Jump to content
Dogomania

ARKA

Members
  • Posts

    7787
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ARKA

  1. [URL]http://eksperciweterynaryjni.pl/viewpage.php?page_id=7[/URL] [COLOR=blue]Nużyca jest chorobą na temat której [B]istnieje jeszcze wiele mitów [/B]wśród lekarzy weterynarii, hodowców i właścicieli zwierząt. W ostatnich dokonano wielu odkryć i zmieniono zupełnie podejście do tej choroby. [B]Nie uważa się ją już za chorobę pasożytniczą, którą można się zarazić.[/B] U każdego nawet zdrowego psa ( jak i u człowieka) w mieszkach włosowych bytują nużeńce. U szczeniąt przechodzą one ze skóry matki w pierwszych dniach życia – jest to całkowicie normalne. U psów które chorują na nużycę w skórze stwierdza się większą ilość osobników dorosłych, ich larw i jaj. Istnieją dwie formy nużycy u psów: [B]nużyca młodzieńcza, która przechodzi wraz z wiekiem. Przyczyną jej może być słaba odporność psa, zarobaczenie, przebyte niedawno szczepienia. Jeśli zmiany są tylko miejscowe nie zaleca nawet się stosowania żadnego leczenia.[/B] Jeśli na nużycę [B]cierpi pies dorosły[/B] to prawie zawsze [B]jest to powikłanie innych chorób[/B]- takich jak zaburzenia hormonalne, nowotwory i inne choroby skóry i choroby wewnętrzne. Pani psy nie zarażają się na przemian, po prostu oba mają skłonność do tej choroby ( u tej rasy nużyca występuje dość często). [B]Należy zbadać jaka jest pierwotna przyczyna nużycy, a w zeskrobinach obserwować czy mamy do czynienia tylko z formami dorosłymi nużeńców czy też z jajami[/B]. [/COLOR]
  2. :shake: nie przyjedzie.Do W-wy moze dojechac.
  3. Fobos poprostu byłby w kojcu, wogole.
  4. [quote name='ARKA']:roll: no taki ok!- nie jest bo: - jest pies jeszcze u rodzicow - i Fobos bylby u rodzicow, "zakwaterowany" ,na stałe. Wiem, ze jest milosnikiem rasy ale......na ile odpowidzialnym i jak czesto bylby z Fobosem, tak naprawdę?:roll: Wyslal mi zdjecia swojego psa, co niestety odszedl z powodu babeszji, pies byl zadbany....ale...ciagle jest jakies ale.....i nie ma jeszcze info o sprawdzeniu:roll: "Jak kocha to poczeka":evil_lol:[/quote] Tu jest opis.
  5. Facet z Płonska jest jak najbardziej OK!
  6. [URL]http://www.parade.com:80/opencms/opencms/articles/editions/2008/edition_03-16-2008/Intelligence_Report[/URL] [B]Forced Sterilization For Pets [/B]Los Angeles has just become the largest U.S. city to pass a law mandating sterilization for most dogs and cats, and Arizona lawmakers are debating a similar bill that would apply statewide. (Professional breeders and their dogs are among the exemptions.) The intent: To reduce the number of animals that shelters put to sleep. Opponents say the laws would be costly and difficult to enforce and would penalize those people who breed dogs or cats as a hobby. Should owners be required to sterilize their pets? [B]Vote in our poll at the right. [/B]
  7. [quote name='andzia69']no to je lecz kobieto, lecz - bo Kielce są raczej większe od twojego zaścianka:evil_lol: [/quote] :evil_lol: andzia sloma zawsze z butow wystaje, spokojnie. Nie schlebiaj sobie,ze "za toba chodze" watki chyba nie sa poukrywane. A o moje adopcje to ty sie naprawde nie martw, ida, spokojnie. Ja inaczej to robie niz ty a do tego trzeba umiec myslec, a tego ci brak:shake: Nie mam zamiaru w dalsze dyskusie sie z toba wdawac, nie ten poziom.
  8. [quote name='andzia69']za to ja martwię się o ciebie[/quote] :evil_lol:Nie martw sie o mnie, martw sie przede wszystkim o sobie, kompleksy małomiasteczkowe da sie leczyc, naprawde.
  9. [quote name='andzia69'] wiesz..tak sobie kiedyś liczyłam twoich "przyjaciół" z dogo...na palcach obu rąk można ich policzyć...ciekawa jestem czemu....[/quote] :evil_lol: biedna jestes andzia skoro masz tylko przyjaciol na dogo:placz:
  10. [quote name='wandul 66']a to może teraz Ty sie wykaż , to chyba niedaleko ciebie i nie slepy [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=108430[/URL][/quote] :roll: zalezy skad patrzysz, ze niedaleko. Ale to TWA andzi moze sie wykazac, szczegolnie Prezes Oddzialu TOZ z Ostrowca, ktora pracuje u pajuni:razz:
  11. [quote name='wandul 66']czemu więc nie wzięłas jej na tymczas i nie ZROBIŁAS PORZĄDKU?????[/quote] Trzeba bylo nie brac ot co! A te co, sroce spod ogona?: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=108416[/URL]
  12. [quote name='Mrzewinska']Ustawodawca wyraźnie podal - hodowla psow rasowych. Wklejam "Hodowla i[B][U] chów[/U][/B] zwierząt poza gospodarstwem rolnym stanowi dział specjalny produkcji rolnej. Dochody z takiej działalności mogą być opodatkowane na podstawie księgi przychodów i rozchodów, albo też według tzw. norm szacunkowych dochodu rocznego. [/quote] No wlasnie.
