-
Posts
3524 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asiunia
-
Paco śniegiem jest zachwycony!Można go jeść,można się w nim tarzać,kopać,biegać...full wypas:eviltong:
-
[quote name='mala_czarna']Nauczyli w szkole czytać, he? No to poczytaj troszkę moich postów to może dotrze, że wzięłam ze schroniska suczkę. Zachowujesz się jak babsko z bazaru.[/quote] Pewnie jak i czytać uczyli to i wypowiadać swoje zdanie w bardziej kurtuazyjny sposób również:roll:
-
[url=http://www.youtube.com/watch?v=9wAIi6GnX44]YouTube - metusia[/url] to jeszcze takie nasze życie w pigułce...Podkład FAR AWAY NICKELBACK
-
Paco poczwarek prawie niemiecki i rottkowe anioły:)
asiunia replied to asiunia's topic in Owczarek niemiecki długowłosy
[quote name='Onomato-Peja']Hehe no decydując się na terriera trzeba wiedzieć, że zwykły 1,5 godzinny spacer go nie zmęczy:evil_lol: Przeciąganie, aportowanie, ganianie, sztuczki dzikie szaleństwa i to w dawce maxi :diabloti: Zupełnie jak moja Poczwarka :eviltong: i zapewne Twój Poczwar :cool3:, ale jednak to nie terriery. :lol:[/quote] Rocky jest 500 razy gorszy niż poczwar:roll:to tego socjopata,wredniak i uparciuch z kompleksem wielkości:roll: -
Kochana,Sosnowiec dzieli sie na różne strefy klimatyczne:evil_lol:Wielokrotnie było tak że u mnie na Pogoni nie spadła ani jedna kropelka,a ja wracając od teściów ze Środuli mogłam wykręcać ubrania z wody:shake:
-
Paco poczwarek prawie niemiecki i rottkowe anioły:)
asiunia replied to asiunia's topic in Owczarek niemiecki długowłosy
[quote name='Onomato-Peja']JRT to w ogóle specyficzna rasa, która się nigdy nie męczy i nie starzeje :diabloti: Zawsze chciałam mieć :loveu:[/quote] Cholernie specyficzna:diabloti:Nigdy więcej teriera,a miałobyć tak słodko:diabloti: -
Pada deszcz ze śniegiem-u mnie też w momencie śnieg topnieje:shake:
-
[quote name='***kas']ja mam rottka. Fakt, nie jest to pies z rodowodem, ale pod względem charakteru, predyspozycji, wypisz wymaluj rot. W stosunku do dzieci potrafi być super, ale pod warunkiem, że będzie tego nauczony, inaczej potraktuje jak super zabawkę, no bo co w końcu? Rusza się, krzyczy, znaczy gonić, gonić i upolować :diabloti: Młody próbował tez upolować moje kotecki ,ale z racji tego, że i jeden i drugi to stwory po przejściach pokazały, kto rządzi i Diego ustąpił... Bardzo energiczny pies- chociaż biegi długodystansowe nie są jego zamiłowaniem. Aportowanie, ćwiczenie komend, sztuczek, owszem. Piekielnie inteligentny. Każde polecenie przemyśli, przeanalizuje, sprawdzi czy mu się opłaca. Nauczył się sam otwierać drzwi, potrafi otwrzyc szafke, lodowkę, ostatnio próbował furtkę. Czasami jak obserwuje młodego jak kombinuje, aż strach się bać, np kongo-zabawka z której wylatują smaki, zamiast wydłubywać jęzorem, moj rot tym rzuca-smaki wypadają, po 15 minutach kongo puste.:diabloti: Każdy Twój błąd wykorzysta, obróci na swoją korzyść, a zrobi to tak umiejętnie, że pretensje będziesz mogła mieć tylko do siebie. Dlatego od samego początku, trzeba z takim pracować. W stosunku do obcych, raczej nieufny, aczkolwiek jeżeli już nastąpi powitanie z mojej strony, przyjmuje do "stada" bez problemu. Co więcej, trzeba wziąć pod uwagę, że to pies silny, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Moj potrafi głową wywalić dziurę w drzwiach... Dobrze socjalizowany, po