Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Trochę dzisiejszego Aguska. U weta jeszcze nie byliśmy, bo mamy problemy z samochodem.
  2. Pumcię na początku próbowaliśmy oswajać "na siłę". To znaczy próbowaliśmy ją z boksu wyprowadzać na lince, zapinać szeleczki itp. Ale postępów nie było, dochodziły natomiast coraz to nowe problemy (np. zakładanie szelek, wyciąganie z budy, uwalnianie się z szelek itp.). Tak więc daliśmy Pumci "wolną łapę" i dopiero teraz coś się zaczyna dziać. Pumcia wychodzi sama z boksu, nawet gdy ktoś stoi obok drzwi (wcześniej nie dało się jej wyciągnąć z budy), zachowuje czystość z niewielkimi wpadkami, sama wraca do kojca (tam się czuje najbezpieczniej). Myślę, że Pumcia musi przede wszystkim poczuć się bezpiecznie i pewnie. Kontaktu z człowiekiem zaczyna szukać, zaczyna nawet już czasem iść za człowiekiem (w pewnej odległości, ale przedtem uciekała w zupełnie inną stronę), także jest dobrze. Ja tylko czekam aż złamie się w niej bariera strachu :cool3:
  3. Zdarza się jej czasem zrobić sioo, ale generalnie jest bardzo dobrze z czystością. Pierwsze co robi po wybiegnięciu z boksu to przykucnięcie na trawce i... ;) Że złych zamiarów nie ma, to widać od razu, bo ogonek mało się jej nie urwie i oczka się cieszą :loveu: Ale to wszystko przeważnie na odległość :roll: Do człowieka podchodzi dosłownie na chwilkę, pomizdrzy się parę sekund i ucieka jak oparzona. Ale i tak jest lepiej niż na początku, także mam nadzieję, że idzie ku dobremu :cool3:
  4. U mnie też cisza w sprawie wyżełka :roll: Chyba poczekamy aż Kierownik wróci.
  5. Krówełek-Zajączek ;) Jeszcze trochę rozbrykanego Krówka Ciekawskie psiaki zebrały się przyjrzeć remontom boksów wewnętrznych ;)
  6. To adopcje.org suńki mają podwójne, bo ja też je tam umieszczam ;) Suńki nam nieustannie towarzyszą przy remoncie boksów wewnętrznych ;) [IMG]http://img166.imageshack.us/img166/1029/93968224xm7.jpg[/IMG] Wolą leżeć na betonie :-o niż na słoneczku, byle blisko człowieka :roll: [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/6555/b1ot6.jpg[/IMG] Oczywiście zawsze razem ;) [IMG]http://img133.imageshack.us/img133/161/b2wi5.jpg[/IMG]
  7. Gacek to pies właściwie bezproblemowy. Jego jedyna wada to nie akceptowanie innych psów-samców (i z kotami może być ciężko, bo naszego Shermana parę razy pogonił). Poza tym jest świetny, uwielbia towarzystwo człowieka, jest wesoły, żywy, lubi biegać, lubi dzieci, na smyczy zachowuje się bardzo dobrze, czystość zachowuje. Ogólnie jest przesympatyczny i towarzyski. No i potrafi przeskakiwać 1 metrowe płoty (robi to bardzo zgrabnym jednym susem ;)).
  8. Pumcia wybiega z boksu w moją stronę (lekkim łukiem :lol:), zaraz potem odwrót i nura do z powrotem do azylu. [IMG]http://img168.imageshack.us/img168/4300/35408658kr5.jpg[/IMG]
  9. [quote name='Ulka18'] [IMG]http://img530.imageshack.us/img530/7595/p7060477vm4.jpg[/IMG][/quote] Ale przystojniak :loveu::loveu::loveu:
  10. Przyszło 50 zł od Ulki18, dzięki! Kastracja Gacka znów odsunęła w czasie, bo samochód nam się stłukł i mamy od paru dni problem z przemieszczaniem się :cool1: Ale co sie odwlecze to nie uciecze :diabloti: Na razie i tak nikt nie pyta o Gacka :shake: Wierze jednak, że to kwestia czasu, bo to jest tak urokliwy i fantastyczny psiak, że nie ma takiej opcji, żeby domu nie znalazł! Dla pocieszenia parę fotek: Gacek rozmazany [IMG]http://img95.imageshack.us/img95/8317/15550046pg2.jpg[/IMG] Troszkę mniej rozmazany [IMG]http://img150.imageshack.us/img150/5685/g1ok5.jpg[/IMG] O, ptaszek :razz: [IMG]http://img528.imageshack.us/img528/9551/g2cv4.jpg[/IMG] Czyż nie jestem uroczy?? [IMG]http://img528.imageshack.us/img528/4607/g3tq7.jpg[/IMG]
  11. [B]Reno[/B], dzięki! Trzymam kciuki, tylko czy ta Pani będzie chciała takiego wypłoszka jak Pumcia? Ona wymaga jeszcze dużo pracy i cierpliwości...