  13. [quote name='G.Lindenberg']To co Pani cytuje to nie jest ustawa tylko fragment jakiejś strony internetowej, mówiącej o tym, jaką księgowość trzeba prowadzić, a podstawy prawnej nie ma. Ustawa o podatku dochodowym [B]wyraźnie[/B] wskazuje w art.2, że od hodowli zwierząt domowych płaci się podatek dochodowy. Być może Min.Fin. zdecydował się na specjalne płatności dla hodowców psów rasowych (zeby im umilić życie) - ale to [B]NIE [/B]znaczy, że można bez podatku dochodowego hodować psy nierasowe. Konsultowałem to z prawnikiem, którego sama mi Pani poleciła!!! Co szkodzi spróbować? Ja gotów jestem wszystkim, którzy taki list polecony wyślą do US i dostaną odpowiedź, że nic się nie da zrobić, bo przepisy na to nie pozwalają, zwrócić koszty znaczka dwukrotnie. Najlepiej przekonać się doświadczalnie.[/quote] Tym bardziej, ze ustawa o ochronie zwierzat mowi,ze: 2. W sprawach nie uregulowanych w ustawie do zwierząt stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rzeczy. Tak jakby ktos produkowal i hadlowal np. butami;)
  14. [quote name='andzia69'] jakbyscie dobrze przeczytały to byście zobaczyły, że suka była już w wysokiej ciąży zgłoszona u nas - nie było możliwości zrobienia jej sterylki, bo żaden wet u nas by tego się nie podjął, po drugie nia mamy w tej chwili możliwości przetrzymania suki po sterylce[/quote] Tak wyczytałysmy to. To szuka sie takiego domu co uspi slepy miot-przykre ale ZASADNE!!!
  15. [quote name='Panca']Bosh..przeczytalam tylko jedna strone i znow "dogomniaczki"daja upust swej zlosci?!?!?!pozwole sie zapytac :po co????czy nie chodzi w tym portalu o pomoc zwierzetom ????[/quote] No jak widzisz nie wszystkim-[B][SIZE=4][U]pogłębianie bezdomności[/U][/SIZE][/B] to nie pomoc!!
  16. [quote name='andzia69']przeciez to ty miałas tak pomagać w Korabiewicach - zgłos jako stowarzyszenie!!! ty nic złego nie widziałaś, zgnoiłaś wszystkich, którzy chcieli pomóc i co???? ile razy byłas i co zrobiłaś????[/quote] Wlasnie, nie widzialam a jak beka widziala, to niech zglasza-bic piane kazdy potrafi:razz: Jest Prezes i zarzad fundacji "Niedzwiedz" andzia, jesli masz cos przeciwko ich zarządzaniu-ty i beka itd to z nimi rozmawiaj. Masz dowody wal im prosto w oczy!!
  17. [quote name='beka'] pracownicy pijani przeż święta, a psy głodują. [/quote] Zglosilas na policje?
  18. [quote name='Jaaga']Katowickie schronisko to kto inny ma w d..., chyba wiesz kto, nie ja. Od 12 lat zabieram stamtąd psy i koty. Zadzwoń sobie do ich biura, to sie dowiesz. Zajrzyj na mój wątek, to zobaczysz, że teraz też mam na tymczasie 2 suki i kotkę z naszego schroniska. I tak przez lata. Czasem, jak trzeba było, to zabierałam po kilkanaście zwierzaków na raz. [B]Tych, które nie miały tam szans.[/B] [/quote] A teraz juz szanse mają, skoro bedziesz szczeniaki odchowywała??? Katowickie schronisko świeci pustkami, ludzie nie oglaszają JUZ narodzonych szczeniat, ze az trzeba "rynek' dopelnic następnymi???:crazyeye::crazyeye::angryy::angryy: To Ty chodzisz do schroniska, wyciagasz psy i tego nie rozumiesz, to jak inni mają zrozumiec, ze trzeba ograniczac bezdomnosc??!! NO jak mają to zrozumiec??!!
  19. [quote name='andzia69']Jaaga - oczywiscie, zrób jak uznasz za stosowne! U nas maluchy zostałyby uśpione - z prostej przyczyny...nie było miejsca dla niej, a co dopiero dla maluchów...ciężko o domy i cieżko o cokolwiek w tym zasranym województwie:-( Ale Śląsk jest spory więc mam nadzieję, ze takie okruszki znajdą dobre domki, a ty się juz o to postarasz:lol:[/quote] pajuni oddasz a 250-285euro za sztuke! Slask jest spory??!!!:angryy::angryy::angryy: A w katowickim schronisku zdychaja psy bo lokalnie ma sie to gleboko w d..pie i psy z kieleckiego sciaga sie aby sie rozmnazaly! "Piekna' milosc do zwierzat! NIE MA CO!!!
