-
Posts
1082 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by PALATINA
-
Mała, ruda terierkowata zostaje NA ZAWSZE w domku "tymczasowym"!!!
PALATINA replied to Magdina's topic in Już w nowym domu
Więc co z transportem? Czekam na jakieś info. Już się nie możemy z siostrzyczką psicy doczekać! -
Mała, ruda terierkowata zostaje NA ZAWSZE w domku "tymczasowym"!!!
PALATINA replied to Magdina's topic in Już w nowym domu
Dobra - Powiem Wam. Mam cholerną słabość do rudzielców (różnych gatunków)!!! ;) -
Mała, ruda terierkowata zostaje NA ZAWSZE w domku "tymczasowym"!!!
PALATINA replied to Magdina's topic in Już w nowym domu
Mój tata ma wielkie serce. A jesli mama po 3 tyg nie będzie się zgadzac na dłuższe przechowanie suni, to zawsze można ją ulokować na kolejne 2 tyg u mnie (jesli mama weźmie moja Czatę) -
Mała, ruda terierkowata zostaje NA ZAWSZE w domku "tymczasowym"!!!
PALATINA replied to Magdina's topic in Już w nowym domu
Ale "w praniu" jeśli czas sie będzie przeciągał, to sądzę, że da się im jakoś oczy zamydlic ;) Będziemy sie zarem z siostra starac. -
Mała, ruda terierkowata zostaje NA ZAWSZE w domku "tymczasowym"!!!
PALATINA replied to Magdina's topic in Już w nowym domu
Magdina, Myślę (głowy nie dam, ale tak mi się wydaje!!!), że sunia mogłaby byc u moich rodziców dłużej. Może nawet do czasu znalezienia stałego domu - ale nie mogę wprost zapytać rodziców, bo się wystraszą, że jeszcze u nich zostanie całe miesiące i się nie zgodza. -
Mała, ruda terierkowata zostaje NA ZAWSZE w domku "tymczasowym"!!!
PALATINA replied to Magdina's topic in Już w nowym domu
Moja siostra właśnie rozmawiała z rodzicami. Mogą wziąć sunię na tymczas tylko, żeby ktos sie do karmy dorzucił! -
Mała, ruda terierkowata zostaje NA ZAWSZE w domku "tymczasowym"!!!
PALATINA replied to Magdina's topic in Już w nowym domu
Z drugą moja suką (Jagną) mogłaby pomieszkać "trochę". Czata jest konfliktowa. Więc jako wyjście awaryjne, mogę ją wziąć - Jeśli rodzice wezmą moją Czatę, a na "jakiś" czas na pewno wezmą. Na długo już będą marudzić, że im kłopot na głowę zwalam. -
Mała, ruda terierkowata zostaje NA ZAWSZE w domku "tymczasowym"!!!
PALATINA replied to Magdina's topic in Już w nowym domu
Ja i moi rodzice, jesteśmy z Wwy. Wygodniej by było, gdy wziął ją na tymczas ktoś z Wrocławia, czy Łodzi... Cały czas myslę... co w tej sytuacji zrobić... Mój tel. 0 506 34 88 58 - to tak na wszelki wypadek. Myślicie, że ile czasu mogłoby potrwać znalezienie jej domu na stałe? Ja tak na prędce podałam te 2-3 tyg., bo nie ma szans, żeby tu została na stałe. -
Mała, ruda terierkowata zostaje NA ZAWSZE w domku "tymczasowym"!!!
PALATINA replied to Magdina's topic in Już w nowym domu
No i ja jestem w Wwie, nie w Łodzi i nie w Wrocławiu... Kurczę, myślę intensywnie... Szkoda, że rodzice na działce i nie mam jak nad nimi popracować... Nie mam kasy, żeby długo męczyc ich przez komórke. U mnie (w moim mieszkaniu, z moimi psami i szczurami) mogłaby pobyc max kilka dni... Chyba, żeby zrobic tak, że dam rodzicom na tymczas jedna z moich suk (która nie za bardzo toleruje obce psy w mieszkanku) i wtedy mogłabym rudzielca przetrzymać max 2-3 tyg. -
Mała, ruda terierkowata zostaje NA ZAWSZE w domku "tymczasowym"!!!
PALATINA replied to Magdina's topic in Już w nowym domu
Hej, Z tym DT odpłatnym, to chodzi o to, że się zgłosiłam w wątku, w którym lulka prosiła o DT odpłatnie. Ale chodzi o zakwaterowanie psa nie u mnie, tylko w mieszkaniu rodziców (ja mam 2 psy, oni żadnego). Ja bym za darmo i od razu wzięła, ale mam do dyspozycji tylko 1 pokój w swoim mieszkaniu (dwa wynajmuję koleżankom), a w nim 2 psy + 6 szczurów. A rodziców łatwiej namówic, gdy cos z tego będą mieli - Taka prawda - Mnóstwo razy wynajdywałam im bidy do adopcji na stałe i odmawiali... -
Urokliwy Szuwarek,tak krotko byl ze swoja Pania.Za TM ;(
PALATINA replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Do góry maleńki! Maść jak u moich dwóch szczurów - aguti ;) -
Nie wiem, jak sytuacja wyglada prawnie, ale też radze odłączać dzwonek i nastawiać dyktafon reagujący na dźwięk. Sama tak robiłam, bomoja suka szczekała, gdy ktos zadzwonił do domu. Mieszkam pod nr 1, więc ulotkarze, listonosz, sprzedająca jaja babka... wszyscy dzwonia pod mój nr w wpierwszej kolejności! Czate to doprowadzało do szału i szczekała. Sąsiedzi mówili, że pies szczeka calutki dzień! Zaczęłam nagrywać i okazało sie, że 'tylko' ok 40 minut dziennie. Wyłączenie dzwonka na czas mojej nieobecnosci pomogło, a potem pies chyba dojrzał i dziś już nie mam z tym problemu.
