Jump to content
Dogomania

Ślady na uszach po strzyżeniu


Mailo

Recommended Posts

Witajcie dogomaniacy!

Mój sznaucer miniaturowy był dwa razy strzyżony u tego samego fryzjera. Po każdym zabiegu zauważyłam na wewnętrznej stronie końcówek jego uszu ranki długości ok. 1 cm. Po pierwszym cięciu myślałam, że to przypadkowe zacięcia powstałe podczas strzyżenia. Po drugiej wizycie pies wrócił z takimi samymi rankami. Co dziwniejsze są one umieszczone dokładnie w tym samym miejscu na obydwu uszkach. Znajomy nastraszył mnie, że niektórzy fryzjerzy "przypinają" swoich klientów za końcówki uszu do stolików, by byli mniej problematyczni. O zgrozo to by pasowało. Napiszcie, czy spotkaliście się z takim przypadkiem, bo jeśli tak, to muszę się rozejrzeć za innym fryzjerem.

Link to comment
Share on other sites

Znajomy nastraszył mnie, że niektórzy fryzjerzy "przypinają" swoich klientów za końcówki uszu do stolików, by byli mniej problematyczni.
Znajomy sobie jaja z Ciebie robi.

Końcówki (nieciętych) uszu u sznaucera to zazwyczaj taka stwardniała sierść z jakby strupkami na końcu. Jak się ostrzyże te strupki, to powstają ranki. Radziłabym skonsultować się z fryzjerem teraz, jak są te ranki, i pokazać jej o co chodzi - następnym razem może na czubkach uszu zostawić trochę dłuższą sierść przycinając ją nożyczkami i nie będzie ranek.

Takich ranek unika się również gdy uszy są trymowane raczej niż strzyżone, ale to zupełnie inna para kaloszy :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Końcówki (nieciętych) uszu u sznaucera to zazwyczaj taka stwardniała sierść z jakby strupkami na końcu. Jak się ostrzyże te strupki, to powstają ranki.

Bosh Flaire właśnie to przeczytałam i obejrzałam dokładniusio niecięte uszka mojej sznaucerki i nie znalazłam na końcach żadnych strupków :o

Po strzyżeniu nie ma żadnych ranek, a uszy są strzyżone a nie trymowane - o co chodzi?? :-?

Link to comment
Share on other sites

Końcówki (nieciętych) uszu u sznaucera to zazwyczaj taka stwardniała sierść ...

Bosh Flaire właśnie to przeczytałam i obejrzałam dokładniusio niecięte uszka mojej sznaucerki i nie znalazłam na końcach żadnych strupków :o

Zazwyczaj to nie zawsze - u Ciebie najwidoczniej nie.

Jeśli pies jest młody, to jeszcze może się zmienić. Czasem ta skóra na końcówkach uszu twardnieje z wiekiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...