Jump to content
Dogomania

Dwa setery? jak to wygląda


Pineczka

Recommended Posts

Witam, ja i mój psiak jestesmy nowi na forum. Pin jest mieszacem setera irlandzkiego i border collie, ale wyglada i wykazuje wszystki cechy setera tyle tylko, ze jest nizszy i czarny :) Ma roczek i jest pełen energii. Z mezem zastanawialismy sie nad wzieciem drugiego psa. Marzylam o takiej samej mieszance, ale w koncu jak czesto sie to zdarza. I oto niespodzianka- szukajac informacji na temat seterow znalazlam ogloszenie wystawione przez wlascicielke takiej samej wybuchowej 4- letniej mieszanki (suczki). Musi ja oddac z uwagi na przeprowadzke. Suczka jest wysterylizowana. Zaczelam sie zastanawiac. Co do moich odczuc na ten temat- moj Pinek mialby towarzystwo przez czas, kiedy jestem w pracy. W dalszym ciagu chcialabym je brac na lesne spacery rano i wieczorem, ale nie wiem jak to jest spacerowac z dwoma seterami puszczonymi luzem- jeden podaza za drugim czy zwykle rozpelzaja sie kazde w inna strone. Poswiecilam kilka dobrych miesiecy uczac go wracac na zawolanie. Poza tym onek jest przyzwyczajony, ze jest jedynym psem w domu i boje sie, ze poczuje sie zagrozony. Miewamy gosci z psami, nawet w tym momencie- trzydniowych i jest w porzadku, zdarzaja sie male klotnie pomiedzy nimi, ale Pin odpuszcza od razu. Jesli spotykamy inne psy na lesnych spacerach nie ma zadnych klotni- bawia sie, a nawet jesli nieporozumienia zaistnieja to z reguly pin nawet nie wie jak sie bronic. Poza tym nie wiem jak ukladalyby sie ich wzajemne relacje, z uwagi na fakt, że jednak mimo wszystko Onka jest starsza. Z tego co napisala mi jej wlascicielka jest identyczna jeslichodzi o temperament.

Przepraszam za dlugosc tego posta, ale naprawde od ostatniego tygodnia szukam odpowiedzi na te pytanie i odczuc ludzi, ktorzy maja dwa setery i podobna sytuacje. Wiem, ze moj pies nie jest czystej krwi seterem, ale uwierzcie mi jest naprawde jak seter.

CZy ktos ma dwa setery i moze ten mlodszy byl wczesniej z Wami niz starszy i jak to wyglada? Prosze pomozcie.

dominika

Link to comment
Share on other sites

wywołana do odpowiedzi zgłaszam się ;)

Między Karmelo a Brando jest około 9 miesięcy różnicy. Między wcześniejszym duetem było 5 miesięcy różnicy. Oba idealnie zdawały egzamin, ale nalezy pamiętać, że dobrze mieć jako starszego psa, który już jest jako tako wychowany, bo młodszy pies będzie brał z niego przykład. Jeśli chodzi o buszowanie w krzakach zwiewają w jednym kierunku. A najpiękniejszy widok to podwójna stójka, która ze względu na niecierpliwość nieletniego zdarza się rzadko. Inna kwestia jeśli chodzi o duet to przywoływanie. Nie radzę drugiego psa, jeśli jeden nie ma tego opanowanego w 90%... Jak zaczynałam przygodę z seterami to chodziłam na spacer w adidasach, że jakby co to dogonię szczyla... Dziś - to obojętne, zwykle w klapkach lub sandałkach, i tak nie dogonię ;) To one maja mnie gonić a nie ja ich :)

Zapraszam do swojej galerii dwóch rudych agentów. Sama zwiewam na dwutygodniowe wczasy na zbitą dechami wieś ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...