Jump to content
Dogomania

Amber

Members
  • Posts

    3568
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Amber

  1. Albiś po prostu zadziera nosa można z tego wywnioskować :D
  2. Hm, podobno jest z Wawie sklep gdzie można przymierzyć te kagańce, może warto by było się zapytać? Widzę, że sporo bokserów je tam ma (btw, jaki piękny, kopiowany :loveu:) i jak pisze, większość psów toleruje je znacznie lepiej niż kantarki. [IMG]http://gappay.pl/images/fullsize/1021.jpg[/IMG]
  3. [quote name='Bolsbokser']Na mordę mojego po prostu inne rozwiązania odpadają :( Ma zbyt krótką kufę, a muszę mieć jakąś prowizorkę do autobusu ... wrrrr...[/QUOTE] Hm... A zajrzyj do tego wątku i zapytaj się o fizjolog dla boksera. Jestem pewna, że widziałam tam fotki boksiów z tymi kagańcami. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/27389-kaganiec/page67[/URL] O, chociażby na 1szej stronie: [IMG]http://img506.imageshack.us/img506/9790/fiona41323miesicezm0qt.gif[/IMG]
  4. [quote name='Ewa&Duffel']Jakby co to ja też jestem chętna na jutrzejsze spotkanie :) Tylko gdzie ? ;) Jaki szaleńczy wzrok :evil_lol: [URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0163.jpg[/URL] Strasznie mi się podoba to zdjęcie :loveu: Uśmiech Jariego :loveu: [URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0268.jpg[/URL][/QUOTE] [quote name='motyleqq']właśnie, gdzie? ;) a, i bierzcie aparaty i dużo pstrykajcie, gdyż mój nadal leży bez życia:roll:[/QUOTE] No właśnie, gdzie? Ja nie znam wielu terenów spacerowych ;). Proponuje Choszczówkę jednak, bo wszystkie mamy tam chyba niezły dojazd i jest gdzie puścić psy bez ryzyka, że ktoś się przyczepi. Tylko KONIECZNIE się czymś spryskajcie na komary bo tam jest prawdziwy hardcore z nimi. No i o 17 to będzie mało dobrych zdjęć, chyba, że znajdziemy jakąś polankę, bo tam jest już ciemno o 18. [quote name='Bolsbokser']Aaaaaależ on śmiesznie wygląda w tym gigantycznym kagańcu :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Swojemu tylko kantarek mogę założyć. Oczywiście oswajanie wciąż trwa. Jest bardzo oporny, by mieć coś na pysku :) Pospamuję troszkę. Zapraszam też do naszej galerii: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/203702-Zbyt-%C5%BCywe-srebro-galeria-g%C5%82uchego-Albina[/URL] Jak również zapraszam do udziału w licytacji Portretu Boksera na Bokserki w potrzebie [URL="http://www.dogomania.pl/threads/213018-LICYTUJEMY-portret-Pyzy-%21%21%21%21-na-Bokserki-%21%21%21-do-7-wrze%C5%9Bnia-2011"]http://www.dogomania.pl/threads/213018-LICYTUJEMY-portret-Pyzy-!!!!-na-Bokserki-!!!-do-7-wrze%C5%9Bnia-2011[/URL][/QUOTE] Śmiesznie, nieśmiesznie fizjolog jest bombowy. I dużo mniej przeszkadza Jariemu na pysku niż kantarek. Może wydawać się to dziwne, ale tak jest. A galerię Albisia odwiedzam i podziwiam super fotki :) [quote name='WATACHA']Nawet nie zauważyłam, że nowe zdjęcia dodałaś ...wydaje się na nich jakby ciutkę przytył :) A my dziś dostaliśmy od wet takie cuś ha,ha,ha moje cielaczki dwa :) [URL]http://www.over.agro.pl/pl/prod_szcz.php?idk=7&idpg=15&idkg=34&idi=18[/URL][/QUOTE] Skoro dostałaś to od weta to znaczy, że psy też mogą to dostawać? Tak się pytam, bo krowa, a pies ma jednak zupełnie inne układ pokarmowy. Nam na razie starcza Smecta całe szczęście. Byłyśmy dziś na łączce, spotkałam pana z dobermanem z Palucha. Pogadaliśmy chwilkę, Jari bawił się przez moment poprawnie z tym psem (w kagańcu oczywiście) ale już po chwili było spięcie... Nie wiem, co Jari robi, ale inne psy wyraźnie go nie tolerują ;). Pan mówi, że jego pies bawi się z innym 2 letnim dobermanem i nie ma żadnego problemu. Cóż, doberman dobermanowi nierówny. Jari nawet jak na dobka jest nieźle walnięty :evil_lol: Cały czas chodzę na tę łączkę z nadzieją, że spotkam taką dziewczynę z labradorką z którą widywałam się w zimę, Jari bardzo fajnie się z nią bawił. Mam nadzieję, że one jeszcze tu mieszkają...
