Jump to content
Dogomania

cockermanka

Members
  • Posts

    4045
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by cockermanka

  1. [quote name='ivy'][B]Cocermanka - widze, że troche znasz hodowle spanieli. Powiedz mi co myślisz o "złotej grocie" ? Bo ja zawsze myślałam, że to super najlepsza hodowla a dowiedziawszy się o przyjaźni owej pani z panią z Radomska zaczęłam się zastanawiać. ............... No i sama hodowczyni nie wydała mi się zbyt przyjazna. Co Ty sądzisz ?[/B][/quote] Hmm...mam wrażenie,że pomyliłaś hodowle :roll: [quote name='ivy'][B]Ponadto słyszałam, że sprzedane szczeniaki wyrosły na kundelki (tu zastrzegam TYLKO SŁYSZAŁAM!).[/B][/quote] Ja już słyszałam mnóstwo różnych dziwnych rzeczy - więc dopóki nie ma dowodów to byłabym bardzo ostrożna w powtarzaniu takich "rewelacji"...:roll:
  2. [quote name='Cockermaniaczka']I calkiem fajne niektore skojarzenia maja:smile: [/quote] ?????:crazyeye: [quote name='ivy'][B]Fajnie, że ktoś miał odwage to napisać, bo po pierwszej odpowiedzi zwątpiłam. Zabrzmiało jak "brońmy się nawzajem bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku".[/quote] [/B]Właścicielka tej ... hodowli doskonale wie,jakie mam zdanie [B]:diabloti:[/B] i nie zanosi się na to,abym je zmieniła.[quote name='ivy'][B] Po pierwsze handlowanie psami radowodowymi i nie rodowodowymi jest zabronione przez związek nie wspominając o jakiś "zasadach". Nie wiem co regulamin mówi o sprzedaży hurtowej ale też wydaje się to dość niesmaczne. [/quote] [/B]Cokolwiek regulamin mówiłby o sprzedaży hurtowej,to jest to po prostu nie do przyjęcia [B]:angryy:[/B] - podobnie,jak produkcja nierasowych szczeniąt :angryy:[quote name='ivy'][B]? Zgodze sie, że psy nie wyglądają tragicznie, ale żeby miały jakieś super warunki to nie powiem. Jest spełnione niezbędne minimum ot co. Klatka obok klatki i stoją mróz nie mróz.[/B][/quote] :shake: :shake::shake:
  3. Musisz bardziej sprecyzować oczekiwania - bo samo stwierdzenie "szukam hodowli cocker spanieli angielskich" to jednak za mało...istotne w poszukiwaniach jest m.in. czy ma to być psiak wystawowy czy nie wystawowy, jakie umaszczenie, czy możesz jechać po psiaka na drugi koniec Polski czy szukasz po prostu rasowego psa w miarę blisko... [B][quote name='ivy']Ja [U]NIE POLECAM [/U]na pewno hodowli z Radomska. [/quote][/B] A z tym zdaniem się zgadzam...