odpowiednim szkoleniu rottek to super pies. Niemniej jednak nie polecała bym tej rasy nowicjuszowi. Roty to typowe psy dla pasjonatów-zakochanych w rasie, w temperamencie. Wygląd to niestety nie wszystko...;)[/quote] To ja jeszcze dorzuce swoje trzy grosze:evil_lol: Na wstępie-rottweiler to dla mnie ideał,zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym;) 1)Dzieci Obydwie moje dziewczynki miały niesamowitą cierpliwość w stosunku do dzieci.Były bardzo ostrożne i delikatne-nie mniej jednak przenigdy nie zostawiłabym żadnej z nich sam na sam z dzieckiem-z resztą ŻADNEGO PSA. Nawet niechcący pies o takich gabarytach może dorosłemu czlowiekowi zrobić krzywdę,a co dopiero dziecku;) [IMG]http://images46.fotosik.pl/130/3c52928620c857eb.jpg[/IMG] [IMG]http://85.128.164.52/imghost/676891xf20.JPG[/IMG] 2)Rott kocha i szanuje całą rodzinę nie mniej jednak wybiera sobie jednego takiego ukochanego członka tejże rodziny któy jest dla niego świętością(czasami na pograniczu obsesji:eviltong:).Jeżeli "guru"akceptuje inne czworołapy rott również je zaakceptuje [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/447/ax006vo4.jpg[/IMG] (Met wychowała dwa koty-jeden z nich do tej pory jest z nami i bardziej myśli że jest psem niżeli kotem:evil_lol:) 3) U rotta najbardziej ceniłam sobie plastyczność. Długi spacer to długi spacer,szkolenie to szkolenie,leżenie na kanapie przed TV to też świetna rozrywka...Byle z panem.To psy niezwykle uczuciowe-nie mniej jednak tylko dla tych wybranych [IMG]http://images50.fotosik.pl/91/3a1d86b99a274053.jpg[/IMG] 4)Co by nie było że to pies bez wad(wady,gdzie?:diabloti:)Rott jest strasznym kombinatorem,uparciuchem,z dużą tendencją to chęci postawienia na swoim...Często-szczególnie wśród samców-zdarza się agresja w stosunku do przedstawicieli swojej płci,nie mniej jednak przy poprawnym prowadzeniu od początku kompromis jest to bezproblemu osiągalne. Niestety sa dość chorowite-dysplazja,nowotwory,choroby serca,wrażliwy przewód pokarmowy...Są kosztowne w utrzymaniu,dodatkowo to straszne łasuchy więc i tendencja do nawagi olbrzymia:roll: Dla rotta pańcio jest centrum wszechświata,guru,światełko w tunelu itp itd,ale biada temu któy próbuje to światełko zgasić:roll: [IMG]http://images21.fotosik.pl/260/0b9e5230969370b1.jpg[/IMG]
-
[quote name='tonacja']A może po prostu lubią smrodek? :razz:[/quote] Nie wykluczone...Chociaż co w tym fajnego?:roll:
-
Paco poczwarek prawie niemiecki i rottkowe anioły:)
asiunia replied to asiunia's topic in Owczarek niemiecki długowłosy
[quote name='tonacja']O...to ja, to ja!!! xD xD xD[/quote] Kiedy poczwarek zatem udaje sie do nowego domu?:diabloti: [quote name='Daja_']Atos wczoraj skończył 3 rok i nadal jest głupi,więc - nie dobijamy się :diabloti:[/quote] najlepszego dla Tośka:multi: [quote name='Maziak&Negra']Oj, dawno tu nie zaglądałam. Jak się Paco miewa?[/quote] Paco jest zachwycony remontem-zabiera pędzle,zjada zeskrobaną farbę ześcian,pomaga zrywac starą tapetę-wesołe miasteczko po prostu:roll: [quote name='WeronikaM']a moja ma 8 i powiem, że terazjest b. spokojna w porówniniu, gdy miała rok :diabloti:[/quote] JRT mojej mamy ma 12 lat a nadal taki sam swir,mam nawet wrażenie że z roku na rok jets coraz gorzej:roll: -
Heksa Don Banditka ~ nowe l Federalna (FBI) + Filmik
