Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. [B]Reno[/B], aukcja super :multi: Może wciśnij gdzieś w tytule słowo "wyżeł", żeby wyżłomaniacy mieli możliwość odwiedzenia aukcji :cool3:
  2. U Aguska wszystko w porządku, w ogóle nie przejmuje się tym, że miał jakieś operacje :roll: A pani z Krosna się nie odzywa :shake:
  3. Na allegro cegiełkowe mamy zgodę Kierownika! :multi: Imbirek czuje się dobrze, krwi w kale już nie widać :roll: Jest niemożliwie towarzystki i piska jak się go zostawia samego :-(
  4. [quote name='eloise'] trudno, dla dziecka musimy kupić nowy :lol: [IMG]http://img178.imageshack.us/img178/7978/picture314mtq8.jpg[/IMG] [IMG]http://img178.imageshack.us/img178/2784/picture316mwz5.jpg[/IMG][/quote] Nasz Sherman też pakuje się do wózka i śpi tam jakby to specjalnie dla niego było :cool3: Dobrze, że mamy dwa wózki, jeden nowy, a drugi używany zapasowy - dla kota :p Ech te koty :eviltong:
  5. [B]tanitka wpłaciła na Imbira 100 zł[/B] :loveu: Dzięki!
  6. Magia to pies kanapowy :razz: Jak sie dorwie do kanapy to ciężko ją nawet wywabić na spacer :cool3:
  7. Karma jaką powinien otrzymywać Imbir to Royal Canin Mobility dla psów ras dużych. Chyba to coś takiego :roll: [URL]http://www.krakvet.pl/royal-canin-mobility-special-14kg-p-1510.html[/URL]
  8. [B]tanitka[/B], dzięki! Czy razem z tym lekiem można podawać hepatil? Czyli operacje odstawiamy na bok na razie i skupiamy się na karmie i lekach? Napiszę więc do Kierownika czy zgadza się na cegiełki :cool3: Póki co podajemy Imbirkowi witaminy na stawy Nutradyl, które niegdyś otrzymałam w sporej ilości od jednej z dogomaniaczek ;)
  9. [quote name='Viris'] Bardzo dobry pomysł!!! :happy1:
  10. Oooo, spotkanko 8) My nic obiecać nie możemy, jak będzie ładna pogoda i Murczątko będzie w dobrym nastroju to pojawimy choćby pod schroniskiem żeby się spotkać z cioteczkami :rolleyes:
  11. W końcu udało nam się zapobiec ciągłemu wywracaniu misek/garnków przez Amisię i co za tym szło wylewaniu wody i rozrzucaniu jedzenia. Regulowany stojak na miski świetnie się sprawdza :p
  12. To cisza przed burzą, jak adopcje ruszą to nie nadążymy z psiakami :cool3: Dzisiaj mija 30 dni pobytu Aguska u nas, więc robię rozliczenie: Wpłaty (sorki, że piszę imionami, ale nie znam nickow z dogomanii :oops: ): 1067 zł Magdalena Z. 100 zł Andrzej S. 100 zł Radosława B. 100 zł Radosława B. 50 zł Andrzej S. Razem: 1417 zł Koszty: 240 zł hotelowanie 3 zł odrobaczenie 4 zł odpchlenie i zabezpieczenie przed kleszczami 30 zł przejazd do lecznicy do Stalowej Woli (wizyta kontrolna) 10 zł Advocate (świerzb) 30 zł przejazd do lecznicy do Stalowej Woli (zabieg kastracji i usunięcia zębów) 160 zł kastracja + usunięcie zębów Razem: 477 zł Wpłaty 1417 zł - koszty 477 zł = 940 zł Stan finansowy na dzień 24 lipca wynosi +940 zł.
