-
Posts
569 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by betkak
-
Huzar wybrał do spania legowisko, noc minęła spokojnie. W pokoju czyściutko, i przywitał nas merdającym ogonem. Na spacerze chętny do zabawy. Wogóle widać, że chętnie przebywa w towarzystwie ludzi.
-
Dziś ma byc reportarz na TV Kraków, nie wiem o której godzinie. Tam nic nie pomaga...koszmar
-
To tylko 1 z tych zdjęć, zciągłam to ze strony KTOZ. Tych psów jest 17, suki na oszczenieniu. Ta Pani z którą rozmawiałam mówiła żebym złożyła ofertę do Gminy na umieszczenie tych psiaków u mnie. Można je też adoptować. Podpowiedzcie coś bo sprawa jest na wczoraj, one tam są w takich warunkach jak na zdjęciach
-
[TABLE="width: 100%"] [TR] [TD][TABLE] [TR] [TD]27[/TD] [TD]2014[/TD] [/TR] [TR] [TD]lutego[/TD] [/TR] [TR] [/TR] [/TABLE] [/TD] [TD="width: 500px"]Zwierzęta z Limanowej w dramatycznej sytuacji[/TD] [/TR] [TR] [TD]pilna pomoc potrzebna[/TD] [/TR] [TR] [TD="bgcolor: #ffffff, colspan: 2"] W jednym z gospodarstw w gminie Limanowa przebywa obecnie około 20 psów, kury, koty oraz inne zwierzęta gospodarskie takie jak na przykład kozy.Zwierzęta stanowiły własność chorego mężczyzny, który kilka dni temu umarł. Od czasu, gdy wiele tygodni temu trafił do szpitala, po tym, jak jego, tak zwany "dom", uległ spaleniu, zwierzętami zajmowała się rodzina.[B]Urząd Gminy odmawia pomocy.[/B] Odpowiedzialność za zwierzęta zrzuca na rodzinę zmarłego, ale ta nie jest w stanie zająć się zwierzętami. Nie w takiej ilości...Na temat właściciela zwierząt wypowiadała się już prasa i telewizja, ale UG Limanowa pozostaje niewzruszony.Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przeprowadziło kilka interwencji wraz z powiatowym lekarzem weterynarii. Opis interwencji można przeczytać[URL="http://ktoz.eadopcje.org/interwencja/limanowa"] [/URL][URL="http://ktoz.eadopcje.org/interwencja/limanowa"]tutaj[/URL][B]Zabezpieczyliśmy kilka psów, ale w naszej obecnej, wręcz dramatycznej sytuacji finansowej, nie jesteśmy w stanie udźwignąć ciężaru jakim jest przejęcie pod swoje skrzydła tych wszystkich zwierząt. Kończą się pieniądze na utrzymanie tych zwierząt, które już u nas przebywają, a kilkadziesiąt kolejnych to dla nas wysiłek ponad miarę.[/B][CENTER][COLOR=#FF0000][B]Apelujemy o pomoc dla tych wszystkich zwierzaków z gminy Limanowa. Potrzebne są pilne szczepienia, inne zabiegi weterynaryjne jak odrobaczenie czy odpchlenie i te najważniejsze - sterylizacje suk.Na pewno część z nich jest już ciężarna, zatem ten zabieg to wręcz konieczność.[/B][/COLOR][/CENTER]Gdyby KTOKOLWIEK z Państwa lub znajomych miał choćby tymczasowy dom, gdzie mogłyby przyjechać zwierzaki to bardzo prosimy o pomoc. [CENTER][COLOR=#008000][B]Potrzeba nam każdego wsparcia - jedzenia dla psów, schronienia, pieniędzy na zabiegi weterynaryjne i na ich bieżące utrzymanie.[/B][/COLOR] [B]Bardzo prosimy także o wpłaty na nasze konto[/B] [B]80 1500 1487 1214 8000 9036 0000[/B] [B] z dopiskiem "psy z gminy Limanowa".[/B]Będziemy intensywnie ogłaszać te psinki i szukać im domów, ale póki są one tam, gdzie są nasza pomoc jest ograniczona. [IMG]http://oi60.tinypic.com/24onlfn.jpg[/IMG][/CENTER] [URL="http://ktoz.eadopcje.org/newsy/136/6.jpg"] [/URL][URL="http://ktoz.eadopcje.org/newsy/136/7.jpg"] [/URL][URL="http://ktoz.eadopcje.org/newsy/136/1.jpg"] [/URL][URL="http://ktoz.eadopcje.org/newsy/136/5.jpg"] [/URL][URL="http://ktoz.eadopcje.org/newsy/136/4.jpg"] [/URL][URL="http://ktoz.eadopcje.org/newsy/136/3.jpg"] [/URL][URL="http://ktoz.eadopcje.org/newsy/136/2.jpg"] [/URL][URL="http://ktoz.eadopcje.org/newsy/136/8.jpg"] [/URL] Tyle mi się udało zciągnąć, podpowiedzcie co można zrobić[/TD] [/TR] [/TABLE]