asiunia replied to Kamila_'s topic in Owczarek niemiecki długowłosy
[quote name='Kamila i Heksa']:evil_lol: Dziewczyna sama sobie dysk teraz rzuca! Po domu :shake: już nie jedna rzecz z półki spadła :crazyeye::evil_lol: Wariat! Heksolina ma dzisiaj sterylkę o 17 :multi: Trzymajcie za nas kciuki![/quote] bedziemy trzymać,ale na pewno będzie ok:loveu: -
wszystkie owczarki to takie oszołomy-masochiści:evil_lol: [IMG]http://images46.fotosik.pl/174/61bb9c7079a237f2.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/214/09ae1e14464798e8med.jpg[/IMG]
-
[quote name='mala_czarna']Ale już Ci nie przeszkadza, że kagańca nie ma? No i gdzie obiektywizm? ;)[/quote] A to odnośnie czego?:roll: Sama używam jedawbiu,o brak kagańca u mnie jakoś nikt się nie czepiał:diabloti:
-
[quote name='*kleo*']Żal mnie chwyta jak to wszystko czytam, bo to strasznie głupie, że psy w typie yorków trafiają do niemyślących właścicieli :angryy: (nikogo konkretnego nie mam na myśli, żeby zaraz nie było naskoku na mnie), a potem opinia rasy na tym cierpi. 99% YT które znam ma cudowny charakter, ale nikt nie robi z nich lalek. Moja nie ma kagańca, bo nie widzę takiej potrzeby i dochodzi kwestia papilotów na pysku (wystawowa), ale nie pchamy się do autobusu, mamy swoje autko :p [B]I nie kpijcie dziewczyny z jedwabiu, mojej akurat jest potrzebny, żeby na wystawie jak ten ostatni wypłosz nie wyglądała :eviltong:[/quote][/B] Ja sama używam:eviltong:
-
[quote name='GameBoy']czytalas regulamin forum? chcesz to podciagac pod prawo autorskie? forum to nie blog czy pamietnik :cool1:[/quote] Nadal wierzysz w cuda?Ja po kilku przeczytanych wypowiedziach Balbinki zwątpiłam [quote name='Alicja'] [B][FONT=Arial]z TYCH nalePSIejszych :p[/FONT][/B][/quote] no to może być:p
-
[quote name='Alicja'] [B][FONT=Arial]:placz::placz::placz:no to mi dowalilaś [/FONT][/B] [B][FONT=Arial]a może być balsam z jedwabiem :hmmmm:[/FONT][/B][/quote] a najlepsiejszy?:razz: [quote name='mala_czarna']Dziewczyny, ale skąd w Was taka zaciętość i nienawiść rodem z Ku Klux klanu? Czy ona komuś szkodzi, że nazywa swojego psa yorkiem, a nie kundelkiem, bądź "pieskiem w typie"? No nijak nie potrafię tego zrozumieć, tym bardziej, że to jej pies, i nawet gdyby to miało ją dowartościować to nikomu tym krzywdy nie robi. Po co te przysrywanki i rzucanie się do gardła? No i nie ma się co oszukiwać. Postawcie się w sytuacji: Balbina wchodzi do autobusu z yorkiem bez kagańca, i wy z Waszymi jednak sporo większymi.[B] Kogo wyprosi kierowca[/B], i na kogo będą krzywo patrzeć pasażerowie? Na nią?[/quote] Jeżeli mój będzie jechał przepisowo a jej nie to chyba oczywiste?Co do krzywych spojrzeń->"Jak mnie widzi świat to bez znaczenia, bo bardziej niż opinii, boję się sumienia..." [quote name='Balbina12']ja np.nie wyrażam zgody aby moje posty były kopiowane :mad:[/quote] [B]Ironia[/B] – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu [I]Jaka piękna pogoda[/I] wypowiedzianym w trakcie ulewy. W klasycznej [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Retoryka"]retoryce[/URL] ironia stanowi jeden z [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Trop_(retoryka)"]tropów[/URL], jest zaliczana także do podstawowych [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria_estetyczna"]kategorii[/URL] w estetyce. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.
