Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Reakcja na huk.

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 _dingo_

_dingo_

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 03 sierpień 2004 - 18:29

Czy jest możliwe że pies, który nigdy nie miał styczności z głośnym źródłem dźwięku zamiast przestraszyć się huku - zaatakuje jego źródło ?

Od czego zależy reakcja psa na huk ?
SBT - i wszystko jasne.

#2 agamblu

agamblu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 sierpień 2004 - 19:25

Tak jest to mozliwe - tak robi np ON mojego ojca.

#3 Aga

Aga

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 sierpień 2004 - 19:41

Tak jak wyżej, jest to możliwe.
Moj pies na strach reaguje agresywnie, na huk też się zdarza (zwłaszcza jak jego źródłem są rozwrzeszczane dzieci, czy pijani :roll: ), natomiast mój poprzedni psiak słysząc jakiś nagły huk wiał gdzie pieprz rośnie i nie było w nim nic agresji

A reakcja psa na huk zależy pewnie od psychiki psiaka, jeśli znasz psa dłużej to już wiadomo czego się po nim spodziewać w takiej sytuacji. :roll:

#4 _dingo_

_dingo_

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 03 sierpień 2004 - 20:03

Skoro tak, to czy taka reakcja (atak na źródło dźwięku) będzie bardziej prawdopodobna dla typowych ras obrończych - owczarek niemiecki, rottweiler, bokser, doberman - niż w przypadku psów o łagodniejszej psychice takich jak np. labrador czy golden ?
SBT - i wszystko jasne.

#5 sylwia i boksery

sylwia i boksery

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 04 sierpień 2004 - 00:06

Skoro tak, to czy taka reakcja (atak na źródło dźwięku) będzie bardziej prawdopodobna dla typowych ras obrończych - owczarek niemiecki, rottweiler, bokser, doberman - niż w przypadku psów o łagodniejszej psychice takich jak np. labrador czy golden ?

U boksera atak na źródło huku jest reakcją niepożądaną i eliminuje takie psy z hodowli-po to na testach jest badana reakcja na strzał z pistoletu.
Pożądaną na testach reakcją na huk jest zaciekawienie(bez ciągnięcia,widocznego podniecenia,bez stresowego oblizywania się) -na IPO-musi być brak jakiejkolwiek reakcji.
Atak na źródło wystrzału u boksera świadczy o słabym i strachliwym charakterze psa i jest dużym błędem.

pozdrawiamy
sylwia i bokserów pięć vel Moje Boksery FCI :diabloti:

#6 Fireworkss

Fireworkss

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisany 04 sierpień 2004 - 07:04

Ja mam Stafforda ktory prawie wogule nie zwraca uwagi na wystrzaly i tego typu dzwieki ewetualnie sprawdzi kierunek tego chalasu i jesli nic go nie zaciekawi to idzie sobie dalej.
Jako ciekawostke podam ze bardzo obawialem sie pierwszego sylwestra, ale kiedy zaczela sie północna kanonada fajerwerkow to mi prawie szyby w oknie nie wybil a ogon to omaly wlos mu sie nie urwal ze szczescia, wkoncu musialem znim wyjsc na podwurko. pierwszy raz widzialem psa ktory by w ten sposob reagowal by na fajerweki.

#7 West210

West210

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 sierpień 2004 - 12:37

nasz bulik, potworek najchętniej pozaglądałby co to tak huknęło kiedyś chciał petardę skosztować jeszcze przed wybuchem no ostatecznie szczeknie raz sobie pod nosem