  4. [quote name='Asia & Ginger']Coś się link popierniczył. :cool1:[/quote] Wklejam go już kilka razy...po zaakceptowaniu postu "dodają" się jakieś zbędne elementy..cenzura czy cóś....:diabloti: Niestety pozostaje skopiowanie,żeby zobaczyć... EDIT: kopiuję artykuł i fotkę: [U][B]Znęcali się nad zwierzętami[/B][/U] [URL="http://polskalokalna.pl/wiadomosci/wielkopolskie/poznan/news/znecali-sie-nad-zwierzetami/zdjecie/bez_nazwy,2890473"][IMG]http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/k/6/Znecali_sie_nad_2890472.jpg[/IMG] [B]Tutej.pl[/B][/URL] [B]Środa, 15 października (14:06)[/B] [B]Prawie 30 rasowych psów, 12 papug, kot oraz jeż przetrzymanych było w skandalicznych warunkach w dwóch domach jednorodzinnych na terenie Poznania. Zwierzęta przebywały w małych, prowizorycznych, niesprzątanych klatkach. Niektóre z nich są bardzo ciężko chore. Właścicielom grozi do dwóch lat więzienia.[/B] [B]Pracownicy Pogotowia i Straży dla Zwierząt z Trzcianki poprosili poznańską policję o asystę w czasie interwencji w domu jednorodzinnym na terenie poznańskich Rataj. Okazało się, że pod wskazanym adresem w nieludzkich warunkach przetrzymywane są zwierzęta różnych gatunków i ras.[/B] [B]Na miejscu zastano psy, papugi, kota i jeże, które przebywały w prowizorycznych budach i klatkach. Już z daleka zwierzaki wyglądały na wygłodniałe i zabiedzone, a ich skomlenie było słychać w najbliższej okolicy. Psy trzymane były w ogrodzie i w domu w klatkach oraz na uwięzi. [/B] [B]We wszystkich tych miejscach znajdowały się sterty zwierzęcych odchodów, świadczące o tym, że nikt nie sprzątał klatek od długiego czasu. W wielu wypadkach nieczystości tworzyły zbitą, nawet kilkunastocentymetrową warstwę, po której chodziły zwierzęta. [/B] [B]Psy były zaniedbane, zapchlone, a ich sierść była pokryta odchodami. Na skórze psów widać było zmiany chorobowe. Zwierzęta nie miały dostępu do [URL="http://ad2.eurobb.net/please/redirect/876/2/1/32/%21hash=2261970021;h4r=2179967301;p4r=305441912;uwi=800;uhe=600;uce=1;param=9832/440043_5?"]wody[/URL], a wiele z pojemników było pokrytych pajęczynami. [/B] [B]Na miejscu policjanci i pracownicy pogotowia znaleźli kilkanaście psów różnych ras - zwierzęta w większości posiadały rodowody. W klatkach znajdowało się 12 papug, z tego dwie chronione gatunkowo, oraz kota i jeż. [/B] [B]W trakcie odbierania zwierząt właścicielce okazało się, że kobieta posiada jeszcze jeden dom na Wildzie. Tam znaleziono kolejnych 20 psów i jedną papugę. [/B] [B]Wszystkimi zwierzętami zajęli się pracownicy Pogotowia i Straży dla Zwierząt. W sumie w dwóch domach skonfiskowano 13 psów rasy Spaniel, osiem Yorków, trzy Westy, dwa Chichułachua, jednego Owczarka Szkockiego Collie, 12 papug w tym dwie chronione rasy Kakadu, kot i jeż. [/B] [B]Zwierzętami zajmują się pracownicy pogotowia dla zwierząt, którzy podjęli się ich leczenia, które może kosztować nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. [/B] [B]Właścicielom zwierząt: 34-letniej kobiecie i jej 49-letniemu znajomemu zostaną przedstawione zarzuty złamania przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt. Grozi im do dwóch lat więzienia.[/B] [B]Wiadomość pochodzi z portalu Tutej.pl[/B]
  5. [quote name='Asia & Ginger'][B]Cockermanka[/B], gdzie widziałaś te zdjecia? Podaj link proszę.[/quote] Proszę bardzo: [url=http://polskalokalna.pl/wiadomosci/wielkopolskie/poznan/news/znecali-sie-nad-zwierzetami,1195076,3286]Zn
  6. Sądząc po zdjęciach,które widziałam,to tam były cavaliery....:roll: A takich "hodowców" pozamykałabym do tych klatek...:angryy::mad:
  7. [quote name='Jogurt']No tak samo jak pozbieranie butelek po piwie- kolo naszego ringu bylo tego pelno :angryy::angryy: i parking 40 zl to chyba lekka przesada, biorac jeszcze pod uwage range wystawy. Pojechalismy postawic auto 50m od bramy :diabloti: bylo rownie blisko i do tego za darmo :evil_lol: [/quote] My już od kilku lat nie wjeżdżamy na teren wystawy - za te 40 zł (to drożej niż w Poznaniu!) wolę kupić zabawki dla sforki...Mamy stałe miejsce - blisko i bezpłatnie:cool3: - klatkę i stół mamy na kółkach,więc te kilka metrów przejażdżki to nie problem:razz:
  8. [quote name='taks']:wallbash: nie dziwię się suce - we mnie też budzisz agresję[/quote] Zgadzam się - we mnie też... Szkoda tylko suki...ciekawe,czy jej hodowca podziela waszą radość z produkowania kolejnych ,miotów kundelków...rany...6 lat i szósty miot??? Naprawdę trzeba być bez serca!!! [quote name='Maćka'] Rodowodu się nie wyrabia, papiery dostaje się przy zakupie szczeniaka, to tak ku oświeceniu.[/quote] :crazyeye: A to nowość jakaś...:evil_lol: Ze szczenięciem dostaje się metrykę,na podstawie której [B]wyrabia[/B] się rodowód.
