Jump to content
Dogomania

16-17.07.2011 - MWPR Warszawa (CACIB)


INU

Recommended Posts

Guest shabowy

[quote name='Shirai - Koki']Jak dobrze, ze swiat akit posiada tak wspanialego znawce jak Ty co byl, az na dwoch wystawach :-).
A skoro poruszylas temat Szczecina to przeczytaj sobie dziewczynko co tam jest napisane, a jezeli chodzi o Shirai'a to zostal zdyskwalifikowany slusznie, poniewaz zawarczal na sedziego jak 2/3 psow tego dnia. A czemu tylko piszesz o zachowaniu Shiraia w Olsztynie co przed ringiem siedzial sobie grzeczny, gdy w tym czasie dwie pozostale akity jakby mogly to by zjadly siebie i wszystko co w okolo nich. Jestes takim specjalista a piszesz tylko o jednym psie. Poniewaz odgrywasz na mnie za...no za co ??? Nie zaslaniaj sie moim psem. A w Warszawie Shirai byl agresywny do sedziego, nie rozsmieszaj mnie dziewczynko z Pragi.
A kiedy ty widzialas, ze Shirai byl agresywny w stosunku do mnie, az takimi koleznkami nie jestesmy widzialsmy sie raz w zyciu i juz jestes takim znawca zycia mojego psa i mojego.
Moze porozmawiamy o Twojej agresji ??? Czy ty przypadkiem nie masz problemow emocjonalnych ??? Dowody na to jaka potrafisz byc agresywna to tez mamy !!!
Bede z niecierpliwoscia czekala na to az Ciebie zobaczymy na ringu wtedy zobaczymy jakim ty jestes wspanialym handlerem !!![/QUOTE]

Hmmm... Byłem na wystawie w Szczecinie jak i na wielu innych, które psy były agresywne?? Wszystkie warczały, a biedny Shirai jedyny wyleciał z ringu?
Shirai jest agresywny i żadne tłumaczenie innymi psami tego nie zmieni! Jeżeli pies byłby zdominowany to miałabyś nad nim panowanie w większości sytuacji.
Pies nic specjalnego sobą nie prezentuje, jest przerosniety, bardzo słabo zbudowany (klatkę ma jak jamnik;] ), mimo młodego wieku jest dośc mocno agresywny ( za 2 lata może być dopiero ''różowo'' ;] ). Wiele polskich akit bije go na głowę wyglądem i charakterem, są też niestety jeszcze ''gorsze'' egzemplarze, jednak to przeważnie starsze akity.
Problem nie leży w psie lecz w Tobie, pies jest po prostu przeciętny, ty wychodzisz poziom wyżej tylko w tym nie właściwym kierunku, za wszelką cenę próbujesz udowodnić wszystkim swoją wielką wiedzę i mądrość łatwo przekraczając granicę.
Przypomnij sobie jak obnażałaś wady wszystkich ludzi którzy Ci nie odpowiadali, sama narażasz się na słodkie retorsje.

Masz ochotę coś udowodnić? Chcesz się pokazać ze swoim psem?
Mam dla Ciebie świetną radę, jedź ze swoim psem na prestiżową wystawę myślę, że po Zwycięstwie Świata lub Europy każdy zamilknie i zwróci honor.
Przypominam, że mamy kilka takich tytułów z POLSKIMI przydomkami;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam Wszystkich :-)

Mam nadzieję że nic nie pomieszałam.

[B][COLOR=blue]PSY
Klasa pośrednia[/COLOR]
ATAMAN Jamni Jar - oc. doskonala lok. 1
YORIHIKO ROAL - oc. doskonala lok. 2
UNDO Yamamoto - oc. doskonala lok. 3

[COLOR=blue]Klasa otwarta[/COLOR]
SHIRAI KOKI Etnakita Ken - oc. doskonala lok. 1, CAC, CACIB, BOS, BOB

[COLOR=blue]Klasa championów[/COLOR]
NORYOKU Co Ty Na To - nieobeny
ATARI-GO TSUGI Namitori - lok. doskonala lok. 1

[COLOR=blue]SUKI
Klasa szczeniąt[/COLOR]
CAMMEI Daischa - oc. w.o. Best Puppy

[COLOR=blue]Klasa młodzieży[/COLOR]
AKATI MIOTEK - n.b.
KISS ME & LOVE ME UMI DE SHIROIARASHI AO - lok.2 oc. doskonała
TAKIKO Eskimo River - lok.1 oc. doskonała

[COLOR=blue]Klasa pośrednia[/COLOR]
BISHOJO GO Sensakura

[COLOR=blue]Klasa otwarta[/COLOR]
Akita u Izis GACHI - lok.3
MIDORI Yamamoto
MASSHIRO Kazoku Kanshin - lok.4
MI AKASHA Yeti Yeti - lok. 2 oc. doskonała
KANSEI Wielka Fala - lok. 1 oc. doskonała CWC, res.CACIB
BUNYA Yamamoto - n.b.

[COLOR=blue]Klasa championów[/COLOR]
CORA Wielka Fala oc. doskonala lok. 1, CAC, CACIB, BOS

Zdjęcia też mam, ale wystawię w Cięgu tygodnia.

GRATULACJE WSZYSTKIM ZWYCIĘZCĄ :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shiroiarashi']Witam Wszystkich :-)

Mam nadzieję że nic nie pomieszałam.

[B][COLOR=blue]PSY
Klasa pośrednia[/COLOR]
ATAMAN Jamni Jar - oc. doskonala lok. 1
YORIHIKO ROAL - oc. doskonala lok. 2
UNDO Yamamoto - oc. doskonala lok. 3

[COLOR=blue]Klasa otwarta[/COLOR]
SHIRAI KOKI Etnakita Ken - oc. doskonala lok. 1, CAC, CACIB, BOS, BOB

[COLOR=blue]Klasa championów[/COLOR]
NORYOKU Co Ty Na To - nieobeny
ATARI-GO TSUGI Namitori - lok. doskonala lok. 1

[COLOR=blue]SUKI
Klasa szczeniąt[/COLOR]
CAMMEI Daischa - oc. w.o. Best Puppy

[COLOR=blue]Klasa młodzieży[/COLOR]
AKATI MIOTEK - n.b.
KISS ME & LOVE ME UMI DE SHIROIARASHI AO - lok.2 oc. doskonała
TAKIKO Eskimo River - lok.1 oc. doskonała Zw. Mł. NJwR
[COLOR=blue]Klasa pośrednia[/COLOR]
BISHOJO GO Sensakura

[COLOR=blue]Klasa otwarta[/COLOR]
Akita u Izis GACHI - lok.3
MIDORI Yamamoto
MASSHIRO Kazoku Kanshin - lok.4
MI AKASHA Yeti Yeti - lok. 2 oc. doskonała
KANSEI Wielka Fala - lok. 1 oc. doskonała CWC, res.CACIB
BUNYA Yamamoto - n.b.

[COLOR=blue]Klasa championów[/COLOR]
CORA Wielka Fala oc. doskonala lok. 1, CAC, CACIB, BOS

Zdjęcia też mam, ale wystawię w Cięgu tygodnia.

GRATULACJE WSZYSTKIM ZWYCIĘZCĄ :-)[/QUOTE]

Poprawione

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shabowy']Hmmm... Byłem na wystawie w Szczecinie jak i na wielu innych, które psy były agresywne?? Wszystkie warczały, a biedny Shirai jedyny wyleciał z ringu?
[B][COLOR="red"]Shirai jest agresywny i żadne tłumaczenie innymi psami tego nie zmieni![/COLOR][/B] Jeżeli pies byłby zdominowany to miałabyś nad nim panowanie w większości sytuacji.
Pies nic specjalnego sobą nie prezentuje, jest przerosniety, bardzo słabo zbudowany (klatkę ma jak jamnik;] ), mimo młodego wieku jest dośc mocno agresywny ( za 2 lata może być dopiero ''różowo'' ;] ). Wiele polskich akit bije go na głowę wyglądem i charakterem, są też niestety jeszcze ''gorsze'' egzemplarze, jednak to przeważnie starsze akity.
Problem nie leży w psie lecz w Tobie, pies jest po prostu przeciętny, ty wychodzisz poziom wyżej tylko w tym nie właściwym kierunku, za wszelką cenę próbujesz udowodnić wszystkim swoją wielką wiedzę i mądrość łatwo przekraczając granicę.
Przypomnij sobie jak obnażałaś wady wszystkich ludzi którzy Ci nie odpowiadali, sama narażasz się na słodkie retorsje.

Masz ochotę coś udowodnić? Chcesz się pokazać ze swoim psem?
Mam dla Ciebie świetną radę, jedź ze swoim psem na prestiżową wystawę myślę, że po Zwycięstwie Świata lub Europy każdy zamilknie i zwróci honor.
Przypominam, że mamy kilka takich tytułów z POLSKIMI przydomkami;)
Pozdrawiam[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za merytoryczną wypowiedź i cieszę się, że nie tylko ja zauważyłam problem z agresją u tego psa. W kwestii eksterieru głosu zabierać nie będę, bo zapewne zostanę posądzona o stronniczość ;)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest shabowy

[quote name='Shirai - Koki']Najlepsze sa Polskie akity z Twoim przydomkiem "Co ty na to " ![/QUOTE]

No niestety muszę zmartwić... nie mam nic wspólnego z hodowlą Co ty Na To ;]

Temat prestiżowej wystawy został pominięty ciekawe czemu??

Link to comment
Share on other sites

@ shabowy
To działanie celowe - zawalić postami o bzdetach byle tylko czytającemu umknęło sedno :)

@ Shirai - Koki
Szanowna Pani
Mam nadzieję, że dane mi będzie zobaczyć Pani psa podczas oceny na jednej z poniżej wymienionych wystaw :) :

Sopot CACIB - sędzia B.Ovesna (CZ)
Poznań CACIB + Zwyc.PL - sędzia D.Paunovic (RS)
Kielce CACIB - sędzia K.Butrimowa (LT)

A przede wszystkim na [B]klubowej wystawie w Łodzi - sędzia ANGELIKA KAMMERSCHEID-LAMMERS (D)[/B] :diabloti:

Ze swojej strony mogę obiecać, że będę obecna tuż przy taśmie wyznaczającej granice ringu, tak by nie umknęła Pani moja obecność :)

Link to comment
Share on other sites

No to kilka fotek, robię to pierwszy raz więc prosze o wyrozumiałość...:roll:

Psy klasa pośrednia :

ATAMAN Jamni Jar

[IMG]http://i54.tinypic.com/4iexb7.jpg[/IMG]

[IMG]http://i51.tinypic.com/9a49q8.jpg[/IMG]

UNDO Yamamoto


[IMG]http://i54.tinypic.com/vrc3d0.jpg[/IMG] [IMG]http://i53.tinypic.com/5wyv87.jpg[/IMG]

YORIHIKO Roal
[IMG]http://i55.tinypic.com/3504hv4.jpg[/IMG]

[IMG]http://i54.tinypic.com/skxaqh.jpg[/IMG]

Psy klasa otwarta :

SHIRAI KOKI Etnakita Ken
[IMG]http://i53.tinypic.com/r9k0ef.jpg[/IMG]


Klasa Championów :

ATARI-GO TSUGI Namitori

[IMG]http://i56.tinypic.com/2wprqcl.jpg[/IMG]

Porównanie :

[IMG]http://i55.tinypic.com/vx25vo.jpg[/IMG]

[IMG]http://i54.tinypic.com/r8b4zr.jpg[/IMG]

Suki klasa szczeniąt

Cammei Daschi

[IMG]http://i54.tinypic.com/15rjfpf.jpg[/IMG]

[IMG]http://i55.tinypic.com/2jcezrl.jpg[/IMG]

Suki klasa młodzieży

UMI

[IMG]http://i56.tinypic.com/on5f9.jpg[/IMG]

TAKIKO

[IMG]http://i51.tinypic.com/2ry57cm.jpg[/IMG]

Klasa pośrednia (tu słabo ze zdjęciami)

MASSHIO, MI AKASHA

[IMG]http://i56.tinypic.com/15rboll.jpg[/IMG]

GACHI I KANSEI

[IMG]http://i51.tinypic.com/5ezkuv.jpg[/IMG]

Z mojej strony to tyle.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tylko dodam że ring był wielkościowo przeznaczony dla ras miniaturowych a nie dla akit! a obok był "treningowy" o wiele większy i pusty!!
I pierwszy raz się spotkałam żeby na MIEDZYNARODOWEJ wystawie nie było medali za lokaty z oc. doskonałą! Na krajowej nawet takiej sytuacji nie było! Troszkę to smutne!

Link to comment
Share on other sites

zuzanna_s [B]nie cwaniakuj tu tak za bardzo za bardzo sie rozbujałaś , mleko masz jeszcze pod nosem zero wiadomości o zwierzętach a najwięcej zabierasz tu głosu!!!!!!!!!!!!!!!! proponuje ci coś wyskocz z balkonu to lepiej zrobisz całemu światu i sobie [/B]

Link to comment
Share on other sites

@ Shirai - Koki


Szanowna Pani
Bardzo proszę o zaprzestanie inwigilacji mojej osoby – podziwiam zapał w dążeniu do zdobycia mojego numeru telefonu. Wszystko co mam Pani do powiedzenia umieściłam na forum, bo nie interesuje mnie Pani osoba a jedynie problemy z zachowaniem Pani psa i tylko o tym będę z Panią rozmawiać. Uważam, że forum o psach jest ku temu odpowiednim miejscem i nie mam najmniejszej ochoty na zmianę formy kontaktu.

Wbrew Pani opinii nie interesuje mnie ani Pani osoba, ani też tym bardziej życie prywatne, nie kieruje mną nic poza chęcią poinformowania miłośników rasy, że [B]pies stanowiący Pani własność jest w mojej opinii psem agresywnym[/B]. Nie jest to miejsce do rozmów o mnie, czy też o Pani, bo to forum o psach, tak więc bardzo proszę o pisanie na temat, bez osobistych wycieczek.

Jeśli ma Pani jakieś zastrzeżenia w stosunku do moich psów to chętnie na ten temat porozmawiam na stosownym wątku, natomiast ja mam prawo mieć zastrzeżenia w stosunku do Pani psa i mam prawo o tym pisać na wątku do tego przeznaczonym.

Proszę również o przyjęcie do wiadomości, iż osoby mi bliskie, z którymi za wszelką cenę próbuje się Pani skontaktować nie mają najmniejszej ochoty na kontakt z Pani osobą. Owładnęła Panią chora żądza zemsty za prawdę, a metody obrane przez Panią są doprawdy śmieszne.

Dla Pani informacji – nie boję się Pani, bo jedyny zarzut jaki może Pani wystosować przeciwko mnie jest mówienie głośno prawdy i tak doskonale większości zainteresowanych znanej. Nie jest moją winą, że [B]nie potrafi Pani zapanować nad swoim psem[/B], jak również nie jest moją winą, że [B]jest on agresywny[/B]. Moim zdaniem nie jest to też wina hodowcy. Nie ja zgłosiłam Pani psa na kilka wystaw, na których szerokiej widowni udowodnił, że [B]jest niestabilny psychicznie[/B] i nie ja go na owych wystawach prezentowałam w ringu. [B]Jedyną osobą, którą powinna Pani obwiniać za agresję swojego psa jest Pani sama[/B].

Proszę mi wierzyć, że nie robią na mnie wrażenia Pani działania poza forum, nie boję się Pani znajomych, jak również nie boję się Pani spotkać na ulicy czy też wychodzić z domu po zmroku. Zadziwia mnie natomiast fakt, że kilka słów prawdy wywołało taką Pani reakcję. Oświadczam, że nigdy i nigdzie jak do tej pory nie podałam do publicznej wiadomości informacji, którymi tak chętnie się Pani dzieliła podczas naszego spotkania, a które mogą zaszkodzić Pani osobie, ale przyparta do muru nie będę miała wyrzutów sumienia odpierając Pani ataki metodą, którą próbuje Pani stosować chcąc mnie uciszyć.

Swoimi działaniami na forum jak również poza nim wystawiła Pani sobie takie świadectwo, że tak naprawdę nie muszę już robić nic, by zepsuć Pani opinię, bo doskonale radzi sobie Pani z tym sama. Proszę więc nie obwiniać mnie za to, co jest konsekwencją Pani działań.

Edit
Jeśli ma mi Pani coś do zakomunikowania proszę to zrobić za pośrednictwem forum bądź gg
Mój nr: 37062078

Link to comment
Share on other sites

@zuzanna_S - Szanowna Pani, działania tych ludzi kwalifikują się pod kodeks karny.

"Art. 190. § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Groźbę można wyrazić za pomocą różnych środków przekazu. Ważne jest jedynie, aby dotarła ona do świadomości jej odbiorcy. Może to być więc forma ustna, pisemną, za pomocą gestu czy nawet innego zachowania (wyjęcie niebezpiecznego przedmiotu i pokazanie w jaki sposób zostanie on użyty).
[B]Nie jest również konieczne, aby grożący miał rzeczywisty zamiar zrealizowania groźby.[/B] Dla bytu przestępstwa [B]nie jest konieczne stwierdzenie obiektywnego niebezpieczeństwa realizacji groźby, tj. tego, czy sprawca miał rzeczywisty zamiar jej spełnienia ani też tego, czy miał faktyczne możliwości jej spełnienia. Ważny jest jedynie subiektywny odbiór tej groźby u pokrzywdzonego,[/B] tj. to, czy faktycznie wzbudziła ona u niego obawę spełnienia, tj. wywołała uczucie strachu lub zagrożenia (patrz wyrok SN z 27 kwietnia 1990 r., IV KR 69/90, PS 1993, nr 5, poz. 84).

Przestępstwo groźby karalnej jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego."

W razie usunięcia postów informuję, że mam do celów dowodowych skopiowany cały wątek. Nie wyobrażam sobie , żeby takie osoby mogły zastraszać i w jakikolwiek inny sposób wpływać na innych.

Do administratora: wnoszę o zbanowanie Shirai-Koki i Jonny.

Mam nadzieję, że prośba ta zostanie potraktowana poważnie. Inni, na tym forum, nie mieli aż tylu przywilejów - a usuwano posty za zwykły brak kultury

Link to comment
Share on other sites

@ Mitsu
Bardzo dziękuję za zabranie głosu - działania właścicielki psa [B]S[/B][B]HIRAI KOKI EtnakitaKen[/B] nie pozostaną bez echa i odbędzie się to zgodnie z prawem i w kulturalny sposób.

Nie dam się zastraszyć i zawsze otwarcie będę wyrażała swoje zdanie jednocześnie nie zniżając się do poziomu prezentowanego przez Panią Sylwię G.

Uczestnictwo w tej "dyskusji" oraz wydarzenia mające miejsce w ciągu ostatnich kilku dni jedynie utwierdziły mnie w przeświadczeniu, że [B]Pani Sylwia G. nie powinna posiadać zwierząt, ponieważ jest osobą nieobliczalną. Jeśli człowiek prezentuje postawę roszczeniową i zieje nienawiścią i agresją do całego świata to trudno oczekiwać, że posiadane przez niego zwierzę będzie zrównoważone psychiczne i bezpieczne dla otoczenia[/B].

Nie mam zamiaru patrzeć, jak kierowana chorą ambicją osoba manipuluje rzeczywistością w celu osiągnięcia prywatnych korzyści. Nie mam zamiaru biernie akceptować niestosownego zachowania, jak również nie będę milczeć w sytuacji, kiedy [B]na siłę promuje się zwierzę, które powinno zostać wykluczone z hodowli[/B].

Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że akity nie są aniołkami, że rasy pierwotne mają dość specyficzne reakcje na wiele bodźców i należy w stosunku do nich stosować zasadę ograniczonego zaufania, nie mogę jednak przejść obojętnie wobec faktu, że [B]promuje się zwierzę ewidentnie odbiegające od wzorca[/B]. Tajemnicą pozostanie dla mnie powód przyznania przez sędziego na wystawie w Warszawie tytułu BOB dla psa [B]SHIRAI KOKI EtnakitaKen, który wielokrotnie był agresywny podczas oceny w ringu[/B]. Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, iż decyzja sędziego jest ostateczna i nie należy z nią dyskutować, jednak w sytuacji, w której ewidentnie [B]występuje wada dyskwalifikująca[/B] nie jestem w stanie przejść obok tego obojętnie.

Dla osób nie zorientowanych w treści wzorca dla rasy akita:

[SIZE="4"][B]"WADY DYSKWALIFIKUJĄCE:

• Agresja lub nadmierna bojaźliwość.

Każdy pies, przejawiający fizyczne lub psychiczne nieprawidłowości, powinien zostać zdyskwalifikowany."[/B][/SIZE]

źródło: [URL="http://www.klubszpica.zkwp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=145:wzorzec-akita&catid=82:wzorce&Itemid=126"]Klub Komisja Szpiców i Ras Pierwotnych przy ZG ZKwP strona oficjalna[/URL]


[B][COLOR="red"]Oświadczam, że jeśli kiedykolwiek jeszcze będę świadkiem niewłaściwego zachowania psa SHIRAI KOKI Etnakita Ken podczas oceny w ringu złożę oficjalny protest u organizatora wystawy, jak również zawiadomię o tym fakcie oddział główny ZKwP, właściciela hodowli "Etnakita Ken" oraz ENCI[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

odechciewa się pisać...swoją drogą uwielbiam jak 3 dnia dyskusji pojawia się nagle adwokat...i dziwicie się, że nic się tu nie dzieje...przecież to jakiś abstrakt....po cholerę Zuzanno w ogóle zaczynałaś, jak tak bardzo cię raziło zachowanie psa na wystawie to trzeba było zgłosić protest..a nie na wątku wystawy ciągnąć jakieś prywatne jazdy....to jest wszystko żałosne...wszyscy sobie dupy po cichu na wzajem obrabiacie a potem produkcja na forum....a prawda jest taka, że spora większość "polskich akit", "polskich championów" jest słaba...

Link to comment
Share on other sites

@ Taishi

Ponieważ mam prawo do wyrażania swojej opinii - tylko tyle i aż tyle. Uważam, że wątek wystawy jest odpowiednim do tego miejscem. Gwarantuję, że protest złożę, jeśli sytuacja się powtórzy. "Prywatne jazdy" są domeną właścicielki SHIRAI KOKI EtnakitaKen - ja piszę tylko i wyłącznie na temat psa - ot, taka "subtelna" różnica, którą raczyłaś przeoczyć ;)
Nie będę się wypowiadać na temat eksterieru psa SHIRAI KOKI EtnakitaKen, bo jak sama słusznie zauważyłaś " spora większość "polskich akit", "polskich championów" jest słaba...", będę natomiast głośno mówić i pisać o agresji.

Link to comment
Share on other sites

@Taishi

[SIZE=3][FONT=Calibri]Jak adwokat to adwokat [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Calibri].[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]A co niby zaczynała Zuzanna? Napisała w czterech zdaniach, szczerze i na poziomie, co o tym zwycięstwie myśli? A Państwa od Shiraika poniosło, jak zwykle…. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Rzekłabym , że sami sprowokowali dyskusję.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Zgadzam się z Tobą Taishi, że wszyscy sobie po cichu jak to powiedziałaś "dupy obrabiają" i co innego na forum o psach piszą (tak, tak) , a co innego o psach myślą i mówią ze swoimi przyjaciółmi ……………………………..[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Tutaj jednak rozmowa dotyczyła agresji tego psa, a jeśli chodzi o urodę, to wśród tych Warszawskich nie wyróżniał się szczególną pięknością, ot taki przeciętny pies, w głębi duszy po cichutku liczyłam na zwycięstwo Cory. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Pani Shirai, gdyby bardziej panowała nad swoimi emocjami, nie doprowadzałaby do takich sytuacji, które w rezultacie mogą się potem przeciwko niej samej obrócić. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Wszyscy sami pracujemy na swoją opinię. A Pani Shirai chyba już zrobiła wszystko co w jej mocy w tym względzie.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]A co do jak to nazwałaś „polskich championów” i „polskich akit” - całkiem nieźle sobie poradziły na światówce.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]W innych krajach jak pojedziesz na wystawę, też nie roi się od gwiazd. Piękne psy moja droga są wyjątkami! Gdyby to było takie proste, same gwiazdy by chodziły po ringach. Też mają lepszej klasy psy, gorszej klasy psy. I nie same importy! Myślę, że u nas pod tym względem też jest coraz lepiej. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Co najmniej kilka hodowli ma przynajmniej jednego importa, a pozostali np. kryją fajnymi psami. Oczywiście , że nie wszyscy, bo jest to niemożliwe i nierealne. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Zatem ja nie uważam, żebyśmy jakoś istotnie odbiegali od normy w porównaniu do innych krajów europy. Nie wiem skąd taki pogląd, że tylko u nas beznadzieja w tym względzie. Czy Ty myślisz , że na ringach w Japonii też same piękności chodzą? Zapewniam Cię, że nie. Pooglądaj sobie choćby zdjęcia z wystaw. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Tak więc jest jak jest – i wcale nie jest źle, tu też możesz psa z rodowodem kupić japońskim i co więcej osiągać z nim dobre wyniki. A „polskich” psów , które są fajne , też nam nie brakuje i też odnoszą sukcesy. A na zwykłych małych krajówkach różne psy się pokazuje i nic dziwnego w tym nie ma, że często są to bardzo przeciętne psy i tyle. Czy myślałaś kiedyś o skali zjawiska. Jeśli założylibyśmy , że z każdego miotu maksymalnie dwa psy się wystawia – to i tak byłoby super – a tak nie jest – i nie zawsze mamy szczęście mieć tego najładniejszego pieska z miotu (czasem nawet jak hodowca doradza innego - my wolimy tego upatrzonego przez siebie, albo nie zakładamy wystaw i nagle jednak decydujemy się wystawiać), to czegoTy oczekujesz? Przez jakiś czas ciągle jeżdżą te same pieski – jedne lepsze, inne gorsze . Nie przybywa ich na potęgę na każdą wystawę nowych.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Stąd wg mnie mylne wrażenie, że nic się nie dzieje ciekawego– bo co ma się z kolei dziać? To nie jest tak popularna rasa jak yorki. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Gdyby prawa genetyki były takie proste - to super psy dawałyby super szczeniaki. A przecież tak nie jest. Nigdy nie wiadomo co się urodzi i co wyrośnie ze szczeniaka – zatem łatwo krytykować jak się nie ma z tym nic wspólnego. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Z sędziowaniem również wszędzie jest tak samo. Jedni się specjalizują i pasjonują w związku z czym lepiej znają rasę , inni nie. Tak jak lekarzy masz dobrych, polecanych i konowałów. Tak jak urzędników miłych ,pomocnych i opryskliwych, niedouczonych. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Tak więc reasumując – nie wszystko złoto – co się świeci – i patrzmy trochę szerzej na wszystko, wtedy więcej widać. [/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Calibri]A Shirai jest agresywny i Ty doskonale o tym wiesz [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Calibri].[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Calibri]A Shirai jest agresywny i Ty doskonale o tym wiesz [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Calibri].[/FONT][/SIZE][/QUOTE]

skąd taki pomysł ?

nie napisałam, że wszystkie akity są be, i, że tylko w Polsce są be...wiadomo, że są różne psy, wiadomo, że są różni sędziowie itp...ale z możliwości wyjeżdżenia papierów po pipidówkach dalej część osób korzysta.
Jak piszemy konkretami, to moim zdaniem powinny być rozmnażane tylko najlepsze psy, a to i tak nie daje jak sama pisałaś gwarancji na świetny miot. I moim zdaniem np. taki Noryoku Co ty na to nie powinien być reproduktorem, a jak widać swoje powygrywał...co moim zdaniem cały czas nie najlepiej świadczy o sędziowaniu w Polsce.
Jak się czepiać, że wygrywa pies "agresywny" to czepiajmy się też wzorca rasy, koloru itp. Jeśli po ringach biegają np. psy w kolorze biszkoptowym z rudymi przebarwieniami- a w rodowodzie są białe i dostają co najmniej bdb, jeśli biegają psy w głowami owczarków niemieckich, albo psy wielkości niedźwiedzi....to może i sędziowie wola wybrać psa, który się zdenerwował, ale za to wygląda jak akita?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taishi']
Jeśli po ringach biegają np. psy w kolorze biszkoptowym z rudymi przebarwieniami- a w rodowodzie są białe i dostają co najmniej bdb, jeśli biegają psy w głowami owczarków niemieckich, albo psy wielkości niedźwiedzi....to może i sędziowie wola wybrać psa, który się zdenerwował, ale za to wygląda jak akita?[/QUOTE]

Wiesz, jest zasadnicza różnica pomiędzy psem wadliwie zbudowanym czy umaszczonym, a psem agresywnym - eksterier może razić oczy miłośnika rasy, ale nie jest zagrożeniem dla otoczenia!

Osobiście należę do grona osób, które łatwiej "przełkną" gorszego eksterierowo championa, niż agresywnego.

[B]Poza tym Shirai Koki Etnakita Ken jest PRZECIĘTNY - ani brzydki, ani ładny - ot, akita jakich wiele. NIE MA POWODU by "przymykać oko" na jego agresję[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...