[quote name='weronika7']czy tak można w FCI? myślałam ze kupując z fci kupuje prawdziwe rasowe szczenie a tu okazuje się że to takie same pseudo jak nowopowstałe stowarzyszenia?[/quote]
Nie, nie można. Miałaś pecha i trafiłaś na związkową czarną owcę - niestety jak wszędzie i u nas zdarzają się takie osobniki. Przypuszczam,że te szczenięta bez rodowodów FCI są zarejestrowane na kogoś innego ... ale to trzeba by było sprawdzić. A sprawę zgłosić do odpowiedniego oddziału ZKwP.
[quote name='weronika7']czy istnieją jeszcze hodowle które nie oszukują i rzetelnie prowadzą hodowle?:roll:[/QUOTE]
Oczywiście, i myślę że takich jest zdecydowana większość. Z chiłkach to na pewno jest [url]www.zmichelina.pl[/url] - tę znam, ale jest z pewnością dużo więcej prawdziwych Hodowli.