Jump to content
Dogomania

Kłopoty ze wzrokiem u suki CAO


Madie

Recommended Posts

Hej,

 

pisze w sumie trochę po pociechę, bo na badania u okulisty jestesmy umówieni na połowę sierpnia, czy niespecjalnie długo.

 

Mamy kłopot z Panda (1,5 roku, mieszanka CAO)

 

Od tygodni mieszkamy w nowym miejscu, nie ma tam latarni za bardzo, ja zawsze wieczorem biorę latarkę na wyjścia z psami

Mój TŻ smiechem żartem wspominał, że Panda wieczorami jest supergrzeczna, tak przyklejona do jego nóg że czasami nie chce się załatwiać bo normalnie to mamy małe walki o posłuszeństwo przy nodze ;)

 

Ostatnio też zauważyłam, że Panda zaczęła szczekać w nocy na znane sobie obiekty ale w kiepskim oświetleniu (właściwie przy  jego braku) jak np. kawałki gazety ze śmietnika czy kawałki urwanego krawężnika. Potrafi nawet chcieć pdobiec do takiej rzeczy z warkotem i nagle zdziwiona patrzy, że tak nic nie ma strasznego. Robiliśmy więc kilka eksperymentów w domu - Panda na bliskie odległości widzi doskonale (łapie w locie owady, przynosi wskazane przedmioty) - nie wiem jednak na ile to wzrok a na ile kwestia wechu.Na pewno wie jak się skupiać (patrzy idealnie w oczy na twarz jak ma takie zadanie), nie ma kłopotu z wodzeniem wzrokiem z reka z kilku metrów, za zabawka, za zarciem etc etc., ale już w locie zarcia małego nie złapie.

 

Co ciekawe tez nasz szkoleniowiec kiedys nam zwrocił uwage, ze dawno nie widział tak bezbłędnie uzywajacego nosa molosa na co dzien. Panda jest milion razy lepsza niz Sadza (labrador) w wywachiwaniu znalezisk i niuchaniu. Własciwie moglaby pol spaceru z nosem przy ziemi spdziec.

 

edit: a moze to kwestia po prostu poznej pory? my tez w koncu gorzej w nocy widzimy. Co ciekawe druga suka nie ma takich problemow ( ale to może być juz charakter)

 

Do tej pory dziewczyna miala 5 razy zaplenie spokojwek, za kazdym razem na kroplach i antybiotykach. Nic wiecej. Badania krwi z maja - ksiazkowe.

 

No i teraz mam zagwozdke czy panikujemy z TŻ'tem czy rzeczywiscie np. molosy maja klopoty ze wzrokiem, albo nie wiem sa krotkowidzami...Da sie jakos domowo lepszy test przeprowadzić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...