Skąd jesteś?
Przede wszystkim trzeba go wytrymować, czyli usunąć podszerstek (tego samym czesaniem grzebieniem czy szczotką nie zrobisz).
Najlepiej by było, żeby trymowaniem mógł zająć się ktoś, kto zna się na spanielach i będzie wiedział jak ratować taki włos. Golenie maszynką niszczy włos spaniela...najczęściej odrasta dość mocno pofalowany. Dobre i regularne trymowanie pomoże przywrócić psu przyzwoity wygląd.
Furminator średnio się do tego nadaje. Najlepsze byłyby trymery Mars 2,5 i 1,5 mm ...
Na razie możesz przepleść gumkę (najlepsze są z ucięte z dętki rowerowej) przez niezbyt gęsty grzebień i tym wyczesywać - zbierze trochę podszerstka i martwego włosa.
Odżywka jak najbardziej (do jedwabistego włosa),ale ona nie rozwiąże problemu.