  5. [quote name='motyleqq']no ja wieczorem wolę, bo potem Etna pada i śpi do rana ;) w ten weekend to akurat są finały Dog Chow Disc Cup i tam będę przebywać :cool3: ale może uda mi się w czwartek tak o 17, ale to jutro będę wiedzieć na pewno :)[/QUOTE] OK, daj znać mi by jutro pasowało :) Chciałabym zobaczyć dużą Etnę na własne oczy ;) [quote name='awaria']Hitlerowski pies i jego defiladowy krok :evil_lol: [URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0176.jpg[/URL] Dobrze Jari wygląda, jakby zmężniał :) Czy po prostu (podobnie jak ja) wybierasz korzystne zdjęcia ;) Kiedy wybieracie się do Gościeńczyc ?[/QUOTE] Tak, nazistowski pomiot szatana :evil_lol: To mi przypomniało niedawną "dyskusję" na wątku dobermana w dziale PwP, który ugryzł chyba kogoś w hotelu w którym przebywał. Mniejsza z tym, gdyż mam swój własny pogląd na sprawę "dogo pomagania" psom bezdomnym w PL. Sprawa tyczy się wpisu jednej z użytkowniczek, że dobermany tak mają, są niezrównoważone i niebezpieczne, bo znajoma też miała dobermana i on też ją pogryzł itp. Brakowało jeszcze opowieści o ciasnej czaszce :diabloti: Napisałam jej, że pisze bzdury to pojechała jeszcze dalej, wypisując, że twórca rasy był oprawcą, hodował psy, które polowały na ludzi (tak, 100 lat temu :diabloti:), większość osób je tak kojarzy (!), a w ogóle to nie bez powodu są... na liście ras agresywnych :evil_lol:. To jej napisałam, że pisze jeszcze większe bzdury. No i wtedy się obraziła :p Że na nią napadłam i, że jestem jak dobermany potrafię tylko gryźć i się wściekać :diabloti:, a jej chodzi tak w ogóle tylko o dobro Bruna (dobka z wątku). Chyba, ma pokrętny sposób myślenia, gdyż baaardzo dobry PR zapewniła temu psu w stosunku do rasy do której należy. Wiedziałam, że dział PwP jest specyficzny, ale, że przebywają tam ludzie, którzy dzielą rasy na złe i dobre i jeszcze nazywają to pomocą, to nie wiedziałam. Jak pomoc na dogo tak wygląda to ja już nie mam pytań :p Co do zmężnienia to ja widzę tylko jego zapadnięte boki ;). Zdjęć staram się nie selekcjonować, tj. jest jaki jest i tyle, choć nie wstawiam jakiś ujęć na których wygląda nawet szczuplej niż w rzeczywistości, bo bym was wszystkich tu wystraszyła :lol: Np. takie (zwalone i tak, bo ucięte ;) ) [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/819/dsc0185wwm.jpg/][IMG]http://img819.imageshack.us/img819/7857/dsc0185wwm.jpg[/IMG][/URL] Spotkanie dobermaniarzy na treningu jest oficjalnie 11.09. Ja postaram się być, choć nie wiem jak z transportem. Dziś jesteśmy 1.5 dnia na nowej karmie tj. WB Wild Duck i nie widzę ani pogorszenia ani poprawy. Jest jak było. Kupa nie luźna, ale wielka. Na plus idzie zapach karmy, zdecydowanie lepszy od wersji rybnej (która była ledwo do wytrzymania ;) ), tak ładny, że aż się samemu by miało ochotę spróbować. Pójdzie jakiś tydzień na niej, choć nie spodziewam się problemów i spróbuję mu dać Wild Pacific. Jeśli dobrze na nią zareaguje, to będę szczęśliwa :p
