Jump to content
Dogomania

Duszności u psa


Czaki

Recommended Posts

Cześć :multi:

Dzisiaj w nocy miałam "akcje ratunkową", w tym sensie, że moje psisko miało dziwny napad kaszlu(?)
Atak trwał ok 15-20 min z przerwą. Wyglądało to jak by się dusił. Chrząkał, miał odruch wymiotny na koniec każdego chrząkania/charczenia. Jak by miał coś w gardle ( ale nie miał, bo spał a nie jadł :eviltong:)
Dodam, że to nie duży psiak (w pół łydki) ma 5lat i taki atak to już trzeci czy czwarty raz ( już dawno gdzieś w lecie i też w nocy, a raz kiedy szarpnął się na smyczy). Dlatego psisko chodzi na szeleczkach ;).
I tu moje pytanie - co to może być ?(Psisko jest podatne na różne choroby górnych dróg oddechowych, praktycznie wiosna/zima no i jesień zaczyna troszkę chorować).
No i czy to jest groźne i kiedy do weta - podczas ataku, czy jak ?

Z góry dziękuje za odpowiedź :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czaki'] Dodam, że to nie duży psiak (w pół łydki) ma 5lat i taki atak to już trzeci czy czwarty raz ( już dawno gdzieś w lecie i też w nocy, a raz kiedy szarpnął się na smyczy). Dlatego psisko chodzi na szeleczkach. [/QUOTE]

Raczej to problem z tchawicą, choc trochę dziwne, że wet dotąd nie zauważył. Stawiam na zapadniecie tchawicy, mając nadzieję, ze nie trafiłam. [URL]http://noderro.blogspot.com/2013/06/zapadniecie-tchawicy-czyli-koszmar.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Raczej to problem z tchawicą, choc trochę dziwne, że wet dotąd nie zauważył. Stawiam na zapadniecie tchawicy, mając nadzieję, ze nie trafiłam. [URL]http://noderro.blogspot.com/2013/06/zapadniecie-tchawicy-czyli-koszmar.html[/URL][/QUOTE]

Właśnie też się tego obawiam. Jutro pójdę do innego weta. Bo boje się ze ten to lekceważy i da dwa zastrzyki i tyle :(
Po nocnym ataku dzisiaj jest gorzej, kiedy tylko mnie widzi znów zaczyna, nasz spacer skrócilam do minimum bo miał atak i tak wkółko, szczekać też za bardzo nie może bo dostaje kaszlu :/ chociaż dobrze że je i pije :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...