  9. My mamy kolejne Zw.Mł. dla małej-czarnej :razz: Ale trzeba przyznać,że po raz kolejny ringi tragicznie przygotowane :shake: - rozumiem,że kretowiska to "siła wyższa"...ale nie skoszona wysoka trawa to chyba nie jest problem nie do opanowania :angryy:
  10. Do nas potwierdzenie dotarło dzisiaj ;) Trzeba tylko jeszcze zamówić pogodę taką, jak była w Rybniku :cool3:
  11. [quote name='Basik']Hej! To ta czarna młoda istotka to Wasza? To ja tak sobie pozwoliłam ja głaskać i opieprzyć wystawiającą ją osóbkę - sunia śliczna, tylko musi sie jeszcze pouczyć biegania :) stałam przy ringu i od razu wpadła mi w oko, śliczna mordka i grzbiecik! No i na bestach też jej kibicowałam! [/quote] Gratulacje dla Famy :multi: Tak,to nasza najmłodsza psica ;) (2 października skończyła 9 miesięcy) wczoraj miała "dzień szalonego dzikiego konia" :evil_lol: (chyba na cześć pięknej pogody) - zazwyczaj biega bardzo ładnie :cool3:
  12. [quote name='RudaPaskuda']pogoda fajna, wszystko fajne ale ring honorowy do d...;([/quote] Podobno nie można mieć wszystkiego ;) - ale rzeczywiście konkurencjom finałowym brakowało oprawy - jakaś "zieleninka" przy podium,wykładzina na podium,bo było bardzo śliskie)... no i miejsca przede wszystkim - szczególnie,że to tak piękny i duży teren ...:roll:
  13. [quote name='Błyskotka']Super :multi::multi::multi: Przepraszam Aniu że nie przyszłam ale nie wszystko wyszło tak jakbym chciała :roll: .[/quote] Szkoda,ale nic stracownego - z pewnością uda się nam niebawem spotkać ...ja 3/4 czasu spędziłam na gadaniu z właścicielami "naszego" Benjamina ... i na strzyżeniu tego biało-czarnego przystojniaka ;)
  14. Pogoda była super, nasze piesy wykonały plan z nawiązką [U]Bassco [/U]- [B]dosk, CWC, NDPwR, [SIZE=3]BOB[/SIZE][/B]:multi: - skończył dorosły championat [U]Carrmen[/U] (ma 9 miesięcy i 3 dni) - [B]dosk, Zw.Mł., NJwR, [SIZE=4]BIS Junior II miejsce:multi::multi::multi: [/SIZE][/B][SIZE=4][SIZE=2]- zaczęła młodzieżowy championat[/SIZE][/SIZE]
  15. [quote name='Eriu']Ja też się wybieram, ale bez piesa oczywiście :). W związku z tym mam pytanie: wie ktoś o której godzinie "impreza" startuje?[/quote] Zazwyczaj o 10.00:cool3:
  16. Do nas też przyszło potwierdzenie :-)
  17. Jeśli nas przyjęli,to mamy 6 konkurentek w klasie...
  18. [quote name='RudaPaskuda']czyli jeśli ja jestem w klasie szczeniat w samcach z BC tzn ze jestem sama w klasie?Czy to jest już na bank pewne??I mam nr 5? Czy ktoś dostał już jakies dokumenty z Rybnika odnośnie wystawy??[/quote] Na to wygląda,że macie nr 5 i jesteście sami w klasie... My też nie dostałyśmy jeszcze potwierdzenia.
