-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Malcharek Maria']Być może w innych krajach tak, ale nie w Polsce. Nie słyszałam aby były jakieś przynajmniej kursy kopiowania aby mieć "odpowiednie kwalifikacje":shake: Ja też kopiowałam ogony szczeniakom ale robił to wet.[/quote]Ale wiem, że przynajmniej niektórzy hodowcy AT w Polsce robią (a raczej: robili, bo teraz chyba już przestali) to sami. [quote name='Malcharek Maria']I nie powiedziałabym aby to szczeniaczki przyjmowały jako coś nic nie znaczącego. Zawsze było to duże dla nich przeżycie i oczywiście zawsze były zakładane szwy:-( . [/quote]Zgaduję, że nie było to robione nowoczesną techniką, a normalnie przez ciachnięcie. Ale nawet gdy robisz przez ciachnięcie, to, czy jest przeżyciem, czy nie jest, zależy od umiejętności osoby wykonującej zabieg. Nie mam wątpliwości, że jest możliwe przeprowadzenie tego tak, żeby było bolesne i wymagało szwów. Ale wiem z doświadczenia, że da się również inaczej. Znajdę filmik - obiecuję - i sami zobaczycie, o co mi chodzi. ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka'][B]Flaire[/B] czy za jakieś 2 tygodnie będziesz na miejscu u siebie? Koleżanka chce mnie porwać do stolicy w pewnej sprawie i jak już będę to korzystając z okazji chętnie bym się spotkała! Może jakiś spacerek albo miłe pogaduszki przy :popcorn: [/quote]Oh, już się cieszę! :multi: Tak, powinnam być na miejscu - jedyne planowane wyprawy to zawody we Wrocławiu w najbliższy weekend, a potem wystawa w Krakowie 24 czy 25 czerwca. -
Jak pisałam ja tę ustawę czytałam i konsultowałam z prawnikami i według nich hodowaca kopiujący ogony jej nie łamie. Wet pewnie by łamał, ale jeszcze żadnego za to nie skazano, a to powinno o czymś świadczyć... [quote name='Malcharek Maria']Nie wyobrażam sobie, aby hodowca sam brał siekierkę i na pieńku kopiował ogonki szczeniaczkom brrrrrrr:cool3: [/quote]Masz rację w tym sensie, że tego się nie robi siekierą, ani na pieńku. Natomiast nowoczesne metody kopiowania ogonów nie wymagają żadnych zabiegów lekarskich i znakomita większość hodowców w krajach, gdzie się kopiuje, robi to własnoręcznie. Jest to zabieg bezbolesny - szczeniaki nawet nie pisną - i bez krwawy, nie wymga żadnych szwów ani opatrunków. Nie tak dawno widziałam gdzieś filmik z zabiegiem kopiowania ogonów w miocie bodaj bokserów - poszukam i wstawię linka.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']ZAch , pieknie wylysilas !! :) dam Ci moje do ogolocenia.:loveu:[/quote]zach, podpisuję się pod tym, co napisała Nitencja - super robota! :-) Jak pies jest taki goły, to widać dokładnie, co i jak, nic się włosem nie ukryje. ;-) I powiem Ci, że moim zdaniem Ludwis wygląda naprawdę ładnie! :-) -
[quote name='wrona']to ciąć czy nie ciąć żeby była lepsza nota:shake:[/quote]Mam nadzieję, że decydując się na cięcie czy też nie kierujemy się innymi względami niz tylko notą u danego sędziego... ;-) Dobry sędzia nie dyskryminuje, ale potrafi wywnioskować, jak dany cały ogon wyglądałby cięty (czy też na odwrót) i odpowiednio ocenić. Faktem jest, że u niektórych psów nawet cięte ogony kładą się na plecy i to jest ewidentną wadą - więc problem z nadmiernie zakręconym ogonem nie dotyczy tylko ogonów nieciętych.
