Jump to content
Dogomania

Znacie sie na kotach?


voc

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='_Tosia_']jeżeli Cie ugniata, to znaczy, ze Ci ufa... jak matce.. Kocięta w ten sposób ugniatają okolice sutków kocicy, by dostać mleczko:cool3:. musi Cie kochac kotek[/QUOTE]

To się czuję mile połechtana, bo mój tymaczasowy kociak ugniatał mnie dzień i noc non stop :) Nie miałam prawa nigdzie siedzieć ani leżeć i nie mieć go na kolanach tudzież innych częściach ciała. I 100% tego czasu mnie ugniatał :roll:

Link to comment
Share on other sites

o, nawet znalazlam, taka madra wypowiedz:

'Dlaczego kot udeptuje przednimi łapami kolana człowieka?
Każdemu właścicielowi kota nieraz jego pupil wskoczył na kolana, a potem najpierw jedna przednią łapą, a potem na przemian obydwiemu,zaczął rytmicznie udeptywać podołek. Odpowiedzi może dostarczyć obserwacja kociąt ssących matkę. Ugniatają one przy tym łapkami jej brzuch. Te ruchy wzmagają wypływ mleka z sutków. Jeśli więc dorosły kot robi to samo na kolanach właściciela - oznacza to u niego nawrót do dziecięcych wzorców zachowania. Jeśli wiec człowiek-matka zrzuca kota z kolan ( z powodu "wbijanych" pazurków) kot czuje się zdezorientowany nagłym odrzuceniem. Przecież żadna kotka nie zaregowałaby na to tak nerwowo ! Na takim tle rodzą się nieporozumienia między człowiekiem a kotem. Wielu z nich można by uniknąć, gdybyśmy mieli świadomość, że nawet dorosły kot zachowuje się wobec nas jak mały kociak wobec matki. '

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...