Jump to content
Dogomania

Niewidomy staruszek na łańcuchu,śpi na schodach na betonie Tragedia...


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie zaglądałam, bo nie miałam kiedy!!!!!!!!!!!!! Tyle tego nieszczęścia, że strach. Basil ma się dobrze, ma budę własny wybieg, jak noce zimne, własny kojec. Tylko mu domku brakuje. Nasza stronka [url]www.sosdlazwierzat.com[/url] Można Basila doglądać. Całusy od Basila.

Link to comment
Share on other sites

Nasz Basil jest na stronie, wystarczy kliknąć. A i dobrze będzie, jak ktoś pomoże finansowo, bo do dnia dzisiejszego, jest u nas free a leczyć trzeba, bo piesek ma guzki które trzeba operować.Odnośnie pieska, wszystko pisze na stronce.

[B][COLOR="darkgreen"]Moderacja: niepotrzebna prowokacja.
Szamanka[/COLOR][/B]

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

mogę prosić na maila kilka nowych ładnych fotek Brasila?? oraz coś na jego temat bo pewnie sie zmienił odkąd jest pod waszą opieka?? Zrobię mu parę ogłoszeń i może zmienię tytuł wątku mogę dopisać że zbieramy na leczenie itp. tylko będzie potrzebne konto do wpłat i rozliczenia, mogę też moda poprosić by zmienił osobę zakładająca wątek na Ciebie wtedy sama będziesz mogła edytować pierwszy post??

Link to comment
Share on other sites

Nie mam czasu stale siedzieć na dogomanii, bo mamy kupę piesków i kotów, problemy ze zdrowiem piesków i akcje o których nie piszę, bo nie mam czasu. Niestety.Poza tym prowadzę edukuję również i samorządów i szkół., tak więc kiedy? Jezeli chodzi o zdjęcia, tak oczywiście mamy, tylko nie ma kiedy tego wszystkiego wrzucać, bo dla mnie najważniejsza jest praca z pieskami a nie biadolenie. Współpracujemy również z Czarnkowem, z Lubaszem, Wronkami, Obornikami. Ostatnio byłam w Kruczu, gdzie robiłam kontrolę bud( same metalowe beczki!) i zabrałam psiaczka w bardzo złym stanie. Odbierałam takze jednego psa z gminy Połajewo.Ja nie pisze co robię, bo sobie radzę i pisać nie mam kiedy.Działam w waszych okolicach takze, ale nie dzwonię , bo nie mam czasu. Skorzystam z Twojej oferty Marta, bo w ratowaniu potrzebne są konkrety a nie pierdoły.

Edited by Szamanka
Niepotrzebna prowokacja
Link to comment
Share on other sites

Kosmos z całym szacunkiem, każdy z nas pomaga w mniejszym lub większym stopniu, ciesze się ze pomagasz tak wielu psom, to wspaniałe godne podziwu i naśladowania, ale mam wrażenie że uważasz że my to siedzimy z tyłkami i nic nie robimy, zobacz chociażby ile mamy wątków na dogo, to że ktoś ma czas na forum to nie znaczy że nic nie robi, dzieki dogo można na prawdę skutecznie pomagać, każda funkcja że tak powiem jest potrzebna, jedni są dobrzy w ogłaszaniu, inni w zbieraniu kasy, robieniu bazarków, inni w transportach czy robieniu zdjęć w ten sposób wzajemnie się uzupełniamy:)
to np. nasza strona a dokładniej blog:
[URL]http://psydoadopcjijedrzejewo.blogspot.com/[/URL]
kilka razy w tygodniu na koszt własny(mimo że nie pracujemy z Magda79) jeździmy do schronisk gdzie w jedna stronę mamy 60km psów do adopcji łącznie około tysiąca, zawozimy je do nowych domów często daleko na koszt własny, kilka razy w tygodniu robimy interwencje,spędzamy masę czasu przed kompem robiąc ogłoszenia psom do adopcji bo puki co udaje nam się znaleźć super doki, nawet staruszkom ostatnio poszedł piesek który 10 lat spędził w schronisku:) spr które uda sie szybko załatwić nie sa nigdzie poruszane nie ma na to czasu, a jeśli nie dajemy rady sami prosimy o pomoc jakoś trzeba sobie radzić, jedziemy na tym samym wózku. W szkołach robimy pogadanki, robimy zbiórki, niedawno np. P. Wandzie zawieźliśmy mase desek na budy i karmę oraz koce ze zbiorek.
a to np. 2 z kilku spraw z tego tygodnia:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/222195-Kolejna-wiejska-tragedia-szkielet-w-beczce-na-minusowych-temp.drugi-w-wychodku?p=18530664#post18530664[/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/221939-bezdomna-suczka-urodzi%C5%82a-w-polu-5-szczeni%C4%85t%21%21%21%21%21potrzebne-DT?p=18498479#post18498479"]http://www.dogomania.pl/threads/221939-bezdomna-suczka-urodzi%C5%82a-w-polu-5-szczeni%C4%85t!!!!!potrzebne-DT?p=18498479#post18498479[/URL]

