-
Posts
4330 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by basia
-
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
No dobrze, że w niedzielę bo w sobotę bym nie mogła pojechać :( nice_girl zdjęcia doszły? carragan, podaj swój mail! -
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
Zdjęc jest sporo i wyśle je późnym wieczorem albo wczesnym, jutrzejszym rankiem :wink: W Krakowie wg tego co pisze na stronie to w niedzielę, ale dziwne to, to bo wszędzie podhalany są w soboty :-? -
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
Baśka, dzięki!!! Będziecie może w Krakowie? W niedzielę Racibórz :-? Zaczynam się denerwować. Muszę sobie karton TIK-TAKów kupić aby psy nie poczuły moich nerwów :roll: Mam nowe zdjęcia Lunki!! Kto chce?? :lol: -
Właśnie :-? A co ze sprawą goldena i jego pana sędziego?? Jest jakiś odzew? Coś się dzieje?
-
W Bytomiu była klasa "BABY"?? :o Pewnie, że jest to pamiątka. Mój Ceik zajął trzecie miejsce w Poznaniu i dostaliśmy piękny medal z datą wystawy :) Jest to dla mnie jak dotąd najcenniejsza pamiątka i inne medale czy puchary traktuję właśnie jako pamiątki, a że jestem sentymantalna mają one dla mnie duże znaczenie :oops: :wink: :lol:
-
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
Baśka, dzięki i sorry za kłopot :roll: Nie wiem co z tym kontem :evil: Pamiętasz może na jaki to adres wysyłałaś? [email protected] niestety nie działa, pisać więc trzeba na [email protected] lub [email protected] :-? Rany, przynajmniej 50% tych psów i hodowli brzmi dla mnie obco :o Co to za hodowle?? :o -
Husky w ostatnich latach zostały tak sponiewieraną rasą, że serce się ściska :( Moja ciemnooka sunia uchodzi za mieszańca lub przynajmniej za bezrodowodowca, "bo rasowy husky ma niebieskie oczy" :evil: Niestety moda nie mija i choć obserwuję wzrost poziomu piesków na wystawach, nie można powiedzieć tego samego o miejskich parkach. Do tego ten koszmarny podział na "biegające" i "wystawowe". Husky coraz mnie przypominają swoją rasę o zgodności ze wzorcem nie wspominając. Mam tylko nadzieję, że kiedyś wreszcie się ta moda skończy i rasa "znormalnieje". :-?
-
Karka, z nierozpoznaniem płci też miałam taką przygodę z Luną :lol: Wchodząc na ring, fakt z 6 miesięcznym szczeniakiem owczarka podhalańskiego, sędzie najpierw zapytał mnie jaka to rasa a potem szukał u niej jąderek i dopiero publiczność zgromadzona wokół ringu uświadomiła go, że ocenia suczkę :evil: Jestem całym sercem ZA, tylko jak to zrobić, jak wpłynąć na osoby za zmianę przepisów odpowiedzialne? Wydaje mi się, że to może być walka z wiatrakami :cry:
-
To do jakiego sędziego jeździmy zależy wyłącznie od nas, jednak to ZK wybiera obsadę sędziowską. My mamy nie wiele do powiedzenia :-? Wiem, że np. w środowisku charciarzy są sędziowie, do których się nie jeździ, "bo potem wstyd się przyznać, że się u tego sędziego wygrało" - cytat znajomego. To weryfikuje nieco sędziów przynajmniej tej grupy :wink: To, że sędzia będzie z zagranicy nie daja gwarancji jego umiejętności i braku znajomości stanu polskich hodowli :( Po raz kolejny się powtórze. Moim zdaniem sprawy hodowlane z wystawianiem psa nie powinny mieć nic wspólnego. Święta racja! Ciekawa jestem kiedy przepisy odnośnie uprawnień sędziowskich, rozszerzania na kolejne grupy itd. zostaną zmienione. Patrzymy się stale na "zachód" na UE. Może nadszedł właściwy moment aby dostosować przepisy również ZK do obowiązujących w krajach UE :lol: I jeszcze słówko odnośnie goldena i jego traktowania. Nie ma najmniejszego znaczenia kto w ten sposób traktuje zwierzę, czy to sędzia, czy dzieciak, czy zwykły człowiek na ulicy. Nie wolno mu tego robić i kropka :evil: Osoby widzące całe zajście, a przede wszystkim oceniający go sędzia powinien natychmiast wyrzucic go z ringu a ZK podjąć kroki "dyscyplinarne" :evilbat:
-
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
GRATULACJE dla Bobiego i Baśki za Zw. Rasy i 3 miejsce w grupie!! :BIG: -
Po pierwsze, sędzia ocenia wg WZORCA! Po to ktoś kiedyś stworzył wzorzec danej rasy, aby stanowił punkt odniesienia podczas oceniania. Nie ważne powinny być gusta i znajomości. Sędzia powinien przede wszystkim oceniać psa pod względem zgodności ze wzorcem!! Jest jednak jedna ważna sprawa - sędzia ten wzorzec musi znać :D Po drugie, kiedy wygrywa pies sędziego, czy tak jak było np. w Bytomiu, gdzie na podium stanął pies osoby biorącej czynny udział w organizacji wystawy, zawsze pozostaje pewien niesmak. Choćby nie wiem jak piękny i wzorcowy był ten pies, jego sukces ma przyklejoną łatkę znajomości, układów. Uważam, że powinno unikać się takich sytuacji. Poco dawać powód do plotek :roll: . Na wystawach powinno być coraz więcej nie-hodowców. To ma być sport kynologiczny a nie wymienianie się tytułami wśród kilku hodowców. Im większa konkurencja tym lepiej - lepiej dla rasy (pomijając drugą stronę, czyli ewentualną modę na daną rasę). Ludzie powinni być świadomi jak ma wyglądać naprawdę przedstawiciel danej rasy.
-
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
Niestety nic nie wiem o stawce w Raciborzu :( Jak zwykle to będzie niespodzianka :lol: -
Czy macie świra na punkcie haszczaków ? (gadżety on-line)
basia replied to Agnieszka_'s topic in Siberian Husky
Agnieszka, dzięki! :) PaY, łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Psy były totalnie mokre, brudne i jeszcze im tylko chustę na szyję założyć to już straszyć by mogły :lol: A będzie ktoś w Raciborzu? Tam też chusty obowiązkowe :wink: [to tak zbaczając z tematu :D ] -
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
Tośmy się podzieliły, bo ja za tydzień jadę do Raciborza :D carragan, nie stałam przy ringu podhalanów,bo stałam przy ringu husky, które wystawiałam :D Lunę Tomek pokazuje, bo ona "ciężko chodzi" jak to skomentował Zbyszek Kozner :-? :lol: Poza tym lało i schronilismy sie na trybunach pod dachem. Nie wiedziałam nic o żadnym spotkaniu :( Szkoda... Choć i tak miałam dużo bieganiny i trudno byłoby mi znaleźc chwilkę dla Was :-? . Może jednak by sie takowa znalazła :wink: -
Czy macie świra na punkcie haszczaków ? (gadżety on-line)
basia replied to Agnieszka_'s topic in Siberian Husky
W Bytomiu było okropna pogoda i chusty pod kurtkami się pochowały :-? A od której zaczyna się giełda w Wapienicy?? Tak mniej-więcej, żebym na "amen" nie przyjechała, albo nie za wcześnie :wink: Tak o 7 można tam już coś kupić?? -
Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
basia replied to a topic in Owczarek podhalański
