[quote name='nykea']A dlaczego bez nasion? Ja zaparzam i podaje wszystko, glutki z nasionami. Zazwyczaj przechodza niestrawione, ale to chyba raczej nie klopot? Czy sa jakies przeciwskazania do tego?[/QUOTE]
siemie lniane zależy jak podane działa różnie , np gęste zaparzone jest bardzo dobre na zapalenie gardła ,a z cytryną i miodem na obłożone migdałki
ale to tak na marginesie
zaparzone nasiona siemienia lnianego podawane są na rozwolnienie tzn w celu rozluźnienia kupki czyli na przeczyszczenie po prostu , wywar na złagodzenie stanów zapalnych przewodu pokarmowego i regulację pracy jelit a np zmielone działa ogólnie na apetyt ,
[quote name='Aysel']Nawet jak je ją raz na tydzień? Czasem raz na dwa tygodnie?
Oczywiście ja głupia nie jestem, nie daje non stop tej wątróbki bo wiem co powodują podroby w nadmiarze.
Ale wcześniej nie ruszała wątróbki W OGÓLE, więc jestem zadowolona, że zaczęła ją tykać ;)[/QUOTE]
ale nie dawaj dużo naraz , ma dużo wit b ,nadmiar może działać pobudzająco , zresztą podobnie działa żółtko z jajek ale jak nie podajesz vit b w tabletkach myślę że nie można przedobrzyć