  12. [B]Ulka[/B], rzucisz linkiem? :cool3:
  13. Oczywiście! Po to robię zdjęcia, aby pomogły w znalezieniu domu psiakowi ;)
  14. [quote name='esperanza']Jestem z Murką w kontakcie. Czy ktoś może przewieźć Roana? Hotelik jest około 250km od W-wy. Szukam też transportu kombinowanego: W-wa-Lublin, Lublin- Janów Lubelski.[/quote] Jeśli znajdzie się transport do Lublina, to my możemy do Lublina wyjechać po Roana za zwrotem kosztów (60 zł).
  15. Na konto Krówka bianka0 przekazała pozostałość po hotelowaniu suczek Kai i Kiki, których pobyt u nas sponsorowała do czasu aż znalazły dom: http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=110511 Czyli konto Krówka wzbogaca się o 61 zł ;) Żeby nie robić zamieszania wezmę to pod uwagę przy następnym rozliczeniu.
  16. Hotelikowe konto Desta się wzbogaca ;) Dzisiaj przekazała na niego 100 zł bianka0. Będzie to jej comiesięczna wpłata. Mamy sporą ilość witamin na stawy Nutradyl, myślę, że bardzo się przydadzą Destowi podczas pobytu u nas :cool3:
  17. Czas na rozliczenie... Stan na 8 czerwca wynosił -165.78 zł Wpłaty: 50 zł Selenga 70 zł emilia2280 52,82 zł Sabina02 40 zł fona 50 zł Ela K. z Lublina 80 zł emilia2280 100 zł zofia&sasza 150.01 zł Sabina02 Razem: 427.05 zł Koszty: 300 zł hotelowanie 40 zł wizyta u dr Balickiego 60 zł przejazd do Lublina (niestety paliwo podrożało i w 50 zł nijak się już nie da zmieścić :-( ). Razem: 400 zł 427.05 zł - 400 zł = 27.05 zł Stan na 8 lipiec wynosi + 27.05 zł
  18. Witajcie ;) Jeśli chodzi o hotelik to koncie Desta jest już 542 zł (pozostałość po hotelowaniu Rudej z tego wątku: http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=106606 ) + 70 zł które przesłała Sabina02 Także zapasik jest już spory ;)
  19. Ja ją umieściłam na adopcje.org ;)
  20. Na pewno w tym tygodniu. Nic pilnego nie ma, ale chciałabym żeby wet zobaczył oczka Aguska, tą łapkę no i ząbki :roll:
  21. Agusek delikatnie kuleje na tylnią łapkę. Jest to prawie niezauważalne, ale jednak. Wygląda mi to na jakiś stary uraz (złamanie, zwichnięcie). Oczywiście w niczym mu to nie przeszkadza i na pierwszy rzut oka nie widać problemu, trzeba się przyjrzeć. Wszystko obejrzymy na wizycie u weta.
  22. Chyba Agusek miał opinię w schronisku nie umiejącego chodzić na smyczy? To nieaktualne :lol: Agusek na smyczy chodzi, czasem się zaprze, ale ogólnie jest dobrze.
  23. A my czekamy na wieści odnośnie wyżełka, który też ma przyjechać z Mielca do hoteliku. Wówczas TZ pojechałby do Mielca po dwa psy, Magię i wyżełka. Koszty przejazdu by się rozłożyły :roll:
×
×
  • Create New...