Jump to content
Dogomania

saJo

Members
  • Posts

    4837
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by saJo

  1. [quote name='alantani']saJo, czemu Ty za wszelka cene chcesz zrobić z mojego miłego szczeniaczka potwora:placz:??[/quote] Ja nie zrobie z niego potfffora. Ja zrobie z niego prawdziwego ONka.
  2. mch Gnojek jest....gnojek. Zwykle jest kochanym pieseczkiem, dogaduje sie z kazdym psem, odda swoja zabawke (jesli pies go zlapie :evil_lol:), z kazdym sie pobawi, do teraz po szczeiecemu zaprasza psy do zabawy (wywala sie przed psem na grzbiet i wydaje rozne dziwne dzwieki), ma w nosie ze jakis pies go probuje zdominowac. Ale nie lubi jak jakis pies np. podbiegnie do niego i od razu gleba, od razu lapy na grzbiet itepe. Tego nie lubi i pogoni psa. Ale pogoni, warknie, klapnie zebami i spokoj. I bardzo czuje sie wazny, jesli pies , ktory uwaza sie za silniejszego od Gnojka, zawacha sie przy nim, pokaze jakikolwiek znak, ze sie go boi. Gnojek mu juz nie odpusci, nie ma opcji, zeby okazal uleglosc takiemu psu, raz na zawsze ten pies jest dla niego "slabeuszem", nigdy nie podejdzie juz do takiego psa ze swoim szczeniecym zaproszeniem do zabawy. Ale tak naprawde Gnojek wkurzyl sie pozadnie raz. Pies wyladowal na szyciu. Ale wlasciwie mial racej, bo puscil tamtego psa dwa razy, a tamten spowrotem atakowal. Za trzecim razem nie puscil. Pies mial zalozone kilkanascie szwow. Gnojek nie dziamga jak wiele psow, nie klapie zebami, nie warczy, nie szczeka, on po prostu lapie psa i trzyma. Zeby nie bylo, ze jakies zadymy robie, to byl pies moich rodzicow. Gnojek konczy dwa lata 23 kwietnia.
  3. ayshe Dalam zapytanie do Ciebie w temacie Rady dotyczace szczeniaka ON (ktory jak zwykle zszedl z tematu glownego :evil_lol:) i bendem wdzieczna za odp, bo z ciekawosci nie moge siem uczyc, a mam egzamina jutro z drobiu :roll:
  4. [quote name='ada89']jest grzeczniuteńki, nie ujada (!) :diabloti:, [/quote] Jakies zaluzje :razz: :mad: To nie moja wina, ze ktos wygadal moim psom, ze bedziemy tropic :eviltong: Kupilas obroze Ramzesowi?? :mad:
  5. No i sie rodzinnie zrobilo :lol:
  6. agnees Wyslalam ci priv. Zapomnialam tylko dopisac, ze najblizszy kurs rusza w sobote po swietach. Do grupy dolaczyc mozna maks do konca kwetnia, a byc moze bedzie niespodzianka i rusza dwie grupy: dorosla i szczeniaczkowa. Ale na razie nic nie obiecuje.
  7. [quote name='lisica']Sa-jo ,jest jeden u mojego ze strony ojca znaczy Dakara, to jest Cello v.d. Romerau, to u Ramzesa i Gabro,też będzie, znaczy przodki som, no i co?:cool3:[/quote] no som, ale jak na takie pokrewienstwo patrzyc, to 3/4 mieszkancow mojej rodzinnej wsi jest moja rodzina :eviltong: Dla mnie rodzina, to do drugiego pokolenia, no maaaaks do trzeciego.
