Jump to content
Dogomania

wiosna

Members
  • Posts

    3333
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by wiosna

  1. Trudno jest mi odpowiedzieć, bo po prostu nie wiem. Nie mogę wziąść suk do siebie nie w hotel. Przy tych ostatnich znalezionych psach całkowicie wyczerpały się moje możliwości - dwa z miejsc, jakie powinny zarabiać na spłacanie naszego kredytu są zajęte, nie wiadomo na ile - a bank nie będzie chciał słuchać, że ja nie zapłacę, nie mam.. Jedyną szansą dla suk jest to, że znajdzie się dla nich tymczas lub znajdą się osoby gotowe opłacać ich pobyt w hotelu. Nie chcę 'naciągać' nikogo na opłacania psów u mnie, ale nie stać mnie na to, aby jeszcze choć jedno miejsce przeznaczyć na psy moje - czy własne, czy moje adopcyjne. Jeśli więc ktoś z Was może zadeklarować jakieś stałe kwoty, możemy starać się zabrać choćby jedną.
  2. podnoszę, bo ważne!! edit: jeśli ktoś może zrobić bardziej widoczny bannerek, to ja chętnie podmienię. ja niestety mało krzykliwa jestem :roll:
  3. Bardzo Wam dziękuję!
  4. Lunka jeszcze cała, jeszcze gruba. Biedna, jest wystraszona, cała ta sytuacja nic a nic jej nie udpokaja. Na szczęście przyjęła swoje miejsce jako bezpieczne, właściwie cały czas leży na słomce. Nie chce wychodzić nawet 'na siku' - wczoraj z wielkim trudem udało się ją wyprowadzić na trawę - miałam nadzieję, że się załatwi, tymczasem stała sztywna i chciała tylko wracać. Dzisiaj wyszła dosłownie na kilka sekund, po czym zrobiła w tył zwrot, usadowiła się i nie ruszyła więcej. Czekamy. Będę rozmawiała jeszcze z Wetem, co robimy, jeśli nie urodzi do jutra rana.
  5. zrobiłam - wczoraj nie było na to czasu, ale ja na szczęście lubię wstawać wcześnie. Wstawiłam zdjęcie mojej Fiony. Jak będą zdjęcia suk, zmienimy banner. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/matka-dwie-corki-bez-pomocy-dogomaniakow-beda-zatluczone-127493/#post11461481"][IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/suki_banner.jpg[/IMG][/URL]
  6. Karilka, bardzo dziękuję. To budujące, przeczytać takie słowa. Ja, z zasady wręcz 'chorobliwa' optymistka, w ostatnich dniach byłam na granicy jakiegoś.. załamania. Wszystko się posypało, do tego wszystko w jednej chwili. :shake: Nie chcę wszystkiego opisywać na forum.. Suńka - nazwaliśmy ją Luna (bo Luna, to z łaciny księżyc, a ona jest.. w pełni :roll:) - obawiam się, że zaraz pójdę do psów, a jak wrócę, to napiszę Wam nowe, 'radosne' wieści..
  7. czy ktoś może zrobić bannerek ? narazie bezzdjęciowy, ale trudno :roll:
  8. Dziękuję! :loveu:
  9. Zuzanna, dziękuję! Obiecuję w takim razie jutro sesję zdjęciową psiaka.
  10. Aha - najważniejsze - o samej suńce - obawiam się, że do poniedziałku nie dotrwa :shake: Ma już widoczną, wręcz wiszącą listwę mleczną - ja hodowcą nie jestem, nie mam doświadczenia w porodach, ale gdy na nią patrzę, jestem przekonana, że jest już za późno. 'wesołych świąt' dla tego, kto ją wywalił... :shake:
  11. Klatka jest mi potrzebna mniej więcej na psa średniego - choć psów przewija się sporo, różnych, a więc klatkę najchętniej sporą. Tak czy owak na dzisiaj zakup jest zawieszony, bo nie mogę przeznaczyć na to nic.. Mam nadzieję, że zacznie się to jakoś wszystko prostować, bo.. ja nawet świąt nie robię :roll:
  12. zaraz zmienię tytuł. Nie chcę stawiać sprawy na ostro, to nie pomoże.