  6. Tak. 2 blachy, 2 gumki i 2 łańcuszki.
  7. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0259.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0264.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0265.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0267.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0268.jpg[/IMG]
  8. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0247.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0250.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0253.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0255.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0257.jpg[/IMG]
  9. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0217.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0218.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0221.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0224.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0225.jpg[/IMG]
  10. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0204.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0210.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0212.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0213.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0214.jpg[/IMG]
  11. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0192.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0193.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0196.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0202.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0203.jpg[/IMG]
  12. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0181.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0186.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0188.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0189.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0191.jpg[/IMG]
  13. 18-19? Szkoda, że tak późno, wtedy żadna fotka już nie wyjdzie... A w weekend? Ja byłam dziś na polu o 18:20 i fotki wychodziły już różnie. No i kooomary, chmary dosłownie, OFFa się niebojące :mad: [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0157.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0158.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0160.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0163.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0168.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0176.jpg[/IMG]
  14. Mnie tez zawsze rozwalało jak ojciec znajomego sam mający pseudo jamnika, nie mógł się nadziwić jaka "dziwna" jest Cortina i nazywał ją kosmitką... Cortina jest Mł.Ch.PL i Ch.PL :evil_lol: Takie przyszły czasy, gdzie rasowe psy są kundlami, a kundle rasowcami, bo przecież rodowód to tylko papierek :p
  15. Amber

    Duffel

    Rozżarzony Plac Teatralny to faktycznie nie najlepsze miejsce do spotkań z psami + ciekawe czy wszyscy właściciele sprzątali po swoich pieskach? Powinni to urządzać w jakimś parku, gdzie jest choć jedno drzewo :shake: Duffel jaki różowiutki z tą świnią i obróżką, sweet :lol:
  16. W kagańcach będzie im ciężko ;). Duffel w ogóle nie musi mieć myślę o ile się sam nie granie do gryzienia. Może by się dało jakoś spotkać w tym tyg. co wy na to?
  17. [quote name='Migori']Tak :( A już widać skutki uboczne sterydu- wzrosła waga i zaczęły sie problemy ze skórą... Dorwałam próbki tej karmy trovet, o której wspominałaś (ta z kaczką i ziemniakami). Dam małej na spróbowania i obadam reakcję. Zawsze szłam w kierunku ryżu, ale i ziemniaki podają w problemach jelitowych itd. Zobaczymy.[/QUOTE] Kurczę :roll: Twoja suczka to jeszcze lepsza aparatka :shake: Jariemu się kupy w miarę ustabilizowały, gdyby nie były takie wielkie, tak często i gdyby tył to było by idealnie :p [quote name='motyleqq']ahh Jari Jari Jari :loveu: tęsknimy już za nim, tj za Wami :cool3:[/QUOTE] No my też byśmy się chętnie zobaczyli z Etną, bo nie mamy żadnej koleżanki tutaj, sami koledzy, a z facetami Jari ma ostatnio na pieńku ;). Jak stoisz z czasem w tym tyg.? [quote name='FredziaFredzia'][URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0153.jpg[/URL] inochodzik? ;)[/QUOTE] Tak, sławny inochodzik Jariego :eviltong: [quote name='Ewa&Duffel']Niestety teraz już tak wcześnie się ciemno robi...:( Jari jak zwykle piękny :loveu: My też się stęskniliśmy, ale nie wiem, czy wspólny spacer będzie jeszcze możliwy...[/QUOTE] Tak, szczególnie jak i Duffel się zaczepny zrobił. Z Jarim to bez problemu - kaganiec na mordę i tyle ;) [quote name='dOgLoV'][URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0153.jpg[/URL] samotny wedrowiec :evil_lol: :loveu:[/QUOTE] Taaa... bo jamnice akurat poszły do lasu coś zżerać :evil_lol: [quote name='kalyna'][URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0116.jpg[/URL] jamnice chyba się obraziły :D[/QUOTE] Nie, one zawsze tak chodzą tyłkiem do obiektywu... Zrobić im normalną fotkę to sukces ;) [quote name='Naklejka']Widziałam ostatnio dobka :) Czarny podpalany, cięte uszka i ogon, wysoki i potężny.... piękny :) Jari jest taki.... dostojny... :D[/QUOTE] Ba! To w końcu doberman ;)
  18. Taki mu PR zrobiłaś w oparciu o rasę jaką reprezentuje, że nie wiem czy faktycznie zależy ci na jego dobrze. Ale jak uważasz. Z mojej strony EOT.