  8. [quote name='Saba']Nie bójcie się powierzać saJo swoich szczeniaków, to bardzo spokojna i zrównoważona osoba, zero agresji :diabloti:[/quote] :saint1: [SIZE=1]+ 10 znakow[/SIZE]
  9. [quote name='alantani']a że diabeł... tiaaa... a mówili nie kupuj, łoj nie kupuj...:evil_lol::evil_lol: na razie da się wytrzymać, może dlatego że jest mały i łatwo go zmęczyć, a ja dbam o to żeby był zmeczony:diabloti:[/quote] A ja dbam o to, zeby byl diabel :diabloti: :evil_lol: Popelnilas dwa bledy: pierwszy: kupilas sobie ONka :evil_lol: drugi: zdecydowalas sie na szkolenie u mnie :evil_lol: A czy bedzie wielki, moim zdaniem on nie jest duzy jak na jego wiek, mysle ze bedzie przecietnym, mocnym ONkiem. Wydaje mi sie, ze Bols byl wiekszy (ale moze dlatego, ze to bylo dawno i ja bylam mniejsza :roll: )
  10. IV pokolenie NATZ vom Hasenborn QUANA vom Arminius VAX von der Winerau HENNING van Noort KARINA von der Teufelskanzel FAND v. Suenblisk FINA vom Wisenborn YAGO vom Wildsteiger land DOLLY v. Arlett CELLO v. d. Romerau NANNI von der Noriswand LAIOS van Noort ANDRA vom Schulring DAX Arjakjo GABI von der Reckenfelder Heide Pisze z rodowodu, od gory, wiec macie najpiero przodkow ojca, pra pra dziadek, pra prababcia. Poniewaz moj pies jest troche starszy, to macie jeszcze trzecie pokolenie: CELLO v. d. Romerau OLA vom Hasenborn [B]LAIOS van Noort ayshe mozesz mi napisac cos na temat tego psa? o wlasnie odkrylam, ze Bols jest na niego inberdowany :lol: [/B] QUIXSY vom Wisenborn ULK von Arlett MONA v. d. Noriswand ENNO vom Schulring BIENE vom Gronendamm
  11. [quote name='lisica']No kobito nie mów...pradziadkowie mojego to, FLICK von Arlett, to chyba szwab,potem GORBI von der Wienerau,FANTO vom Hirschel, ZAMB v.d. Wienerau,YOLA von Tronie, no i oczywiście mój ulubieniec TIMO vom Berrekasten:loveu:[/quote] Ja sie odnosilam do psow, ktore podala ada. [quote name='lisica'] Kurde właśnie se przypomniałam że Ty wersje Hard preferujesz znaczy urzytki, to nie wiem czy w ekterierach jaki będzie pobratyniec:???:[/quote] Bols jest eksterierem :eviltong: (tylko brzydkim :roflt: ) Bledy mlodosci :evil_lol: dobra, zaraz sprawdze co on ma w papierzyskach :lol:
  12. [quote name='Saba'] Zresztą pani prowadząca najlepiej niech sama się wypowie :cool3:[/quote] Na najblizszych zajeciach skopie ci tylek za ta pania. agnees Zaraz Ci wysle priv.
  13. Gdy mialam tylko Bolsa, robilam tak, ze lapalam go za obroze i odpinalam smycz ze slowami: ma pani pol minuty na zabranie psa, potem puszczam swojego zeby sie chlopak bronil. A ze Bolsowi wlacza sie agresor, gdy go podciagam za obroze do gory, wiekszosc szybko lapala swoje pieski. Niestety teraz nie moge tak robic, Gnojek zbyt reaguje na moja i Bolsa agresje, nawet wyrazona tylko moim podniesionym glosem i nerwowoscia, ze boje sie, zeby nie zaczal reagowac agresywnie na psy. A wiem co potrafi zrobic jesli sie wkurzy (na szczescie baaaaardzo trudno jest go wkurzyc).
  14. Moj qndel ma same szwaby w rodowodzie, wiec na nas liczyc raczej nie mozecie :eviltong:
  15. Mnie sie tez zdarzylo z duchem Bolsa podrozowac. A Bols wlasciwy wyl w mieszkaniu :evil_lol:
  16. [quote name='Aga i Eto'] saJo a jak Brandy? [/quote] Bardzo dobrze, ladnie bez problemow spala. Oczka poprawione bardziej niz bylo w planach, ale mimo to czeka ja jeszcze jeden zabieg. Dostala srodki wybudzeniowe przed naszym odjazdem, bo jednak mielismy dluga podroz przed soba i nie chcialam ryzykowac, ze cos sie zacznie dziac, a ja nawet nie bede mogla nic zrobic (bo jak ja znajde weta po drodze :roll: ). Brandy jednak nie miala najmniejszej ochoty sie obudzic, tzn. narkoza przestala dzialac, ale jej sie nic nie chcialo. W planach bylo wyjscie o wlasnych nogach, ale ona lekko tylko uszami ruszala, gdy ja wolalismy. W koncu po pol godzinie zapakowalismy ja do samochodu. I dobrze, bo po 3 godzinach gdy wyciagalismy ja z samochodu nadal nie miala ochoty chodzic :evil_lol: Generalnie czuje sie ok, tylko kolnierz przeszkadza. U niej jest problem w noszeniu kolnierza, bo jej sie zaraz wszystko odparza. Poprzednim razem miesiac leczylismy skore po zdjeciu kolnierza (a i tak miala zdjety przedterminowo). Mama opracowala jakies swoje patenty i mam nadzieje, ze tym razem nie bedzie tak zle. Dzis zeszla juz troche opuchlizna i gorne powieki bardzo mi sie podobaja, sa ulozone niemal idealnie (no jeszcze jest lekka opuchlizna). Dol nie wyglada dobrze, ale tak mial wygladac (nie mozna bylo go skorygowac bardziej, bo wtedy bylby problem podczas nastepnego zabiegu). Nastepny zabieg okolo czerwaca, do tego czasu maja jej sie wygoic rany i mamy powalczyc ze zmetnieniem rogowki, ktore jej sie zrobilo w skutek stanow zapalnych i mechanicznego uszkadzania przez rzesy.