  13. Nie, na szczęście nie. Ranki nie są świeże, więc nawet nie ma co opatrywać. Fago jest pogodny i miły, urzekająco zakochany :loveu: Przytula się i przymila, kiedy idzie się z nim na smyczy, dosłownie włażąc pod nogi (czego zamierzamy go oduczyć). Jest bardzo delikatnym psem, trochę jeszcze wystraszonym. Chudziutkim potwornie - widać mu wszystkie żeberka, skóra i kości :shake: Futerko też dość mizerne, choć nie wiadomo, co chłopak jadł, a więc nic dziwnego.. Mam nadzieję, że z bazarku się uzbiera na szczepienia i kastrację (podnieście czasem bazarek, proszę!). Postaram się zrobić chłopakowi jutro jakieś normalne zdjęcia, bo te które wstawiłam są bardzo marne.
  14. suczki: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/brat-ojciec-matka-siostra-dwie-corki-siostry-spod-mlotka-127493/#post11458982[/url]
  15. Kolejna absurdalna historia (której nie mogę opisywać dokładnie). Mam w pobliżu trzy suki w potrzebie - matkę i dwie młode. Suki potrzebują tymczasów, mogłyby też przyjechać do nas, ale z racji ostatnich dwóch 'moich' tymczasów nie mogę ich utrzymywać inaczej, niż w hotelu. Ich sytuacja kolorowa nie jest - tyle narazie mogę napisać. Zdjęć narazie nie posiadam, gdy uda mi się je zrobić - wstawię. Są średnio-duże, matka może ważyć 25kg. Białe, łaciate. Edytowałam sporo moich treści w tym temacie, przepraszam jeśli teraz coś jest niejasne.
  16. Poker, dziękuję - tak za deklarację, jak i za słowa otuchy - to jest mi równie potrzebne, co karma. Wątek zaraz założę, choć nie mam nawet jednego zdjęcia psiaków..
  17. Fago, psiaku, chociaż Ty bądź zauważony!
  18. Jeśli się oszczeni, jeden zostanie. Wet obiecał mi też pomoc w znalezieniu domu - zresztą, dla szczeniorka o dom martwię się najmniej. Bardziej mam wyrzuty o 'globalnie' jednego psa więcej - jeśli szczenior dom znajdzie, inny pies domu nie znajdzie. Ale co zrobić, jak się już oszczeni, tak trzeba będzie. Mam miejsce - właśnie skończyłam stawianie pięciu kojców hotelowych. Miejsca nie były jeszcze pozajmowane, więc co..? W jednym Fago znaleziony przedwczoraj, w drugim suńka wczorajsza. Mam do odebrania dwie lub trzy suki z jednej z okolicznych wsi - suki 'spod młotka' - na szczęście są umówione i czekają. Problem w tym, że hotel dla psów to moja praca i ja z tego w sporej mierze żyję. Teraz, aby zrobić te nieszczęsne kojce potwornie się zadłużyłam, a skoro trzy miejsca zajmą 'moje' tymczasy, nie wiem, co będzie.. Nie wiem, czy uda mi się te nieodebrane jeszcze suki odebrać, bo nie wiem, czy będę mieć choćby na karmę. Jestem tym przytłoczona. Piszę pesymistycznie, bo nie wiem, co zrobić. Chyba doszłam do momentu, gdzie całkiem brak mi już sił na to wszystko. Tutaj nie ma schroniska, nie ma żadnej fundacji i stowarzyszenia. Ja ciągle gryzę się z myślą o tworzeniu schroniska, ale moja 'rozsądna strona' - całe szczęście - mnie hamuje. Sama tego nie zrobie, tak, jak sama (sami, bo razem z moim na-szczęście-też-pomagającym-bezdomniakom TZem) nie dam rady z tym co robię teraz. Dzisiaj piszę smutno. Idę więc zaraz do zwierząt, bo czas już na to powoli.. [SIZE="1"](edit: literówki)[/SIZE]
  19. Rozmawiałam z Wetem, powiedział, że oczywiście, najlepiej jest jaknajwcześniej, ale Weci stwierdzili, że możemy zrobić sterylkę. Fakt faktem, że rozmawiałam z Wetami przez telefon, nie widzieli suńki. Mam nadzieję, że mała nie oszczeni się już, choć wygląda.. jakby miała dosłownie wybuchnąć :placz: Jeśli do poniedziałku będą maluchy, pozostawię jednego, resztę uśpię. Choć i ten jeden wzbudza we mnie poczucie winy za sprowadzania na świat jednego życia, na które nie ma pewnego miejsca.. Nie wiem, jak można być takim ***, żeby doprowadzać do czegoś takiego. Nic pisać nie będę, bo i po co? :shake: Dorothy, Jaaga - dziękuję.