  19. O dobrze, że podali datę. Jak widzisz to bo było ponad 100 lat temu. Myślę, że ponad 100 lat selekcji hodowlanej zrobiło swoje i dzisiejsze dobermany w niczym nie przypominają psów z tamtych lat. Nawet wyglądem... Inne rasy: amstaffy, cane corso, czy chociaż by buldogi angielskie też zupełnie nie przypominają i nie służą już do celów do jakich zostały pierwotnie wyhodowane. Hehe... Tylko, że doberman NIE JEST na liście ras agresywnych. Piszesz o dobermanach bardzo mocne słowa, a jak widać nie masz najmniejszej wiedzy o tej rasie. Na razie to ty wypisujesz takie dyrdymały o dobermanach, że aż boli. Bo pies znajomej pogryzł itp. Ja znam historię gdzie jamnik zagryzł dziecko, albo york... Ba, nawet kot! I co zagazować wszystkie koty? Zgadzam się, że doberman jest bardziej niebezpieczny ze względu na swoją posturę, ale istnieją też inne, duże psy. Piję konkretnie do tego, że piszesz lekką ręką, na podstawie przypadku twojej znajomej i historii rasy 100 lat temu, że dobermany są: złe, nieobliczalne, polują na ludzi (!), "tak mają" itp. To są bzdury i nie powinny mieć one miejsca na psim forum. Ile znasz dobermanów? Na miłe historie o tej rasie zapraszam do mojej galerii, mam dobermana, który o zgrozo żyje w zgodzie z dwoma jamniczkami i jeszcze, jak na razie, mnie nie zagryzł... Na temat Bruna nie będę się wypowiadać, gdyż nie o to mi chodzi: to, że jeden człowiek jest mordercą, nie znaczy, że cały gatunek ludzki też taki jest.
  20. [quote name='wawer']A jako stróż też może komuś krzywdę zrobić. Dobermany bywają groźne i nieobliczalne. Znajoma musiała uśpić, kiedy po kilku latach jej własny najpierw zagryzł psa na ulicy (był na smyczy i nie pomogło), a potem na właścicielkę warczał i szczekał. Odbiło mu, a lekarz powiedział, że taka rasa. Nie znam się na rasach, ale czy piękny Bruno ma szanse, by mu bez reszty zaufać? Nie wiedziałam, że na psim forum znajdę takie teksty :shake: Tak, a psy z czarnym podniebieniem też są złe, a surowe mięso powoduje wściekliznę. Jeszcze tylko brakuje wywodu na temat, że dobermanom nie rosną czaszki, uciskają mózg i w wieku 5 lat zagryzają właściciela. Czy ludziom się wydaje, że właściciele dobermanów to jacyś samobójcy lub niedouczone głupki, że biorą sobie do domu psy "groźne i nieobliczalne"? :shake: Doberman to jedna z najwspanialszych ras na ziemi, kochająca swojego człowieka ponad wszystko. Niesamowicie wrażliwa. Przed nadmierne rozmnażanie niezrównoważonych osobników, jak również poprzez niewłaściwe wychowanie można zepsuć każdego psa, nie tylko dobermana. To spotkało Bruna. Nie całą rasę.
  21. Super fotki! W końcu się postarałaś i dałaś dużo ;). No na tych, Albin już nie wygląda na nieszczęśliwego :loveu:
  22. Dobrze jej idzie ;)
  23. [QUOTE]oj urosła... długie łapska teraz ma ;-) kawał psa z niej, Ewa może potwierdzić że ma sporą siłę pociągową :cool3:[/QUOTE]O, to fajnie, że nie jest już taka malizna... Kiedyś się jej te nogi przydadzą w ucieczce przed Jarim :lol:
  24. Taaak... za to dziś Jari został sznaucerem (był już dogiem niemieckim i bulterierem ;) ) A czy Etna przypadkiem nie urosła trochę? Bo na tych fotkach się całkiem wysoka wydaje przy Dufflu?
  25. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0130.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0136.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0140.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0143.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_0153.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...