  17. [quote name='Saba']No z naszego trio tylko ja jestem zdolna do posiadanie dzieci, ale będzie problem bo moje kochanie ma na imie Kasia i będzie ciężko bez in vitro[/quote] Czy ja o czyms nie wiem :razz:
  18. Pies z ZK/FCI moze byc zarejestrowany do PKPRu, ale na odwrot juz sie nie da. Jesli zarejestrujesz psa z papierami ZK w PKPR to nie mozesz juz z nim wrocic (przynajmnije teoretycznie) do ZW. Psy PKPRu nie moga byc wystawiane na wystawach organizowanych w ZK (ZK na to nie pozwala). Psy z ZK nie moga byc wystawiane na wystawach PKPRu, grozi to wywaleniem z ZK (bo PKPR pozwala na swoje wystawy przyjezdzac z psami zarejestrowanymi w ZK). Czyli; jesli masz psa z metryka ZK (lub innego kraju FCI) mozesz go zarejestrowac i wystawiac w ktorej chcesz organizacji. Ale jesli masz psa z metryka PKPRu to zostaje Ci tylko PKPR. Podobnie ZK traktuje wszelkie inne organizacje kynologiczne, jak KHORN, ZOND itepe. I chyba wszystko jasne. PKPR nalezy do innej (niz FCI) organizacji miedzynarodowej, ale jakiej, ja nie znaju (znaczy sie nie pamietam).
  19. [quote name='Davie'] [B]SaJo,[/B] strasznie zawężone macie te kryteria doboru, zwłaszcza ta abstynencja...:evil_lol: :lol:[/quote] W zyciu trzeba wiedziec, czego sie chce :cool1:
  20. [quote name='ada89']nie musza...[/quote] Powiedzialabym wiecej, nie moga.
  21. [quote name='14ruda']wiem,wiem:cool1: .To jest tzw.kaganek turystyczny:razz: -tylko kawałeczek przez park coby sie policja nie czepiała jak łażą.:diabloti: Zreszta i tak go rzadko nosi,[/quote] Kazdy tak mowi!! Tonie jest kaganiec do uzywania na codzien!! to jest kaganiec, zeby uniemozliwisc psu ugryzienie (np. u weta), a jednoczesnie unikac bolesnego uderzenia metalowa klatka!! Mnie po prostu skreca, jak widze psa w czyms takim, nawet jesli to jest kwestia kilku minut!! A kaganiec nosi sie na pysi, albo w raczkach/plecaczku u panci!! a nie na pseij szyi.
  22. Saba A czy ci sie topik nie potentegowal?? :razz: Ja nie planuje nocowac w bydgoszczy,a le oczywiscie wasza decyzja. Ja transport mam :cool1:
  23. Uwaga uwaga, poszukujemy 1 osoby do pokoju. Na razie sklad jest takie: dwa zwariowane rude belgi (krotkosierscisty z jajami i dlugosierscisty bez jaj [i bez jajnikow :roflt:]), jeden powalony bc, chamowaty samiec ONek i spokojna suczka mix + 3 osoby, dwie zwariowane i jedna normalna (ja afkors naleze do tej mniej licznej grupy :cool1: ). Wymagania: zero psich samcow (ludzcy moga byc, najlepiej ok 30-stki, dobrze zbudowany, stanu wolnego, NIE SKORPION), najlepiej osoba bez psa, lub kogos ze spokojna/ymi suka/ami. Abstynentow nie wpuszczamy, chyba ze niepraktykujacych :evil_lol: Poniewaz planujemy zywic sie we wlasnym zakresie :drinking: mile widziany czajnik. Na terenie pokoju istnieje zakaz spozywania trunkow bezalkoholowych (ewentualnie mozemy rozpatrzyc zwolnienie lekarskie :laugh2_2: ) tulip Czy mozesz nam (ekipa z olsztyna) zarezerwowac czworeczke :cool3: Czy w pokojach/domkach sa lodowki??
  24. Łoooo mamuniu, bedziemy mieli swoje pierwsze wpisiiki do ksiazeczki...,normalnie zaraz we w czwartek, jak tylko zjawie sie w olsztynie jadem napastowac swoj oddzial.
  25. 14ruda Za ten kaganiec to powinno sie Ciebie zamordowac!!!! :mad:
×
×
  • Create New...