  20. [quote name='cedra']. Mysle ze glowna wine za rozmnazanie sie kundelkow ponosza wlasciele psow, nie suk.[B] Bo wlascicel suki zdaje sobie sprawe ze dla niego samego to bedzie klopot,[/B] a psa ludzie wypuszcza, i niech robi co chce. A z kastracja psow samcow jest jeszcze problem natury moralnej nieswiadomych ludzi, ze "jak to pies bez jajek...". I nie wytlumaczysz tłumokowi...[/quote] Ale jak natura i zycie pokazuje to suki rodzą;) wiec z tym pilnowaniem nie jest tak do konca a wrecz, mieszkając w miescie nie da sie na 100% upilowac jak stado psow ciagnie sie za suka. Ja kiedys jakiejs pani, co upracie tez "zganiala' na psy wine, powiedzialam tak: wie pani to tak jakby dziewczyne wypusi nago na ulice i dziwic sie, ze faceci sie ogladaja, conajmnie:evil_lol: Niestety to suka swoja cieczka przyciaga psy, instynkt prokreacji jest najsilniejszym instynktem u zwierzat, potrafia pokonac wszelkie przeszkody aby sie do suki dostac. Nie bronie psow-mam oba 'bez jajeczne' i suka tez wykastrowana;) I dla wlascicieli suk tez nie jest to wielki problem, szczeniaki, odda sie do schroniska, przeciez to humanitarne miejsce, taka jest swiadomosc ludzi:shake::shake::shake: Jesli juz zroznicowany podatek za psy kastrowane czy nie to bardzo wysoka powina byc roznica. Mysle,ze tak w sumie rocznie to koszt zabiegu sterylki, ok 300zl, za niekastrowane. Nie robilabym wyjatkow-hodowla zwiazkowa czy nie. Nikt nie da tez gawarancji,ze taki hodowlany gdzies przypadkiem jakiejs suki kundelka nie pokryje:shake::shake::shake:
  21. [quote name='G.Lindenberg']Świetny pomysł z tymi studentami weterynarii. Od którego momentu oni mogą samodzielnie przeprowadzać takie zabiegi?[/quote] ;) jak ukonczą studia. [quote] A co do zobowiązań adopcyjnych: nie wiem, jak można uczynić je bardziej skutecznymi. Umowa ma dawać do myślenia ale lepiej by było, jakby była prawnym zobowiązaniem[B], egzekwowalnym za niedotrzymanie zobowiązania[/B]. Bo jedna osoba psa przypilnuje, a druga nie.[/quote] No bo tym jest umowa adopcyjna, zobowiazaniem dotrzymania punktow umowy a jak nie...zwrot psa;) I taka umowa albo bedzie obowiazywala jedna, ogolnopolska, albo zatwierdzana przez powiatowych wet;) Z tymi zwolnieniemi z zabiegu oczywiscie,ze zabiegi bez p/wskazan lekarskich. I tu bedą 'wrota' staly otworem do uników...ewentulnie, no ale coz-zaden system kontroli itd nie jest szczelny;)
  22. [quote name='Ziutka']I jak się ma sprawa ???[/quote] Nie odpisala mi ta osoba. Dowiem sie jutro czy rottka jeszcze jest w schronisku:shake:
  23. [quote name='pajunia']Oh, jak czytam Arka sie na nastepny watek przeniosla, aby sie znowu wyklocac i zadyme robic. Przeciez juz jej specjalnie watek zalozylam, aby tam tylko swoja zolcia strzelala. Malo Ci tamtego watku:diabloti: [/quote] Watek to zalozylas sama sobie.:diabloti: Ciekawe czy Karinie opowiedzialas historie adopcji jednej z jej suczek, nie bylaby zadwolona:shake: Duzo i malo tresciwie pisac to Ty potrafisz i lać wodę tez potrafisz:diabloti:
  24. [quote name='Charly']Luska jest w hotelu.[/quote] :shake: a co to za hotel, za 150zl miesiecznie?!!! Nie mam nic do tego hotelu ani osoby prowadzącej go ale nie O TAKI HOTEL chodzi dla LUSI, moim zdaniem.
  25. [quote name='Charly']Arko...nigdy nie przekierowałas nieodpowiedzialnych ludzi po psa? To czemu Jacus jest po jednym dniu znowu u Oktawi?[/quote] :shake: nie mam pojecia, czemu. Owszem przekierowalam chlopaka gdyz nie chcial czekac az Kajtek bedzie mial zrobiona kontrole lapy(rtg, czy sruby dwie zostaj czy nie, a ja bez tego nie chcialam Kajtka nikomu wydac,na dnich bedzie rtg ) a Jacusia tez obserwowal, jak sam mi powiedzial, na allegro. Poniewaz nie chcial czekac na Kajtka, cale sprawdzenie(kontakt z jego mama) nie bylo zrobione do konca, przeze mnie:shake:
×
×
  • Create New...