  19. Z naszego stołu jestem bardzo zadowolona - na wystawach służy także jako środek transportu (mamy dośc ciężki pawilon) i spisuje się świetnie.:loveu: Jedyny minus to waga - ale nie można mieć wszystkiego ;)
  20. [COLOR=Magenta][COLOR=Black]Nie ma spisu z nazwami psów - jest lista wystawców i plan sędziowania...[/COLOR] [B] RING VIII: Sędzia - Jan Borzymowski Psów 58[/B][/COLOR] Appenzeller Sennehund PSY Klasa championów 1 105 - 105 SUKI Klasa pośrednia 1 106 - 106 [B]Berneński Pies Pasterski - Berner Sonnenhund[/B] PSY Klasa szczeniąt 1 109 - 109 Klasa młodzieży 5 110 - 114 Klasa pośrednia 3 115 - 117 Klasa otwarta 3 118 - 120 Klasa championów 1 121 - 121 SUKI Klasa szczeniąt 1 122 - 122 Klasa młodzieży 6 123 - 128 Klasa pośrednia 7 129 - 135 Klasa otwarta 1 136 - 136 Klasa championów 1 137 - 137 [COLOR=Magenta][B]RING II: Sędzia - Ewa Bukład Psów 45[/B][/COLOR] Bearded Collie PSY Klasa pośrednia 1 1 - 1 Klasa championów 1 2 - 2 SUKI Klasa młodzieży 1 3 - 3 Biały Owczarek Szwajcarski - White Swiss Sheperd Dog PSY Klasa młodzieży 1 4 - 4 [B]Border Collie[/B] PSY Klasa szczeniąt 1 5 - 5 Klasa młodzieży 1 6 - 6 SUKI Klasa młodzieży 2 7 - 8
  21. [quote][COLOR=black][B]- Cocker spaniel[/B] – długouchy psiak o mistrzowsko opanowanej sztuce hipnozy.[/quote] Hahaha...PIĘKNE :-D [/COLOR]
  22. Bardzo się cieszę,że udało się nawiązać kontakt z nową właścicielką pieska!
  23. [quote name='Joanna G']I tu mój podstawowy błąd ,bo pies został ODDANY bez jakiejkolwiek umowy .[/quote] Oj,to niedobrze...:shake: Ja chyba w tej sytuacji próbowałabym jednak jeszcze rozmawiać z tą osobą,która pozbyła się szczeniaka ...
  24. [quote name='Joanna G']Więc owa pani stwierdziła ,że jej prawem jako 1 właścicielce jest mi nie mówić ,gdzie sprzedała SWOJEGO szczeniaka !!!!!! Nie wiem co to ma na celu ,żebym sie nie dowiedziala gdzie on przebywa ?? Bardzo mnie własnie ten motyw interesuje dlaczego ??[/quote] Nie zazdroszczę ...sama lubię wiedzieć,co słychać u "naszych" szczeniąt...a tu sytuacja co najmniej dziwna... Nie miałaś w umowie punktu,że w przypadku chęci zbycia psa obecny właściciel ma obowiązek poinformowania o tym hodowcy?
  25. [quote name='Goldek']Ej, a może zrobić na takiej giełdzie coś takiego, że koło pseudohodowcy przyjdzie kilka dobrych hodowli, psiaczki będą miały wodę i wszystko, będą zadbane i w ogóle to może ludzie zauważą jaka jest różnica między rasowym a nie? [/quote] :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: Żaden rozsądny hodowca nie będzie smyczył swoich wychuchanych szczeniąt na giełdę ryzykując,że maluchy załapią się na jakieś wirusowe choróbska :shake:
×
×
  • Create New...