  13. No, 30 dni już minęło... Obiecałam rozliczenie ;) [B]Wpłaty:[/B] 100 zł agusiazet 100 zł agusiazet 30 zł Irysek (bazarek Ulki18) 68 zł bazarek Ulki18 100 zł Ulka18 50 zł KubaP 50 zł ewatr 30 zł eloise 50 zł bazarek agusizet 50 zł agusiazet [B]Razem: 620 zł[/B] [B]Koszty:[/B] 300 zł hotelowanie 5 zł odrobaczenie 6 zł odpchlenie i zabezpieczenie przed kleszczami 20 zł Advocate (świerzb) [B]Razem: 331 zł[/B] Wpłaty 620 zł - koszty 331 zł = 289 zł [B][COLOR=Red]Stan finansowy na dzień 24 lipca wynosi +289 zł[/COLOR][/B] :multi:
  14. Wstępne zainteresowanie losem suczek jest, także trzymajcie kciuki, aby artykuł się ukazał ;)
  15. [B]agusiazet wpłaciła 50 zł[/B] na Amisię, dziękujemy! Jutro zrobię rozliczenie 30-dniowe Amisi :cool3:
  16. Na Imbirka [B]50 zł przesłała agusiazet[/B], dzięki! ;)
  17. Oki, to zapytam Kierownika czy mógłby zakupić karmę dla Imbirka. Ale na pewno nie będzie mógł kupować jej stale :shake: I wtedy chyba odpada zasponsorowanie operacji :roll: Dziewczyny radziły karmę dla psów z problemami ruchowymi czy jakoś tak :roll: w każdym razie karma ma "działać" na zwyrodnienie kręgosłupa, a hepatil na wątrobę :razz: A może Imbirkowi też taką aukcję cegiełkową zrobić żeby zbierać na karmę i leki? :roll: Jeśli musi być podane konto Stowarzyszenia to można zbierać na schronisko, a jeśli nie to my już mamy konto hotelikowe i możemy też wystawiać rachunki czy co tam potrzeba :razz: Oczywiście mając karmę spuścimy z kosztów hotelowania.
  18. Aguska znalazła na allegro ;) O wiek się pytała, ale jakoś jej nie przeraził, zapytała tylko ile jeszcze Agusek może żyć, bo straciła niedawno pieska. Mam nadzieję, że ta pani znajdzie na allegro Gacka, bo też się nim zainteresowała :cool3:
  19. W sprawie Aguska zadzwoniła dziś miła Pani z Krosna :roll: Ma się jeszcze zastanowić. Mam nadzieję, że zaadoptuje Aguska lub jakiegoś innego mieleckiego pieska z hoteliku (pytała się też o innych lokatorów do adopcji) :cool3:
  20. Jeśli chodzi o operację to Kierownik pokryje koszty i z tym problemu nie ma. On też ma dylemat co zrobić. Według niego jeżeli istnieje jakakolwiek szansa na wyleczenie to trzeba operować. Natomiast jeżeli po operacjach nie będzie widoków na pełną sprawność to ryzyko jest zbyt duże. Tylko że niestety nikt nie może zagwarantować pozytywnych skutków zabiegu :-( Te dwie operacje tyczą się łapki. Z dobrych wieści: tylnie łapki Imbira już się tak nie trzęsą. Wygląda na to, że się psisko nieco rozruszało i mięśnie zaczęły pracować (w schronisku był na "hali" w niewielkim boksie). [B]Reno[/B], a na te karmy są jakieś specjalne pieniądze w schronisku? Czy Kierownik sam je "wykłada"? :roll: Musiałabym zapytać czy byłaby możliwość zamiast operacji zakupić karmę i hepatil.
  21. Też się martwiłam o jedzenie Aguska, ale wg Beatki sucha karma będzie dla niego nawet lepsza niż mokra. Ubytku niektórych ząbków nawet nie zauważy, bo były gdzieś z tyłu, w każdym razie powinien odczuć ulgę, bo musiały go bardzo boleć choćby przy zamykaniu pyszczka (chwiały się w szczęce). Agusek czuje się już super, jest wesoły, biega, merda ogonkiem ;)
  22. Miałam dzis telefon o owczarka collie, najpierw zdębiałam, potem przyszło mi do głowy, że może chodzi o Pumę... :roll: Ale jak zapytałam czy chodzi o suczkę w typie collie, paroletnią, o imieniu Puma, to usłyszałam, że najlepszy byłby szczeniak... :razz: :-(
  23. Analiza krwi Imbira wykazała niewydolność wątroby :-( Operacja więc może okazać się dla niego szkodliwa. Wymagałby dwóch operacji, dość kosztownych (ok. 500 zł obie), dziewczyny mogą je wykonać, ale trzeba się zastanowić czy warto ryzykować. Nie jest pewne czy po operacji Imbir będzie na tą łapę stawał. Jednakże z drugiej strony w takim stanie jak jest teraz jest duże obciążenie dla tylnich łap, które są już teraz słabsze z powodu zwyrodnienia kręgosłupa. Napiszę jeszcze o tym do Kierownika :roll: Ze względu na tę wątrobę Imbir powinien jeść specjalistyczną karmę. Dziewczyny radziły też podawać mu Hepatil.
  24. Agusek zabieg zniósł dobrze ;) Jest teraz troche obolały i smutny, ale to naturalne po usunięciu siedmiu zębów... Lubi sam sobie ścielić ;) Fotka zrobiona z okna :cool3: Guzek okazał się wystającą kością :D Łapki żeśmy przy tym całym zamieszaniu nie oglądali, ale może będzie jeszcze okazja. Zabieg w całości kosztował 160 zł + 30 zł dojazd do lecznicy w Stalowej Woli.
×
×
  • Create New...