-
[quote name='wrona']Flaire w kraju z którego wywodzi się rasa, pies ma znaczenie użytkowe, po próbach psy niespełniajace określonych wymogów po prostu się usypia. [/quote]:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Ty masz jakieś wypaczone pojęcie o tym, co się dzieje za granicą. A co do tego, czy kopiowanie ogonów w Polsce jest wbrew prawu czy nie - czytałaś tę ustawę? Bo ja czytałam i konsultowałam ją z dwoma prawnikami. I oni zgodnie powiedzieli, że ta ustawa nie zabrania hodowcy kopiowania ogonów - zresztą w ogóle nie wiele ma do powiedzenia co do tego, co robi hodowca, więc radzę przynajmniej przeczytać ustawę zanim zaczniesz się na nią powoływać ;-). Nie mówiąc już o tym, że w Polsce wystawiane sa nie tylko polskie psy, ale również psy z innych krajów, które zezwalają na kopiowanie ogonów. A rola sędziego kynologicznego nie jest pilnowanie prawa, tylko ocenianie psa według wzorca, który to wzorzec nie tylko zezwala na kopiowane ogony, ale wręcz uznaje je za normę ("customarily docked"). Dodam tu, że ja swojemu ostatniemu miotowi ogonów nie kopiowałam, ale wkurza mnie, gdy ktos przekręca fakty tak, żeby mu lepiej pasowały. ;-)
-
[quote name='Mokka']Muppet na palisadzie - gdzie przód a gdzie tył? [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img510.imageshack.us/img510/9465/irda12tv.jpg[/IMG][/URL][/quote]No więc ja nie zauważyłam Twojego komentarza i zaczęłam się zastanawiać, dlaczego Ty fociłaś pa od tyłu... Dopiero jak zdecydowałam, że chyba jednak tego być nie robiła, to znalazłam nos! :lol:
-
[quote name='wrona']Jest tu pewna niekonsekwencja wzorca, bo z jednej strony nie kopiuje się ogonów[/quote]To zależy kto i gdzie. Bo na przykład w kraju, z którego ta rasa (i wzorzec) pochodzi, jak najbardziej się kopiuje. [quote name='wrona']a z drugiej strony dopuszcza się psiaki w klasie młodzieżowej z kopiowanymi, a to jest już po wydaniu zaleceń żeby nie ciąć. [/quote]Problem w tym "się" ;-) - bo nasuwa się pytanie, kto "dopuszcza" i kto "wydaje zalecenia"? Dopuszcza oczywiście Związek Kynologiczny w Polsce - a Związek Kynologiczny żadnych zaleceń żeby nie kopiować nie wydawał. Więc ha tu nie widzę żadnej sprzeczności.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja mam dzisiaj w domu Airedali sztuk trzy - i tak miałam przez cały weekend! :loveu: Obecnie wszystkie trzy w pościeli - czyli w ich ulubionym miejscu. Dwie walczą na paszcze, a trzecia udaje, że śpi, ale tak naprawdę to łypie na posozstałe i bacznie obserwuje, co robią... :-) nikit1, juz nie mogę się doczekać na ten spacerek... :-) -
[quote name='Fauna']Ale obserwując pracę niektórych wetów :mad: ( niestety nie dość rzadko spotkanych) prezentują oni postawę tego forumowicza:diabloti: , który chyba zupełnie przypadkiem ma psa i wychodzą z tego założenia, że "to tylko pies" więc można użyć brudnych narzędzi, nie przeprowadzić badań i jak coś złego się stanie no to można mieć następnego psa - bo "to tylko pies":shake:[/quote]Tylko że nie było podanych żadnych przyczyn, aby uważać, że akurat ten wet zrobił cos nie tak - niestety zła reakcja nawet na odpowiednią dawkę leku może zdarzyć się zawsze, tak u psa, jak i u człowieka.
-
[quote name='Musiałek']A ja chciałam o cos zapytać i napewno nie z zawiści ( nie moja grupa) ani nie z zazdrości (no może troszeczkę :)) )[/quote] A mnie się wydaje, że to jednak nie jest wyłącznie pytanie o informację, tylko prowokujące do kolejnej sesji narzekania na układy. :-( I od razu powiem, że z tego powodu mi się niepodoba. Więc ja je potraktuję tylko jako pytanie o informację i napiszę tak: Czy ma najlepsze psy w Polsce czy nie zależy między innymi od rasy. Np. mojej rasy obecnie nie ma w ogóle, więc w mojej rasie nie ma najlepszych psów w Polsce. Natomiast gdy miała psa mojej rasy, wiele lat temu, to był to najlepszy pies w Polsce i dzisiaj znajduje się on w rodowodach niemal wszystkich polskich hodowli.
-
[quote name='trol']dostala jakiegos uczulenia na podany srodek wybudzeniowy[/quote] [quote name='trol']prawdopodobnie dostala za duza dawke[/quote] Nie wiem, skąd ta teoria o za dużej dawce... Jeżeli miała uczulenie - a tego nie da się przewidzieć - to nawet za mała dawka mogłe być dla niej niebezpieczna.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
niedźwiedzica, dzięki za fotoreportaż i wyniki! Czy ktoś, kto ma katalog, mógłby wstawić pełną stawkę? Również, po jakich rodzicach są ci Holendrzy? -
[quote name='betty_labrador']Aniu- dlaczego Twoje fotki tak wolno sie u mnie wgrywaja na kompa lub niektore tylko do polowy i staja w miejscu??:mad: czyzb za duzy rozdzielczosc?[/quote]:shake: Rozdzielczość tych fot jest regulaminowa, czyli podobna do innych zdjęć tu wstawianych. [quote name='betty_labrador']czy to tylko u mnie?[/quote]U mnie jest normalnie. Dla mnie to wygląda na jakiś problem z powolnym serwerem, lub transmisją... Ale gdzie dokładnie to Ci nie potrafię powiedzieć. W każdym razie ja - przynajmniej obecnie - nie mam tego problemu.
-
[quote name='moth']:-) Teraz testuję Fiprex, bo dodatkowo aplikuje kotu.[/quote]Czyli dajesz psu niepełną dawkę tego fiprexu, czy jak?
-
Moja walijka uwielbiała biegać przy rowerze, co niestety przyczyniło sie do jej śmierci, ale to osobna (i smutna) historia. Ale walijczyk to jednak o wiele większy i, myślę, bardziej wytrzymały pies niż silkuś.
-
campanulla, SUPER ZDJĘCIA! Kcemy jeszcze!!! :-)
-
Ja byłam tylko jako kibic, bo miałam być na wystawie w Lesznie, więc tutaj się nie zgłosiłam :-(. I baaaardzo żałuję, bo o takie piękne, ręcznie malowane specjalnie na tę okazję kubeczki to chciałabym powalczyć! :-) Nagrody w ogóle super - poza kubeczkami jeszcze puchary, rozetki, medale - jednym słowem dużo pamiątek, a ja to zawsze wolę od nagród, które się zjada (chociaż Misia niewątpliwie ma inne zdanie ;-) ). Atmosfera również fajna, dużo wesołych ludzi i psów. No i widać już, że będą super zdjęcia!!! Niesamowite, że udało się złapać Plusza skaczącego na głowę z kładki! :crazyeye:
-
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
Zebra, bardzo mi przykro. :-( -
[quote name='zadziorny']Nie :shake:, mnie kręcą malutkie autka :cool3:. Yariska zamówiłem :loveu: :multi:[/quote]Yrisek bardzo fajne autko. :-) Ale na dwa serdele za małę, więc ja swojego sprzedaję... :-(
-
Mokka z Monią i Leonem zgarnęły niemal wszystko, co możliwe, a co zostało, wygrała Ania z wszelkimi możliwymi psami. Elka się gdzieś tam tez uplasowała i to wszystko co pamiętam, choć niewątpliwie było Was na podiach więcej. A, jeszcze Żwir wygrał jakiegoś piszczącego jaszczura. I westik też coś wygrał. No sporo tego było, no... ;-)
-
[quote name='oktawia6']P.S. odnośnie podpisu-to Puli nie może mieć podpisu takiego jak ja? ten banerek to jest o konstytucji zwierząt-tam się trzeba podpisać:roll: i zagłosować-czym więcej podpisów tym lepiej;)[/quote]Ty też nie możesz - nie o chodzi o treść, bo ta jest jak najbardziej ok, tylko o formę. Przeczytaj, proszę, regulamin forum i zmień ten podpis. (Ja również mogę to zrobić, ale to niesie konsekwencje na przyszłość, więc wolałabym, żebyście sami to zrobili).
-
[quote name='bogula']Hej! Żyję, przeczytałam zaległe strony... Sorrki, że nie stawiłam się---pasqdne problemy:-( :angryy: . Fafik trzyma formę i stanowi potężną dawkę optymizmu. Jadę zaraz do Katowic, potem zaglądnę... Pozdrawiasy![/quote]bogula, myślamy jesteśmy z Tobą. Faful-maładiec! :buzi:
-
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='pszym']Flaire - dzisiaj mija pierwszy termin do Rosji!!![/quote]Hmmm... Ja chyba nie dam rady się dzisiaj zgłosić, bo czuję się tak fatalnie, że ledwo nawet na dogo skrobię... Ale jeślibym się zgłosiła, to czy wiesz jak to jest z możliwością wycofania się przed drugim terminem? -
Nitencja, a kto Was sędziuje?