-
Tak, Huzar został odpchlony, tabletki na pasożyty wewnętrzne też mamy. Za 2 tygodnie szczepienie. Jeśli chodzi o kastracje to wet mówił, że w 100 się zmieścimy
-
A tak wogule to mam do Was wszystkich ogromną prośbę(jeśli mogę). Chodzi o 17 psów z Limanowej. Psiaki małej wielkości na wpół dzikie, mieszkają na zgliszczach, właściciel niedawno zmarł. Gmina nie chce pokryć żadnych kosztów i wziąść odpowiedzialności za zwierzaki-twierdzą, że nie mają problemu. Rozmawiałam z Panią z KTOZ, część suk jest na oszczenieniu. Napiszcie co robić
-
Huzarek właśnie miał robiony przegląd, psiak ma ok 3 lat, zarówno Huzar jak i Ben mają już swoje książeczki, wszystkie specyfiki też już mamy, aha Huzar waży 32kg.
-
Już jestem. Słuchajcie Huzar jest extra. Jest już wykąpany(ale było czarno), nie boi się kąpieli, ani wody. Dobrze reaguje na ludzi i dzieci. Z moją Randią i Benem też jest ok, neutralnie. Bardzo ładnie spaceruje, na razie nie załatwił się w domu. Mam tylko nadzieję, że nasze skromne warunki wystarczą.
-
Psiak zakwaterowany, faktycznie kochany jest. Musimy kompanko zrobić bo jeszcze dzisiaj weterynarz u niego będzie.
-
BEN - pies, który nigdy nie miał prawdziwego domu. MA DOM :)
betkak replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Tak, wiadomo na początku był spłoszony ale teraz jest ok. Nie przejawia niechęci, agresji -
BEN - pies, który nigdy nie miał prawdziwego domu. MA DOM :)
betkak replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Zgadzam się elaja. Ben tyle przeszedł, cierpienie, odrzucenie, samotność, agresja...Może on eliminuje inne psiaki(odstrasza) bo boi się, że któryś z nich będzie lepszy a on znów zginie w tłumie -
BEN - pies, który nigdy nie miał prawdziwego domu. MA DOM :)
betkak replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Wysłałam właśnie 3 zdjęcia do elik na e-mail. Z góry dziękuję za ich umieszczenie:-) -
BEN - pies, który nigdy nie miał prawdziwego domu. MA DOM :)
betkak replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Za szybko? Ben zachowuje się jak normalny pies w swoim domu, wiem, że stać go na więcej. W pierwszej dobie pobytu bał się nawet szelestu papieru, uciekał w kąt, bał się do nas podejść. Teraz mogę kotlety przy nim ubijać, merda ogonem na nasz widok, podaje łape, nie ucieka. Widać potrzeba mu było trochę prywatności, miłości i zainteresowania. Naprawdę myślę, że osoba, która go adoptuje będzie mieć przyjaciela lepszego niż nie jeden człowiek. -
BEN - pies, który nigdy nie miał prawdziwego domu. MA DOM :)
betkak replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Ben jest ciekawy wszystkiego, na tak dużym dla niego terenie wszystko chciałby ogarnąć w jednej chwili, z obroży łatwo się wyśliznąć-szelki są dla niego bezpieczniejsze. -
BEN - pies, który nigdy nie miał prawdziwego domu. MA DOM :)
betkak replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Na pewno miało to znaczenie, po drugie był ze mną więc czuł się bezpieczny, nie widział zagrożenia. Z czasem dojdzie do wszystkiego, wchodzę do kuchni ogonem merda-super. Myślę, że jak będzie miał szelki to więcej czasu będzie mógł spędzać na polu. Na razie jesteśmy jakieś 3 godziny dziennie -