-
taa... 6ciu lat trzymac jej na tymczasie nie da rady... Uwazam, że powinny zostac zrobione jakiekolwiek badania (hodowla mikrobiol., zeskrobina, cokolwiek!), żeby wiedziec z czym tak naprawdę mamy do czynienia i jakiego domu szukać... Jak wielkie jest ryzyko dla innych zwierząt/ludzi. Teraz możemy tylko przypuszczać. Warto by było wiedzieć. Ja nie mam mozliwości odizolowania szczurów od psa (zakładając, że moje suki wzieliby rodzice). Do dyspozycji mam tylko 1 pokój w mieszkaniu.
-
Obawiam sie, że ludzie, którzy mogliby sie zająć potrzebującym psem, są zazwyczaj mocno "zazwierzęceni"... Sama strasznie bym chciała wziąć ją na tymczas, ale mam 2 PONy i 6 szczurów! PONy mogłabym zostawic rodzicom, np na miesiąc, ale szczury juz nie! Czy jej choroba zagraża zdrowiu szczurów? One sa wypuszczane na mieszkanie codziennie... Czy zagraża zdrowiu ludzi?!! Maleńka, trzymam mocno kciuki za Ciebie!
-
Hmmm.. RC Obesity ma 34% białka, co ma powodować nasycenie u psa. Tak samo tez mówili mi na ćw z dietetyki (choc generalnie ćw były b.kiepsko prowadzone), że przy odchudzaniu wcale nie należy ograniczać białka, wręcz przeciwnie. W każdym bądź razie pochwalę się: Na początku sierpnia waga Jagny: 19,3 kg Wczoraj: 16,4 kg ;) Myślę, że tylko dojemy karmę do końca i przechodzimy na cos light, ale juz nie obesity, bo mój cel został osiągnięty. Jagna więcej chudnąć nie musi!
-
HELP! Czy ktoś ma możliwość, by mnie przenocowac w Poznaniu? Miałam od kilku miesięcy zaklepany kącik u koleżanki, ale cos jej wypadło, zmieniła plany i dupa.. Nie mam gdzie sie podziać... :( Gdyby ktos z Was miał kawałek podłogi pod karimatkę do udostepnienia... Nie jestem kłopotliwa. Jestem cichutka i malutka ;) . Jade bez psów... Plizzzz....
-
[quote name='ma']Witaj Palatina- nie wiem co zrobie. Dlatego tu cokolwiek napisalam. Na szczescie mam jeszcze baaardzo duzo czasu na przemyslenie sprawy. Palatina Twoja Jagna ma ciety ogonek? [/quote] Tak, moja Jagna ma cięty ogonek, niestety. :-( Miałam zamówionego psa z ogonem pozostawionym, ale ktos zrezygnował ze szczeniaka z wcześniejszego miotu i wzięłam Jagne juz obciętą, bo nie miałam cierpliwości czekać na drugi miot. Ale jest mi przykro, że mam ciętego psa i wiele bym dała, żeby miała ten ogonek. NIGDY więcej nie kupię psa z czymkolwiek uciętym. Dzieki Bogu hodowac nie mam zamiaru i tego typu dylematy mnie nie dręczą ;) Dręczą inne - kupowac psa z papierami czy przygarniac "pokrzywdzoną bidę".
-
[quote name='LALUNA']Ma ale pytanie było, czy bez względu co inni będa robić, czy Ty jako hodowca nie będziesz obcinać swoim szczeniakom ogonów. .[/quote] Cześć "ma" ;) , też jestem ciekawa Twojej odpowiedzi na to pytanie.
-
Ja sukom NIC nie daję, gdy żebrzą, ale nadwaga to u nas cecha niejako rasowa, a raczej skłonnośc do łatwego tycia. Mówią, że PON tyje od samego patrzenia na jedzenie. ;)
-
Ja tylko ponarzekam sobie, że oprócz chudnięcia, strasznie zepsuł sie włos mojemu psu. :( koleżanka mówi, że to normalne, ale czemu na litośc boska mówi mi to teraz dopiero!!! Dawałabym preparaty na sierśc od samego początku kuracji! Myślicie, że 4 kapsułki Gammolenu znacząco wpłyna na kalorycznośc dietetycznej karmy? Mam zredukowac dawkę, czy sobie odpuścić? W sumie Jagna i tak dostaje jej tyle co kot napłakał, więc może bedzie oki.
-
Ja co porawda ostatnio Jagny nie ważyłam (nie mam w domu działajacej wagi -chodzimy do lecznicy sie ważyć), ale widze, że po niecałym miesiącu na RC Obesity Jagna wyglada szczuplej! Serio widać efekty! - Nie jakieś ogromne, ale kręgosłup miejscami juz czuć pod tłuszczykiem ;)