Do jakiego towarzycha?? :o Lunka wypadła bardzo dobrze a wręcz doskonale. Przywiozła pierwszy medal - srebrny, ale bardzo, bardzo podobała się sędzinie, nawet pomijając jej brak owłosienia i dostała super opis. Jestem więc pełna nowych sił wystawowych i optymizmu :wink: . Lunka zaczyna obrastać, no ale jak przystało na podhalana robi to niezwykle powoli i dostojnie :lol: carragan, słyszałam, że twój olbrzym dał za wygraną i już nie daje dyla z ringu :lol: Gratuluję posłuchu! Przynajmniej medal chyba też w kieszeni, co? :wink: -
Czy macie świra na punkcie haszczaków ? (gadżety on-line)
basia replied to Agnieszka_'s topic in Siberian Husky
Agnieszka, gdzie "u ciebie" są te koce?? Proszę napisz mi gdzie w Bielsku mogę kupić taki koc, bo aż mnie skręca :wink: :lol: -
Czy macie świra na punkcie haszczaków ? (gadżety on-line)
basia replied to Agnieszka_'s topic in Siberian Husky
Carie, żatrujesz???? :o Takie z pyszczkiem szarego, niebieskookiego hasiorka?? Najbardziej było mi przykro, że facet handlujący tymi kocami widział jak bardzo mi zależy a nie opuścił ani złotówki. Też handluje z ludzmi i wiem, że w takiej sytuacji można coś opuścić, zwłaszcza że cena była wzięta z kosmosu :evil: -
Czy macie świra na punkcie haszczaków ? (gadżety on-line)
basia replied to Agnieszka_'s topic in Siberian Husky
Na wystawie wŁodzi był przecudnej urody koc z haszczakiem. No poprostu był cudowny i dobrej jakości. Niestety, kosztował 150zł i nie mogłam go sobie kupić, a tak mi się podobał :cry: :cry: 150 zeta to worek dobrej karmy... :cry: -
ZH, no to masz wesoło :lol: Moje w sumie nie wiele niszczyły i nadal nie wiele niszczą. Pytasz o cenne rzeczy. Jak Ceik był mały to "poprzycinał" buka tricolor (bardzo żadka odmiana), który był dla nas, i nie tylko, niezwykle cenny :( Z lenistwa go nie wyrzuciliśmy i w następnym roku opuścił się ze zdwojoną siłą :D A jak już o samochodach mowa to wyżlica mojego teścia, zniszczyła mu tapicerkę z drzwi i fotel kierowcy oraz napoczęła kierownicę :-? :wink:
-
SH: ZaHoryzontem: Czyli trzeba dokonać na wstępie pewnego wyboru? Byłam ciekawa czy napiszecie mi to, co sama zaobserwowałam. Czyli pies "sportowy" nie potrzebuje tyle kontaktu z człwiekiem co pies "niesportowy"?? Dlaczego?
-
Z wszystkim co piszecie się zgodzę, ale... Jak to wszystko zastosować w odniesieniu do kilku (kilkunastu) psów, a jak w odniesieniu do pojedynczego psa? Czy pies powinien mieć ustalony pewien harmonogram dnia, czy wszystko co dzieje się w jego dniu może być dziełem przypadku? Czy stado może "zastępować" towarzystwo człowieka - chodzi o to, czy pies w stadzie potrzebuje tego towarzystwa czy wystarcza mu stado??
-
Mam do Was pytanie, które często słysze od ludzi a nie wiem jak na nie odpowiedziać :-? Ile czasu powinien dziennie spędzać pies z człowiekiem, by był prawidłowo zsocjalizowany?? Ja wiem, że jak najwięcej ale zdarza mi się, że ludzie pytają mnie o minimum. Chcą podanie dokładnie, że np. 4 godziny dziennie z psem i pies jest "normalny i nie świruje" (tu cytat jednego z moich rozmówców). Czy jest jakaś określona ilość czasu, który powinniśmy spędzać z psem? A co z psami w dużych kennelach, które jednak mają dość ograniczony kontakt z człowiekiem? Jaki wpływ na psa ma obecność człowieka? :-? Chodzi mi oczywiście o czas spędzany z siberyjskim husky :wink:
-
A może ktoś wie, jak tam Katia od Mike się miewa?? Ostatnio coś tu nie zagląda... :-? A psika faktycznie urocza i jak się jej pysior śmieje :lol:
-
W takim razie kciuki zaciskam znowu :wink: Zdjęcie szwów to nic strasznego, ale ta śruba brzmi groźnie. Pewnie jej teraz dogadzasz :) Ma jakieś swoje ulubione smakołyki?? :P