-
[quote name='Alicja'] [B][FONT=Arial]a moze mój amstaff ma czyściejsze od TYCH yorków ....:grins: jak to udowodnisz :diabloti::evil_lol:[/FONT][/B][/quote] Alu,a jedwab dwa razy w tygodniu stosujesz?:eviltong:
-
Paco poczwarek prawie niemiecki i rottkowe anioły:)
asiunia replied to asiunia's topic in Owczarek niemiecki długowłosy
[quote name='***kas']Toż przecież on jest mądry :razz: potem będzie już tylko mądrzejszy i trudniej będzie wymyślić coś nowego co go zainteresuje :diabloti:[/quote] Pozostaje mu znaleźć właściciela należącego do MENSY:diabloti: -
[quote name='mala_czarna']A ja czasem byłam zmuszona, a na taksówkę nie było mnie stać. I wcześniej już pisałam, nie każda taryfa chciała mnie zabrać, bo zawsze zaznaczałam, że jadę z chorym psem. Prawa jazdy też nie posiadam. Sugerujesz, że narażałam psa celowo na stres? [B]Wiesz jak to jest jechać z psem śmierdzącym od rozwolnienia i rzygów?? Kto cię wtedy weźmie? Jaka korporacja?[[/B]/quote] § 16 1. Dopuszcza się przewożenie w pojazdach oraz wprowadzanie na teren stacji metra: [LIST=1] [*]małych zwierząt domowych, jeżeli nie są uciążliwe dla pasażerów i są umieszczone w odpowiednim dla zwierzęcia koszu, skrzynce, klatce itp., zapewniającym bezpieczeństwo pasażerów, [*]psów, pod warunkiem, że nie zachowują się agresywnie, [B]nie są uciążliwe dla pasażerów oraz mają założony kaganiec i trzymane są na smyczy. [/B] [/LIST]2. Pasażer przewożący psa obowiązany jest posiadać przy sobie ważny dokument poświadczający aktualność szczepienia psa przeciwko wściekliźnie (np. książeczka zdrowia z odpowiednim wpisem). Fragment przepisów z W-wy...Kierowca jak najbardziej miałby prawo nie wpuścić Cię z psem do autobusu.Współczuje sytuacji,ale jednocześnie ciężko mi uwierzyć że nie masz nikogo znajomego kto nie podrzuciłby Cię z psem do weta autem,dodam tez że nie miałabym sumienia psa w stanie niemalże agonalnym męczyć jazdą autobusem...Co by nie pozostać "gołosłowną"-wydałam blisko 300 zł na jazdę niecałe 10 km taksówką z moją rottweilerką(*) która wymiotowała krwią-w takich chwilach nie myśli się o kosztach:roll:
-
[quote name='Gabryjella']Balibina pozwól, że Ci pomogę chociaż znaleźć tę durną listę trudno nie jest: 1) Amerykański pit bull terrier, 2) Perro de Presa Mallorquin, 3) Buldog amerykański, 4) Dog argentyński, 5) Perro de Presa Canario, 6) Tosa inu, 7) Rottweiler, 8 ) Akbash dog, 9) Anatolian karabash, 10) Moskiewski stróżujący, 11) Owczarek kaukaski. Gdzie tu widzisz amstaffa ?[/quote] Eeee nie znasz sie...i jakaś niekompletna liste masz...:eviltong:Balbina wie najlepiej że ASTy to krwiożercze bestie które czychają tylko aby kogoś zeżreć:diabloti:
-
[quote name='Yorkomanka']Nie nie morze rozwalić twarzy chyba że ktoś specjalnie jeszcze się nad nim nachyli [B]poza tym jestem w 1000000% pewna że i tak by tego nie zrobił.[/B] [B][I][U]Nie mam jorusia!:angryy:[/U][/I] nie mam nawet yorka [/B][I]- [U]mam psa w typie yorkshire terriera!:mad:[/U][/I] [B][I][U]Martens [/U][/I][/B]nie mogę udowodnić bo mi powiedziały kanary pytałam ich będąć bez psa[/quote] Jak mu wyłączysz baterie to pewnie tak...