  20. Umówiłam suńkę na poniedziałek na sterylkę - jeśli tylko zdążymy.. Robię to na kredyt - proszę, czy ktoś może zrobić na psicę jakiś bazarek, allegro albo w jakikolwiek inny sposób mi pomóc ?
  21. [QUOTE]zaraz założę jej wątek.[/QUOTE] [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/szczenna-problem-wywalona-suka-spod-przyczepy-pomocy-127438/#post11454373[/url]
  22. Luna jest młoda (około 3 lat), miła, spokojna i grzeczna. Bardzo towarzyska i domagająca się pieszczot. Zżyta z ludźmi - błyskawicznie się przywiązuje. Jest już po sterylizacji. Bardzo proszę o pomoc w ogłaszaniu Luny. Nowe zdjęcia (z 23.01): [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/luna/IMG_4867.jpg[/IMG] [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/luna/IMG_4870.jpg[/IMG] [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/luna/IMG_4878.jpg[/IMG] [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/luna/IMG_4883.jpg[/IMG] [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/luna/IMG_4887.jpg[/IMG] ----------------------------------------------------- Co dzień nowy pies ? Nie dam rady. Wczoraj Fago, teraz ona - nieduża suka, ogromny brzuch. Przywiozłam ją z pobliskiej wsi. Pisałam już wczoraj, co u nas robi się z niepotrzebnymi psami. Nie będę się rozpisywać, bo brakuje mi słów. Złapaliśmy, przywieźliśmy, jest teraz bezpieczna. Ale co dalej?! Sterylka aborcjna, jeśli jeszcze zdążymy, to koszt około 200 - 250zł. Ja nie daję rady - proszę o pomoc! to suńka- jakość fatalna, ale nie byliśmy przygotowani na fotoreportaż.. [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/3/DSC00571.jpg[/IMG] [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/3/DSC00572.jpg[/IMG] [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/3/DSC00578.jpg[/IMG] [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/3/DSC00580.jpg[/IMG] [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/3/DSC00581.jpg[/IMG] [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/3/DSC00587.jpg[/IMG] [IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/3/DSC00594.jpg[/IMG]
  23. Ocelot, Ty sobie z tym spisywaniem się to nie żartuj.. Spisała się na medal, a ja mam kolejną paszczę nakarmić.. Jestem załamana. Przed chwilą przywiozłam szczenną sukę, którą ktoś wywalił - zaraz założę jej wątek. W takim tempie nie wydolę - jestem bez grosza, a jeść wszystkie psy chcą.. Nie sądziłam, że nie uda mi się wziąść na siebie psów, jakie sama do siebie przywiozłam. Jednak ja nie dam rady. Pomóżcie mi, proszę!
  24. Zrobiłam bazarek na chłopaka - zapraszam! [url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/obroze-smycze-kantarki-na-szczepienia-fago-127417/#post11452462[/url]
  25. Przepraszam za OT, ale zobaczcie, co mi się 'znalazło' - potrzebuje ogłoszeń [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/chudziak-wystraszony-cwiercowczarek-pomozcie-oglaszac-127385/[/url]
×
×
  • Create New...