więc zamiast mówić co kto ile i czy lepiej cos zrobił zjednoczmy siły, bo takim dogryzaniem to tylko szkodzimy nie sobie a zwierzakom. Jeśli chcesz będąc w okolicy bo czasem tam bywamy możemy zajechać i zrobić fotki Brasilowi może trafi się domek, co Ty na to?? tylko proszę o nr. tel czy mogę wykorzystać któryś z waszej strony??
podaje tez maila w razie w [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

a czy sunia która potrzebuje kuracji na nóżki jest gdzieś ogłaszana?? można zrobić watek na dogo z pewnością ktoś sie zlituje i wpłaci cos na leczenie, tylko trzeba ja światu pokazać:) ja jestem zawsze chętna do pomocy, jeśli mam tylko czas i możliwości nigdy nie odmówię ale trzeba jasno mówić co potrzeba :)

Edited by martaipieski
Link to comment
Share on other sites

Fakt jest faktem, że Basil jest u nas free. Tak dalej nie uciągniemy, bo wszystkie organizacje maja problemy, my także. Dlatego odpowiedzialność musimy podzielić. Wy będziecie ogłaszać, a my na razie utrzymywać, choć na karmę także musimy zbierać, choć 5 zł dziennie. Bazil ma guzki, to także problem.Wydaje mi się , ze i tak dużo zrobiliśmy jako organizacja, ale sytuacja się zmieniła. Mamy jeszcze Assama, ale o nim porozmawiam z Grzegorzem. Także jest u nas za darmo, a jeść musi.Dziewczyny z Wrześni zbierają na Dobosza, bo rozumieją problem. Naszym dobrym sercem, nie nakarmimy piesków, a jeść muszą.

Edited by Szamanka
Niepotrzebna prowokacja
Link to comment
Share on other sites

Można napisać w tytule że zbieramy na Brasila, ale niestety dogomania moim zdaniem działa tak że trzeba często pisać co u psiaka mile widziane aktualne zdjęcia które sa tez konieczne do ogłoszeń, no i trzeba przedstawić rachunki na wszystkie uzbierane pieniązki:(
Chyba że będę zbierała na swoje konto jak uzbiera się konkretna suma kupimy worek karmy?? hmm nie wiem jak to rozegrać, bynajmniej z każdej wpłaconej zł trzeba się rozliczyc

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

No trudno, musimy wyjść z impasu. Faktycznie sprawa Bazila została zaniedbana, ale jak widzisz, trudno się podzielić i robić wszystko. Obecnie mamy duże koszty- ogrzewanie , brak karmy i wiele innych problemów.Ja nie jestem dobra w zdjeciach i ogłaszaniu, bo jestem ze starego pokolenia i komputer nie jest moją mocna stroną. Dlatego, musimy zjednoczyć siły, bo Basil jest nasza wspólną sprawą. Dotad byłam zbyt pobłazliwa dla wolontariuszy z naszej organizacji, ale teraz zaczęła się praca. Trzeba zbierać na pobyt także, za dużo mamy piesków free. Kiedyś kończą się fundusze , o czym nie muszę ci pisać. Został jeszcze Assam, który także potrzebuje opieki weterynaryjnej.Zima, wszystkie pieski maja problemy ze stawami.Uzgodnię co dalej z Assamem. Spawa była robiona pod warunkiem, że pies wyląduje u nas. No ale ktoś musi płacić, albo osoba która to zleciła albo organizacja.Chyba trzeba zrobić nowy wątek Bazilowi, aby wyglądało bardziej poważnie i zaczynamy także na poważnie.Nie chcę dopuscić do sytuacji, że będziemy zamykać nasz Dom Adopcyjny, tylko dlatego, że mieliśmy za dobre serduszko.Mamy 30 psów i 30 kotów a każdy potrzebuje pomocy. My się cieszymy, że nie poszły do schroniska, bo może by już ich nie było. Jednak sami mamy problemy i dlatego organizacje, które nam pieski powierzyły muszą nam pomóc. Inaczej, pieski wylądują w schronisku a nie tego chcemy.

Link to comment
Share on other sites

Ten wątek to jedna wielka kłótnia, dziewczyny jeśli się nie ogarniecie zgłoszę sprawę do Moderatora. Dość tego. Po drugie z tego co sobie przypominam organizacja SOS wyszła sama z propozycją zabrania Brazila do siebie, więc naprawdę teraz nie rozumiem z skąd te pretensje, że psiakiem nikt się nie interesuje. Po trzecie z całym szacunkiem Kosmos, ale niby nie masz czasu na nic, w tym między innymi na zrobienie kilku fotek Brazilowi, ale widzę, że czas na wykłócanie się znajdujesz bez problemu. W jaki sposób ma być przeprowadzona zbiórka karmy dla psiaka, jak nie ma żadnych dowodów, że ten psiak w ogóle jest. Jedno zdjęcie o niczym nie świadczy.

Edited by Magda79
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda79']Ten wątek to jedna wielka kłótnia, dziewczyny jeśli się nie ogarniecie zgłoszę sprawę do Moderatora. Dość tego. Po drugie z tego co sobie przypominam organizacja SOS wyszła sama z propozycją zabrania Brazila do siebie, więc naprawdę teraz nie rozumiem z skąd te pretensje, że psiakiem nikt się nie interesuje. Po trzecie z całym szacunkiem Kosmos, ale niby nie masz czasu na nic, w tym między innymi na zrobienie kilku fotek Brazilowi, ale widzę, że czas na wykłócanie się znajdujesz bez problemu. W jaki sposób ma być przeprowadzona zbiórka karmy dla psiaka, jak nie ma żadnych dowodów, że ten psiak w ogóle jest. Jedno zdjęcie o niczym nie świadczy.[/QUOTE]

Czyli co ?? Kosmos kłamie i chce wyłudzić kasę ?? tak odczytałam z Twojego postu..... Nie trzeba zakładać nowego wątku wystarczy, że każdy pousuwa swoje kłótliwe posty i wątek będzie ok.
To, że SOS zgodziło się przyjąć psa nie oznacza, że ma być nim obarczona sama (chyba to oczywiste.....)
Kosmos ma problem ze zrobieniem zdjeć a właściwie z ich wstawieniem. Na pewno w najbliższym czasie pojawią się zdjęcia pieska.

Link to comment
Share on other sites

Nie nie chyba mnie nie zrozumiałaś, ja nie napisałam, że Kosmos kłamie i chce wyłudzić kasę. Napisałam jasno i wyraźnie że ciężko będzie przeprowadzić zbiórkę karmy, o pieniądzach nie wspomnę, jeśli nie ma żadnych zdjęć Brazila i w ogóle o psiaku cisza, żadnych informacji. To chyba oczywiste jak ludzie mają zaufać. Każdy chce wiedzieć co u psiaka to chyba normalne. Od lipca psiak jest w SOS to chyba sporo czasu żeby się spiąć i w końcu wstawić jakieś fajne foto i napisać co u psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Ty także mieszkasz niedaleko, to przyjedź i pomóż, skoro robisz dobre zdjęcia?Marta także wie gdzie jesteśmy?Skoro jest problem, to trzeba go rozwiązać. Inne organizacje się nie poobrarzały, podeszły do tematu merytorycznie i obiektywnie. Skoro sytuacja się zmieniła, to pomagają, bo tak trzeba. W końcu tak krawiec kraje....a zima obecna zima powoduje, ze koszty utrzymania rosną. My mamy więcej piesków, nie tylko Bazila. I nie w domu tymczasowym, tylko adopcyjnym. A jak jest następny piesek do leczenia, to musimy to robić, bo ratujemy życie.

Edited by Szamanka
niepotrzebna prowokacja
Link to comment
Share on other sites

Ja do Orzycka mam prawie 90km w jedna strone więc od tak sobie nie podjadę, nie pracuje, w domu mam nie mały zwierzyniec który sporo kosztuje do tego mamy na utrzymaniu 6 psiaków odebranych niedawno interwencyjnie, Magda równiez nie pracuje ma tymczasy swoje stadko i Lili której dług u weta w kilka dni zaokraglił sie do ponad 400zł, robimy sporo interwencji za zaoszczedzone pieniązki kupujemy karme i leki dla wiejskich psów, wydatki sa ogromne nie jestem w stanie dołożyć sie do utrzymania Brasila, nie wiem jaka była umowa gdy fundacja brała go pod swoje skrzydła ale chyba nie było nic wspominane o pokrywaniu kosztów??? gdyby tak kazda osoba dająca darmowy DT psiakowi raptem zazyczyła pokrycia kosztów to bysmy wszyscy z torbami poszli, takie rzeczy przedstawia sie jasno gdy oferuje sie psiakowi miejsce:(

Tak jak mówiłam jesli będę w tamtej okolicy, np. z darami dla wandy lub zaworząc psiaka do nowego domku w te okolice i będę miała czas zajade zrobic Brasilowi aktualne zdjęcia wtedy mozna myśleć o ogłaszaniu, niestety jesli chodzi o zbiórke pieniedzy, zdjęcia, wiesci na bierzaco sa konieczne oraz przedstawienie rachunków na uzbierana kwote.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://tablica.pl/oferta/niewidomy-brasil-szuka-kochajacego-domu-IDJMJR.html[/URL]
zrobiłam mu takie, ale potrzebne sa aktualne fotki i więcej info, jki on jest, co lubi czego sie boi, w jakim domu czułby sie najlepiej, jak radzi sobie z kalectwem, czy toleruje inne psy, co powiedział, wet a może ta zaćma o ile to zacma jest operacyjna?? moza mailowo skonsultowac to z dr. Garncarzem?? czy jest wykastrowany, czy zachowuje czystość?? jak reaguje na dzieci koty kazda info się liczy

Link to comment
Share on other sites

Słomy mamy pełną stodołę, o czym każdy wolontariusz u nas wie i wiedział. Bazil był już na konsultacjach, nie nadaje się do operacji. Dzieci lubi, zachowuje czystość, co tam jeszcze było? Toleruje inne psy. W kłótnie nie wciągam, to dyskusja. O tandemie przeczytałam na wątku Oborniki. Ja także sobie nie życzę tego czy tamtego. A tak w ogóle, to jest moje podsumowanie całej dyskusji. Jak umiesz liczyć, to licz na siebie. Nigdy nie pisz prawdy i nie przyznawaj się do tego, że sytuacja się zmieniła. Zawsze tak jak chińczyk przytakuj głową i pisz i mów...jest dobrze , jest wspaniale, piesek nic nie potrzebuje, jest dobrze. A takie klu to ...a świstak siedzi nadal i zawija cukierki w sreberka. Pozdrowienia od Bazila. Zosia-Samosia.

Link to comment
Share on other sites

Kosmos zamiast sie spierać i wykłócać napisz co jest potrzebne dla psiaka konkretnie z pieniędzmi może byc ciężko ale jakaś karma czy coś w tym stylu może i by sie znalazła każdy jak będzie mógł to pomoże

A lepiej miec 2 worki wiencej niż mniej ? jak by ktoś inny potrzebował 2 worki słomy to ja mogę oddać

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...