• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Aczu

Zaskórniki czy coś poważniejszego?

2 posts in this topic

Cześć wszystkim! Mam nadzieję, że będziecie nam w stanie pomóc, bo się strasznie martwię :( Mam grzywacza po interwencji (3 miesiące po adopcji), który dostał brzydkich zmian na skórze, które cały czas się powiększają :( Wet uważa, że to zapalenie skóry, ale nie pomagają szampony ani leki od niego. Uważa też, że to na plecach to są zaskórniki, ale prawdę mówiąc mi wygląda to na coś poważniejszego i nie do wycisnięcia, że tak powiem... Mieliście podobne problemy ze skórką grzywacza?

Na biodrach i przednich łapach w zgięciu ma ciemne plamy z suchą skórą (swędzące na początku zmiany) a na plecach taką chropowatą, czarną powierzchnię powiększającą się na boki. Czekamy na wizytę u dermatologa, ale mam nadzieję, że coś mi podpowiecie :( Zaczęło się od przednich łapek, później tylne i przechodzi na plecy i klatkę :( Z góry dziękuję za wszystkie sugestie!

pikus 1.jpg

pkus 2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem,że przy grzywaczach występuje bardzo często problem ze skórą.Musi być koniecznie natłuszczana.Rada to dobry dermatolog.Klinika,która ma długoletnie doświadczenie w leczeniu zwierząt i są tam oddziały.Na zwykłą Lecznicę wydasz za wizyty kupę kasy i nic z tego nie wyniknie.

Na pewno u Twojego psa to jest choroba skóry skoro się rozprzestrzenia.Musisz go chronić ubrankiem i latem przed słońcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now