom...i został wykluczony z hodowli. Niestety te echa jeszcze krążą po psach bezpapierowych...stąd bardzo częste problemy z charakterem u pseudospanieli.
  14. [quote name='KrzysiekM']Cockermanko zgodnie z twoją logiką tatuaże też nie mają większego sensu, bo nie ma jednej porządnej bazy i każda organizacja trzyma te dane oddzielnie.[/quote] Dobry tatuaż jest przede wszystkim widoczny i nie ma problemu,żeby go odczytać - bez czytników i biegania w ich poszukiwaniu. [quote name='KrzysiekM']Moim zdaniem tatuaże są już przestarzałe, podczas wykonywania zabiegu niepotrzebnie zadają ból szczeniakowi a kiedy podrośnie stają się mało czytelne.[/QUOTE] Dlatego trzeba robić DOBRE tatuaże, tzw.pisakiem - zabieg jest bezbolesny (tatuowałyśmy tak już trzy mioty) ,a tatuaż bardzo czytelny przez wiele lat. A do tego, tak jak pisałam, hodowca może sobie maluchy zachipować.
  15. Hodowca może zachipować szczenię niezależnie od tatuażu. Dopóki nie będzie jednej porządnej bazy chipów,to takie pomysły według mnie nie mają większego sensu.
  16. [quote name='ROOFI']Oczywiście,że ma rację,doświadczenie i piękne cocker spaniele.[/QUOTE] Dzięki w imieniu moich piesów :-D
  17. Kilka postów wcześniej masz odpowiedź.. ;-) [quote name='cockermanka']No,my już drugi raz się nie wybierzemy...jednak wolę sędziów,którzy naprawdę "czują" rasę:roll:[/QUOTE]
  18. [quote name='Grey']Narisowa i ja o spanielu pisałem , dla mnie min. długość na ucho to 3 mm. z włosem i bardzo nie chętnie bym na taką długość strzygł.[/QUOTE] 3 mm z włosem,to zdecydowanie za długo na wewnętrzną część ucha.:roll: szczególnie w okolicach kanału :roll:
  19. Nie wiem,jak to wygląda z otwieraniem działalności,bo pracuję na etacie i miałam tzw. przyrzeczenie zatrudnienia.
  20. [B]Cockermaniaczka[/B], to akurat z moim urzędem było trochę zabawy - nie każdy urząd robi takie problemy. [B]zeberka161[/B],kurs może być w całości finansowany przez urząd - jeśli jesteś zarejestrowaną osobą bezrobotną i nie ma dla Ciebie ofert pracy - a masz tzw.przyrzeczenie zatrudnienia bądź będziesz uruchamiać działalność gospodarczą (to tak w skrócie).
  21. [U][B]agnethka - Śliczne! [/B][/U]
  22. Objawia się przede wszystkim stałym,dość mocnym łzawieniem. Dobrze jest wtedy sprawdzić u weterynarza drożność kanalików - to prosty test. Często udaje się przetkać zatkane kanaliki,można też leczyć operacyjnie-jeśli jest taka konieczność.
  23. Witam nowych spanielomaniaków :-)
  24. [quote name='Grey']Cockermanka co uważasz o moim kompl. do kołtunów.[/quote] Hmm...jak dla mnie to zdecydowanie za gęsty grzebień jak na rozczesywanie kołtunów. [quote name='Grey']Teraz po tych zmianach możemy chyba robić zdjęcia w HD[/QUOTE] Heh...chyba jednak nie - a takie wielkie foty rozwalają forum ...
  25. Jak może się u spaniela zrobić filc jak kamień po jednym niepalnowanym spacerze? Rozczesnie tego to dobrych kilka godzin - i faktycznie trzeba bardzo uważać na brzegi uszu. Na sprzedaż? Dorosła suka? Bo młode szczenię długiego włosa na uszach nie ma... G[B]rey[/B] - albo naucz się wreszcie zmniejszać fotki,albo wstawiaj linki...
×
×
  • Create New...