-
[quote name='Balbina12']to wy macie jakies kompleksy i próbujecie tak jak napisała amber zrównać wszystkie psy i te małe i te duże a tak sie nigdy nie stanie i zrozumcie to wkońcu![/quote] Równość=kompleksy?:crazyeye: Czy twórcy konstytucji o tym wiedzieli?Ci to dopiero mieli kompleksy...tak wszystkich równo traktować i jeszcze to prawnie zagwarantować...biedni ludzie:shake:
-
[quote name='Amber']I znowu właściciele dużych psów kontra małych :cool3: Tak się składa, że dość często poruszam się komunikacją miejską i w teorii jasne, każdy pies jest równy, ale szczerze mówiąc nie odczuwam dyskomfortu kiedy koło mnie siedzi ktoś z yorkiem czy ratlerkiem na kolanach bez kagańca, za to ten sam dyskomfort odczuwam gdy ktoś wchodzi z dużym psem bez kagańca (a często nawet z, gdy jest tłoczno, tak naprawdę duży pies może zrobić krzywdę i z kagańcem). York mnie nie obślini, nie będzie mi chuchał w twarz, nie nadepnę mu na łapę (skoro jest na rękach). [B]Czytając dogo i tematy takie jak ten często odczuwam, że właściciele dużych psów mają jakieś kompleksy... oczekują od wszystkich równości... Niestety mały pies nie równa się duży i nigdy równać się nie będzie.[/B] Z większym psem jest więcej kłopotu niż z małym i tak mały może pozwalać sobie na więcej właśnie z racji tego, że jest mały :diabloti: Tak jak pisałam, mały pies nie zagryzie w kagańcu mnie ani mojego psa (a i bez kagańca było by mu trudno), a duży może zabić mnie i mojego psa i z kagańcem, to jest ta główna różnica :cool1: Dla jeszcze większego przykładu bo czytając dogo od 2002 roku stwierdzam, że właściciele niektórych dużych psów nadal nie rozumieją: jak się zderzą ze sobą dwa TIRy to jest miejsza szkoda, niż jak TIR zderzy się z maluchem... I jeszcze jakbym miała pretensję, że właściciele małych samochodów zawsze wszędzie się wcisną, a ja nie mam gdzie zaparkować swojego gigantycznego Jeepa... Trzeba czasem po prostu mierzyć siły na zamiary :p[/quote] Właściciele dużych psów mają kompleksy?To raczej małych psów są megalomanami...Powtórze którąś wypowiedź z kolei,ale wszędzie gdzie przepisy dotyczą psów dotyczą WSZYSTKICH PSÓW...małych i duzych,yoreczków i owczarków..Kajtusia i Rexa też:roll:
-
[quote name='Yorkomanka'][B]sory ale ja nie mam jorusia[/B] tylko yorka, prawka nie zrobie bo nie mam kasy pozatym mam 14 lat Powiedz mi co morze zrobić pies na rękach mi się wydaje że nic, moje psisko nawet nie wie że morzna użyć ząbków w celu gryzienia obcych ludzi pozatym jest na rękach i co? może mam chodzić na pieszo bo nie założe psu kagańca? ludzie to jest chore żebyś wiedziała że wyrwe ale mleczne jeśli same mu nie wypadną[/quote] Masz jorusia bo psa bez papierów...York to pies z rodowodem..Co może zrobić pies na rękach?pięknie komuś załatwić twarz jak mu coś nie spasuje:p [quote name='Balbina12']dziwne,że takie mądre nie jesteście jak próbowałam wam przetłumaczyć,że duży pies powinien chodzić na smyczy i najlepiej jeszcze w kagańcu i też wam to rozpiszę aby wszystko było jasne: [B]AMSTAFF=RASA UZNANA ZA AGRESYWNĄ[/B] RASA UZNANA ZA AGRESYWNĄ=SMYCZ+KAGANIEC SMYCZ+KAGANIEC=BEZPIECZNY SPACER DLA WSZYSTKICH:multi::multi::multi:proste,prawda?[/quote] Tjaa?a według jakich standardów,kryteriów?Twoich własnych?
-
Paco poczwarek prawie niemiecki i rottkowe anioły:)
asiunia replied to asiunia's topic in Owczarek niemiecki długowłosy
[quote name='***kas']Kobieto my kupiliśmy dom do remontu. 4 lata a nadal jest coś do zrobienia, a to garaż, a to kojec trzeba większy/lepszy/ a to kurnik/ a to płot/ a to dach/ a to jeszcze biliard pincet sto dziewięcet rzeczy do zrobienia... W każdym razie, przyjedziemy sobie poczwara obejrzeć :loveu:[/quote] Ja rozumiem dom...ale kur*** to jest mieszkanie niecałe 50 m2,3cia ekipa remontowa i wiecznie coś nie tak:shake:.Teraz panowie nie przyjdą do końća tygodnia bo pan Edek ma zapaleni korzonków..nosz...:angryy: