-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='INA'][B]Flaire[/B] - wasze fotki są miodzo a modelka jaka śliczna ja tak Vigo nigdy nie wyskubie:-( [/quote]INA, Viguś wygląda cudnie, co najmniej tak samo dobrze, jak moje sucze. A w dodatku plenery masz cudowne! Też chcielibysmy takie jeziorko, bo chcę Lotkę pływać nauczyć. :-) A na zdjęciach była Api, która obecnie jest wystawiana, więc ona musi być na glanc ;-). -
[quote name='zakla']Ola, cwc to wniosek na championa krajowego, trzy takie (w odstepie 6mcy i od dwoch roznych sedziow, w tym jeden z klubowki/miedzynarodowki) i masz championa:p[/quote]Od trzech sędziów ;-). Ja jeszcze bym uściśliła i dodała "w odstępię [B]co najmniej[/B] 6 miesięcy pomiędzy pierwszym a ostatnim". Albo, cytując z regulaminu: [quote][COLOR=#005633]Na każdej z wystaw kynologicznych w kraju sędziemu przysługuje prawo przyznania certyfikatu na wystawowego championa (zwanego w skrócie CWC, za granicą CAC - certyfikat au championat).[/COLOR] [COLOR=#005633]Certyfikat może otrzymać pies i suka, które ukończyły 15 miesięcy i uzyskały ocenę doskonałą z lokatą pierwszą w klasie pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, bez względu na liczbę konkurentów. Trzy CWC, uzyskane od trzech różnych sędziów - w tym co najmniej jeden na wystawie klubowej lub międzynarodowej - są podstawą do przyznania psu (suce) tytułu ,,Championa Polski”, pod warunkiem, że między pierwszym, a ostatnim wnioskiem upłynęło co najmniej 6 miesięcy.[/COLOR] [/quote]
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Qrcze, no, wiem, że nudna jestem, ale wrócę jednak do tematu psów - a konkretnie, Airedale Terierów. :mad: Problem z mózgami na zewnątrz: UCIEKAJĄ! [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apimozgucieka2.jpg[/IMG] Ale czasem udaje się go dorwać na czas: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apimamozg.jpg[/IMG] I wtedy lecę oddać go Panu: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apilecizmozgiem.jpg[/IMG] Tyle że potem ten mózg znów próbuje zwiać: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apimozgucieka.jpg[/IMG] I czasem chowa się w trawie: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apimozgwtrawie.jpg[/IMG] Uff, znalazłam: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apiznalazla.jpg[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='nikit1']Flaire - foteczki cudne!!! Bardzo bardzo!!! :multi:[/quote]Fotki autorstwa Leny (chyba - może Rafał się też przyłożył ;-) ). A to, że modelka wdzięczna to już przynajmniej częściowo moja zasługa i mam odciski, żeby to udowodnić. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Nie moge się powstrzymać... :evil_lol: Jeszcze taki portrecik: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apiwefiolecie.jpg[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
No to jeszcze jedno z mózgiem: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apizpila2.jpg[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Szorstkie jest fajne, nawet bardzo fajne :loveu:[/quote]Szorstkie tak mają ;-) . [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apirownaj.jpg[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf']czy może tak zapracowani?[/quote] :-D :flop: [quote name='borsaf']kubatura [/quote]trudne słowo... ;-) U nas już lato: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apiwzoltychkwiatach.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apilecizpilka.jpg[/IMG] -
[quote name='zadziorny']Potwierdzam :cool3:. Rozmawiałem z nim wczoraj i dzisiaj. Ma leżeć przez 48 godzin plackiem w łóżeczku :mad:. Dopiero jutro będzie mógł wstać i zasiąść przy kompie :multi:. [/quote]Potwierdzam ;-). Ja miałam maila od bosa, gdzie kazał Was wszystkich pozdrowić, ale ja oczywiście pokpiłam sprawę i tego nie uczyniłam. Jedyne co mogę powiedzieć na swoje usprawiedliwienie, to że jakoś strasznie ostatnio zalatana jestem i wszystko zawalam, nie tylko pozdrowienia od bosa. :-( U nas szykuje się znów upał okrutny, tak było już w weekend, psy na agility nie za bardzo chciały biegać (z bardzo nielicznymi wyjątkami) i trudno im się dziwić... Jednak cieszę się przymajmniej, że Was uszczęśliwia taka pogoda - bo mnie ani moim psom ona zdecydowanie nie odpowiada... :-(
-
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='Devis&Marta']moze mi ktos z Kerromoanikaow powiedziec ile ras psow jest na swiecie? [/quote]Żartujesz, prawda? Na jakiej zasadzie to liczyć? Rasy uznane przez FCI? To polskich mniej jak 5... Dodać do tego rasy uznane przez inne organizacje kynologiczne, może te, jak ZKwP, zrzeszone z FCI? Wtedy polskich masz 5, ale kto zliczy resztę? Każda z tych narodowych organizacji może mieć wiele własnych ras narodowych, które uznaje, a których FCI (jeszcze) nie uznaje (Francuzi np. mają bardzo dużo takich ras). A co z organizacjami, takimi jak AKC, które nie są zrzeszone z FCI, a też mają swoje rasy? Albo z rasami, które sa uznawane przez organizacje "konkurujące" z tym zrzeszonymi w FCI (czyt. znienawidzone ;-) przez nie), tak jak np. KPR, który uznaje np. pit bulle? W końcu, są organizacje rejestrujące tylko daną (może na razie rzadką) rasę, a i indywidualni hodowcy, którzy tworzą nowe "rasy" i utrzymują dokładne rodowody (tak jak to się teraz dzieje np. w USA z labradoodle). Tak więc odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak chcesz liczyć. Ale z grubsza kilkaset. ;-) -
A do mnie właśnie przyszła Apcia na trymowanko. :multi: Wygląda fajnie - po raz pierwszy w tym sezonie widzę ją tak ładnie zrobioną (to wspólna robota moja i Leny) i żałuję, żeśmy się srogiej Pani Sędzi w Raciborzu nie pokazały, bo jestem pewna, że poznałaby się na tej robocie i nie spytałaby mnie (jak się to kiedyś zdarzyło innej Pani Sędzi :cool3: ), dlaczego psa tak maszynką ostrzygłam. :evil_lol: A dzisiaj muszę zepsuć tę robotę i zacząć skubać już na Kraków. Słyszałam plotkę, że nie mam co się tam stawiać, bo kto inny ma już tę wystawę "załatwioną", ale ja takie rzeczy ignoruję i robię swoje - bo co innego mi zostaje? ;-) A więc do roboty! :-)
-
[quote name='Gosia_i_Luka']Idę się powiesić.[/quote]To za co każesz trzymać kciuki? Za sukces? :mad: Gosia, spoko, będzie dobrze!
-
A co tu tak pusto??? :crazyeye: bosik to wiem, że się z wyra nie może sciągnąć, bo kontuzjowany jest, ale reszta??? bogula, zadziorny, gdzie Wy się podziewacie? Herbatka czeka, kawunię mogę zrobić... :-)
-
bos, posłałam Ci priwa.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'][B]Flaire[/B] Ty tez spuchnieta? [/quote]No niestety. :-( Na szczęście moje nie groźne. Ale póki co, wygląda imponująco! :evil_lol: -
P.S. Póki co, nie obciążaj... Masz kule albo chociaż laskę? A najlepiej w ogóle nie chodź. I nogę do góry - to tez troszkę pomaga na opuchliznę.
-
[quote name='bos'][B]Flaire[/B] , Fatalnie.......:-( :-( , opuchlizna nie schodzi mima zimnych okładów wspomaganych roztwore z octu , jak również Altacetemw tabletkach i żelu...........:mad: :crazyeye::-( :-( Już prawie wogóle nie potrafię chodzić.....a co dopiero jutro , trza przecież zajechać do wracza........:angryy: [/quote]Hmmm... kiepska sprawa. Jako ratownik narciarski i weteranka 5 operacji na kolanie to mówię. :-( Ale trzymam kciuki, bos.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Jura']Nie rozumiem. Możesz wyjaśnić.[/quote]Tylko tyle, że jego handler pochodzi zza południowej granicy USA. Wczoraj na treningu meszka ukąsiła mnie obok oka... Oko spuchło, chwilami tak, że nic nie wiedziałam - no i samopoczucie nie najlepsze. :-( Dzisiaj udało nam się przeżyć kolejny trening - w upale - ale po powrocie do domu wszystkie trzy padłyśmy. Teraz opuchlizna może troszkę mniejsza, ale przyjemne to nie jest. :angryy: -
[quote name='bos']jeszcze tylko powiedz że przechodziłem koło Ciebie............to se palnę w łeb.:flaming:......albo pójdę po nowe brele...:crazyeye:...:diabloti: :evil_lol: ;) ;)[/quote]bosik, pewnie pod nogi akurat patrzyłeś, coby się nie uszkodzić! :evil_lol: Jak tam kolanko? Ja radzę kupić worek mrożonego groszku (może być marchewka ;-) albo marchewka z groszkiem) i używać jako paczki z lodem na kolano. 20 minut chłodzenia, potem 20 minut przerwy - i tak ile się da. Najlepiej miec dwie paczki i używać na przemian.
-
[quote name='bos'] [IMG]http://i6.tinypic.com/14262du.jpg[/IMG] ........ Spieszę donieść że podczas focenia finałów zostalem kontuzjowany , skręciłem nogę w kolanie , mam obrzękniete kolano jak dynia....[/quote]No i wszystko jasne. :evil_lol: bos, niech Ci to będzie nauczką, że pod nogi od czasu do czasu też trzeba patrzeć, a nie tylko na śliczne... pieski. :cool3:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='bo']I znów rosyjskie airedale górą:crazyeye:[/quote]No mnie się wydaje, że to było do przewidzenia... Ale czy wiemy, jaka była stawka? ;-) -
[quote name='WŁADCZYNI']Ania nie chce Ci wejść bo chyba nie można mieć 2 kont na jednym IP- ale to tylko moje przypuszczenia:diabloti:[/quote]Można, można. ;-) zakla, ślicznie pieska ustawiasz! :-) [COLOR=white]Tylko uważaj na ringówkę, żeby Ci się nie majtała ptak jak ta smycz łańcuszkowa.[/COLOR]
-
[quote name='Ali26762']jestem pewna, że za rok powiesz to samo, [B]Elu[/B], o Gapci :D Co ja mówię- za rok! Wcześniej powiesz :D[/quote]Ali, Ela już ją kocha - przecie to jej prawnusia! ;-) Wiem co mówię! :-) Elu, tak kawka to wcześnie dosyć! Ale się dzisiaj dzieje!!! :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Fuka']Wracając do wątku groomerskiego - wklejam linki do wytrymowanego po amerykańsku Galileo:[/quote]Raczej po "meksykańsku". ;-) No i każdy handler trymuje każdego psa troszkę inaczej. Mnie tez podobają się bardzie te "przejściowe" zdjęcia, ale mnie trudno coś powiedzieć o trymowaniu, bo przynajmniej jedno z tych "przejściowych" zdjęć wydaje się wyretuszowane. ;-) NB, ktos niedawno mi powiedział, że teraz w USA wystawiają AT z prawie całkiem gołymi krótkimi partiami :crazyeye: - na szczęście te zdjęcia tego nie potwierdzają! -
[quote name='zachraniarka']Na razie uważam, że najważniejsze kwestie to zmiana regulaminów z naciskiem na punktacje. Ma być dużo rzeczy uściślonych, sposób wykonania ćwiczeń, zachowywania się między ćwiczeniami. I dokładniejsze opisy za co, ile leci punktów.[/quote]Za to brawa! Moim zdaniem, w obecnym regulaminie jest bardzo dużo niedomówień i nieścisłości (i to nie tylko jeśli chodzi o punktację). Ewentualnie służę komentarzem - może inne doświadczenie i odmienna perspektywa też okazałyby się przydatne.