BEN - pies, który nigdy nie miał prawdziwego domu. MA DOM :)
betkak replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
No ciekawe, a najciekawsze jest tożę Ben dziś na spacerze bawił się z psem sąsiada sam chciał, zaledwie kilka minut(pamiętam o granicy tolerancji) a jeszcze lepsze jest to, że ten pies jest o połowę mniejszy od niego... -
BEN - pies, który nigdy nie miał prawdziwego domu. MA DOM :)
betkak replied to Aga-ta's topic in Już w nowym domu
Wczoraj Ben pierwszy raz zaszczekał:-), najchętniej cały czas spędzałby na spacerach. Bardzo ładnie daje łapę. Naprawdę kochany psiak, miejmy nadzieję, że znajdzie swojego człowieka -
Łowicz - Schronisko dla Zwierząt,strona wolontariuszy
betkak replied to Romka's topic in Już w nowym domu
Witam Serdecznie. Jeśli, któryś psiak potrzebuje domu tymczasowego to ja taki oferuję. Niedawno otwarłam hotelik dla psiaków, W Kazimierzy Wielkiej(świętokrzyskie), warunki domowe, 24 boksy w budynku gospodarczym, podwórze 30 arów, teren ogrodzony. Koszt ustalany indywidualnie(od 200zł/miesiąc), w tym wyżywienie, opieka weterynarza. W razie pytań proszę o kontakt 536942611 -
Tak, prowadzę taką działalność legalnie. Teraz jest u mnie Ben, i moja suka cane-corso. Spodziewam się kolejnego psiaka. U mnie nie ma luksusów( jak na necie płytki, palmy w donicach itd.) Psy mogą być w domu, na dolnej kondygnacji: pokój 20m2( będe tam montować wewnętrzne kojce) 3 łóżka, centralne ogrzewanie. Pokoik 1-osobowy(w trakcie przystosowania). Budynek gospodarczy, murowany, zadaszony 150m2, bieżąca woda, prąd, 24 boksy(właśnie tam mam teraz najwięcej roboty). Podwórko 30 arów, ogrodzone. Wet przyjeżdża do domu. Nie mam stonki ze względu na koszty, na dogo dopiero zaczynam i jeszcze trochę się gubię, zdjęcia są na profilu Bena. Mogę wysłać na e-mail
-
Już wszystko wyjaśniam( dopiero siadłam na kompa). Rozumiem Wasze obawy i cieszę się, że je macie bo ja bym mojej Randi nawet pogłaskać w ciemno nie dała;-) Działam od niedawna, jeszcze przed oficjalnym otwarciem pojawił się Ben, więc tak naprawdę całymi dniami haruję żeby to ogarnąć( przekwalifikowanie potężnego gospodarstwa w DT to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza jak się ma dzieci). Otwarłam hotel bo miejsca mam dużo i trafia mnie....jak widzę co się dzieje z niechcianymi psami, cały system można rozbić o 4 litery. Koszt 200zł w tym zapewnione jedzonko i opieka weta(odpchlenie, odrobaczenie, szczepienia). Słuchajcie ja nie namawiam, bo propozycje mam też inne, ale pomocy żadnemu nie odmówie. Wiem jedni jeśli nie zaczniecie działać to pies tam zostanie.
-
Tak, w tym momencie jest u mnie Ben(zdjęcia opisy na jego wątku), może dziwnie to wygląda 200zł/miesiąc(w tym weterynarz, wyżywienie), ale to dlatego, że chcę pomóc. Nie mogę już patrzeć na to co dzieje się z bezdomnymi psami. To mój nr. 536942611, proszę o namiary na kogoś kto zajmuje się Balbinką, przyślijcie sms
-
Witajcie. O co chodzi z tą Olk..... umieralnią, napiszcie. Pytam bo ja byłam wczoraj u nas w Gminie(Kazimierza Wielka), zapytać co sie dzieje z naszymi bezdomnymi-a jest ich sporo. Usłyszałam, że mają parę kojców i dostaja od Gminy 15zł/doba za psa, ale z braku miejsc psy dalej biegają po gminie. Więc uczciwie mówię, że mam budynek, mogę 14 boksów udostępnić(apropo porządki w trakcie) w cenie 200-250zł/miesiąc i szukać im domu(bo teraz nikt tego nie robi). Padały różne sugestie z tamtej strony-nawet te najgorsze.....Złożyłam ofertę do Burmistrza